Nekonvenční fotoaparáty Lytro jsou nyní výrazně levnější Produktové aktuality

Nekonvenční fotoaparáty Lytro jsou nyní výrazně levnější

Luděk BouškaAktualizováno: 20. 3. 2014 v 15:56 • Rubrika: Produktové aktuality

Až o 5 800 Kč levněji můžete nyní pořídit fotoaparáty Lytro, které využívají zcela novou technologii zaznamenávání obrazu. Jejich prostřednictvím můžete zachytit snímek a až při zpracování v počítači se můžete rozhodnout, která část obrazu bude ostrá a která bude rozostřená.

  • Lytro 16GB - původně za 13 790 Kč, nyní za 7 990 Kč
  • Lytro 8GB - původně za 10 990 Kč, nyní za 5 790 Kč

Co je to Lytro?

Lytro se vymyká všem současným představám o tom, jak má vypadat fotoaparát.

Hlavní rozdíl od běžných fotoaparátů je v senzoru, před kterým je umístěna maska z čoček. U Lytra však slouží, na rozdíl od tradičních fotoaparátů, k výpočtu úhlu dopadu světla. Tato informace je poté využita k dopočítání všech možných rovin ostrosti výsledné fotky. Díky této inovaci lze softwarem v počítači zvolit vybranou rovinu ostrosti až po pořízení snímku! To znamená, že odpadá nutnost ostření před expozicí. Vzhledem k tomuto faktu má Lytro nulovou prodlevu po stisku spouště. 

Lytro přináší zcela novou a nevšední technologii, která zaujme především vyvolené jedince milující právě moderní technologie a kteří rádi výsledný snímek dotvoří až v počítači.

Při prvním používání vám hned začnou automaticky naskakovat okruhy, ve kterých by se tato nová technologie dala využít. Jako příklad mohu uvést například:

  • fotografie interiérů
  • zahrad
  • přehledy do stavebních deníků
  • produktové fotografie

Nabízí se zde totiž obrovský potenciál, kdy na jedno zmáčknutí spouště „oskenujete prostor před čočkou“ a následně si ostře ukážete kterýkoliv bod na fotografii. Pro prezentaci výrobků, nebo záběrů s množstvím informaci naprosto geniální.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím