PN: VVA161K005, ID: 016697

Systémový kompakt Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm černý

 • Formát snímače: 1" / CX
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 10 sn./s

Sháníte Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm?

„Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm?

Začít s výkupem

Inteligentní fotoaparát Nikon 1 J2 s výměnnými objektivy je konstruovaný tak, aby rychle myslel a ještě rychleji konal, a zaručuje vám tak vždy náskok před každou probíhající akcí. Tento mimořádně kompaktní a snadno ovladatelný fotoaparát je vybaven vším, co potřebujete k získání vynikajících snímků i videosekvencí. Produktová sekce: Kompakty s výměnným objektivem Nikon

Alternativy k již neprodávanému Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm černý

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm černý

Obsahem zvýhodněné sady je:

Nikon 1 J2 tělo + Nikon 1 11-27,5mm f/3,5-5,6 černý

Inteligentní fotoaparát Nikon 1 J2 s výměnnými objektivy je konstruovaný tak, aby rychle myslel a ještě rychleji konal, a zaručuje vám tak vždy náskok před každou probíhající akcí. Tento mimořádně kompaktní a snadno ovladatelný fotoaparát je vybaven vším, co potřebujete k získání vynikajících snímků i videosekvencí. Produktová sekce: Kompakty s výměnným objektivem Nikon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Společnost Nikon představila nový přírůstek do své mladé rodinky bezzrcadlých kompaktů Nikon 1. Je jím Nikon 1 J2. Nabízí se otázka, jaké změny přináší nový model. Z mého pohledu se spíše než o nový
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon 1 J2 tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm

Parametry a popis

Nikon 1 J2

Žijete-li přítomností, žijete nejlépe. A co kdybyste ještě měli k dispozici fotoaparát, který je dostatečně rychlý, dostatečně chytrý a dostatečně kreativní, aby snadno zachytit všechny důležité i zábavné okamžiky ve vašem světě?

Vlastnosti

 • Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: zaostřuje rychleji a přesněji než kdykoli předtím
 • Vysoce rychlé sériové snímání: pořizuje snímky v plném rozlišení frekvencí až 60 obr./s
 • Snadno přenosný systém: malé tělo a výměnné objektivy dostupné v širokém spektru barevných provedení
 • Převratné režimy fotografování: Pohyblivé momentky a Inteligentní výběr snímku
 • Intuitivní ovládání: přehledná menu, snadno dosažitelný volič provozních režimů a vestavěný blesk

Přenosný systém Nikon 1: malé tělo a kompaktní objektivy dostupné v širokém spektru barevných provedení. Konstrukce přinášející novou úroveň rychlosti, jednoduchosti a zábavy do způsobu, jakým zachycujete okolní svět.

Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: zaostřuje rychleji a přesněji než kdykoli předtím.

Vysoce rychlé sériové snímání: pořizuje snímky v plném rozlišení frekvencí až 60 obr./s*¹.

Snímací režimy: nové funkce pohyblivých momentek a inteligentního výběru snímku umožňují pořizovat snímky úžasným novým způsobem. A pomocí snadno použitelného kreativního režimu můžete přidat snímkům výraznou osobitost.

Intuitivní ovládání: přehledná menu, jasný monitor LCD, snadno dosažitelný volič provozních režimů a vestavěný blesk.

Extrémně rychlé automatické zaostřování s pomocí obrazového snímače CMOS: optimální výkon pro vynikající snímky a videosekvence. Nabízí ideální vyvážení mezi velikostí systému, rychlostí, citlivostí k působení světla, rozlišením a hloubkou ostrosti. Umožňuje pořizovat překrásně detailní snímky s 10,1 milionů pixelů i při fotografování rychle se pohybujících objektů za libovolného osvětlení.

Výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 3: poskytuje neporovnatelnou úroveň výkonnosti v každé situaci. Tento systém zahrnuje dva výkonné obvody, které jsou schopny zpracovávat snímky neuvěřitelnou rychlostí 600 milionů pixelů za sekundu. Nabízí vysoce kvalitní redukci šumu a zpřístupňuje převratné režimy fotografování.

Pokročilý hybridní systém automatického zaostřování: zaostřuje tak rychle, že bez zpoždění zachytíte každý letmý okamžik. Okamžitě přepíná mezi automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro lesklé nebo rychle se pohybující objekty a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu pro statické či špatně osvětlené objekty.

Rychlé a přesné sériové snímání: plně využívá systém automatického zaostřování fotoaparátu a poskytuje snímky s plnou velikostí obrazu i těch nejrychlejších objektů frekvencí až 10 obr./s*². Stejně tak můžete zaostřit na požadované místo a využít fenomenální rychlost zpracování dat fotoaparátu pro zachycení snímků s plnou velikostí obrazu frekvencí až 60 obr./s*¹.

Pohyblivé momentky: snímky ožijí jako mávnutím kouzelného proutku. Fotoaparát je schopen díky vysoké rychlosti zpracování dat zaznamenat současně zpomalenou videosekvenci a statický snímek. Jakmile stisknete spoušť pro expozici snímku, přístroj okamžitě tyto dva prvky sloučí dohromady a vytvoří „živoucí snímek" zachycující okamžik v čase jako nikdy předtím.

Inteligentní výběr snímku: záruka nejlepšího snímku za všech okolností. Fotoaparát pořídí až 20 snímků ve vysokém rozlišení před a po stisknutí tlačítka spouště a uloží pět „nejlepších" snímků, ze kterých si následně můžete vybrat. Snímky doporučené jako nejlepší jsou vybírány na základě výrazu tváře, kompozice a zaostření.

Kreativní režim: umožňuje aplikovat různé filtry a efekty na statické snímky ještě před zahájením fotografování a nabízí přístup k expozičním režimům PSAM pro plnou kontrolu nad parametry snímků. Zlepšete náladu fotografované scény pomocí funkce Změkčovací filtr, zachyťte rozsáhlé výhledy pomocí režimu Jednoduché panoráma, a užívejte si trvale perfektní expozice při použití režimu Noční portrét.

Pokročilý záznam videosekvencí: umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení*³ během filmování a bez přerušení záznamu, a pořizovat extrémně zpomalené videosekvence pro získání dramatických efektů. Videosekvence lze pořizovat v plném HD rozlišení, k jehož kompletnímu využití přispívá automatické zaostřování s fázovou detekcí, které zaručuje zachycení vynikajících akčních scén.

Inovovaný design maximální kvality: pozornost k detailu propůjčuje fotoaparátu výsostně stylový vzhled. Přístroj je k dispozici v množství barevných provedení, která podporují minimalistický design, a vybrané modely jsou navíc opatřeny povrchem z broušeného kovu a různými vzory.

Jasný 7,5cm (3") monitor LCD s 921 000 pixely. Nabízí široký pozorovací úhel a ochranné sklo a díky vysokému rozlišení zobrazuje veškeré detaily snímků a videosekvencí v místnosti i venku.

Intuitivní ovládání: přehledná menu, minimální množství ovládacích prvků, vestavěný blesk a snadno dostupný volič provozních režimů pro rychlý přístup k různým režimům fotografování. Pokud nechcete přemýšlet o technických aspektech fotografování, stačí zvolit režim Auto a nechat volbu nejvhodnějšího nastavení fotoaparátu na funkci automatické volby motivových programů.

Vestavěný blesk: doplňkové osvětlení pro případ potřeby. Praktický zdroj světla pro snímky v interiérech a pro snížení kontrastu u snímků se sluncem za fotografovaným objektem. Systém byl vytvářen společně s fotoaparátem a umožňuje dosažení perfektně exponovaných snímků.

Rozšiřitelný systém: rodina výměnných objektivů 1 NIKKOR splňující požadavky téměř libovolného motivu; všechny objektivy jsou optimalizovány pro záznam videosekvencí a vyznačují se kompaktním provedením pro lepší přenosnost.

Adaptér bajonetu Nikon F: nasazuje se na bajonet Nikon 1 fotoaparátu a umožňuje použít libovolný objektiv NIKKOR pro jednooké zrcadlovky. Zkoušení různých objektivů je vynikajícím způsobem experimentování s odlišným zachycením motivu, a použijete-li objektivy AF-S a AF-I NIKKOR, můžete navíc plně využívat úžasných schopností systému automatického zaostřování fotoaparátů Nikon 1*⁴.

