VMA141E6
zkopírováno do schránky
009255
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon CoolPix P60
- Rozlišení snímače: 8,1 Mpx
- Optický zoom: 5 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon CoolPix P60?
„Nikon CoolPix P60“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 24.10.2008

Nikon CoolPix P60
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Nový model Nikonu s označením COOLPIX P60 je představován jako kompakt, přesto že by se měl díky elektronickému (EVF) hledáčku řadit spíš do kategorie elektronických zrcadlovek. Fotoaparát je vybaven kvalitním objektivem s pětinásobným zoomem, který je navíc podpořen mechanickou stabilizací…
Popis a parametry
Výkonný Fotoaparát s 8,1 Mpx a tradiční ergonomií pro bezpečné, komfortní držení. Objektivem NIKKOR s 5x zoomem, stabilizace obrazu, elektronický hledáček, LCD 2,5 palce, 160 g.
Fotoaparát s 8,1 milionu pixelů a tradiční ergonomií pro bezpečné, komfortní držení a spolehlivý, špičkový výkon. Přístroj je vybaven objektivem NIKKOR s 5x zoomem, výkonným systémem redukce vibrací a vysokou citlivostí ISO pro ostré a brilantní snímky za všech podmínek. Elektronický hledáček napomáhá precizní kompozici obrazu v celém rozsahu zoomu a intuitivní volič expozičních režimů nabízí rychlý přístup k Programové automatice [P] a manuálnímu expozičnímu režimu [M] pro maximální kontrolu nad pořizovanými snímky. COOLPIX P60 - špičkové možnosti, na které se můžete spolehnout.
Fotoaparát je dostupný v barevném provedení Black.
- 8,1 milionu pixelů pro brilantní snímky i při výrazném zvětšení nebo tvorbě výřezů.
- Optická redukce vibrací pro potlačení účinků chvění fotoaparátu a produkci ostrých snímků i za nízké hladiny osvětlení.
- Objektiv Zoom-NIKKOR s 5× zoomem, výjimečně precizním provedením a perfektně ostrým obrazem. (ekvivalent u kinofilmu: 36 - 180 mm).
- Elektronický hledáček (EVF) pro přesné určení výřezu snímků v celém rozsahu zoomu a možnost pozorování ostrého a stabilního obrazu i za jasného slunečního světla.
- Koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
- 2,5" LCD monitor pro snadnou tvorbu kompozice obrazu a přehrávání snímků.
- Vysoká citlivost ISO (2000) pro redukci rizika rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů za nízké hladiny osvětlení možností volby kratších časů závěrky.
- Tradiční ergonomický design s praktickým ovládáním kombinující bezpečné a stabilní držení s manuálními ovládacími prvky a kvalitní optikou.
- Volič expozičních režimů pro rychlý a snadný přístup k programové automatice (P) a manuálnímu expozičnímu režimu (M) a vyšší míru kontroly nad výslednými snímky.
- Tři unikátní funkce Nikon: Funkce Face-priority AF pro zaostření na tvář fotografované osoby, funkce D-Lighting pro korekci podexponovaných snímků a Redukce červených očí ve fotoaparátu pro korekci efektu červených očí u snímků pořízených s pomocí blesku.
- Funkce Aktivní zoom pro vysoké rozlišení snímků na malé vzdálenosti.
- Tužkové baterie AA: praktická kompatibilita s tužkovými alkalickými, lithiovými nebo oxyride bateriemi AA pro snadnou dostupnost zdroje energie bez ohledu na místo, kde se právě nacházíte.
- Barevná provedení těla fotoaparátu: Black.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 2592x1944, 3264x2176, 3264x1836 |
| Technologie snímače | CCD |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | EXPEED |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 5 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 36-180 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 36 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 180 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 40 cm |
|---|---|
| Makro od | 10 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 201000 |
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 153000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 95,5 x 63,5 x 36 |
|---|---|
| Hmotnost | 160 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | VMA141E6 |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Dvě 1,5 V tužkové lithiové baterie AA LR6, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, řemínek AN-CP17, disk CD-ROM Software Suite |
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,012 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Nikon CoolPix P60
Související články s Nikon CoolPix P60
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Dotazy k Nikon CoolPix P60
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.


























Komentáře
Záleží na tom, jaké máte požadavky, pokud jste náročnější, tak Canon nabízí trochu víc funkcí.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 22. 7. 2008 |Nikon CoolPix P60 |Reagovat
P
Petr, 21. 7. 2008 |Nikon CoolPix P60 |Reagovat
O
Předem děkuji za Vaši odpověď, Ondřej
Ondřej, 17. 7. 2008 |Nikon CoolPix P60 |Reagovat