PN: VMA320E1, ID: 009259

Digitální kompakt Nikon CoolPix P90

 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 24 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Nikon CoolPix P90?

„Nikon CoolPix P90“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon CoolPix P90?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 782 Kč?

Začít s výkupem

Digitální EVF zrcadlovka s rozlišením 12,1 Mpx, širokoúhlým objektivem NIKKOR s 24x zoomem, 3" výklopným LCD monitorem, elektronickým hledáčkem, pokročilými expozičními režimy a tradičním designem. Produktová sekce: Digitální kompakty Nikon

Alternativy k již neprodávanému Nikon CoolPix P90

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Nikon CoolPix P90

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Nikon Coolpix P90 má, pokud jde o záběr uživatelů, velice široké spektrum. Mimo klasickou rodino - rekreační fotografii nalezne uplatnění u milovníků krajin (26 mm ekv. kinofilm) počínaje a u
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon CoolPix P90

Parametry a popis

Most mezi kompaktními fotoaparáty a zrcadlovkami

Nikon uvádí jeden z prvních kompaktních fotoaparátů s 24x zoomem na světě

Společnost Nikon Europe s potěšením oznamuje uvedení fotoaparátu COOLPIX P90, jednoho z prvních kompaktních fotoaparátů na světě s 24x zoomem, který začíná na širokoúhlém ohnisku. Snadno použitelný fotoaparát kombinuje vysoce výkonný zoom s velkým rozsahem (nabízející současně širokoúhlý objektiv i superteleobjektiv) a výkonné funkce, a díky tomu se může stát ideálním společníkem uživatelů požadujících famózní kvalitu výrobků Nikon v snadno přenosném provedení.

Mark Pekelharing, Product Manager Consumer Products u společnosti Nikon Europe B.V, říká: „Tento přístroj znovu potvrzuje, jak se společnost Nikon snaží splnit požadavky všech milovníků fotoaparátů. Neuvěřitelně výkonný objektiv s 24x zoomem začínajícím širokoúhlými ohniskovými vzdálenostmi, 3" výklopný LCD monitor, redukce vibrací, koncepce zpracování obrazu Nikon EXPEED a vysoká citlivost ISO opravdu z přístroje COOLPIX P90 činí „most" mezi kompaktními fotoaparáty a digitálními jednookými zrcadlovkami."

Vybavení, které nelze opomenout

COOLPIX P90 je vybaven výjimečně výkonným objektivem s 24x optickým zoomem s rozsahem ohniskových vzdáleností od širokoúhlých 26 mm až po superteleobjektiv 624 mm (ekvivalent u kinofilmu)
a umožňujícím fotografovat již ze vzdálenosti 1 cm. Vysoce rychlé sériové snímání, které dovoluje pořídit až 45 snímků frekvencí 15 obr./s v jediné sérii, znamená, že můžete zcela snadno pořizovat snímky z nejrůznějších sportovních událostí. Přístroj je navíc schopen pořizovat snímky ještě dříve, než stisknete spoušť. Přidejte 12,1 milionu efektivních pixelů a citlivost až ISO 6400 a bude vám jasné, proč tento fotoaparát exceluje prakticky v libovolné fotografické situaci. Uživatelé mohou využít plně automatický provoz nebo různá manuální nastavení včetně čtyř standardních expozičních režimů (PSAM) a utvářet ideální kompozice snímků pomocí elektronického hledáčku. Fotoaparát nabízí mnoho dalších technologií v kvalitě obvyklé pro značku Nikon, jako jsou čtyři technologie redukce vibrací, automatická volba motivových programů a režim Face Priority AF detekující až dvanáct obličejů osob v záběru. K dispozici jsou rovněž nejnovější funkce, jako je režim Úsměv a Varovná indikace mrknutí pro perfektní portréty, funkce Nikon D-Lighting pro optimální kontrast snímků a funkce Rychlé vylepšení. Fotoaparát umožňuje zaznamenávat videosekvence včetně časosběrného snímání. 3" výklopný LCD monitor usnadňuje fotografování v náročných snímacích pozicích.

