Workshop

Nick Driftwood: Understanding Filming &Production

Nick Driftwood je známým filmařem a světovým ambasadorem Lumix. Na svém workshopu vás provede celým procesem profesionální videotvorby od samotného natáčení a záznamu zvuku až po finální editaci. Čeká vás také praktické natáčení, kde uvidíte veškerou techniku a pracovní postupy v akci. Nick má mnohaleté zkušenosti s videem a své znalosti dokáže velmi srozumitelně předat. Je pionýrem natáčení na bezzrcadlovky. Byl u vývoje prvních modelů systému Lumix G a se svou GH5 je doslova srostlý. Pokud vás zajímá cokoliv o videu, Nick je ten pravý, kdo vám na vaše otázky odpoví. Workshop je určený pro pokročilé tvůrce a profesionály a bude veden v anglickém jazyce.

Úroveň kurzu

pokročilý

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Workshop bude veden lektory ze zahraničí v anglickém jazyce.

Workshop je součástí MEGAdne Panasonic 

V případě zaplnění celodenního workshopu je dále možné hlásit se na jednotlivé přednášky: Uvedení do světa videografieVše o mikrofonechZáznam zvuku pro videoEditace a střih videoklipu

Program celodenního workshopu

1) Přednáška "Uvedení do světa videografie", 10:00 – 11:30

  • Ve své přednášce Nick Driftwood srozumitelně vysvětlí, jak vytěžit maximum z vaší bezzrcadlovky.
  • Vše, co jste chtěli vědět o natáčení na bezzrcadlovky, ale báli jste se zeptat. Od vysvětlení základních pojmů, přes vybavení, specifikaci a technické náležitosti až po výklad filmařských postupů a teorii.Rozdíl mezi fotkou a videem, objektivy, expozice, barvy, postupy při natáčení, nasvícení scény a mnohé další.
  • Nick navíc není žádný suchar a vše dokáže podat velmi zábavnou formou. Velmi doporučujeme pro všechny, kteří se chtějí posunout ve videu na další level.

2) Přednáška "Vše o mikrofonech a nahrávání zvuku pro video", 11:45 – 12:30
Specialista ze společnosti Sennheiser Volker Schmitt vám vysvětlí vše, co vás kdy zajímalo o mikrofonech a nahrávání zvuku pro video.

  • Základní rozdělení a specifikace mikrofonů
  • Pravidla použití mikrofonu pro nahrávání zvuku
  • Příklady nastavení z praxe (dokument, rozhovor, vlogging, hudební klip)

3) Přednáška "Záznam zvuku pro video", 12:45 – 13:30
Jak nejlépe ukládat zvukovou stopu k vašemu videu? Vysvětlí expert ze společnosti Tascam specializující se na audio rekordéry.

  • Multikanálové nahrávání zvuku
  • Jakou techniku použít

4) Workshop "Natáčení hudebního klipu s Nickem Driftwoodem", 14:30 – 17:30
Exkluzivní třhodninový workshop, na které tým účastníků natočí vlastní videoklip pod vedením Nicka Driftwooda.

  • Natáčení bude probíhat na několik přístrojů Lumix
  • Důraz bude kladem také na perfektní záznam zvuku mikrofony Sennheiser

5) Workshop "Editace a střih videoklipu", 17:45 – 18:45
Z dat zaznamenaných při natáčení, účastníci sestříhají výsledný klip

O lektorovi:

Nick Driftwood je anglický filmař, herec, zapálený nadšenec do nových technologií. Již v roce 2009 přešel z velkých a těžkopádných kamer na tehdy rodící se technologii bezzrcadlovek a konkrétně systém Lumix G.

V roce 2011 představil revoluční hack fotoaparátu Lumix GH2, který byl použit v dokumentu ‘The Great Zacuto Shootout’. Proslulý režisér Francis Ford Coppola tehdy ocenil GH2 s Driftwoodovým nastavením Quantum 9B, coby nejlepší filmový look ze všech.

Ve stejném roce Driftwood (ve spolupráci s hudebníkem Martynem Warem) vyhrál John Connell Innovation Award za dokument ‘West Street Story’.

Dále získal řadu pozitivních kritik za road movie ‘ROAD’ z roku 2016, ve kterém se potkává jeho cit pro umění a zápal pro technologickou dokonalost.

Nickovou vášní je posouvat možnosti původně neprofesionální techniky na hranu jejích limitů, tak aby mohla sloužit k produkci profesionálních výstupů.  Nick pracidelně školí, přednáší a vede odborné semináře jak pro odbornou veřejnost, tak filmové školy. Jeho velkým tématem je, jak propojit oblast vyspělých technologií zpracování obrazu se světem umění.

Nick je jedním z nejzapálenějších propagátorů fotoaparátů Lumix. Je kdykoliv připraven přednosti tohoto systému předvést ostatním tvůrcům se zájmem o profi video.

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.