3999
zkopírováno do schránky
009224
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon Coolpix L101
- Rozlišení snímače: 6,2 Mpx
- Optický zoom: 5 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon Coolpix L101?
„Nikon Coolpix L101“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 06.02.2007

Nikon Coolpix L101
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Modely Nikon L1 a L101 se od sebe liší pouze barvou. L1 je ve stříbrném a L101 v černém provedení. Překvapivé rozlišení 6MP se Vám postará o brilantní snímky a současně 5x optický zoom o pěkné kompozice. Přesto, že se jedná o automatické fotoaparáty, nabídka funkcí pro vylepšení vzhledu snímků…
Popis a parametry
Snadno ovladatelný a snadno použitelný kompaktní fotoaparát s velkým rozsahem zoomu a dobrou obrazovou kvalitou, vhodný například pro běžné rodinné fotografování. Rozlišení 6,2 Mpx, 5x optický zoom (eqv. 38-190 mm), LCD 2,5", ozvučené video (640 x 480) 15 obr./s, rozhraní USB, hmotnost 180g.
Kompaktní digitální fotoaparát s velikostí obrazu 6,2 miliony pixelů, objektivem s 5× optickým zoomem a rozměrným 2,5" LCD monitorem. Snadno ovladatelný a snadno použitelný. Vyzkoušejte si digitální fotografii bez zbytečné složitosti.
- Vysoká kvalita obrazu s 6,2 miliony efektivních pixelů a objektivem Zoom-Nikkor s 5× optickým zoomem
- Rozměrný a jasný 2,5" LCD monitor pro pohodlné pozorování obrazu při fotografování a přehrávání snímků
- Inovativní funkce „D-Lighting“ pro snadnou záchranu podexponovaných snímků přímo ve fotoaparátu – jedním stiskem tlačítka a bez použití počítače
- Režim „Face-priority AF“ pro překrásné portréty, motivové programy (včetně čtyř s asistenčním režimem) pro dosažení optimálních výsledků v prakticky libovolných podmínkách
- Exkluzivní redukce červených očí ve fotoaparátu pro automatickou detekci a eliminaci efektu „červených očí“ na zhotovených snímcích
- Záznam ozvučených videosekvencí ve třech volitelných formátech obrazu
- Kompatibilita s širokým spektrem tužkových baterií AA (včetně alkalických baterií a dobíjecích baterií EN-MH1), běžně dostupných v mnoha obchodech pro snadné fotografování kdykoli a kdekoli
- Dvě volitelná barevná provedení – stříbrné (L1) a černé (L101).
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 6,2 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 2816x2112 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-190 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 190 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 4 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 400 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 90 x 61 x 47 |
|---|---|
| Hmotnost | 195 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 3999 |
|---|---|
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Nikon Coolpix L101
Související články s Nikon Coolpix L101
Koně, luk a brnění: Rozhovor s fotografkou Janou Pechlátovou
Vstoupit do její stodoly znamená ocitnout se v šatně pro historický velkofilm. Najdete tu vše od jemných lněných šatů až po těžká rytířská brnění. Fotografka Jana Pechlátová si získala srdce klientů…
JANA PECHLÁTOVÁ • včera v 11:29

Vyzkoušejte ikonický Nikon ZR na 3 dny zcela ZDARMA!
Láká vás styl a výkon nového Nikonu ZR? Teď máte jedinečnou příležitost přestat o něm jen číst a konečně ho pořádně provětrat v terénu. Připravili jsme pro vás dva kompletní kity, které vám půjčíme…
15. 5. 2026 v 16:19

Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Dotazy k Nikon Coolpix L101
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.















Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 9. 1. 2007 |Nikon Coolpix L101 |Reagovat
J
Jirka, 7. 1. 2007 |Nikon Coolpix L101 |Reagovat
P
Pavel, 20. 12. 2006 |Nikon Coolpix L101 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 20. 12. 2006 |Nikon Coolpix L101 |Reagovat
P
Pavel, 20. 12. 2006 |Nikon Coolpix L101 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 20. 12. 2006 |Nikon Coolpix L101 |Reagovat
P
Děkuji předem za radu a odpověď.
Pavel, 20. 12. 2006 |Nikon Coolpix L101 |Reagovat