3085
zkopírováno do schránky
009346
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon Coolpix 5600 LP
- Rozlišení snímače: 5,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 1,8 "
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon Coolpix 5600 LP?
„Nikon Coolpix 5600 LP“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 02.01.2007

Nikon Coolpix 5600 LP
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Tento fotoaparát je určen všem, kteří nepropadli kouzlu fotografie natolik , aby se chtěli zabývat manuálním nastavováním expozičních hodnot a raději se spoléhají na automatické a přednastavené režimy. Na druhou stranu je tento model schopný nabídnout poměrně slušené technické parametry,…
Popis a parametry
Snadno ovladatelný kompaktní digitální fotoaparát s vynikajícím poměrem cena/výkon. Rozlišení 5,1 Mpx, 3x optický zoom (34–105 mm), F 2,8–4,9, závěrka 4–1/3000 s, optický hledáček, LCD 1,8 in, paměťové karty SD, rozhraní USB, audio/video výstup, rozměry 85 x 60 x 35 mm, hmotnost 130 g
Ať již jste zkušený fotograf nebo nováček v oblasti digitálních fotoaparátů, bude pro vás díky snadnému ovládání přístroje COOLPIX 5600 fotografování vždy příjemným zážitkem. Díky aplikaci množství všestranných funkcí, snáze ovladatelných než kdy dříve, pro vás bude hračkou zhotovit vynikající snímky kdykoli a kdekoli.
Hlavní rysy
- Tělo kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti, vybavené množstvím snadno použitelných funkcí, ideální pro začátečníky v oblasti digitální fotografie
- Vysoká kvalita obrazu s 5,1 milionem efektivních pixelů a objektivem Zoom-Nikkor s 3× optickým zoomem
- Nově aplikovaná funkce „D-Lighting“ pro vysoce efektivní opravy a záchranu podexponovaných snímků přímo ve fotoaparátu, bez použití počítače
- Exkluzivní systém automatické redukce červených očí přímo ve fotoaparátu
- 16 motivových programů (4 včetně asistenčního režimu) pro snadné získání ostrých a optimálně exponovaných snímků v libovolných snímacích podmínkách – včetně snímků pod vodní hladinou (nový motivový program „Podvodní fotografie“)
- Praktické tlačítko „Help“ pro zobrazení stručného a jasného popisu jednotlivých položek menu
- Dlouhá doba provozu na baterie; kompatibilita s širokým spektrem dobíjecích a jednorázových baterií
- 5 barevných režimů zahrnujících standardní barvy, živé barvy, černobílý režim, sépiové zbarvení snímků a kyanotypii (modrotisk) pro více zábavy a bohatší tvůrčí možnosti při práci s digitálními snímky.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 5,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 2592x1944 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 34-102 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 34 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 102 mm |
| Možnost použít předsádkové čočky | Ne |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|---|
| Makro od | 4 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| Rychlost sériového snímání | 1,3 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/3000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 1,8 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 80000 |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 85 x 60 x 35 |
|---|---|
| Hmotnost | 180 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 3085 |
|---|---|
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,014 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Nikon Coolpix 5600 LP
Související články s Nikon Coolpix 5600 LP
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Dotazy k Nikon Coolpix 5600 LP
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.
















Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 12. 12. 2006 |Nikon Coolpix 5600 LP |Reagovat
T
Tomáš, 12. 12. 2006 |Nikon Coolpix 5600 LP |Reagovat