Recenze Nikon Coolpix P510

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • kvalitní displej
  • 42x přiblížení
  • obrazové efekty
  • manuální režimy

Co se nám nelíbí

  • nemá sáňky pro blesk

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Nikon Coolpix P510 od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Nikon Coolpix P510 v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Nikon Coolpix P510

Ukázková videa

Ukázková videa

Představení Nikon Coolpix P510

Představení Nikon Coolpix P510

Nástupce ultrazoomu P500 se letos stal Nikon P510. Jádro přístroje zůstavá stejné jako u jeho předchůdce, tvoří ho tedy BSI-CMOS snímač o velikosti 1 /2.3 palce a procesor Expeed C2. Oproti svému předchůdci však má místo původních 12MPix již 16MPix. Objektiv má rozsah ohnisek od 24mm až po 1000mm. Vyniká především v kvalitě kresby, především na krátkém konci. Světelnost je pak F/3.0-5.9 což jsou vzhledem k rozsahu ohnisek opravdu pěkné hodnoty. Fotoaparát je samozřejmě vybaven stabilizací, která má možnost nastavení ve čtyřech stupních. Faktem zůstavá, že na delších ohniscích může vzniknout problém s udržením objektivu v zaběru a to už i okolo 400mm, takže sportovní fotografové jej příliš neocení. Naopak milovníci přírodních záběrů tento širokorozsahový zoom určitě přivítají. Přístroj dále disponuje výborným 3 palcovým vyklápěcím LCD displejem s 921 tisíci pixely. Hledáček pak zůstal nezměněn a je stejný, jako u P500. Totéž platí i o ovladání, které zůstalo zachováno. Změny ale příchází ve vyvedení obrazových filtrů, které jsou nyní umístěny na kruhovém voliči a nalezneme zde např. změkčující filtr, high and low key, sepii, selektivní barvu a zajímavý efekt monochromatických fotografií při vysoké citlivosti ISO. Mimo tyto režimy samozřejmě nechybí ani panoramatické snímky, automatický režim a možnost nastavení priorit času, clony a i plně manualní režim.V režimu seriového snímaní pak budete schopni pořídit 7 snímků za sekundu. Můžete samozřejmě i pořídit video v rozlišení FullHD. Přistroj disponuje GPS systémem, zvládne tedy zadat do informací o snímku souřadnice místa, kde byl pořízen. Podporované formáty pamětových karet jsou SD, SDHC, SDXC a je napájen akumulátorem, se kterým se vám na jedno plné nabiti podaří pořídit az 240 snímku.

Megapixel videorecenze Nikon Coolpix P510

Megapixel videorecenze Nikon Coolpix P510

Hodnocení zákazníků (5)

Hodnocení zákazníků (5)

4.8333

spokojenost jak s nakupováním, tak i foťákem

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Zdeněk, Havlíčkův Brod, 06.02.2013

5

jsem s fotoaparátem spokojen, doručení proběhlo během dvou pracovních dnů v podvečerních hodinách takže už jsem byl z práce doma. snadná obsluha aparátu, menu v češtině. srozumitelně podané. hezké fotky a video. jsem spokojen

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
jan, neratovice, 06.12.2012

4

Zboží bylo doručeno rychle a v pořádku. Fotoaparát plně naplnil mé očekávání. Snadná obsluha, kvalitní fota, možnosti jejich úprav, automatické režimy jsou dostačující a manuální nastavaní řadí P510 opravdu na hranici mezi kompakt a zrcadlovku. Zatím mám jen dvě výtky. Program na přenos fotografií neumožňuje vybírat jednotlivé snímky, a doporučená brašna Vanguard 2GO 10 je fotoaparátu poněkud těsná ( snad se časem vytáhne.) Jinak mohu říci svůj subjektivní názor. P510 nemá ve své kategorii na trhu rovnoceného konkurenta.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Václav, Bukovany u Sokolova, 02.09.2012

5

Vše naprosto v pořádku, zboží přišlo do druhého dne a je bez problému.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Klášterec nad Ohří, 06.08.2012

5

Kvalitní foto, jednoduchá obsluha, mohli k tomu dát pouzdro

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Pavel, Slušovice, 01.08.2012

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Tento fotoaparát vybavený 16 miliony pixelů a objektivem NIKKOR s ohromujícím rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu 24 mm až po superteleobjektiv 1 000 mm vám umožní přiblížit se každé akci přesně tak, jak budete chtít.

Nikon Coolpix P510

Kompaktní fotoaparát s vynikajícím výkonem a neuvěřitelným rozsahem zoomu, COOLPIX P510, nabízí úžasný objektiv s 42× zoomem, výklopný LCD monitor a záznam Full HD videosekvencí. Působivý objektiv s 42× zoomem obsahuje ohniskové vzdálenosti od extrémně širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv a v kombinaci s obrazovým snímačem CMOS využívajícím technologii osvětlení ze zadní strany poskytuje vynikající snímky na libovolných místech a v libovolném osvětlení.

Úroveň tvůrčí svobody dále zvyšuje výklopný LCD monitor, který umožňuje snadno pořizovat snímky z nadhledu a podhledu. Pokročilé expoziční režimy zajišťují kontrolu všech klíčových nastavení a samostatné tlačítko sériového snímání umožňuje rychlé přepínání mezi záznamem jednotlivých snímků a sérií.

COOLPIX P510 - fotoaparát s vysoce výkonným zoomem, který zachytí všechny objekty

  • Objektiv NIKKOR s 42× zoomem a ohniskovými vzdálenostmi od extrémně širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv
  • Obrazový snímač CMOS s 16,1 milionů pixelů a technologií osvětlení ze zadní strany
  • Videosekvence Full HD 1080p se stereofonním zvukem
  • Výklopný LCD monitor s průměrem 7,5 cm (3"), vysokým rozlišením a 921 000 pixely

Objektiv NIKKOR s ohromujícím 42× optickým zoomem (24-1 000 mm): rozšíří vaše fotografické možnosti prostřednictvím rozsahu ohniskových vzdáleností od velmi širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv. Čtyři optické členy ze skel ED minimalizují projevy barevné vady.

Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů: vysoce citlivý obrazový snímač, který poskytuje díky vyšší světelné účinnosti jednotlivých pixelů společně s obvodem pro zpracování obrazu EXPEED brilantní snímky za každého osvětlení.

Pokročilá optická redukce vibrací: systém redukce vibrací druhé generace společnosti Nikon potlačuje v reálném čase chvění fotoaparátu a umožňuje používat až o 4 EV delší časy závěrky než bez redukce vibrací.

Videosekvence Full HD 1080p se stereofonním zvukem: samostatné tlačítko záznamu videosekvence usnadňuje zahájení filmování.

Výklopný 7,5cm (3") LCD monitor s 921 000 pixely: záruka fotografování z libovolného úhlu. Tento monitor s vysokým rozlišením je vybaven antireflexní vrstvou a technologií Nikon Clear Color Display pro jasný a čistý obraz.

Vestavěné zařízení GPS: záznam přesného místa (zeměpisné šířky a délky) pořízení snímků ve formě geografických značek do obrazových souborů (EXIF) a záznam průběhu cesty v době, kdy se nefotografuje.

Automatický režim HDR: pořizování snímků s působivými barevnými odstíny v každé situaci vyžadující použití tohoto režimu. Přístroj při každém stisknutí tlačítka spouště pořídí dva snímky s různou expozicí, z nichž vytvoří jediný snímek s velkým dynamickým rozsahem a bohatou barevnou gradací.

Zjednodušený panoramatický režim pro úhel 360°/ 180°: záruka dynamických panoramatických snímků v horizontální i vertikální orientaci.

3D fotografování: tvorba 3D snímků libovolných statických objektů s možností přehrávání výsledků na televizorech a počítačích podporujících 3D zobrazení. Fotoaparát zkombinuje dva snímky pořízené z odlišné pozice; druhý snímek je pořízen automaticky v okamžiku, kdy fotoaparát rozpozná, že se nacházíte ve správné pozici.

Pokročilé funkce pro videosekvence: možnost použití optického zoomu a automatického zaostřování, možnost pořizování zpomalených a zrychlených videosekvencí s využitím snímací frekvence až 120 obr./s (při velikosti obrazu VGA). Videosekvence lze zaznamenávat ve formátu iFrame a prostřednictvím konektoru HDMI lze propojit fotoaparát přímo s televizorem HDTV.

Vysoce rychlé sériové snímání: pořízení až pěti snímků v plné velikosti obrazu frekvencí 7 obr./s, resp. pořízení až 30 snímků v plné velikosti obrazu frekvencí 1 obr./s.

Volič provozních režimů obsahující standardní expoziční režimy (P/S/A/M) a režim uživatelských nastavení, který umožňuje v jediném okamžiku vyvolat sadu upřednostňovaných nastavení fotoaparátu.

16 motivových programů: automaticky optimalizovaná nastavení fotoaparátu pro nejběžnější motivy, efekty a místa. Snadné dosažení vynikajících výsledků -- pouhým výběrem programu odpovídajícího aktuálním snímacím podmínkám.

Rychlé a přesné automatické zaostřování: chcete-li fotografovat složité objekty, můžete použít pro získání extrémně ostrých snímků manuální zaostřování a 99 zaostřovacích polí automatického zaostřování.
Zaostřování se sledováním objektu: zachytí ostré snímky objektů, které nepočkají na místě. Zaostřování se sledováním objektu zajistí perfektní zaostření zvoleného objektu i v případě, že se objekt pohybuje.

Bezdrátový přenos dat: s podporou karet Eye-Fi X2 (a novějších). Pořízené digitální snímky (ve formátu JPEG) lze přenášet přímo do telefonu nebo počítače a poté se připojit k síti Internet a využít výhod online služby pro sdílení snímků, my Picturetown, poskytované společností Nikon.

Menu retušování: vylepšuje pořízené snímky pomocí množství filtrových efektů. K dispozici je široká nabídka možností, například filtr Selektivní barva, který snímek převede na monochromatický a poté barevně zvýrazní jeho vybranou část, nebo Filtr typu hvězda, který k bodovým zdrojům světla dodá hvězdicové reflexy.

EXPEED C2: rychlý a výkonný systém pro zpracování obrazu, který nabízí rychlé zpracování dat, vylepšený záznam videosekvencí, vysokou citlivost a maximální kvalitu obrazu.

 

 

Obrazový snímač

Formát snímače 1/2,3
Rozlišení snímače 16,1 Mpx
Rozlišení fotografií 1920x1080, 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 4608x3072, 4608x3456, 4608x2592, 3456x3456
Technologie snímače CMOS
Poměr stran snímače 4:3
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 6,17 x 4,55

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru EXPEED 2

Objektiv

Optický zoom 42 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 24-1000
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 1000 mm
Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) 3
Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) 5,6
Stabilizátor obrazu Ano
Možnost filtrů Ano (pomocí adaptéru)

Ostření

Minimální zaostřovací vzdálenost 50 cm
Makro od 1 cm
Pomocné světlo AF Ano
Manuální ostření Ano

Expozice a fotografování

Poměr stran snímku 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Digitální zoom 2
Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Rozsah korekce expozice ± 2 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 3200
Rychlost sériového snímání 7 sn./s
3D režim Ano
Panorama Ano
HDR Ano
Datové razítko Ano
Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
Bracketing Ano

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 8
Nejkratší expoziční čas 1/4000

Hledáček

Typ hledáčku Optický
Rozlišení hledáčku v bodech 201000
Dioptrická korekce -3 až +1

Displej

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje v bodech 921000
Výklopný displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Korekce expozice blesku ne
Sáňky pro externí blesk Ano

Záznam

Formáty souborů JPEG
Maximální rozlišení videa Full HD (1920×1080)
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0
Zoom při videu Ano
Video formát H.264
Stereo zvuk Ano
Snímková frekvence u videa 120 sn./s

Obecné

Podle použití Ultrazoom

Rozhraní a napájení

Výdrž baterie ve snímcích 240 snímků
Rozhraní USB, HDMI, AV
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál Plast
Rozměry v mm 120 x 83 x 102
Hmotnost 555 g
Barva černá, červená, stříbrná

Paměťové karty

Typ paměťové karty SD

Ostatní

Číslo produktu VMA911E1
Příslušenství v balení Popruh, krytka objektivu LC-CP24 (s lankem), dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL5 (včetně krytky kontaktů), síťový zdroj/nabíječka EH-69P, kabel USB UC-E6, A/V kabel EG-CP16, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2, disk CD-ROM s příručkou Návod k použití
Značka Nikon
Typ produktu Kompakt

Bezdrátové sítě

GPS Ano

Kapacita paměti

Kapacita úložiště 0,09 GB

Zobrazit popis a parametry