PN: JAA630DB, ID: 003495

Objektiv Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR

Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR Hodnocení zákazníků: 4.9 z 5 10×

 • Stabilizátor optický: Ano
 • Vhodný pro formát snímače: Full Frame
 • Průměr filtru: 62 mm

Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR Ukázkový snímek Ukázkové snímky

Expert na telefonu 724 784 252, 725 596 696
Na prodejnách Vás vždy rádi uvidíme, ale pokud chcete nakoupit z bezpečí domova, nabízíme Vám možnost konzultace s našimi odborníky po telefonu. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Objektiv Nikon 105mm se světelnosí f/2,8 je první makroobjektiv na světě vybavený ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) a systémem optického stabilizátoru (VR). Jde použít jak na zrcadlovkách FX (FULL FRAME) tak na přístrojích s menším snímačem DX (APS-C). Na těch ohnisko odpovídá 157,5mm. Objektiv je vhodný především na macro, ale také na portréty a reportáže. Produktová sekce: Objektivy s pevným ohniskem Nikon

Nahoru

Recenze a hodnocení

Názor Megapixelu

Objektiv Nikon 105 mm F 2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR patří nesporně k těm nejlepším, jaké jsem měl možnost vyzkoušet. Díky použití nejmodernějších technologií nabízí skutečně profesionální
Celá recenze

Hodnocení zákazníků

Vynikající objektiv nejen pro Makro fotografii

Ověřený zákazník
Karin Rohanová, 24.07.2019
5 z 5

Další zákaznická hodnocení (10)

Kompletní recenze
Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR

Nahoru

Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů

Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.

Doporučené filtry

Všechny doporučené filtry
pro Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR

Parametry a popis

 • Společnost Nikon Corporation uvádí AF-S VR Micro-Nikkor 105 mm f/2,8G IF-ED, první makroobjektiv na světě vybavený ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) a systémem redukce vibrací (VR).
 • Nový objektiv obsahuje množství pokročilých optických technologií Nikon, jako jsou antireflexní vrstvy tvořené nanokrystaly, optické členy ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) a vnitřní zaostřování (IF). Objektiv AF-S VR Micro-Nikkor 105 mm f/2,8G IF-ED je konstruován pro použití na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon formátu DX a na kinofilmových jednookých zrcadlovkách.
 • Ultrazvukový zaostřovací motor zajišťuje rychlé a tiché automatické zaostřování při současné možnosti rychlého přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním. Systém vnitřního zaostřování IF odstraňuje nutnost otáčení přední čočky objektivu a usnadňuje tak použití polarizačních filtrů.
 • S novým systémem redukce vibrací (VRII) je možné zhotovit ostré snímky při použití o přibližně 4 stupně delších časů závěrky [v rozsahu od nekonečna do 3 m (měřítko zobrazení 1:30)] než obvykle. Negativní efekt chvění fotoaparátu má při pořizování makrosnímků mnohem vyšší vliv a výrazně ovlivňuje ostrost obrazu. Zabudování technologie Nikon VR do objektivu Micro-Nikkor poprvé rozšiřuje všestrannost použití tohoto objektivu redukcí vibrací a usnadňuje pořizování makrosnímků z ruky. Systém redukce vibrací VRII navíc zprostředkovává klidný obraz v hledáčku pro snadnou kompozici obrazu i při práci s vysokým měřítkem zobrazení.
 • Objektiv AF-S VR Micro-Nikkor 105 mm f/2,8G IF-ED je rovněž vybaven osvědčenými funkcemi a technologiemi Nikon, jako jsou antireflexní vrstvy tvořené nanokrystaly pro
 • drastickou redukci závoje a optický člen z ED skla pro minimalizaci barevné vady a vyšší rozlišení a kontrast obrazu.
Objektiv
Minimální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Světelnost pevného objektivu: 2,8
Maximální clona (F): 32
Konstrukce objektivu: 14 členů / 12 skupin
Stabilizátor optický: Ano
Typ slunecní clony: HB-38 (součást balení)
Délka objektivu: 116 mm
Počet lamel clony: 9
Vhodný pro žánr: Macro
Rozdělení podle ohniska: Teleobjektiv
Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 31 cm
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 790 g
 
Ostatní
Číslo produktu:JAA630DB
Značka: Nikon
 
Filtry
Průměr filtru: 62 mm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Šířka záběru objektivu Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR


Crop faktor fotoaparátu: -
Skutečná ohnisková vzdálenost: 105 mm
Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: -
Typ objektivu: pevné ohnisko
Diagonální úhel záběru: -
Přepočteno na filmové políčko: -

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR

Nahoru

Nejčastěji zvažované varianty

Ke zboží Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR naši zákazníci nejčastěji zvažují následující alternativy:

Nahoru

Související články s Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR

 • Legenda zvaná padesátka aneb Velké srovnání 50mm objektivů (zaměřeno na Canon) - 3.díl Legenda zvaná padesátka aneb Velké srovnání 50mm objektivů (zaměřeno na Canon) - 3.díl

  V prvních dvou dílech jste se dozvěděli, proč je důležité míti padesátku v brašně a porovnali jsme výstup a optickou kvalitu 50 mm objektivů s bajonetem pro Nikon. Ovšem ne všichni používají fotoaparáty značky Nikon, a tak jsme si tentokrát vzali na paškál objektivy s ohniskovou vzdáleností 50 mm s bajonetem pro fotoaparáty Canon. Podívejte se, jaký z 9 objektivů si obstál nejlépe. Je lepší si za kvalitu připlatit nebo stačí padesátka za 3 000 Kč? Budete překvapeni!

 • Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 10. díl - CLONA Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 10. díl - CLONA

  Ve fotografické branži se za clonu považuje mechanismus, který je tvořen soustavou lamel nebo planžet a ve většině případech je součástí objektiv. Lamelový systém lze otevřít a přivřít, čímž se zvětšuje, nebo zmenšuje vstupní otvor objektivu, kterým prochází světlo do fotoaparátu. Dalo by se tedy říci, že jde o jakýsi ventil, kterým lze regulovat množství světla procházející objektivem. V tomto díle našeho seriálu si vysvětlíme, jak clona funguje, jaké možnosti fotografovi nabízí a na co si dát při práci se clonou pozor.

 • Ušetřete s Nikonem i tento podzim! Ušetřete s Nikonem i tento podzim!

  Padá listí a s ním i ceny produktů Nikon. Na celý podzim a část zimy jsme pro vás zvýhodnili ceny až o 10 000 Kč. Podívejte se na celý seznam a vyberte si vaši vysněnou techniku nebo si jen doplňte výbavu.

 • Odstartovalo 9. kolo FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ soutěže na téma PORTRÉT V PŘIROZENÉM SVĚTLE Odstartovalo 9. kolo FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ soutěže na téma PORTRÉT V PŘIROZENÉM SVĚTLE

  Září nám kromě konce prázdnin přináší také deváté kolo naší FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ SOUTĚŽE. Když jsme přemýšleli, jaké téma si pro vás tentokrát vymyslíme, říkali jsme si, že by to mělo mít něco společného s přirozeným světlem, kterého začíná být během dne čím dál méně. Tak proč si ho ještě trochu neužít. Dojít k závěru, u jakého žánru by se denní, přirozené světlo dalo využít nejlépe, pak nebylo těžké. Tématem tohoto měsíce tedy bude portrét v přirozeném světle.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (326 - 317)

 • 326

  Caha

  Reaguje na (325) | Dobrý den, ano je kompatibilní.

  Jakub Caha - Megapixel, Vedoucí prodejny, 02.07.2019 | Reagovat

 • 325

  Avatar

  Dobrý den, je tento objektiv kompatibilní s fotoaparátem Nikon D3100 ? Předem děkuji za odpověď.

  Jakub Kačmár, 01.07.2019 | Reagovat

 • 324

  Avatar

  Reaguje na (323) | Dobrý den, osobně bych Vám doporučil spíše varinatu Tamronu, která je oproti Nikonu kontrukčně novější. Opticky budou tyto dvě varianty velmi blízké, s drobným náskokem Tamronu oproti Nikonu.

  Tomáš Paulík - Megapixel, 09.05.2019 | Reagovat

 • 323

  Svoboda

  Dobrý den, bude velký rozdíl v obrazové kvalitě tohoto skla oproti Tamron AF SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC ? Jedná se mi o focení šperků v detailu. Tamron mám tak me zajímá jestli by výměna byla progres v kvalitě. Moc díky za info.

  Lukáš Svoboda, 09.05.2019 | Reagovat

 • 322

  Avatar

  Reaguje na (321) | Dobrý den, 35mm bude určitě univerzálnější ohnisko, obzvláště na DX snímači. 50mm je už spíše portrétový objektiv.

  Tomáš Paulík - Megapixel, 04.02.2019 | Reagovat

 • 321

  Avatar

  Reaguje na (320) | Dobrý den, děkuji za rady. Ještě bych se chtěla zeptat jaký další "univerzálnější" pevný objektiv byste mi doporučil krom plánovaného AF-S 105mm f/2.8G IF ED VR MICRO dokoupit k tělu D7200 - uvažuji buď o objektivu Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G nebo objektivu Nikon 35mm f/1,8 AF-S NIKKOR G DX? Plánuji s ním fotit krom vegetace, portréty, momentky nebo např. rodinné dovolené. Děkuji Jana Navrátilová

  Jana Navrátilová, 03.02.2019 | Reagovat

 • 320

  Kala

  Reaguje na (319) | Dobrý den, doporučil bych Vám raději D7200 z důvodu lepších ovládacích prvků, vyšší kompatibility, využití dvou slotů na karty, lepší výdrže baterie a lepšímu ostřícímu systému. Nikon 105 makro bude podával mnohem lepší optické výsledky spolu s lepším zpracováním samotného objektivu. Jako optimální alternativu bych Vám raději doporučil Nikon 60mm f/2,8 G ED AF-S Micro.

  Lukáš Kala - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 31.01.2019 | Reagovat

 • 319

  Avatar

  Dobrý den, prosím o radu, které tělo: D7200 nebo D5600 bude vhodnější na fotografování rostlin objektivem Nikon AF-S 105mm f/2.8G IF ED VR MICRO? Lze pořídit srovnatelné fotografie objektivem Nikon 40mm f/2,8 AF-S G DX Micro? Preferuji focení z ruky bez stativu za přirozeného světla ideálně objektiv který vyfotí rozumně detail květu i celou rostlinu, popřípadě vegetaci? Děkuji za rady Jana Navrátilová

  Jana Navrátilová, 31.01.2019 | Reagovat

 • 318

  Králík

  Reaguje na (317) | Dobrý den, tento objekti bude pro focení pohyblivé makro fotografie naprosto ideální. Dopřeje Vám dostatečný odstup aby jste hmyz nerušil. Po stránce optické kvality patří k těm nejlepším ve své kategorii.

  Václav Králík - Megapixel, 23.01.2019 | Reagovat

 • 317

  Avatar

  Dobrý den. Rád bych si pořídil makro objektiv na focení motýlů a pod. Jaký by jste mi doporučili objektiv pro D7500 a časem FF? Děkuji za Vaší odpověď Jarda

  Jarda, 23.01.2019 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím