VVA182K006
zkopírováno do schránky
017834
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Nikon 1 J3 + 10-100 mm bílý
- Formát snímače: 1" / CX
- Rozlišení snímače: 14,2 Mpx
- Typ bajonetu: Nikon 1
- Rychlost sériového snímání: 60 sn./s
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon 1 J3 + 10-100 mm bílý?
„Nikon 1 J3 + 10-100 mm bílý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 11.04.2014

Nikon 1 J3 + 10-100 mm bílý
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Nikon letos v lednu představil již třetí generaci modelu J v kategorii „Jedniček“. Zatímco J2 bylo spíše lehké vylepšení předchozího modelu, u J3 se jedná o posun výraznější. Nejvýraznější změnou je nový 14,2 megapixelový CMOS snímač. I přes vyšší rozlišení snímače zůstala zachována největší…
Jiří Kokeš, 20.03.2013
Parametry
Nikon 1 J3 staví především na rychlosti a malých rozměrech. Díky nejkratšímu zpoždění závěrky a nejrychlejšímu sériovému snímání je tento fotoaparát neustále připraven zachytit rozhodující okamžiky. V kombinaci s výměnnými objektivy můžete zachytit prakticky jakoukoliv situaci buď jako fotografii s vysokým rozlišením a nebo videosekvenci ve Full HD kvalitě.
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1" / CX |
| Rozlišení snímače | 14,2 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 3456x2304, 4608x3072, 4608x2592, 2303x1536 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 13,2 x 8,8 |
| Crop faktor | 2,7 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Synchronizační čas blesku | 1/60 |
| Korekce expozice blesku | - 3 EV až + 1 EV po 1/3 EV |
| Směrné číslo blesku | 5 |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | HDMI |
|---|---|
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | EXPEED 3A |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon 1 |
|---|
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 3 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 160 |
| ISO - maximální citlivost | 6400 |
| Rychlost sériového snímání | 60 sn./s |
| Panorama | Ano |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Typ závěrky | Elektronická závěrka |
|---|---|
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 921000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, MOV, MPEG-4, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | Full HD (1920×1080) |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 60 sn./s |
Obecné
| Podle použití | Pro začátečníky |
|---|
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 101x60,5x28,8 |
|---|---|
| Hmotnost | 244 g |
| Barva | bílá, černá, červená, hnědá, stříbrná |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | VVA181K006 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Krytka těla BF-N1000, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL20 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-27, popruh AN-N1000, kabel USB UC-E19, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2/Short Movie Creator, návod k obsluze, CD-ROM s návodem k použití |
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Doporučené příslušenství
Hlídat dostupnost Nikon 1 J3 + 10-100 mm použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Nikon 1 J3 + 10-100 mm použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Nikon 1 J3 + 10-100 mm
Související články s Nikon 1 J3 + 10-100 mm
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Dotazy k Nikon 1 J3 + 10-100 mm
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.






Komentáře
MH
Děkuji, moc jste mi pomohl.
Martin Havel, 7. 2. 2015 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
JV
Dobrý den,
fotoaparát Nikon 1 J3 má možnost intervalového snímaní ale dálková spoušť dokoupit nejde.
Prodejce Megapixel.cz, Jiří Vacek, 7. 2. 2015 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
MH
Dobrý den. Rád bych se Vás zeptal, jestli má Nikon J3 intervalové snímání a možnost použití dalkové spouště. Děkuji.
Martin Havel, 7. 2. 2015 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
DM
Dobrý den, ano ale pouze přes redukci.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 30. 12. 2014 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
M
Dobrý den, zůstal mi doma nevyužitý objektiv Tamron AF XR 28-200mm z Nikonu F65. Šel by použít? Děkuji za odpověď.
Milan, 30. 12. 2014 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
JS
Dobrý den, kratší časy jdou nastavit bez problémů až do 1/16 000 s, takže uvažování o ND filtru je zbytečné
Jan Sladký, 22. 7. 2014 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
Dobrý den, rychlost závěrky je zde skutečně limitována, kratší časy je potřeba nahradit úpravou ISO nebo ND filtrem.
Prodejce Megapixel.cz, Kryštof Korč, 22. 7. 2014 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
JS
Dobrý den, mám Nikon 1 J2 a při videosekvencích mi nejdou nastavit expoziční časy delší než 1/100 s, nikde jsem se v návodu o tomto nastavení nic nedočetl. Děkuji za odpověd
Jan Sladký, 22. 7. 2014 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
Dobrý den, zde je kompletní seznam updatů pro Windows
Prodejce Megapixel.cz, Kryštof Korč, 23. 10. 2013 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
O
[2
Díky za radu. Nikon 1 j3 je uveden v podporovaných fotoaparátech. bohužel tuto aktualizaci nemůžu nikde najít. jediné, co se podařilo najít je něco u apple a tam je to i po rozbalení ze staženého souboru zakodované.
Můžete mi prosím poslat nějaký link kde by to bylo ke stažení v zipu nebo rar ?
To co mám je s koncovkou pkg a tu otevřít nelze..
OSD, 22. 10. 2013 |Nikon 1 J3 tělo |Reagovat
Všechny dotazy (12)