061467
zkopírováno do schránky
Použitý objektiv
Nikon 18-300mm f/3,5-6,3 AF-S DX G ED VR bazar
- Typ bajonetu: Nikon F
- Rozdělení podle ohniska: Univerzální
- Stav zboží: Jako nové
- Značka: Nikon
Sháníte Nikon 18-300mm f/3,5-6,3 AF-S DX G ED VR bazar?
„Nikon 18-300mm f/3,5-6,3 AF-S DX G ED VR bazar“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 03.06.2019
Kontaktujte nás, poradíme vám

Nikon 18-300mm f/3,5-6,3 AF-S DX G ED VR bazar
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
V červnu 2012 představil Nikon univerzální objektiv pro zrcadlovky se snímačem APS-C, který odpovídá hodnotě cca 16,7x zoom. Nikon 18-300mm f/3,5-5,6 G AF-S DX NIKKOR ED VR II byl od začátku určen především fotografům, kteř…
Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů
Martin Lukeš, 16.05.2014

Celkové hodnocení
zákazníků
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Praha, 08.05.2026
Parametry
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon F |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 16,6 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 27-450 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 18 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 300 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 6,3 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 16 členů / 12 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | HB-39 (není součástí balení) |
| Délka objektivu | 99 mm |
| Počet lamel clony | 7 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Zvířata |
| Rozdělení podle ohniska | Univerzální |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 45 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 67 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 550 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Značka | Nikon |
|---|
Doporučené příslušenství
Související články s Nikon 18-300 mm f/3,5-6,3 AF-S DX G ED VR použitý objektiv
Související články s Nikon 18-300 mm f/3,5-6,3 AF-S DX G ED VR použitý objektiv
Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Dotazy k Nikon 18-300 mm f/3,5-6,3 AF-S DX G ED VR použitý objektiv
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.




























Komentáře