009294
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Nikon CoolPix S510 černý
- Rozlišení snímače: 8,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Nikon CoolPix S510 černý?
„Nikon CoolPix S510 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 21.07.2008

Nikon CoolPix S510 černý
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
V tomto stylovém ultrakompaktním přístroji najdeme velice dobrý poměr mezi elegancí, vybroušeným designem a optimálním výkonem. Přesto že se jedná na první pohled o designový fotoaparát, na ten druhý pohled jistě překvapí svými funkcemi a technickými parametry. V kovovém těle se skrývá…
Popis a parametry
V tomto rychlém fotoaparátu s 8,1 milionu pixelů se snoubí sošná elegance s optimálním výkonem. Fotoaparát se vyznačuje nejmenším kovovým tělem na světě ve své třídě, obvodem pro zpracování obrazu EXPEED, LCD 2,5 palce, ISO až 2000 a optickou redukcí vibrací.
Nejrychlejší fotoaparát s 8,1 milionu pixelů na světě(*1), vybavený nejmenším kovovým tělem ve své třídě(*2) a množstvím pokročilých funkcí. S konstrukcí upřednostňující styl, rychlost a spolehlivost vám COOLPIX S510 s bleskovou reakcí v kombinaci s otočným multifunkčním voličem pro intuitivní ovládání, výkonnou technologií redukce vibrací a citlivostí ISO 2000 umožní kdykoli pořídit ostré snímky neočekávaných výjevů.
Fotoaparát je dostupný v barevných provedeních Silver, Pink a Urban Black.
*1) Mezi konkurenčními modely s 8 miliony pixelů vybavenými optickou redukcí vibrací k 30. srpnu 2007 (podle průzkumu prováděného společností NIKON CORPORATION), při použití režimu "Priorita spouště".
*) Mezi konkurenčními modely s 2 miliony a více efektivních pixelů k 30. srpnu 2007 (podle průzkumu prováděného společností NIKON CORPORATION).
- 8,1 milionu pixelů
- Fotoaparát s nejrychlejší reakcí na světě
- Obvod pro zpracování obrazu EXPEED
- 2,5" LCD monitor
- Objektiv Zoom-NIKKOR s 3x optickým zoomem
- ISO 2000
- Optická redukce vibrací
- Režim vysoké citlivosti ISO
- Vysoce kvalitní kovové tělo
- Pokročilý režim Face Priority AF
- Otočný multifunkční volič
Hlavní rysy
- 8,1 milionu pixelů pro ostré snímky i při výrazném zvětšení nebo tvorbě výřezů.
- Fotoaparát s nejrychlejší reakcí na světě*: rychlé spuštění za 0,7 s a minimální zpoždění závěrky (pod 0,005 s v režimu priority spouště). *) Mezi konkurenčními modely s 8 miliony pixelů vybavenými optickou redukcí vibrací k 30. srpnu 2007 (podle průzkumu prováděného společností NIKON CORPORATION), při použití režimu "Priorita spouště".
- Obvod pro zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
- 2,5" LCD monitor: pozorovací úhel 160° horizontálně a vertikálně. Ochranný akrylátový kryt chrání monitor před poškrábáním a otisky prstů, antireflexní vrstva zjednodušuje fotografování za jasného slunečního osvětlení.
- Objektiv Zoom-NIKKOR s 3x optickým zoomem: pro úžasně ostré a brilantní snímky. Ekvivalent 35 až 105 mm u kinofilmu.
- Vysoká citlivost až ISO 2000: možnost použití kratších časů závěrky pro výrazné snížení rizika rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a/nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
- Optická redukce vibrací potlačující účinky chvění fotoaparátu pro ostré a brilantní snímky a videosekvence i za nízké hladiny osvětlení, s účinkem ekvivalentním použití o 3 stupně kratšího času závěrky.
- Režim vysoké citlivosti ISO: minimalizuje rozmazání snímků automatickou volbou optimálního nastavení citlivosti v rozmezí ISO 64 až ISO 1600 pro přizpůsobení fotografované scéně.
- Nejmenší tělo fotoaparátu na světě*: extrémně odolný a nejkompaktnější fotoaparát ve své třídě. *) Modely vybavené optickou redukcí vibrací k 30. srpnu 2007 (podle průzkumu prováděného společností NIKON CORPORATION).
- Pokročilá funkce Face-priority AF se schopností detekce a zaostření až 12 tváří v záběru, pracující společně s funkcí Face-priority AE pro měření jasu v oblasti zvolené tváře a získání přesnější expozice.
- Otočný multifunkční volič pro snadné ovládání.
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 15 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1024x768, 3264x2448, 2592x1944, 3200x1800 |
| Technologie snímače | CCD |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | EXPEED |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 64 |
| ISO - maximální citlivost | 2000 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 4 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1500 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 6,5 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 88 x 51 x 22 |
|---|---|
| Hmotnost | 125 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL10, nabíječka baterií MH-63, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, řemínek, disk CD-ROM se softwarem |
|---|---|
| Značka | Nikon |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,052 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Nikon CoolPix S510 černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Nikon CoolPix S510 černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Nikon CoolPix S510 černý
Související články s Nikon CoolPix S510 černý
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Leden 2026
Vstup do nového roku se na trhu s technikou nese v pozvolném tempu. Výrobci čím dál více sázejí na uživatelský komfort, mobilitu a schopnost techniky adaptovat se na bleskové tempo moderní tvorby.…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 3. 2. 2026 v 12:03

Nikon Zf dostává velkou aktualizaci: firmware 3.00 přináší filmové zrno i desítky vylepšení
Nikon potěšil majitele svého elegantního retro modelu Zf zásadní aktualizací firmwaru, která posouvá možnosti tohoto full-frame fotoaparátu o krok dál. Verze firmwaru 3.00 přináší nejen novou…
30. 10. 2025 v 16:24

Novinky ve světě fotografie a videa | Říjen 2025
Podzim bývá obdobím, kdy výrobci foto a video techniky vytahují z rukávu to nejlepší, co během roku stihli doladit. Fujifilm, Nikon, Tamron i Sony přicházejí s novinkami, které jasně ukazují, kam se…
24. 10. 2025 v 10:13

Dotazy k Nikon CoolPix S510 černý
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.












Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 9. 7. 2008 |Nikon CoolPix S510 černý |Reagovat
J
Josef, 8. 7. 2008 |Nikon CoolPix S510 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 3. 2008 |Nikon CoolPix S510 černý |Reagovat
M
Miroslav, 10. 3. 2008 |Nikon CoolPix S510 černý |Reagovat
M
Miroslav, 10. 3. 2008 |Nikon CoolPix S510 černý |Reagovat