009344
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon Coolpix 4800
- Rozlišení snímače: 4 Mpx
- Optický zoom: 8,3 x
- Velikost displeje: 1,8 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon Coolpix 4800?
„Nikon Coolpix 4800“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 14.06.2006
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Nikon Coolpix 4800
Alternativy k již neprodávanému Nikon Coolpix 4800

Nikon Coolpix 4800
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Na první pohled ošklivý fotoaparát s velmi kvalitní optikou, nepřeberným množstvím přednastavených kreatiních programů, věrným podáním barev a na 8 násobný zoom relativně malý přístroj. Vhodný pro krajinářskou fotografii a pro začínající experimentující fotografy, kteří se však manuálních programů…
Popis a parametry
Nejlevnější ultrazoom v nabídce, rozlišení 4 Mpx, 8,3x optický zoom (36-300 mm), makro od 1 cm, F2,7-F4,4, ISO 50, 100, 200, 400, závěrka 4 s–1/2000 s, 295 g
Nové pohodlí a všestrannost
S fotoaparátem COOLPIX 4800 jsou možnosti fotografování díky objektivu Nikkor ED s 8,3x optickým zoomem a doplňkovému 4x digitálnímu zoomu neobyčejně široké. Díky rozsahu ohniskové vzdálenosti 36 – 300 mm (v přepočtu na 35 mm film) umožňuje tento výkonný objektiv tvorbu všech typů fotografií, od širokoúhlých snímků až po pečlivě komponované záběry teleobjektivem.
Profesionální kvalita objektivů Nikkor znamená lepší fotografie!
Fotoaparát COOLPIX 4800 kombinuje objektiv se dvěma asférickými povrchy a dvěma čočkami z ED skla se snímačem CCD se 4 miliony bodů a dosahuje díky tomu nebývalé čistoty snímků.
Jednoduchý. Praktický. Výkonný.
COOLPIX 4800 je velmi lehký a je kompaktnější než kterýkoli jiný fotoaparát v této třídě. Spojuje vysokou kvalitu, pohodlí a praktičnost. Užitečný otočný volič a všechny ostatní ovládací prvky jsou optimálně umístěné na zadní straně přístroje. Velký 1,8palcový LCD monitor lze s výhodou použít při fotografování i prohlížení snímků. Fotoaparát COOLPIX 4800 je rovněž vybaven elektronickým hledáčkem s vysokým rozlišením, který poskytuje uživateli přesné 97% pokrytí plochy snímku při fotografování a 100% pokrytí při prohlížení.
Další vlastnosti
- Vysoce přesné 256zónové maticové měření expozice
- Funkce BSS (Best Shot Selector) exponuje sérii snímků a poté na paměťovou kartu uloží snímek s nejvyšší úrovní detailů. Funkce AE-BSS (Auto Exposure BSS) vybere a uloží z pěti snímků ten s nejlepší expozicí. Fotoaparát nabízí režim světla, režim stínů a režim histogramu.
- Omezení šumu automaticky zajišťuje nejlepší možné výsledky při fotografování za nízkého osvětlení.
- Vestavěný blesk Speedlight dále rozšiřuje možnosti fotografování.
- 4 motivové programy s asistencí – Portrét, Krajina, Sport, Noční Portrét
- 11 standardních motivových režimů – Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama s asistencí
- Zvětšení jedním tlačítkem při přehrávání usnadňuje okamžitou kontrolu snímků.
- Jedna dobíjecí Li-ion baterie EN-EL1 umožňuje pořízení přibližně 240 snímků.
- Kompatibilita s paměťovými kartami SD
- Přibližně 13,5 MB vnitřní paměti umožňuje fotografování bez paměťové karty.
- Díky Dávkovému fotografování můžete exponovat až 8 snímků rychlostí až 1,5 obr./s. Funkce Multi-Shot spojí 16 po sobě jdoucích snímků do jednoho obrazu. Fotoaparát COOLPIX 4800 je rovněž vybaven funkcí 3 shot buffer.
- Vysoce rychlý zoom umožňuje rychlý přechod od širokoúhlého záběru k teleobjektivu přibližně za 1,3 s.
- Do Ozvučených videosekvencí lze zaznamenávat obraz v TV kvalitě (640 × 480 bodů) při rychlosti 15 obr./s.
- Makrosnímky lze pořizovat již od vzdálenosti 1 cm od objektu.
- Funkce řazení podle data automaticky uloží všechny snímky pořízené během jednoho dne do jedné složky.
- Funkce okamžitého indexu vytvoří snímek složený ze 16 fotografií, takže lze snadno prohlížet sadu snímků najednou.
