009351
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon Coolpix 7900 černý
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2 "
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon Coolpix 7900 černý?
„Nikon Coolpix 7900 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 14.12.2005

Nikon Coolpix 7900 černý
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Přístroj vhodný pro lidi kteří chtějí pracovat s digitální fotografií bez nutnosti pořizovat či se učit komunikaci s pc. Též díky rozlišení čipu a kvalitě použitého objektivu umožňuje velké zvětšeniny.
Popis a parametry
Kompaktní digitální fotoaparát, rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (38–114 mm), F 2,8–4,9, závěrka 4–1/2000 s, optický hledáček, LCD 2,0 in, paměťové karty SD, rozhraní USB, audio/video výstup, rozměry 88 x 60 x 36,5 mm, hmotnost 150 g
Vysoký výkon v celokovovém těle kompaktních rozměrů. Stylový zevnějšek přístroje COOLPIX 7900 v kombinaci s technologií zpracování obrazu Nikon a uživatelsky přívětivými funkcemi dávají fotografům potřebnou svobodu pro fotografování, zhotovování výřezů snímků a produkci rozměrných výtisků bez kompromisů v kvalitě obrazu. Poznejte více!
Hlavní rysy
- 7,1 milion efektivních pixelů pro vysoce kvalitní výtisky s množstvím detailů i při zhotovování výřezů a tisku na formát A3
- Kompaktní a stylové celokovové tělo s velkým, jasným a kontrastním 2" TFT LCD monitorem
- Všestranný objektiv Zoom-Nikkor s 3× optickým zoomem a optickými členy z ED skel (skla s extrémně nízkým rozptylem světla) profesionální kvality pro vysoké rozlišení
- Nově aplikovaná funkce „D-Lighting“ pro vysoce efektivní opravy a záchranu podexponovaných snímků přímo ve fotoaparátu, jedním stiskem tlačítka – bez nutnosti použití počítače
- Exkluzivní systém automatické redukce červených očí přímo ve fotoaparátu
- Nově vyvinutý speciální režim „Face-priority AF“ (priorita zaostření na obličej) pro vynikající portréty, 15 dalších motivových programů pro ostré snímky s optimální expozicí za libovolných snímacích podmínek
- Rychlá odezva a fotografování: okamžitý start, rychlé zpracování snímků a vysoce rychlé sériové snímání
- Vysoce kvalitní záznam ozvučených videosekvencí ve 3 různých velikostech souboru.
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Obrazový snímač
| Formát snímače | 1/1,8 |
|---|---|
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 3072x2304, 2592x1944 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
| Možnost použít předsádkové čočky | Ne |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|---|
| Makro od | 4 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 400 |
| Rychlost sériového snímání | 1,7 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 88 x 60 x 37 |
|---|---|
| Hmotnost | 190 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Značka | Nikon |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Nikon Coolpix 7900 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Nikon Coolpix 7900 černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Nikon Coolpix 7900 černý
Související články s Nikon Coolpix 7900 černý
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Dotazy k Nikon Coolpix 7900 černý
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.












Komentáře