Short Movie Creator a systém Nikon 1: automatická tvorba krátkých filmů ze statických snímků a videosekvencí. Tento neuvěřitelně snadno použitelný software zachovává kvalitu každého pořízeného snímku, což v plné míře platí i pro jednotlivé snímky u videosekvencí. Videosekvence mohou mít délku až 30 minut a mohou využívat množství stylů.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití: Základní
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1" / CX
Rozlišení: 10,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 1936x1296, 2896x1944, 3840x2160, 3872x2592
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
Velikost snímače (mm): 13,2 x 8,8
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED 3
 
Objektiv
Crop faktor: 2,7 x
Typ bajonetu: Nikon 1
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Typ závěrky: Elektronická závěrka
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ne
Rychlost sériového snímání: 10 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, 5
3D režim: Ne
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 921000
Živý náhled (Live View): Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/60
Korekce zábleskové expozice: - 3 EV až + 1 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 5 m
Možnost připojení externího blesku: Ne
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, MOV, MPEG-4, RAW
Audiozáznam: Ano
Časosběrné snímání: Ano
Počet audio kanálů: 2.0
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: H.264, MPEG-4
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 1200 sn./s
 
Obecné
České menu: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Bezdrátová
Výdrž baterie (sn.): 230 snímků
Rozhraní: HDMI, USB
Typ akumulátoru: EN-EL20
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hliník
Rozměry v mm: 106 x 61 x 30
Hmotnost: 238 g
Barva: bílá, černá, červená, oranžová, růžová, stříbrná
 
Ostatní
Číslo produktu:VVA161K005
Příslušenství v balení: Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-27, krytka těla BF-N1000, kabel USB UC-E15, popruh AN-N1000, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2/Short Movie Creator, návod k obsluze, CD-ROM s návodem k použití
Značka: Nikon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm

Nahoru

Související články s Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm

 • Nový firmware pro fotoaparáty Nikon Nový firmware pro fotoaparáty Nikon

  Obvykle vydávají výrobci nové verze firmware postupně, tedy pro jednotlivé modely s určitým časovým rozestupem. Nikon zvolil jinou cestu a zveřejnil aktualizace firmwaru pro celkem 11 fotoaparátů a jednu komunikační jednotku během jednoho dne. Pokud tedy uvidíte na některém z níže uvedených odkazů označení vašeho přístroje, můžete si aktualizovat jeho firmware na nejnovější verzi.

 • Nikon představil malý Nikon 1 S2, superteleobjektiv a konvertor Nikon představil malý Nikon 1 S2, superteleobjektiv a konvertor

  Nikon ohlásil další přírůstek do rodiny fotoaparátů systému Nikon 1 – Nikon 1 S2. Jeho typickým znakem je vysoká rychlost snímání a ostření a vynikající obrazová kvalita, na které se podílejí obrazový snímač CMOS se 14,2 MPX bez optického antiliasingového filtru a systém zpracování obrazu EXPEED 4A. Dále společnost Nikon představuje nový světelný teleobjektiv AF-S Nikkor 400 mm f/2,8E FL ED VR s lehčí konstrukcí a novou funkcí VR SPORT. Spolu s objektivem Nikon uvádí rovněž výkonný AF-S telekonvertor TC-14E III, který prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivů o 40%.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (19 - 10)

 • 19

  Michalík

  Reaguje na (18) | Dobrý den, s teplotou displeje je to celkem normalní, když srovnám např s displejem u mobilu, který se třweba přehráváním 10 minutového videa zahřívá úplně stejně. Blikající světlo scény je někdy způsobeno i nastavením clony a času. V interiéru to zase způsobují zářivky Vyzkoušejte více časů, ideálně začít na expozičním času 1/50s. Plynulost přeostřování není ideální s tím se bohužel nic nenadělá. fotoaparát, který by natáčel videa lépe může být například Panasonic GH3, který zcvládá videa naprosto na jiné úrovni než např Nikon nebo Sony.  

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 25.06.2014 | Reagovat

 • 18

  Avatar

  Reaguje na (17) | Ano tak blesky jsou opravdu podobné, nyní jsem měl možnost dateilně vyzkoušet J2. Kdy mě zaskočila teplota jakou fotoaparát má po delší době focení, kdy i displey nezůstává pozadu a má teplontu 30-40°C. Také mě zarazilo, protože většinou jsem narážel na komentáře že natáčí suprové video, ano kvalita je opravdi vynikající, ale kazíto fakt, že bliká světelnost scény, tzn, chvílemi bylo nepříjemné se na video vůbec koukat. Mluvě tak, že video bylo spouštěno z HDD, a bylo natáčeno na kartu rychlosti (6), kdy toto by mělo býti v kvalitě HD dostačující-ověřováno i u Nikonu. Zároveň ke skokům docházelo i u zoomování, přeostřování bylo velmi minimální ale ta světelnost nic moc. Docela jsem z těchto faktů překvapený a i že v recenzích neni nikde o těchto faktech zmíňka. Zajímalo by mě když dám jen otázku jaký fotoaparát vybrat aby měl kvalitní jak fotky tak video (neberu nyní v úvahu cenu, kdy je jasné, že sem můžete napsat fotoaparát za 50tis, ale nějaké porovnání ikdyž bude fotoaparát dražší byto bylo fajn). Jaké tipy by jste doporučili? Příjde mě že u Nikonu je toto docela bolístkou. Jinak je to vidět i u ukázkového videa. Každopádně na poprvé jsem sitoho nevšiml. U videa J3 to však neni vůbec, žeby natom Nikon zapracoval? Nevím. Nejpatrněji jeto znát při méně světla. Nebo mě napadá jek fotoaparát co nejléle nastavit, aby se tento jev dal minimalizovat. Děkuji

