PN: VMA240E1, ID: 009258

Digitální kompakt Nikon CoolPix P80

 • Značka: Nikon
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Optický zoom: 18 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Nikon CoolPix P80?

„Nikon CoolPix P80“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon CoolPix P80?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 567 Kč?

Začít s výkupem

Výkonný fotoaparát s 10,1 Mpx, všestranným objektivem NIKKOR s širokoúhlým zoomem o rozsahu 18x, tradičním ergonomickým designem, elektronickým hledáčkem, 2,7" LCD monitorem, redukcí vibrací, vysokou citlivostí ISO a systémem zpracování obrazu EXPEED. Produktová sekce: Digitální kompakty Nikon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

V současné době usilovně pracujeme na "názoru megapixelu". Prozatím si můžete přečíst názor nezávislého časopisu. Chcete znát názory nezávislého časopisu, člena asociace evropských
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon CoolPix P80

Parametry a popis

Vzdálenost už nepředstavuje problém - 18násobné přiblížení v kompaktu!

Výkonný fotoaparát s 10,1 milionu pixelů a velkým rozsahem zoomu. Díky výjimečně všestrannému objektivu NIKKOR s 18x zoomem vám tento kompaktní fotoaparát umožní pořídit úchvatné širokoúhlé snímky rozsáhlých scén i snímky vzdálených objektů. Ať již vás zajímají rozsáhlé krajiny, portréty nebo sport a příroda, výkonný objektiv s 18x zoomem zaostří vše již od vzdálenosti 1 cm (režim Makro) a pořídí tak i extrémní makrosnímky s úchvatnými detaily. COOLPIX P80 - kompaktní fotoaparát s všestranností zrcadlovky. Dostupný v barevném provedení Black.

 • Tradiční ergonomický design a vybavení ve stylu jednookých zrcadlovek kombinuje bezpečné a stabilní držení s manuálními ovládacími prvky, pokročilými funkcemi a kvalitní optikou.
 • 10,1 milionu pixelů pro získání výjimečně detailních snímků vhodných pro tisk ve velkých formátech, a to i při tvorbě výřezů.
 • Objektiv NIKKOR s širokoúhlým zoomem o rozsahu 18x pro vynikající snímky teleobjektivem a vysoké rozlišení (ekvivalent u kinofilmu: 27 - 486 mm).
 • Režim Makro pro možnost fotografování již ze vzdálenosti 1 cm a brilantní zachycení drobných detailů.
 • Optická redukce vibrací pro potlačení účinků chvění fotoaparátu a produkci ostrých snímků i za nízké hladiny osvětlení.
 • Elektronický hledáček pro přesné určení výřezu snímků v celém rozsahu zoomu a možnost pozorování ostrého a stabilního obrazu i za jasného slunečního světla.
 • Systém zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
 • 2,7" LCD monitor s širokým pozorovacím úhlem pro jednoduchou tvorbu kompozice obrazu a přehrávání snímků.
 • Vysoká citlivost ISO (6400) pro redukci rizika rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů za nízké hladiny osvětlení volbou kratších časů závěrky.
 • Volič expozičních režimů pro rychlý a snadný přístup k programové automatice (P), clonové automatice (S), časové automatice (A) a manuálnímu expozičnímu režimu (M) a vyšší míru kontroly nad výslednými snímky.
 • Motivový program Sériové snímání sportu: pořídí až 30* snímků v jedné sérii frekvencí 13 obr./s (H), 6 obr./s (M) nebo 4 obr./s (L).
 • Korekce zkreslení automaticky korigující snímky zatížené soudkovým zkreslením při fotografování v širokoúhlém nastavení zoomu. Možnost kontroly účinků korekce v reálném čase na LCD monitoru.
 • Tři unikátní funkce Nikon: Funkce Face-priority AF pro zaostření na tvář fotografované osoby, funkce D-Lighting pro korekci podexponovaných snímků a Redukce červených očí ve fotoaparátu pro korekci efektu červených očí u snímků pořízených s pomocí blesku.

Nikon uvádí na trh kompaktní fotoaparát s mimořádným optickým přiblížením s ekvivalentem rozsahu jako u superteleobjektivu

Společnost Nikon Europe dnes představuje další model z úspěšné série fotoaparátů COOLPIX P - digitální fotoaparát Nikon COOLPIX P80. Nový fotoaparát s rozlišením 10 milionů efektivních pixelů je vybaven objektivem NIKKOR s mimořádným optickým přiblížením a redukcí vibrací, která zaručuje ostré a brilantní snímky. Fotoaparát je určen pro aktivní milovníky fotografie se zájmem o fotografování jakýchkoli detailů, vyznačuje se kompaktním provedením a optickým přiblížením s rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv (ekvivalent 27- 486 mm u kinofilmu). Pro náročné uživatele nabízí fotoaparát manuální ovládání expozice (času a clony) a vysokou citlivost pro fotografování za nízké hladiny osvětlení až do hodnoty ISO 6400. Objektiv NIKKOR s výjimečně velkým rozsahem přiblížení umožňuje také zaostřovat na objekty ve vzdálenosti již 1 cm. Pokročilá redukce vibrací pohybem obrazového snímače potlačuje účinky chvění fotoaparátu při delších expozičních časech.

S originální a pokročilou koncepcí zpracování obrazu Nikon EXPEED představuje model Nikon COOLPIX P80 nejmodernější řešení pro náročné fotografy, kterým poskytuje pokročilý digitální nástroj v kompaktní formě. Kazuhiro Okano, Assistant Manager Consumer Products, dodává: „COOLPIX P80 je vybaven vším potřebným: výkonným objektivem, manuálními a automatickými režimy, pokročilými technologiemi a kompaktním tělem s ergonomickým designem. Každý, kdo hledá všestranný, vysoce kvalitní a snadno přenosný fotoaparát, bude nadšen kvalitou výsledků, které přístroj poskytuje."

Fotoaparát je vybaven elektronickým hledáčkem umožňujícím přesnou tvorbu kompozice v celém rozsahu přiblížení a nabízí rozměrný 2,7" LCD displej s antireflexní vrstvou a širokým pozorovacím úhlem.

Vysokou výkonnost, kterou poskytuje kombinace mimořádného přiblížení s redukcí vibrací a obrazového snímače s velkým počtem pixelů, doplňují další technologie určené pro fotografování portrétů osob i skupin, jako například funkce Face-Priority AF, Redukce červených očí nebo funkce D-Lighting. V případě nízké hladiny osvětlení přístroj nabízí vysokou citlivost ISO. Pokročilé možnosti přístroje doplňují režimy záznamu videosekvencí a patnáct motivových programů optimalizovaných pro konkrétní scény a světelné podmínky. Funkce „Optimalizace snímků" umožňuje po zhotovení fotografie vytvářet monochromatické snímky pomocí čtyř různých efektových filtrů, a to při uchování originálních snímků bez jakýchkoli změn.

Model Nikon COOLPIX P80 je ideálním fotoaparátem pro nadšené fotografy hledající pohodlí kompaktního fotoaparátu, plně manuální ovládání a komplexní funkční vybavení. Patnáct motivových programů optimalizovaných pro konkrétní scény, jako jsou noční snímky, ohňostroje, fotografování na mořském pobřeží, pořizování panoramatických snímků nebo fotografování sportu, produkuje optimální výsledky v širokém spektru běžných fotografických situací. Režim záznamu videosekvencí slouží k realistickému zachycení akčních dějů frekvencí 30 obr/s, funkce časosběrného snímání dovoluje odhalit tajemství pomalých dějů trvajících hodiny i dny - jako například růst rostlin či pohyb mraků na obloze. Fotoaparát je vybaven interní pamětí s kapacitou 52 MB a podporuje paměťové karty typu SDHC, které umožňují vysoce rychlé ukládání snímků na paměťovou kartu.

Ostatní
Značka: Nikon
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,33
Rozlišení: 10,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 2736x2736, 3264x2448, 3584x2016, 3648x2432, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED
 
Objektiv
Optický zoom: 18 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 27-486
Minimální ohnisková vzdálenost: 27 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 486 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 40 cm
Makro od: 1 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 64
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Rozlišení hledáčku: 230000
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Velikost interní paměti: 50 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 110 x 79 x 78
Hmotnost: 365 g
Barva: černá

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon CoolPix P80 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon CoolPix P80, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon CoolPix P80

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (112 - 103)

 • 112

  Bouška
  Reaguje na 111 | Dobrý den, myslím si, že víc možností nabízí třeba http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-fz28.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.04.2009 | Reagovat

 • 111

  Avatar
  Dobrý den, mám limit 10.000,-Kč na foťák i s příslušenstvím. Fotím sportovní a obecní akce, vydávám barevný obecní zpravodaj a fotky používáme i na tisk prospektů a na web. P80 je mi sympatický, jen bych se chtěla zeptat, jestli v tomto limitu seženu i něco lepšího? (lehké přetáhnutí rozpočtu si zdůvodním) Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  Karlosa, 07.04.2009 | Reagovat

 • 110

  Avatar
  Reaguje na 106 | Dobrý den - s ostatními zkušenost nemám, ale rozhodně bych z výběru vyřadil právě P80 - já ho koupil a byl jsem rád, že jsem se ho za méně než polovinu ceny (tehdy stál 9500,-) zbavil. Důvod je jednoduchý - absolutní neschopnost zaostřit již za snížených (nikoli špatných) světelných podmínek (jenom pouhé šero, uměle osvětlený interiér), když nebudu přehánět tak při večerním obývákovém světle zaostří tak v jednom z 15ti případů a to ještě jen na poměrně krátkou vzdálenost max.1,5 metru.

  Jaroslav Hátle, 22.03.2009 | Reagovat

 • 109

  Bouška
  Reaguje na 108 | Dobrý den, sluneční clonu nelze použít, vhodné pouzdro je třeba http://www.megapixel.cz/lowepro-cirrus-tlz-5 nebo http://www.megapixel.cz/vanguard-padova-10.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.03.2009 | Reagovat

 • 108

  Avatar
  Dobrý den,mam tenhle fotoaparát a nevím které pouzdro k tomuto sedí? A také která sluneční clona k tomuto sedí? Předem děkuji za odpověď.

  Daniel Regent, 11.03.2009 | Reagovat

 • 107

  Bouška
  Reaguje na 106 | Dobrý den, osobně bych dal přednost SX10 IS, je velmi dobrý. Různé optické vady se vyskytují u všech těchto přístrojů, ale není třeba se tím nějak znepokojovat.

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.03.2009 | Reagovat

 • 106

  Avatar
  Dobrý den pane Bouška, rozhoduji se před nákupem fotoaparátu mezi těmito typy : Canon PowerShop SX 10, FujiFilm Finepix S 8100 a Nikon Coolpix P 80. Já osobně více straním Canonu, ale v jedné recenzi jsem se dočetl o chybách objektivu ( světelnost, aberace, zkreslení ) a toto mě trochu znejistilo. I když v mnoha dalších recenzích tento Canon měl velmi dobré hodnocení. Zajímal by mě váš názor na výběr mezi těmito fotoaparáty.

  Milan, 10.03.2009 | Reagovat

 • 105

  Bouška
  Reaguje na 104 | Dobrý den, myslím, že o něco lépe je na tom FZ28.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.03.2009 | Reagovat

 • 104

  Avatar
  Dobrý den pane Bouška, chtěl bych zakoupit tento Nikon P80 nebo Panasonic FZ28 jaký si prosím myslíte že je lepší co se týče obrazové kvality...?Děkuji

  Míra, 27.02.2009 | Reagovat

 • 103

  Bouška
  Reaguje na 102 | Dobrý den, výkon P90 zatím nemohu posoudit, ale SX10 IS je vynikající, mám s ním velmi dobré zkušenosti.

  Luděk Bouška - Megapixel, 20.02.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím