VMA171E6
zkopírováno do schránky
009234
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon CoolPix L18 černý
- Rozlišení snímače: 8 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 3 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon CoolPix L18 černý?
„Nikon CoolPix L18 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 03.02.2009

Nikon CoolPix L18 černý
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Pokud někdo shání malý jednoduchý kompakt do kapsy pro fotografování běžných rodinných snímků, dovolené a nebo do práce pro dokumentaci, uspokojí ho jistě společnost Nikon. Ta pro své příznivce připravila nový model Nikon COOLPIX L18, který se přesně hodí pro zmiňované příležitosti. Fotoaparát…
Popis a parametry
Spolehlivý fotoaparát s 8 Mpx a množstvím automatizovaných funkcí pro bezstarostné pořizování snímků. Objektiv NIKKOR s 3x zoomem, ISO až 1600, LCD 3,0, 125 g.
Vysoce výkonný fotoaparát s 8 miliony pixelů a množstvím automatizovaných funkcí umožňujících každému snadno pořídit vynikající snímky. Snadný auto režim provádějící automatické nastavení všech funkcí fotoaparátu, režim stabilizace obrazu AE a režim vysoké citlivosti ISO usnadňují pořízení ostrých snímků i při fotografování v interiérech. Rozměrný 3" LCD monitor s vysokým rozlišením činí hračkou fotografování i sdílení výsledků. Praktická kompatibilita s tužkovými bateriemi AA znamená, že se již nikdy nebudete muset obávat nedostupnosti zdroje energie. COOLPIX L18 - spolehlivý, dostupný a zábavný fotoaparát.
Fotoaparát je dostupný v barevných provedeních Silver a Matte black.
- 8 milionů pixelů pro ostré snímky při tisku celého obrazového pole nebo výřezů, a to i ve velkých formátech.
- Objektiv NIKKOR s 3× zoomem, výjimečně precizním provedením a perfektně ostrým obrazem. Ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého objektivu po střední teleobjektiv. (ekvivalent u kinofilmu: 35 - 105 mm.)
- Rozměrný 3" LCD monitor s vysokým rozlišením pro snadnou tvorbu kompozice obrazu a přehrávání snímků.
- Vysoká citlivost ISO (1600) pro redukci rizika rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů za nízké hladiny osvětlení.
- Koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
- Funkce Aktivní zoom pro vysoké rozlišení snímků na malé vzdálenosti.
- Stabilizace obrazu AE pro automatickou kompenzaci účinků chvění fotoaparátu v okamžiku detekce pohybu objektu.
- Snadný auto režim: pro možnost zapnutí fotoaparátu a fotografování bez jakýchkoli starostí s nastavením přístroje.
- Oddělená tlačítka pro režim fotografování a přehrávání na horní straně fotoaparátu pro jednoduché ovládání a snadný přístup.
- Režim Zvětšení obličeje pro rychlé zvětšení zobrazeného snímku na tvář vyfotografované osoby bez nutnosti posouvání snímku.
- Tři unikátní funkce Nikon: Funkce Face-priority AF pro zaostření na tvář fotografované osoby, funkce D-Lighting pro korekci podexponovaných snímků a Redukce červených očí ve fotoaparátu pro korekci efektu červených očí u snímků pořízených s pomocí blesku.
- 14 motivových programů s optimalizovaných nastavením pro nejběžnější motivy, efekty a místa.
- Barevná provedení těla fotoaparátu: Silver a Matte black (dostupné barevné verze se mohou měnit v závislosti na zemi nebo regionu prodeje).
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 15 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1024x768, 3264x2448, 2592x1944 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 95 x 61 x 29,5 |
|---|---|
| Hmotnost | 125 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | VMA171E6 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Dvě 1,5 V tužkové lithiové baterie AA LR6, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, řemínek AN-CP14, disk CD-ROM se softwarem |
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,021 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Nikon CoolPix L18 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Nikon CoolPix L18 černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Nikon CoolPix L18 černý
Související články s Nikon CoolPix L18 černý
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Dotazy k Nikon CoolPix L18 černý
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.
























Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 27. 1. 2009 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
M
Marcela, 27. 1. 2009 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 6. 1. 2009 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
P
Petra, 6. 1. 2009 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
Ano, je to plast.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 2. 12. 2008 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
P
PacaDrneci, 1. 12. 2008 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
v
valentýn, 1. 12. 2008 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 11. 2008 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
v
vasyl , 16. 11. 2008 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 11. 2008 |Nikon CoolPix L18 černý |Reagovat
Všechny dotazy (13)