Využijte dopravu zdarma na vše jen do 31. 10. 2020

Nejpřesnější a nejkvalitnější filtry od LEE FILTERS Fotoporadna

Nejpřesnější a nejkvalitnější filtry od LEE FILTERS

Karel DočekalAktualizováno: 26. 4. 2013 v 14:39 • Rubrika: Fotoporadna

V sérii článků o filtrovém systému LEE Filters si řekneme vše o tom, v jakých velikostech jsou filtry k disposici, kterou velikost pro co použít, řekneme si i o možnostech výtvarných řešení obrazů za pomoci těchto filtrů, které si rozdělíme do několika skupin. Aby bylo vše o filtrech srozumitelné, budou jednotlivá témata krátká, jasná a stručná. Vzhledem k tomu, že předpokládám diskusi o používání těchto filtrů, uvítám jakoukoli připomínku ze strany vás zákazníků – fotografů.

Přesné výrobky pro fotografy, designéry, architekty a osvětlení

Kvalita výrobků  firmy LEE filters  je postavena na tom, že každý filtr, který opouští továrnu je individuálně a  ručně zkontrolován a jeden z našich techniků kontrolorů, je zodpovědný za to, že filtr splňuje všechny, výrobcem stanovené standardy. Cokoliv, co by mohlo ohrozit obrazovou  kvalitu naší výstupní kontrolou neprojde.

Základ tedy už známe, pojďme tedy na první lekci:

VELIKOSTI SYSTÉMŮ LEE FILTERS

Filtrové systémy LEE jsou vhodné pro širokou řadu fotoaparátů. Vyrábějí se ve třech řadách a velikostech pro různé ohniskové vzdálenosti objektivů.

a)      Šíře filtru 150 mm – pro širokoúhlé a velmi širokoúhlé objektivy

b)      Šíře filtru 100 mm – prakticky pro všechny ohniskové vzdálenosti s výjimkou velmi širokoúhlých

c)       Šíře filtru 75 mm – pro všechny malé kompaktní fotoaparáty a kompaktní přístroje s výměnným objektivy

 

a)      Systém  SW – 150 s držákem filtrů – filtry šíře 150 mm

 

SW- 150 Držák filtru byl navržen speciálně tak, aby byl použitelný zejména na  objektivu  Nikon 14-24 mm. Tento systém používá filtry šíře 150 mm a pro půlené filtry je jejich velikost 150x170 mm. Všechny pryskyřicové filtry systému LEE ve velikostech 150 x 150 mm a 150 x 170 mm je možné získat, ale pouze na  objednávku. Pro tento 150 mm systém nelze vyrobit a tedy ani získat pouze filtr polarizační a BIG STOPPER.

Samostatný SW-150 může být použit na stávající adaptérové kroužky LEE a tím umožňuje montáž i  na jiné objektivy.

 

b)      Sytém 100mm – filtry šíře 100 mm

Systém 100 mm je navržen pro téměř všechny fotografické kombinace objektiv - filtr,  které lze systémem 100 mm nakonfigurovat. Do držáku lze nasadit až 4 filtry a dosáhnout tak, maximální tvůrčí svobody a maximálního výtvarného účinku fotografií s filtry LEE ve standardní šířce.

Systém LEE filters 100 mm nabízí širokou škálu adaptérových kroužků pro téměř všechny filtrové průměry objektivů, na objednávku lze vyrobit a dodat i kroužky pro objektivy s nestandardizovanými průměry filtrových závitů.


c)      Seven5 Micro Filter Systémfiltry šíře 75 mm

Vzhledem ke stále se zmenšující velikostem fotografických přístrojů a velikostem objektivů, vyšla továrna LEE Filters vstříc všem fotografům, kteří fotografují kompaktními fotoaparáty a těm, kteří používají male fotoaparáty s výměnnou optikou (např. NIKON 1). Pro tuto skupinu fotografů, ale i pro všechny majitele digitálních zrcadlovek začala firma LEE Filters vyrábět úplně nový systém filtrů s názvem SEVEN5.

Tento systém poskytuje kontrolu nad obrazem i u malých bezzrcadlových fotoaparátů a umožňuje připravit záběr na displeji a mít ho k disposici v okamžiku, kdy to fotograf potřebuje – tedy v okamžiku záběru.

Systém SEVEN 5 v sobě zahrnuje jednoduchý, lehký a přesný držák filtrů a všechny filtry velikosti 75 x 75mm  a 75 x 90mm, se kterými je kompatibilní. V nabídce pro tento systém jsou i polarizační filtry a filtr s extrémně velkou hustotou BIG SOPPER.

Kompletní nabídka systému LEE Filters

 

V příštím článku si rozebereme podrobněji a s ukázkami Systém SW-150 a nejběžnější systém filtrů LEE, systém 100 mm.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Jak používat stativ

  Stativ je jedno z nejžádanějšího příslušenství k fotoaparátům a kamerám, jehož použití zpravidla velmi kladně ovlivňuje výslednou kvalitu záznamu.…

 • Jak fotit koncerty

  Fotografování koncertů se většinou vyznačuje tím, že se odehrává v obtížných světelných podmínkách. Na pódiu bývá mnoho různobarevných světelných…

 • Jak fotit makro

  Přestože počátky makrofotografie sahají hluboko do historie, skutečnou popularitu si tento žánr našel až dnes. Jedním z hlavních důvodů je především…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím