PN: VMA250E1, ID: 009256

Digitální kompakt Nikon Coolpix P6000

 • Značka: Nikon
 • Rozlišení: 13,5 Mpx
 • Optický zoom: 4 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Nikon Coolpix P6000?

„Nikon Coolpix P6000“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon Coolpix P6000?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 1 199 Kč?

Začít s výkupem

Úchvatný a velmi výkonný fotoaparát s 13,5 milionu pixelů, objektivem NIKKOR s širokoúhlým 4x zoomem, zařízením GPS, podporou formátu RAW, pokročilými expozičními režimy, optickým hledáčkem, redukcí vibrací, vysokou citlivostí ISO a systémem zpracování obrazu EXPEED. Jeho možnosti využijí v maximální míře především zkušení a nároční fotografové. Produktová sekce: Digitální kompakty Nikon

Alternativy k již neprodávanému Nikon Coolpix P6000

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Nikon Coolpix P6000

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Podívejte se na základní funkce tohoto přístroje a kompletní obsah základního balení v naší videoprezentaci.
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon Coolpix P6000

Parametry a popis

Nikon Coolpix P6000

 • Objektiv NIKKOR s širokoúhlým 4x zoomem nabízejícím rovněž vynikající telerozsah, výjimečnou přesnost a vysoké rozlišení pro maximální ostrost obrazu. (ekvivalentní ohniskové vzdálenosti u kinofilmu: 28 - 112 mm). Rozsah zaostření od 2 cm do nekonečna.
 • Vestavěné zařízení GPS pro záznam přesného místa (zeměpisné šířky a délky) pořízení snímků ve formě 'geotagů' do obrazových souborů (EXIF).
 • 13,5 milionu pixelů pro pořízení snímků s výjimečnými detaily, které je možné tisknout ve velkých formátech - a to i při zvětšování výřezů.
 • Formát souborů RAW: Možnost pořizování a záznamu snímků ve vysoce kvalitním formátu RAW pro získání nekomprimovaných digitálních "negativů" snímků, které lze následně optimálně zpracovat pomocí počítače. Snímky uložené ve formátu RAW lze otevírat a upravovat pomocí programu Nikon View NX (pouze ve verzi pro OS Windows) a dalších aplikací s podporou kodeku WIC (Microsoft Windows Image Component)
 • Nastavení pro optimalizaci snímků COOLPIX pro rychlé a snadné získání požadovaného vzhledu snímků přímo ve fotoaparátu. Stačí jen vybrat snímek a upravit nastavení doostření, kontrastu a sytosti barev.
 • Rozšiřitelný systém: Kompatibilita s externími blesky, širokoúhlými předsádkami a bezdrátovým vybavením pro dálkové ovládání spouště.
 • Expoziční režimy (P/S/A/M) pro možnost větších tvůrčích zásahů do snímků. Programová automatika (P), Clonová automatika (S), Časová automatika (A) a Manuální expoziční režim (M).
 • Kabelové propojení do sítí LAN pro dosažení služby my Picturetown: Stačí jen zapojit standardní kabel sítě Ethernet do vestavěného konektoru LAN fotoaparátu pro získání přístupu k internetu a odeslat snímky přímo na my Picturetown, on-line server Nikon pro ukládání a sdílení snímků a videosekvencí.
 • 3 systémy pro snížení rizika rozmazání snímků automaticky potlačující výskyt rozmazaných snímků s využitím tří různých technologií. Optická redukce vibrací snižuje účinky chvění fotoaparátu a poskytuje stabilnější obraz na LCD monitoru. Vysoká citlivost k působení světla (až ISO 6400) snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a/nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení. Funkce volby nejlepšího snímku (BSS) automaticky vybírá nejostřejší snímek ze série až 10 pořízených snímků.
 • Systém zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
 • Rozměrný 2,7" LCD monitor s širokým pozorovacím úhlem, funkcí zvýšení jasu a antireflexní vrstvou pro optimální zobrazení za jasného slunečního osvětlení.
 • Pokročilá funkce Face Priority AF pro rychlou detekci a správné zaostření až 12 lidských obličejů v záběru.
 • Optický hledáček: Možnost přesné tvorby kompozice obrazu na přímém slunečním světle a v dalších případech silného osvětlení, kdy může být použití LCD monitoru obtížné.
 • 2 GB volného prostoru při využití on-line účtu služby myPicturetown:: Služba Nikon „my Picturetown" je internetová služba pro archivaci a sdílení snímků, která umožňuje bezpečně ukládat snímky a videosekvence on-line a současně je sdílet s přáteli na celém světě, resp. umisťovat snímky do on-line deníků (blogů) a webových stránek.

Společnost Nikon Europe s potěšením oznamuje uvedení nového špičkového fotoaparátu série Performance, přístroje COOLPIX P6000. Jde o první fotoaparát Nikon s vestavěným zařízením GPS. O vynikající kvalitu obrazu se stará 13,5 milionu pixelů, širokoúhlý objektiv NIKKOR s 4x zoomem a dvěma optickými členy z ED skel
a systém zpracování obrazu Nikon EXPEED. Vestavěné zařízení GPS, podpora formátu RAW a integrovaný konektor sítě Ethernet pro sdílení snímků pomocí služby myPicturetown společnosti Nikon činí z tohoto fotoaparátu jeden z nejpokrokovějších přístrojů na současném trhu. A díky atraktivnímu, inteligentnímu designu s gripem ve stylu jednookých zrcadlovek pro perfektní uchopení, uživatelsky přívětivému rozmístění ovládacích prvků a 2,7" TFT LCD monitoru s vysokým rozlišením se můžete plně soustředit na fotografovaný objekt.

Mark Pekelharing, Product Manager Consumer Products u společnosti Nikon Europe B.V, říká: „Tento kompaktní fotoaparát vytváří zcela nový standard na trhu kompaktních digitálních fotoaparátů. Společnost Nikon je známa tím, že do svých digitálních fotoaparátů integruje pokročilé funkce. Uvedením tohoto modelu vybaveného zařízením GPS Nikon znovu potvrzuje, že stojí v čele firem zavádějících nové technologie. Vysoce kvalitní materiály a funkce, které lze jinak nalézt pouze u profesionálních fotoaparátů, potěší každého náročného uživatele".

Pouze ty nejkvalitnější snímky

Fotoaparát COOLPIX P6000 je určen pro ty, kteří chtějí to nejlepší v malém provedení. Společnost Nikon vybavila tento fotoaparát převratnými technologiemi zajišťujícími tu nejvyšší možnou kvalitu obrazu z fotoaparátu kompaktních rozměrů. 13,5 milionu efektivních pixelů, exkluzivní systém zpracování obrazu Nikon EXPEED (který byl původně vytvořen pro profesionální digitální jednooké zrcadlovky) a širokoúhlý objektiv Zoom-NIKKOR s 4x zoomem o rozsahu 28-112 mm a dvěma optickými členy z ED skel splňujíneponechají žádná přání nesplněná. Vysoká kvalita obrazu poskytovaná fotoaparátem je dále posílena možností fotografování ve formátu RAW a nastaveními pro optimalizaci snímků, která byla převzata z oblasti digitálních jednookých zrcadlovek. Fotoaparát je také vybaven třemi funkcemi pro redukci rozmazání snímků. Vysoce výkonná optická redukce vibrací umožňuje pořízení ostrých snímků ve většině snímacích podmínek a dovoluje pracovat s časy závěrky o tři stupně delšími než obvykle. Vynikající technologie redukce šumu zaručuje využitelný rozsah citlivostí až do hodnoty ISO 6400. A při použití funkce společnosti Nikon Best Shot Selector pořídí fotoaparát sérii až 10 snímků, z nichž automaticky vybere a uloží do paměti nejostřejší snímek. Tato funkce je ideální pro makrosnímky, při jejichž pořizování je rozmazání snímků nejpravděpodobnější.

Nejsnazší ovládání

Pro možnost maximálního využití technologií přítomných ve fotoaparátu COOLPIX P6000 věnovala společnost Nikon velkou pozornost snadnosti ovládání přístroje. Volnost při volbě expozice zajišťují čtyři expoziční režimy (P/S/A/M) umožňující uživatelsky předvolit požadované parametry nebo je možné ponechat nejvhodnější nastavení na fotoaparátu. 15 motivových programů zahrnujících programy pro obtížné snímací podmínky (pláže/sněhové pláně, západy slunce, fotografování za úsvitu
a soumraku, ohňostroje) zajistí, abyste zachytili vaše objekty v perfektní kvalitě i v těch nejnáročnějších podmínkách. K dispozici je šest barevných efektů dosahujících obdobných účinků jako optické filtry. Při fotografování rodiny a přátel detekuje vylepšená funkce Face-priority AF až 12 obličejů osob pro získání vynikajících portrétních a skupinových snímků s perfektním zaostřením, a to i v obtížných podmínkách protisvětla nebo vysoké hladiny osvětlení. Pokud by se na snímku u fotografovaných osob měl projevit efekt červených očí, aktivuje se během expozice snímků systém korekce červených očí a provede automatickou opravu.

Funkce D-Lighting zaručuje automatické dosažení přirozeného vzhledu snímků a umožňuje napravit podexpozici snímků způsobenou nadměrným protisvětlem nebo nedostatečným osvětlením zábleskem. Korekce zkreslení zaručuje přesnou reprodukci fotografovaného objektu a eliminuje zkreslení vznikající při použití širokoúhlého nastavení zoomu (resp. vznikající na okrajích obrazu). Systém optimalizace snímků COOLPIX založený na technologii převzaté z oceněných digitálních jednookých zrcadlovek umožňuje uživatelům všestranně zvládat aktuální snímací podmínky. Funkce záznamu ozvučených videosekvencí resp. funkce časosběrného snímání frekvencí 30 obr./s při velikosti obrazu 640x480 pixelů dále rozšiřují možnosti tvůrčího nasazení.

Sdílení vysoce kvalitních výsledků

Fotoaparát COOLPIX P6000 je prvním fotoaparátem pro běžné spotřebitele, který je vybaven konektorem sítě Ethernet, a umožňuje tak snadno sdílet snímky. Jednoduché propojení fotoaparátu pomocí kabelu LAN se sítí umožní přenos snímků na server Nikon „my Picturetown" a jejich snadné sdílení s ostatními pomocí internetu. Tato funkce může sloužit rovněž pro zálohování dat při fotografování na cestách. Při cestování je možné navíc opatřit obrazové soubory značkami Geotag s přesnými informacemi o poloze pomocí vestavěného zařízení GPS. Tyto tagy lze následně použít na webových stránkách Nikon my Picturetown, v programu ViewNX nebo na ostatních webových stránkách umožňujících zpracování geotagů pro získání maximálně přesné informace o místu pořízení snímků.

Přístroj COOLPIX P6000 je založen na oceněném designu fotoaparátu Nikon P5000 a nabízí další vylepšení. Například jeho grip ve stylu gripu jednookých zrcadlovek má perfektní velikost, tvar a povrch, které umožňují optimální ovládání. Ergonomické rozmístění ovládacích prvků bere v úvahu pohyby prstů při fotografování a skvělý vzhled dotváří přední kryt těla fotoaparátu vyrobený z lehké a odolné hliníkové slitiny, díky kterému je nový přístroj přitažlivý pro všechny, kteří dovedou ocenit kvalitu.

Fotoaparát COOLPIX P6000 se dodává včetně řemínku, dobíjecí baterie a síťového zdroje, USB a A/V kabelů, CD-ROMu se softwarem COOLPIX a 2 GB volného prostoru pro on-line ukládání snímků na serveru Nikon my Picturetown.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,72
Rozlišení: 13,5 Mpx
Typ snímače: CCD
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 4 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-112
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 112 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 2 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 64
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Velikost interní paměti: 48 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 107 x 66 x 43
Hmotnost: 240 g
Barva: černá
 
Ostatní
Základní příslušenství: Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL5, síťový zdroj EH-66, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, řemínek AN-CP18, disk CD-ROM Software Suite
 
Další parametry
Značka: Nikon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon Coolpix P6000 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon Coolpix P6000, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon Coolpix P6000

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (32 - 23)

 • 32

  Avatar
  Umí P6000 videosekvence i v makro režimu ? Díky;;;;

  Pěcha, 02.05.2009 | Reagovat

 • 31

  Bouška
  Reaguje na 30 | Dobrý den, dioptrickou korekci nemá, u tohoto typu hledáčků se většinou nepoužívá.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.01.2009 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Má p-6000 na hledáčku korekci dioptrií? Nikde ji nemůžu najít, ale nějak této absenci nechci věřit.

  kot, 31.01.2009 | Reagovat

 • 29

  Bouška
  Reaguje na 28 | Dobrý den, osobně si myslím, že je lepší koupit nový přístroj.

  Luděk Bouška - Megapixel, 14.01.2009 | Reagovat

 • 28

  Avatar
  Porouchal se mi Nikon 5000. Prosím o radu do jaké výše se vyplatí investovat do opravy, dala jsem za něj 24.000(už je to dávno).Ceny jsou už někde jinde a já se neorientuji. Nebo koupit nový? Děkuji

  Hana F., 14.01.2009 | Reagovat

 • 27

  Bouška
  Reaguje na 26 | Dobrý den, ano, na stránkách se objeví v nejbližších dnech.

  Luděk Bouška - Megapixel, 14.01.2009 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  Reaguje na 21 | Můžete sdělit zda budete ještě uvádět podrobný test,ev.Vaše hodnocení Nikonu P6000, nebo to už není aktuální ? Myslím,že více zájemců čeká...a rozhoduje se mezi G10 a P6000.Děkuji za odpověď.

  Petr, 13.01.2009 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Reaguje na 24 | Pokud chcete dražší kompakt s manuálem a velkým CCD, tak rozhodně neuděláte chybu koupí top modelů P6000, G10 a LX3. Tady už záleží spíš na pocitu a sympatiích k konkrétní značce. Mě osobně se nejvíc líbí LX3, ale trochu mě vadí těch max 60mm. Sice nepoužívám zoom tak často, ale občas se přece jen hodí :)

  Kajman, 27.11.2008 | Reagovat

 • 24

  Avatar
  Reaguje na 17, 17 | Tak nevím, já mám P5100 a řekl bych, že kvalita je velmi dobrá. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu mezi kompakty. Výhody: plný manuál a malá velikost, velké CCD 1/1,73 takže na kompakt velmi malý šum, dobrá kresba ve srovnání s většinou jiných kompaktů. Soudkovité zkreslení naprosto v normě. Nevýhody:Opravdu pomaleji ostří, respektive jak kdy, někdy bez problémů a někdy musím zaostřit znovu. Na dlouhém ohnisku je hodně špatná světelnost. Jinak těžko říct jak je na tom G10, ale rychlost foťáku má být taky podprůměrná a na prestižním serveru Dpreview má i P5100 i G10 hodnocení recomended. P6000 zatím nebyla hodnocena. Mrkněte na detailní hodnocení: P5100: http://www.dpreview.com/reviews/Nikonp5100/page16.asp G10: http://www.dpreview.com/reviews/canong10/page24.asp

  kajman, 27.11.2008 | Reagovat

 • 23

  Bouška
  Reaguje na 22 | Dobrý den, z G10 jsem měl daleko lepší pocit.

  Luděk Bouška - Megapixel, 14.11.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím