ID: 009243

Digitální kompakt Nikon Coolpix L5

 • Rozlišení: 7,2 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Nikon Coolpix L5?

„Nikon Coolpix L5“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon Coolpix L5?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 278 Kč?

Začít s výkupem

Exkluzivní cenová nabídka! Automatický digitální fotoaparát s 5-ti násobným optickým stabilizovaným zoomem. Vhodný pro všestranné využití, díky velmi snadnému ovládání je pořizování kvalitních fotografií velmi jednoduché i pro začínající a nezkušené fotografy dokonce i za světelně nepříznivých podmínek. Rozlišení 7,2 Mpx, 5x optický zoom, LCD 2,5 palce. Produktová sekce: Digitální kompakty Nikon

Alternativy k již neprodávanému Nikon Coolpix L5

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Nikon Coolpix L5

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Hlavní zajímavostí tohoto modelu je 5ti násobný zoom vměstnaný do poměrně malého těla. To uvítají především ti, komu na svých cestách nebo při pracovním - dokumentárním focení nestačí standardní
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon Coolpix L5

Parametry a popis

Pokročilá optická redukce vibrací kombinovaná s vysokou kvalitou a funkčností umožní prakticky každému uživateli snadné fotografování

Výkonný objektiv Zoom-Nikkor o rozsahu ohniskových vzdáleností 38-190 mm (ekvivalent u kinofilmu) zajišťuje nepřekonatelnou kompoziční svobodu pro zachycení portrétů ve velkém měřítku i rozsáhlých krajin. Technologie optické redukce vibrací umožňuje uživateli maximálně využívat celého rozsahu ohniskových vzdáleností objektivu. Obrazový CCD snímač se vyznačuje vyšší přesností zpracování při minimálních rozměrech a výrazným způsobem zvyšuje přenosnost fotoaparátu při bohatém rozlišení 7,2 milionu efektivních pixelů pro dosažení vynikající kvality obrazu, kterou lze právem očekávat od přístrojů série COOLPIX. Přístroj je rovněž vybaven jasným 2,5" podsvíceným LCD monitorem výrazně usnadňujícím tvorbu kompozice obrazu a přehrávání snímků.

COOLPIX L5 má překvapivě kompaktní rozměry navzdory faktu, že je kompatibilní s bateriemi AA, které lze použít ve formě alkalických, lithiových, oxyride ZR6, dobíjecích a dalších článků. Díky tomu, že jsou tyto baterie široce dostupné všude na světě, mohou uživatelé fotoaparátu COOLPIX L5 fotografovat na cestách bez jakýchkoli problémů s dostupností zdroje energie. Pro maximální komfort a snazší dosažení vynikajících výsledků je fotoaparát vybaven třemi unikátními inovacemi Nikon - všemi přímo dosažitelnými pomocí tlačítka Snadný portrét na horní straně fotoaparátu. Funkce Facepriority AF* automaticky detekuje a zaostřuje lidské tváře a zajišťuje tak trvale perfektní výsledky bez ohledu na polohu objektu v záběru. Redukce červených očí ve fotoaparátu automaticky detekuje výskyt efektu „červených očí" na zhotovených snímcích a provádí automatickou korekci přímo ve fotoaparátu. Funkce D-Lighting zachraňuje podexponované snímky a snímky s nadměrným množstvím protisvětla tvorbou kopie snímku s upraveným jasem světel a stínů pro zvýšení počtu viditelných detailů bez ovlivnění správně exponovaných míst obrazu.

Nabídka 15 různých motivových programů - včetně 4 s asistenčním režimem - automaticky provádí potřebná nastavení fotoaparátu pro všechny typy motivů od nočních portrétů po párty na plážích. Stačí jen vybrat motivový program nejlépe odpovídající fotografovanému objektu a fotoaparát COOLPIX L5 automaticky zvolí perfektní nastavení pro dosažení přesně takového výsledku, na jaký jste při fotografování mysleli. Čtyři motivové programy jsou navíc vybaveny asistenčním režimem napomáhajícím uživateli s kompozicí obrazu.

COOLPIX L5 je kompatibilní s široce rozšířenými paměťovými kartami SD. 8 MB interní paměť fotoaparátu umožňuje pokračovat ve fotografování po zaplnění (nebo při nepřítomnosti) paměťové karty a poslouží rovněž pro snadné kopírování snímků z jedné paměťové karty SD na druhou. COOLPIX L5 nabízí tři režimy záznamu ozvučených videosekvencí: Velikost TV (640) pro přehrávání na televizorech nebo počítačích a praktické velikosti Malá velikost (320) a Malá velikost (160) pro delší doby záznamu nebo použití na internetu.

COOLPIX L5 také zjednodušuje tisk snímků podporou standardu PictBridge umožňujícího přímé propojení fotoaparátu s kompatibilní tiskárnou bez nutnosti použití počítače. Rozhraní USB usnadňuje přenos dat do počítače a dalších periferií. Software PictureProject dodávaný s fotoaparáty výrazně zjednodušuje import, editaci a organizaci vašich snímků a nabízí mnohé funkce pro zábavnější práci se snímky.

Optická redukce vibrací (VR)
Úchvatná technologie optické redukce vibrací, původně vyvinutá pro vysoce respektované jednooké zrcadlovky Nikon, kompenzuje chvění fotoaparátu pro dosažení ostrých, brilantních snímků v aktivních snímacích situacích. Nové tlačítko VR s praktickým umístěním na horní straně fotoaparátu slouží k volbě tří režimů redukce vibrací: Normální, Aktivní a Vypnuto. Režim Normální kompenzuje mírné horizontální chvění fotoaparátu typické pro normální fotografování a panorámování. Režim Aktivní je určen pro kompenzaci výraznějšího chvění fotoaparátu resp. pro fotografování na nestabilních místech, jako jsou pohybující se vozidla, kde poskytuje zklidnění obrazu porovnatelné použití o dva stupně kratšího času závěrky (při použití širokoúhlého objektivu i teleobjektivu).

Vysoká kvalita obrazu ze CCD snímače malých rozměrů
Prostorově efektivní design zaručuje kompaktní rozměry fotoaparátu COOLPIX L5, 1/2,5" CCD snímač poskytuje přes své rozměry vynikající výkon. S více než 7,2 milionu efektivních pixelů umožňuje CCD snímač zaznamenávat perfektně ostré, vysoce kvalitní snímky, které snadno snesnou i vysoké zvětšení.

Výkonný objektiv s 5x zoomem
Výrazně kompaktní rozměry fotoaparátu COOLPIX L5 popírají použití výkonného objektivu Zoom-Nikkor s ohniskovými vzdálenostmi 38-190 mm (ekvivalent u kinofilmu) pro maximální tvůrčí svobodu zaručenou 5násobným rozsahem zoomu. Vysoce přesný objektiv umožňuje pořizovat portréty ve velkém měřítku i záběry širokých krajin a poskytuje vyšší kompoziční nezávislost, než objektivy průměrných digitálních fotoaparátů. A revoluční technologie redukce vibrací zajišťuje nerozmazané snímky i při použití telerozsahu zoomu.

Funkce pro vylepšení snímků ve fotoaparátu
Tlačítko Snadný portrét na horní straně fotoaparátu poskytuje pohodlný přímý přístup k inovacím pro práci s obrazem Nikon: funkci Facepriority AF*, Redukci červených očí ve fotoaparátu a funkci D-Lighting. Funkce Face-priority AF automaticky detekuje a zaostřuje lidské tváře - bez ohledu na to, kde v záběru se nacházejí - a zajišťuje tak trvale perfektně ostré portrétní snímky. Redukce červených očí ve fotoaparátu automaticky koriguje výskyt efektu „červených očí" na snímcích pořízených s bleskem a produkuje přirozeněji působící portrétní snímky. Funkdce D-Lighting detekuje snímky s nadměrným protisvětlem nebo nedostatečným osvětlením zábleskem a automaticky vytváří kopie těchto snímků s vyjasněnými podexponovanými místy a nezměněnými správně exponovanými místy.
* Schopnost rozpoznávat tváře může být v některých situacích limitovaná.

Kompatibilita s bateriemi velikosti AA
Navzdory svým kompaktním rozměrům je fotoaparát COOLPIX L5 kompatibilní s tužkovými bateriemi velikosti AA, které patří mezi jedny z nejdostupnějších baterií kdekoli na světě. Výdrž baterií cca 490 snímků při použití lithiových baterií, 150 snímků při použití alkalických baterií a 250 snímků při použití baterií EN-MH1 vynikajícím způsobem doplňuje jejich praktické malé rozměry.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 7,2 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 2048x1536, 2592x1944, 3072x2304, 640x480
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 38-190
Minimální ohnisková vzdálenost: 38 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 190 mm
Konstrukce objektivu: 9 členů / 7 skupin
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 4 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 400
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 0,7 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Sport, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panoráma s asistencí
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 97 x 61 x 45
Hmotnost: 170 g
 
Ostatní
Základní příslušenství: 2 alkalické baterie AA LR6, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, řemínek, disk CD-ROM se softwarem PictureProject

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon Coolpix L5 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon Coolpix L5, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon Coolpix L5

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (41 - 32)

 • 41

  Bouška
  Reaguje na 40 | Dobrý den, je to v řádu vteřin. Přesný údaj záleží na rychlosti použité karty, ale obecně patří tento přístroj spíše k těm pomalejším.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.09.2007 | Reagovat

 • 40

  Avatar
  zdravím! nemůže mi někdo říci, za jak dlouho se ukládají fotky v nejvyšší kvalitě na Nikon Coolpix L5?

  petr, 13.09.2007 | Reagovat

 • 39

  Bouška
  Reaguje na 38 | Dobrý den, zajímavý je například http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-ls75 nebo http://www.megapixel.cz/sony-dsc-w35

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.09.2007 | Reagovat

 • 38

  Avatar
  dobry den, zatim koukam, ze na nicon L5 jsou skoro sama pozitiva. taky premyslim o jeho koupi. napadaji vas v ramci amaterskeho foceni a v cenove relaci do 5000 Kc jeste jine spolehlive modely i od jinych znacek ??
  diky Jindra

  Gindro, 05.09.2007 | Reagovat

 • 37

  Bouška
  Reaguje na 36 | Dobrý den, z uvedených přístrojů můžeme nejlepší výsledky očekávat asi od Nikona L5, připadá mi nejlepší ve všech ohledech.

  Luděk Bouška - Megapixel, 21.08.2007 | Reagovat

 • 36

  Avatar
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně výběru fotoaparátu. Rozmýšlím se nad Panasonic DMC-LZ7 Nebo Nikon L5 /L12.
  Rozhodující jsou pro mě rozměry, kvalita fotek, kvalita videa(640/480), kvalitní fotky i za horšího osvětlení, pokud možno ještě tužkové baterie ( někdo tvrdí že s malými rozměry nejsou kvalitní)ale požaduji rozměry např. jako u Nikonu.
  Dále mě zajímá jestli je videosekvence u těchto fotoaparátů omezena pouze velikostí karty nebo časově??
  Nebo mi nabízeli Samsung L700, moc se mi líbil ale co kvalita fotek a kvalita při horším osvětlení ?? Máte zkušenosti se Samsungy??
  Nebo popř. který jiný fotoaparát za cenu do 6000 Kč na SD karty by jste doporučil?
  Moc díky za každou odpověď

  Lukáš, 20.08.2007 | Reagovat

 • 35

  Bouška
  Reaguje na 34 | Dobrý den, nahrává v MOV, který někdy vyžaduje instalaci dalšího SW, zatímco AVI jde přehrát vždy.

  Luděk Bouška - Megapixel, 14.08.2007 | Reagovat

 • 34

  Avatar
  Dobrý den, nahrává Nikon Coolpix L5 video ve formátu AVI? Jestli ne tak v jakém .Nekdo mi říkal že je avi nejpraktičtější..je to pravda?

  Hanka, 07.08.2007 | Reagovat

 • 33

  Bouška
  Reaguje na 32 | Vodotěsné obaly jsou většinou spolehlivé, pokud dojde ke vniknutí vody, většinou je to chybou uživatele. Zkratku BL neznám, možná označení jiné barvy...

  Luděk Bouška - Megapixel, 01.08.2007 | Reagovat

 • 32

  Avatar
  A jak vidíte levné (okolo 500,-- Kč) univerzální obaly pod vodu, jsou spolehlivé v dané hloubce (2 - 5 m) a pod působením mořské vody i za tu relativně nízkou cenu?

  Ještě jsem narazila na zkratku BL?

  Lenka, 01.08.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím