1669
zkopírováno do schránky
009354
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon Coolpix 8700
- Rozlišení snímače: 8 Mpx
- Optický zoom: 8 x
- Velikost displeje: 1,8 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: CF (Compact Flash)
Sháníte Nikon Coolpix 8700?
„Nikon Coolpix 8700“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 23.11.2006

Nikon Coolpix 8700
Popis a parametry
Výkonná digitální EVF zrcadlovka s vynikajícím objektivem, rozlišení 8 Mpx, 8x optický zoom (35-280 mm), makro od 3 cm, F2,8-F4,2, ISO 50-400, závěrka 8s–1/4000 s + Bulb až 10 min., režimy P, A, S, M, C, elektronický hledáček + LCD 1,8 in, video, paměťové karty Compact Flash I a II, konektory - USB, TV výstup
„Výkon osmi“. S úchvatným rozlišením 8 milionů efektivních pixelů a výkonným 8× zoomem se COOLPIX 8700 staví do pozice nové vlajkové lodi modelové řady COOLPIX. Přístroj poskytuje nedostižnou kvalitu obrazu – základní rys všech produktů Nikon – a nabízí pokrokový ergonomický design, výrazně usnadňující ovládání a zvyšující komfort.
Intervalové snímání
V menu fotoaparátu vyberte intervalové snímání, a nastavte interval v na 30 s, 1, 5, 10, 10, 30, resp. 60 minut. Vraťte se zpět do menu snímacího režimu. Stiskněte spoušť; spustí se intervalový spínač a fotoaparát zhotovuje snímky v předvoleném intervalu, až do druhého stisku tlačítka spouště. Výsledkem je výše uvedená animace (Klepněte na obrázek pro zobrazení ve větším měřítku).
Redukce šumu
Při použití dlouhých časů závěrky dochází na snímcích (zejména ve stínech) k výskytu obrazového „šumu“ ve formě náhodně rozmístěných, jasně zbarvených pixelů. Funkci redukce šumu lze využít k redukci tohoto obrazového šumu u snímků, zhotovených časem závěrky ? s resp. delším. V menu fotoaparátu proveďte aktivaci redukce šumu (ON). Výsledkem bude výše uvedený obrázek (Klepněte na obrázek pro zobrazení ve větším měřítku).
Sériové snímání
V menu fotoaparátu vyberte položku Continuous pro zachycení letmého výrazu portrétovaného objektu, fotografování objektu s nepředvídatelným pohybem, nebo zachycení pohybu na sérii snímků. Výsledkem je výše uvedený obrázek (Klepněte na obrázek pro zobrazení ve větším měřítku).
Makrosnímky
Nastavíte-li zoom tak, aby se ikona tulipánu na ve snímacím režimu zobrazila zeleně, je fotoaparát schopen zaostřovat již ze 3 cm (1.2 in.). Výsledkem je výše uvedený obrázek (Klepněte na obrázek pro zobrazení ve větším měřítku).
| 1. | Pokrokové technologie zpracování obrazu: Exkluzivní technologie zpracování obrazu Nikon poskytuje přirozené barvy, vysokou míru detailů, a jemné odstupňování gradace. |
| 2. | Rychlá odezva: okamžitý start, redukované zpoždění expozice, a rychlé zpracování obrazu. |
| 3. | 12 všestranných motivových programů. Stačí zvolit program, odpovídající fotografované scéně, a fotoaparát automaticky zaostří, reguluje použití blesku, nastavuje kontrast, citlivost a vyvážení bílé barvy. |
| 4. | Špičkové možnosti práce v makrorežimu již ze vzdálenosti 3 cm (1.2 in.), doplněné praktickou funkcí volby nejlepšího snímku (BSS). |
| 5. | Rychlý a přesný pětibodový autofokus s novým pomocným AF reflektorem, zajišťujícím přesné zaostřování za obtížných světelných podmínek a při nízké hladině okolního osvětlení |
| 6. | Režim 5 shot buffer pro vystihnutí správného okamžiku snímku u rychle se rozvíjejících dějů – po dobu stisku tlačítka spouště se trvale exponují snímky, po uvolnění spouště je posledních pět zhotovených snímků uloženo do paměti |
| 7. | Intervalové snímání pro zhotovení sérií snímků v předem určených intervalech |
| 8. | Videosekvence — TV movie (30 obr./s; zvukový doprovod), Small movie (15 obr./s; zvukový doprovod), Sepia movie (5 obr./s; sépiové zbarvení; zvukový doprovod), a Time-lapse movie (časosběrné snímání; 30 obr./s; bez zvukového doprovodu) |
| 9. | Rozměrný 1,8" nastavitelný TFT LCD monitor typu „highly transmissible“ pro lepší viditelnost i za jasného denního světla |
| 10. | Vysoká kapacita baterie pro cca 210 snímků při použití dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL1, 240 snímků při použití baterie 2CR5 |
| 11. | Zobrazení histogramu v reálném čase pro kontrolu zhotovovaných snímků |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Rozlišení snímače | 8 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 2592x1944 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 8 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-280 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 280 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 3 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 400 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 8 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 1,8 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 134000 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 113 x 105 x 78 |
|---|---|
| Hmotnost | 512 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | CF (Compact Flash) |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 1669 |
|---|---|
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Související články s Nikon Coolpix 8700
Související články s Nikon Coolpix 8700
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Dotazy k Nikon Coolpix 8700
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.














Komentáře