009254
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon Coolpix P5100
- Rozlišení snímače: 12,1 Mpx
- Optický zoom: 3,5 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon Coolpix P5100?
„Nikon Coolpix P5100“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 04.11.2008

Nikon Coolpix P5100
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Digitální Fotoaparát s 12,1 Mpx, vynikající ergonomií a impozantním výkonem. Pokročilé expoziční režimy, rozšiřitelnost pro maximální tvůrčí kontrolu, obvod pro zpracování obrazu EXPEED, objektiv Zoom-NIKKOR s 3,5x zoomem, optická redukce vibrací, citlivost ISO až 3200.
Výkonný fotoaparát s 12,1 milionu pixelů, výrazný svou vynikající ergonomií a impozantním vybavením. Ideální přístroj pro fotografy hledající tvůrčí nástroj - s 2,5" LCD monitorem, optickým hledáčkem, pokročilými expozičními režimy a rozsáhlou rozšiřitelností pro maximální všestrannost. Výkonný systém redukce vibrací, citlivost až ISO 3200* a objektiv Zoom-NIKKOR s 3,5x optickým zoomem zajišťují ostré snímky bez obrazového šumu i za nízké hladiny osvětlení.
Fotoaparát je dostupný v barevném provedení Black.
*Citlivost ISO 3200 je k dispozici pouze v kombinaci s velikostí obrazu 5M (2592 x 1944) nebo menší.
- Vynikající materiály a ergonomie
- Pokročilé expoziční režimy (P/S/A/M)
- Rozšiřitelný systém
- 12,1 milionu pixelů
- Obvod pro zpracování obrazu EXPEED
- Objektiv Zoom-NIKKOR s 3,5x optickým zoomem
- 2,5" LCD monitor
- Optická redukce vibrací
- Vysoká citlivost až ISO 3200 (citlivost ISO 3200 je k dispozici pouze v kombinaci s velikostí obrazu 5M (2592 x 1944) nebo menší)
- Pokročilý režim Face Priority AF
- Sériové snímání s bleskem
- Korekce zkreslení obrazu
Hlavní rysy
- Vynikající materiály a ergonomie: pevné a lehké tělo s vysoce kvalitním povrchem a předním panelem z hořčíkové slitiny; gumový grip pro komfortní a jisté uchopení; volič expozičních režimů pro intuitivní ovládání.
- Expoziční režimy (P/S/A/M) pro možnost větších tvůrčích zásahů do snímků. Programová automatika (P), clonová automatika (S), časová automatika (A), manuální expoziční režim (M).
- Rozšiřitelný systém: kompatibilita s externími blesky, telepředsádkami a širokoúhlými předsádkami.
- 12,1 milionu pixelů pro výjimečně detailní snímky, tvorbu tvůrčích výřezů a produkci úchvatně ostrých velkoformátových výtisků.
- Obvod pro zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
- Objektiv Zoom-NIKKOR s 3,5x optickým zoomem pro výjimečnou přesnost a úžasně brilantní snímky. Ekvivalent 35 až 123 mm u kinofilmu.
- Optická redukce vibrací potlačující účinky chvění fotoaparátu pro ostré a brilantní snímky a videosekvence i za nízké hladiny osvětlení, s účinkem ekvivalentním použití o 3 stupně kratšího času závěrky.
- Vysoká citlivost až ISO 3200 *: možnost použití kratších časů závěrky pro výrazné snížení rizika rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a/nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení. (*Citlivost ISO 3200 je k dispozici pouze v kombinaci s velikostí obrazu 5M (2592 x 1944) nebo menší).¨
- Pokročilá funkce Face-priority AF se schopností detekce a zaostření až 12 tváří v záběru, pracující společně s funkcí Face-priority AE pro měření jasu v oblasti zvolené tváře a získání přesnější expozice.
- Sériové snímání s bleskem: možnost sériového snímání frekvencí 1,1 obr./s a záznamu série až 3 snímků při použití vestavěného blesku fotoaparátu.
- Korekce zkreslení pro automatickou korekci soudkového zkreslení objektivu. Možnost kontroly účinků korekce v reálném čase na LCD monitoru.
- Barevná provedení těla: Black (dostupné barevné verze se mohou měnit v závislosti na zemi nebo regionu)
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/1,72 |
| Rozlišení snímače | 12,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 2992x2992, 2592x1944, 4000x3000, 3984x2656, 3968x2232 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | EXPEED |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 3,5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-123 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 123 mm |
| Konstrukce objektivu | 7 členů / 6 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|---|
| Makro od | 1 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 8 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 98 x 64,5 x 41 |
|---|---|
| Hmotnost | 200 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL5, nabíječka baterií MH-61, řemínek AN-CP16, disk CD-ROM se softwarem |
|---|---|
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,052 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Nikon Coolpix P5100
Související články s Nikon Coolpix P5100
Vyzkoušejte ikonický Nikon ZR na 3 dny zcela ZDARMA!
Láká vás styl a výkon nového Nikonu ZR? Teď máte jedinečnou příležitost přestat o něm jen číst a konečně ho pořádně provětrat v terénu. Připravili jsme pro vás dva kompletní kity, které vám půjčíme…
15. 5. 2026 v 16:19

Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Dotazy k Nikon Coolpix P5100
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.
























Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 8. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
P
8629
Pavel, 10. 8. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 8. 7. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
M
Mira, 8. 7. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
J
Jano, 25. 6. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 5. 6. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
S
Standa, 4. 6. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 26. 5. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
KK
Kamila Kopistová, 26. 5. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 17. 4. 2008 |Nikon Coolpix P5100 |Reagovat
Všechny dotazy (37)