COOLPIX P90 se dodává včetně USB kabelu, A/V kabelu, řemínku a programového balíku Software Suite for COOLPIX na disku CD-ROM. Přístroj bude dostupný v barevném provedení Black. Všechny fotoaparáty Nikon se dodávají včetně 2 GB volného prostoru zdarma pro on-line ukládání snímků pomocí služby Nikon my Picturetown na adrese mypicturetown.com. Cena přístroje bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

Nikon CoolPix P90

Výjimečný fotoaparát s 12,1 milionu pixelů a zoomem s širokým rozsahem. Objektiv NIKKOR s 24x zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 26 mm umožňuje pořídit skvělé širokoúhlé snímky a snímky superteleobjektivem a je schopen v režimu Makro zaostřovat od vzdálenosti 1 cm. Pokročilé expoziční režimy zaručují vyšší kontrolu nad pořizovanými snímky a funkce Rychlé vylepšení umožňuje zvýšit obrazovou kvalitu snímků pořízených za obtížných světelných podmínek. Rozměrný 3" výklopný LCD monitor lze vyklopit v úhlu až 180° pro snadné pozorování objektu při fotografování z podhledu nebo nadhledu. COOLPIX P90 - nepřekonatelná kompoziční svoboda.
Fotoaparát je dostupný v barevném provedení Black.

 • Rozměrný 3" výklopný LCD monitor: lze jej vyklopit v úhlu až 90° směrem nahoru a v úhlu až 45° směrem dolů. Je opatřen antireflexní vrstvou.
 • Objektiv NIKKOR s širokoúhlým 24x zoomem nabízejícím rovněž vynikající telerozsah, výjimečnou přesnost a vysoké rozlišení pro maximální ostrost obrazu. (ekvivalentní ohniskové vzdálenosti u kinofilmu: 26 - 624 mm.)
 • 4 systémy pro snížení rizika rozmazání snímků automaticky potlačující výskyt rozmazaných snímků s využitím čtyř různých technologií. Redukce vibrací pohybem obrazového snímače snižuje účinky chvění fotoaparátu. Vysoká citlivost k působení světla (až ISO 6400*) snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a/nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení. Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu. Funkce volby nejlepšího snímku (BSS) automaticky vybírá nejostřejší snímek ze série až 10 pořízených snímků.
 • Expoziční režimy (P/S/A/M) pro možnost větších tvůrčích zásahů do snímků. Programová automatika (P), Clonová automatika (S), Časová automatika (A) a Manuální expoziční režim (M).
 • Inteligentní portrétní systém: pokročilé automatické funkce pro perfektní portrétní snímky. Režim Úsměv pro pořízení snímků v okamžiku detekování úsměvu fotografované osoby. Varovná indikace mrknutí informující o detekování zavřených očí fotografované osoby.
 • Elektronický hledáček pro přesné určení výřezu snímků v celém rozsahu zoomu a možnost pozorování ostrého a stabilního obrazu i za jasného slunečního světla.
 • Rychlé sériové snímání s možností využití vyrovnávací paměti před expozicí snímků: pořízení až 45 snímků v jedné sérii frekvencí 15 obr./s. S touto funkcí můžete namáčknut tlačítko spouště do poloviny a zaznamenat okamžiky a události, které se vyskytnou bezprostředně před domáčknutím tlačítka spouště až na doraz. Nemusíte se tak již nikdy obávat, že jste správný okamžik opět o vteřinu zmeškali.
 • 12 milionů pixelů pro výjimečně detailní snímky, tvorbu tvůrčích výřezů a produkci úchvatně ostrých velkoformátových výtisků.
 • Pokročilá funkce Face Priority AF a Redukce červených očí ve fotoaparátu pro rychlé detekování a zaostření až 12 tváří osob v záběru a korekci nesprávného zbarvení očí v důsledku použití blesku při expozici.
 • Funkce Rychlé vylepšení pro vylepšení snímků pořízených za špatných světelných podmínek a získání ostrých a brilantních snímků. Původní snímek zůstává nedotčený a fotoaparát rychle a jednoduše vytvoří kopii snímku s optimálním vyvážením kontrastu a sytosti barev.
 • Funkce D-lighting pro získání optimálně exponovaných snímků vyjasněním stínů u podexponovaných snímků a snímků pořízených v silném protisvětle.

