Magazín

Produktové aktuality

Natáčejte videa v 8K s novými filmovými AF objektivy od Samyang

Lucie VořechováAktualizováno: 8. 11. 2022 v 9:06 • Rubrika: Produktové aktuality

Natáčejte videa v 8K s novými filmovými AF objektivy od Samyang

V dnešní době v sobě každý z nás nalézáme tvůrčího ducha a sdílíme tvorbu se svou rodinou, přáteli a sledujícími. Kromě fotografování spousta umělců přechází i na videotvorbu. Ať už se jedná o vzdělávací videa, tutoriály, recenze nebo návody, pro své natáčení se nyní můžete vybavit prvními V-AF objektivy od značky Samyang, které byly navržené pro široké použití. Představme si blíže tyto novinky a řekněme si jejich největší výhody.

Obsah

Nová filmová řada objektivů od značky Samyang se skládá z pěti modelů, jimiž jsou 20 mm T/1,9, 24 mm T/1,9, 35 mm T/1,9,  45 mm T/1,9 a 75 mm T/1,9.

Všechny objektivy jsou navržené pro bajonet Sony E-Mount a jejich uvedení na trh se plánuje v rozmezí let 2022 a 2023. 

Sony E-Mount | Megapixel

Funkce V-AF objektivů

Nové objektivy byly navrženy tak, aby co nejvíce usnadnily proces tvoření obsahu. Celá série nabízí jednotný vzhled, včetně váhy a velikosti. To značně usnadňuje práci s příslušenstvím, jako jsou gimbaly nebo drony. Díky kopírujícím parametrům není nutné při výměně objektivů opakovaně štelovat nastavení, což urychluje a usnadňuje tvorbu. 

Filmové objektivy | Megapixel

Mezi důležité funkce nových objektivů patří především podpora rozlišení až 8K a barevná sladěnost, která zamezuje posunu barev v případě nasazení jiného objektivu z řady.

Práci vám usnadní také ozubená kolečka pro follow focus, ostření a kontrolka záznamu. Na boční straně naleznete volitelný klíč, který si můžete nastavit pro manuální ostření nebo pro umožnění nastavení clony otáčením ostřícího kroužku. Dále na těle naleznete tlačítko pro udržení ostrosti, což oceníte, pokud na určitou vzdálenost potřebujete uzamknout zaostření. V neposlední řadě mezi významný upgrade objektivů patří i funkce, které jsou k dispozici aktualizací firmwaru

Objektiv pro video tvorbu | Megapixel

Samyang V-AF 75 mm T/1,9 pro Sony FE

Cine objektiv Samyang V-AF 75 mm by měl být ze všech výše zmíněných objektivů dostupný jako první, a to během září 2022. Na ostatní objektivy si ještě chvíli počkáme, pojďme si však představit tento. 

Teleobjektiv V-AF 75 mm byl navržený pro bajonet Sony FE. 9lamelová clona společně se světelností 1,9 vytváří přirozeně vypadající efekt bokeh a nechává vyniknout snímané objekty od svého pozadí. Speciální členy optiky, tedy 2 ED a 2 HR, poskytují ostrý a filmový vzhled. Zaostřování je zajištěno lineárním motorem Samyang STM, který je tichý, minimalizuje vibrace a zajišťuje plynulé ostření. 

Svými vlastnostmi se objektiv hodí také pro focení ať už portrétů, nebo detailních fotografií. 

Chci Samyang

Vyměňte svůj starý objektiv za nový 

Využijte našeho programu Restart a pořiďte si nový objektiv s výkupním bonusem! Ušetříte tak čas s prodejem stávající techniky a zároveň i peníze při pořízení nové. To vše na jednom místě! 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Videosvět | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.