- Lze používat jednorázové lithiové baterie 2CR5, se kterými lze exponovat až 360 snímků.
- Funkce hlasových poznámek umožňuje ke každému snímku připojit až 20sekundový komentář.
- Díky podpoře standardu PictBridge můžete přímo tisknout na kompatibilní tiskárny.
- Užitečná funkce časové zóny nastaví po zvolení odpovídající časové zóny správný čas.
- Pomocné světlo AF a LCD monitor s vysokým jasem usnadňují fotografování za nízkého osvětlení.
- Se softwarem PictureProject můžete snadno opravovat červené oči, prohlížet snímky a provádět mnoho dalších činností.
| Typ | Digitální fotoaparát E4800 |
| Počet efektivních bodů | 4,0 Mpx |
| Snímač CCD | 1/2,5 palce (celkem 4,24 milionu bodů) |
| Obrazové režimy | High (2288), Normal (2288), Normal (1600), PC screen (1024), TV Screen (640) |
| Objektiv | 8,3x Zoom-Nikkor; 6,0–50 mm (ekvivalent 35 mm formátu: 36–300 mm); Digitální zoom: až 4x |
| LCD monitor | Nízkoteplotní polysilikonový 1,8palcový TFT LCD monitor s 118 000 body, nastavení jasu |
| Paměťové médium | Vnitřní paměť: přibl. 13,5 MB; Paměťová karta SD |
| Expoziční režimy | Auto, Programy s asistencí (Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét), motivové programy (Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panorama s asistencí) |
| Snímací režimy | Single (jednotlivé snímky), Continuous (dávkové, 1,5 obr/s), Multi-shot 16 (série 16 snímků velikosti 1/16), 3 shot buffer (po uvolnění spouště se uloží poslední 3 snímky, 1 obr./s) |
| Ozvučené videosekvence | TV movie (640 bodů) při 15 obr./s, Small size (320 bodů) při 15 obr./s, Smaller size (160 bodů) při 15 obr./s |
| Počet snímků | (ve vnitřní paměti): High (2288): přibl. 7, Normal (2288): přibl. 14, Normal (1600): přibl. 27 |
| Vestavěný blesk | Pracovní rozsah: přibl. 0,4–4,3 m (širokoúhlý objektiv), přibl.1,0–2,6 m (teleobjektiv); Režimy blesku: automatický režim, redukce efektu červených očí, vypnutý blesk, zapnutý blesk (fill) a synchronizace s dlouhým časem |
| Rozhraní | USB |
| Doba provozu na baterie | Přibl. 240 snímků na jedno nabití baterie EN-EL1, přibl. 360 snímků na jednu baterii 2CR5 |
| Napájení | Jedna dobíjecí Li-ion baterie EN-EL1, jedna lithiová baterie 2CR5 (volitelná), napájecí adaptér EH-54 (volitelný) |
| Podporované jazyky | V menu lze vybrat tyto jazyky: němčina, angličtina, španělština, francouzština, italština, holandština, švédština, japonština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština |
| Rozměry (Š x V x H) | přibl. 106 x 66 x 54 mm |
| Hmotnost | Přibl. 255 g (bez baterie a paměťové karty SD) |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Obrazový snímač
| Formát snímače | 1/2,5 |
|---|---|
| Rozlišení snímače | 4 Mpx |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 8,3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 36-300 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 36 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 300 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 40 cm |
|---|---|
| Makro od | 1 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 400 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 1,8 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 118000 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 106 x 66 x 54 |
|---|---|
| Hmotnost | 295 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Značka | Nikon |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Nikon Coolpix 4800
Související články s Nikon Coolpix 4800
Vyzkoušejte ikonický Nikon ZR na 3 dny zcela ZDARMA!
Láká vás styl a výkon nového Nikonu ZR? Teď máte jedinečnou příležitost přestat o něm jen číst a konečně ho pořádně provětrat v terénu. Připravili jsme pro vás dva kompletní kity, které vám půjčíme…
15. 5. 2026 v 16:19

Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Dotazy k Nikon Coolpix 4800
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.


















Komentáře