 

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,33
Rozlišení: 12,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 2992x2992, 3264x2448, 3968x2232, 3984x2656, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 24 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 26-624
Minimální ohnisková vzdálenost: 26 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 624 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 1 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 64
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Velikost interní paměti: 50 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 83 x 114 x 99
Hmotnost: 400 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon CoolPix P90 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon CoolPix P90, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon CoolPix P90

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (178 - 169)

 • 178

  Lukeš

  Reaguje na 177 | Dobrý den, bohužel porovnáváte archivní výrobky které již nejsou na trhu. Osobně mohu doporučit například Nikon P500. Je to dobrý kompromis mezi cenou a výkonem.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 04.09.2011 | Reagovat

 • 177

  Avatar

  Zdravím, chtěl bych poprosit o pomoc při výběru fotoaparátu pro začínajícího zapáleného fotografa. Fotit by se mělo co kde uvidím, ale hlavně pohyb. Vybral jsem si již několik favoritů - Nikon Coolpix P90 popř. P100 dále mám ve výběru Panasonic Lumix DMC-FZ38 a DMC-FZ45. U posledního zmíněného jsem se tu dočetl o problémech s fotografiemi způsobené přílišným rozlišením. Vím, že je to asi složité říct, který je "lepší" nebo "horší", ale pro amatéra, který se moc nevyzná dvojnásob. Popřípadě jiným alternativám se nebráním. Mnohokrát Vám děkuji

  Michal, 04.09.2011 | Reagovat

 • 176

  Avatar
  Reaguje na 175 | Dobrý den , min. bych doporučoval rychlostní ekvivalent class4

  Bohouš Brož - Megapixel, 26.10.2010 | Reagovat

 • 175

  Avatar
  Reaguje na 174 | Děkuji, chtěla bych se ještě zeptat jakou paměťovou kartu je vhodné pro tento foťák koupit pokud jde o rychlost zápisu.

  Soňa, 25.10.2010 | Reagovat

 • 174

  Avatar
  Reaguje na 173 | Dobrý den, všeobecně je potřeba k ostření kontrast (hrany, světelné zdroje - hvězdy, pouliční světla atd.)

  Bohouš Brož - Megapixel, 06.10.2010 | Reagovat

 • 173

  Avatar
  Nedalo by se tomu ostření za šera a v noci nějak pomoct? Proč má ten foťák například režim na noční fotku když v noci neumí zaostřit? :-D Nebo dělám něco špatně??? Kde je chyba?

  Soňa, 06.10.2010 | Reagovat

 • 172

  Avatar
  Reaguje na 171 | Dobrý den, aberace, je u ultrazoomu asi téměř normálním jevem. Pokud nespěcháte, vydržte na HS10, podle všeho bude minimálně za to čekání stát, pak budeme moct srovnávat (:

  Bohouš Brož - Megapixel, 20.04.2010 | Reagovat

 • 171

  Avatar
  Dobry den, chtel bych se zeptat, rozmyslim se nad koupi ultrazoomu, vybiram mezi Canon Powershot SX1, olympus SP590UZ,a timhle Nikonem, pripadne novym Fujifil hs10, nejlip mi pro me potreby asi vyhovuje tenhle Nikon, ale uvadite ve Vasem nazoru jako minus aberaci, jak velky je problem s ni u tohoto pristroje? A jaky nazor mate na muj vyber, pripadne co byste mi doporucili za pristroj? dekuji.

  Milan, 19.04.2010 | Reagovat

 • 170

  Avatar
  Reaguje na 169 | Dobrý den,samozřejmě souhlasím,HX1 má už konstrukčně předpoklad pro nižší hladinu šumu proti P90(CMOS a méně pixelů),u P90 taky zoom a makro využívám naplno a mohu jen chválit,zvažuji teď přechod na zrcadlovku ale nějak mi chybí pořád pádné argumenty

  pepa, 15.03.2010 | Reagovat

 • 169

  Avatar
  Reaguje na 168 | Dobrý den Pepo, naše názory jsou individuální (nesdílíme je jednotně v rámci Megapixelu ). Já k problému přistupoval z pohledu hladiny barevného šumu a Luděk Bouška z pohledu zoomu a makra - viz koncept. Pokud by jsem si měli situace s kolegou Bouškou prohodit, vzácně bychom se shodli (: . Velký senzor při malém počtu obrazových bodů je teoretický předpoklad k nízkému projevu šumu, tento předpoklad je teoretický, praxe může být pak jiná.

  Bohouš Brož - Megapixel, 14.03.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím