062772
zkopírováno do schránky
Použitý objektiv
Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR bazar
- Typ bajonetu: Nikon F
- Rozdělení podle ohniska: Základní
- Stav zboží: Použité
- Značka: Nikon
Sháníte Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR bazar?
„Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR bazar“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 27.07.2019

Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR bazar
Další kusy Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR použitý objektiv v bazaru
Další kusy Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR použitý objektiv v bazaru
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Jestliže ke svému Nikonu hledáte co nejlepší univerzální objektiv a nechcete utratit příliš mnoho peněz, je tento model naprosto ideální volbou. Jedná se o všestranně použitelný objeltiv, který pokrývá všechna nejpoužívanější ohniska, tedy přibližně 24-130 mm v přepočtu na kinofilm. Výborně se…
Celkové hodnocení
zákazníků
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Martin, Ostrava - Pustkovec, 24.11.2017
Parametry
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Obrazový snímač
| Crop faktor | 1,5 x |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon F |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 5,3 x |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 16 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 5,6 |
| Maximální clona (F) | 36 |
| Konstrukce objektivu | 17 členů / 11 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | HB-39 (součást balení) |
| Délka objektivu | 85 mm |
| Počet lamel clony | 7 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Street foto |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 40 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 67 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 485 g |
Ostatní
| Značka | Nikon |
|---|
Doporučené příslušenství
Související články s Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR použitý objektiv
Související články s Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR použitý objektiv
Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Dotazy k Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR použitý objektiv
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.
























Komentáře