  Karel, 24.06.2014 | Reagovat

 • 17

  Michalík

  Reaguje na (16) | Dobrý den, dosvit u obou blesků je 5metrů.. Rozdíl bude tedy jen velikosti ale výkon stejný. 

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 05.06.2014 | Reagovat

 • 16

  Avatar

  Dobrý den, ještě bych se rád zeptal na blesk, protože mě příjde hodně malinký, třebas už u J3 je větší. Lze vzhledem k větší velikosti blesku u J3 předpokládat, že je lepší, nebo že má větší dosvit? Nebo je výsledek z obou blesků J2 a J3 podobný a rozdíl zanedbatelný? Velice děkuji Karel

  Karel, 05.06.2014 | Reagovat

 • 15

  Michalík

  Reaguje na (14) | Dobrý den, ohnisko 11-27,5 se po nasazení na tento model přepočítá na 29,7mm až 74,3, takže zde stále zůstane přibližně 3 násobný optický zoom ale vyšší kvalita než u kompatku jako je třeba Fuji HS 35. Stejně tak menší rozměry a nižší hmotnost. Řešením by byl nákup jiného objektivu v budoucnu, pokud by tento pro vás nebyl dostačující. Výhodou je, že nemusíte kupovat poté celé nové tělo ale jen objektiv. 

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 27.05.2014 | Reagovat

 • 14

  Avatar

  Dobrý den, váhám nad 1J2, vypadá moc dobře i parametry, jen mě "trápí" ten zoom, kdy 3xzoom mě příde přeci jen "malý" kdy neuvažuji o přikupování jiných objektivů kvůli ceně. Uvažoval jsem i nad tím, že přeci jen ten snímač je větší a tedy při výřezu se mohu dostat jakoby na 5x zoom, alespoň sito myslím, když všude čtu jaký kvalitní fotky dělá a že i 4Mpix stačí na A4 fotku. Také rychlost závěrky 1/16000 je velmi kladně hodnocena v recenzích, či video. Co jsem ovšem ještě nerozlouskl, je vzhledem k ceně 1J2 jestli rovnou nejít do Fujifilm FinePix HS35 ( má sestra proto tento konkrétně) kdy zoom neni potřeba řešit a fotky co jsem viděl byly také hezké. Každopádně je jasné že váha a rozměry jsou už někde jinde. Děkuji za případné reakce Karel

  Karel, 26.05.2014 | Reagovat

 • 13

  Michalík

  Reaguje na (12) | Dobrý den, jedině za použití redukce, jinak jde o jiný rozměr bajonetu takže byste bez redukce objektiv nenasadil. Jedná se o tuto redukci Nikon adaptér FT1 pro Nikon 1

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 11.04.2014 | Reagovat

 • 12

  Avatar

  Dobrý den, seděl by na Nikon 1 j2 objektiv Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G?

  Blanka Snášelová, 10.04.2014 | Reagovat

 • 11

  Michalík

  Reaguje na (10) | Dobrý den, neuvádíte jaký objektiv již máte. Můžete použít 11-27,5mm nebo novinku, která aktuálně není sklůadem 10-30mm, který by dle mého názoru na domácí podmínky vyhovoval flexibilním ohniskem. Jen je třeba počítat s horší světelností objektivu takže bude třeba zvýšit citlivost snímače, abyste dosáhla krátkých expozičních časů a dokázala "zmrazit" pohyb, aby snímky nebyly neostré. 

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 08.04.2014 | Reagovat

 • 10

  Avatar

  Dobrý den, jaký objektiv byste mi doporučili dokoupit k Nikon 1 J2 na focení dítěte doma? Díky

  Martina, 08.04.2014 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím