PN: VBA130AE, ID: 009365

Digitální zrcadlovka Nikon D200 tělo

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 10,2 Mpx

Sháníte Nikon D200 tělo?

„Nikon D200 tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D200 tělo?

Začít s výkupem

Cena je platná pouze při platbě v hotovosti, nebo bankovním převodem! Tělo z magnéziové slitiny dává maximální odolnost a komfort podobné jako u D2X, od kterého zdědil i vynikající ovládání a to vše za atraktivní cenu. S Fotoaparát podporuje Wi-Fi i připojení k GPS. Rozlišení 10,2 Mpx, ISO 100-3200, závěrka 30-1/8000 s, velký optický hledáček, výrazný LCD 2,5", hmotnost 830 g Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Alternativy k již neprodávanému Nikon D200 tělo

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Nikon D200 tělo

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Fotoaparát Nikon D200 v praxi využívá - Markéta Hošková
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon D200 tělo

Parametry a popis

Nikon D200 kombinuje solidní vzhled a zpracování s pokrokovými vlastnostmi přístrojů profesionální série Nikon D2, ověřeným uživatelsky přívětivým ovládáním a špičkovou kvalitou obrazu – vlastnostmi, které jsou samozřejmostí u všech digitálních jednookých zrcadlovek Nikon.

Fotoaparát D200 byl vytvořen spojením nově vyvinutých technologií Nikon a pokrokových vlastností fotoaparátu D2x tak, aby poskytl vynikající ovládání, výjimečný obrazový výkon, všestranné použití, vysokou rychlost a okamžitou odezvu na požadavky fotografa. Výsledkem je kombinace špičkových vlastností, vysoce kvalitních komponent a fantastických obrazových výsledků.

Kombinace uvedených vlastností činí z fotoaparátu D200 perfektního společníka pokročilých fotoamatérů, firemních uživatelů, jako jsou
policisté, zubaři a muzea, profesionálních fotografů hledajících druhý fotoaparát jako doplněk jejich přístrojů Nikon D2x a D2Hs, a všech
ostatních, jež chtějí využít nedostižných výhod systému Nikon Total Imaging System.

Solidní vzhled a zpracování
Fotoaparát D200 využívá lehké a přitom odolné a robustní tělo z hořčíkového odlitku, vybavené pokrokovým systémem těsnění pro ochranu proti působení vody a prachu, a je tak ideální v širokém rozmezí náročných podmínek a prostředí. Závěrka fotoaparátu se zdvojenými lamelami a zdokonalený systém vyvážení zrcadla jsou testovány na více než 100 000 pracovních cyklů, nový design rozměrné očnice hledáčku zlepšuje celkovou ergonomii přístroje.

Pokročilé ovládání
Ovládání fotoaparátu D200 je odvozeno od vynikajícího přístroje Nikon D2x a využívá více než 40 optimálně zvolených uživatelských funkcí pro možnost perfektního přizpůsobení funkčnosti fotoaparátu potřebám uživatele. Velký a jasný hledáček nabízí vysoké zvětšení 0,94x a pokrývá 95% obrazového pole ve vertikálním i horizontálním směru pro detailní zobrazení scény.

2,5" LCD monitor s vysokým rozlišením nabízí extrémně velký pozorovací úhel 170° ze všech směrů. Snímky zobrazené na monitoru fotoaparátu D200 mohou být zvětšeny až o 400% pro možnost kontroly jemných detailů obrazu a maximální pozorovací pohodu.

Horní kontrolní panel je nejrozměrnější aktuálně používaný LCD displej v oblasti jednookých zrcadlovek vůbec, a zobrazuje množství dat včetně nastavení snímacího režimu, indikace stavu baterie, informací o paměťovém médiu, času závěrky, clony a počtu zbývajících snímků. Nově koncipovaný barevně kódovaný systém menu se vyznačuje vysokou přehledností podporovanou použitím intuitivních klíčových slov pro rychlou orientaci.

Nově vyvinutá vysoce výkonná lithium-iontová dobíjecí baterie EN-EL3e poskytuje fotoaparátu D200 dostatek energie pro expozici až 1 800 snímků na jedno nabití, které netrvá déle než 2,5 hodiny. Stav baterie je pro maximální přesnost indikován více údaji, které jsou dostupné pomocí menu. Volitelný Battery pack MB-D200 rozšiřuje možnosti snímání nabídkou volitelného napájení pomocí šesti tužkových baterií velikosti AA resp. dvou lithium-iontových baterií EN-EL3e.

Špičkový fotografický zážitek
Fotoaparát D200 je s dobou aktivace 0,15 s, minimálním zpožděním závěrky 50 ms a ztemněním obrazu v hledáčku 105 ms jednou z nejrychlejších zrcadlovek, a je tak ideální pro zachycení neočekávaných resp. letmých výjevů.

Fotoaparát D200 je rovněž schopen vysoce rychlého sériového snímání frekvencí 5 obr./s v sekvenci až 37* snímků formátu JPEG (Fine) resp. 22* snímků formátu NEF (RAW). Nově vyvinutý, vysoce flexibilní AF modul Multi-CAM 1000 nabízí 11 zaostřovacích polí převzatých z řady Nikon D2 a 7 velkoplošných zaostřovacích polí pro snazší zaostření rozměrných pohyblivých objektů.
*Při použití 1 GB paměťové karty CF SanDisk SDCFH (Ultra II) resp. SDCFX (Extreme III).

Dalším vybavením, které má svůj původ ve fotoaparátu D2X, je měření expozice 3D Color Matrix II poskytující optimální expoziční parametry díky využití nové technologie, vyvinuté pro 1005pixelový RGB snímač Nikon. Tento systém vyhodnocuje sedm parametrů každé scény včetně jasu, barev, kontrastu, aktivního zaostřovacího pole a vzdálenosti objektu a výsledná data porovnává s databází více než 30 000 referenčních scén pro okamžité a přesné určení finální expozice.

Profesionální obrazové výsledky
Srdcem fotoaparátu D200 je nově vyvinutý CCD snímač formátu Nikon DX s 10,2 miliony efektivních pixelů, který produkuje obrazová data o velikosti 3 872 x 2 592 pixelů uchvacující svou vysokou ostrostí a špičkovým barevným podáním – ideálními vlastnostmi pro zvětšování na velké formáty a možnost tvůrčí práce s výřezy. Nový vysoce citlivý obrazový snímač nabízí rozsah citlivostí ISO 100–1600 s možností zvýšení citlivosti na ISO 3200 v režimu Hi-1.

Systém vysoce rychlého zpracování obrazu má svůj původ v přístroji Nikon D2x a zaručuje jemnou barevnou gradaci a věrné barevné podání. Nový optický nízkoprůchodový filtr napomáhá eliminovat moaré a barevné artefakty pro dosažení maximální kvality obrazu.

Pro vyšší míru kontroly nad expozicí a nasycením jednotlivých barevných kanálů lze snadno využít RGB histogramy zobrazované na LCD monitoru fotoaparátu.

Fotoaparát D200 navíc obsahuje nové režimy pro optimalizaci snímků umožňující doladit výsledný vzhled snímků přesně podle tvůrčího záměru – ať již jde o nastavení míry doostření obrazu, nastavení gradace (kontrastu), barevného režimu, barevného odstínu nebo sytosti barev. K dispozici je pět pevně předvolených optimalizovaných nastavení, uživatelské manuální nastavení jednotlivých položek a černobílý režim.

Nedostižné možnosti
Stejně jako ostatní digitální jednooké zrcadlovky Nikon je i přístroj D200 součástí systému Nikon Total Imaging System, což znamená, že jej lze použít v kombinaci s více než 50 vysoce kvalitními objektivy AF Nikkor, včetně objektivů DX Nikkor a objektivů bez vestavěného CPU. Tvůrčí možnosti fotoaparátu rozšiřuje také kompatibilita se systémem kreativního osvětlení Nikon, který umožňuje použití vestavěného i-TTL blesku fotoaparátu jako hlavního blesku (Master) v systému pokrokového bezdrátového osvětlení.

Fotoaparát D200 je vybaven PC konektorem pro připojení studiových zábleskových jednotek a podporou GPS pro záznam geografických dat do snímků, stejně jako možností bezdrátově ovládaného fotografování a přenosu snímků.

Výjimečný obrazový výkon

 • Nově vyvinutý obrazový CCD snímač formátu Nikon DX s 10,2 miliony efektivních pixelů produkuje snímky o velikosti obrazu 3872 x 2592 pixelů vyznačující se vysokou ostrostí a úchvatným barevným podáním. Fotoaparát je vybaven 4kanálovým datovým výstupem pro možnost fotografování frekvencí 5 obr./s a obsahuje nově vyvinutý optický nízkoprůchodový filtr pro eliminaci moaré a barevných artefaktů při současné podpoře vyšší rozlišovací schopnosti.
 • Díky využití špičkových obvodů pro zpracování obrazu z přístroje D2x umožňujících barevně nezávislé předzpracování signálů před A/D konverzí a díky pokročilým algoritmům pro digitální zpracování obrazu dosahuje fotoaparát jemné gradace barevných odstínů s výjimečně plynulými a konzistentními přechody.
 • Nový 11bodový AF systém využívá stejný počet zaostřovacích polí jako profesionální fotoaparáty série D2, v prostorově efektivním uspořádání s možností volby 11 standardních nebo 7 velkoplošných zaostřovacích polí v kombinaci s režimy činnosti zaostřovacích polí Single Area AF, Dynamic AF (včetně využití zaostřovacího režimu Continuous servo AF pro zaostření pohyblivých objektů), Closest Subject Priority Dynamic AF a Group Dynamic AF. Všechny tyto možnosti zaostřovacího systému jsou podpořeny optimalizovanými algoritmy pro ovládání pohybu objektivu, s výslednou vyšší přesností zaostření, lepší schopností zachycení objektu, efektivnějším sledováním objektu a celkově vylepšenou odezvou.
 • Měření expozice 3D Color Matrix II – stejné jako ve fotoaparátu D2x – poskytuje optimální expoziční parametry díky využití nové technologie vyvinuté pro 1005pixelový RGB snímač Nikon. Tento systém vyhodnocuje jas, barvy, kontrast, aktivní zaostřovací pole a vzdálenost objektu – a výsledná data porovnává s databází více než 30 000 referenčních scén pro okamžité a přesné určení finální expozice s vysokou mírou spolehlivosti v automatickém i manuálním režimu. K dispozici je rovněž integrální měření se zdůrazněným středem soustřeďující 75% citlivosti v oblasti kruhové plošky uprostřed obrazu a bodové měření pracující v místě aktivního zaostřovacího pole (pracuje při použití obou druhů zaostřovacích polí – standardních i velkoplošných.
 • Nové režimy pro optimalizaci snímků umožňují fotografům produkovat snímky, které blíže odpovídají jejich tvůrčímu záměru – ať již jde o nastavení míry doostření obrazu, nastavení gradace (kontrastu), barevného režimu, barevného odstínu a sytosti barev. K dispozici je pět pevně předvolených optimalizovaných nastavení, uživatelské manuální nastavení jednotlivých položek a černobílý režim.

Rychlost vzbuzující úžas

 • Prakticky okamžitý start za 0,15 s umožňuje fotografům zachytit i náhodné výjevy.
 • Zpoždění závěrky pouhých 50 ms zaručuje rychlou práci, zatímco ztemnění hledáčku 105 ms umožňuje trvalou kontrolu scény – speciálně v případě sériového snímání.
 • Rychlé sériové snímání s frekvencí 5 obr./s umožňuje zachycení až 37 snímků formátu JPEG (Fine-Large)* resp. až 22 snímků NEF (RAW)*; časy závěrky v rozmezí od 1/8000 s do 30 s.
  * Při použití 1 GB paměťové karty CF SanDisk SDCFH (Ultra II) resp. SDCFX (Extreme III).

Další všestranné vybavení

 • Vícenásobná expozice kombinuje dohromady až 10 samostatných expozic pro tvorbu imaginárních resp. až surrealisticky působících snímků.
 • Funkce prolínání snímků vytváří přímo ve fotoaparátu kompozitní snímek ze dvou vybraných snímků formátu NEF (RAW). Originální obrazové soubory zůstávají beze změny, expoziční vliv obou snímků lze přesně nastavit a výsledek lze uložit opět ve formátu RAW nebo ve formátu JPEG, resp. TIFF.
 • Propojení se zařízením GPS (Global Positioning System) pomocí volitelného kabelu GPS Adapter Cord MC-35 umožňuje kromě konvenčních fotografických informací zaznamenat spolu s každým snímkem data o zeměpisné šířce a délce, nadmořské výšce a univerzálním času pořízení snímku (Coordinated Universal Time).
 • Rozměrný 2,5" LCD monitor s pozorovacím úhlem 170° ze všech směrů napomáhá přesnému posouzení ostrosti snímku zobrazeného v až 400% zvětšení. Na monitoru lze rovněž zobrazit kompletní RGB histogram, resp. separátní histogramy jednotlivých barevných kanálů pro maximálně přesné posouzení expozice snímku.
 • Rozměrný horní kontrolní panel usnadňuje čtení množství zobrazovaných informací včetně nastavení snímacího režimu, indikace stavu baterie, informací o paměťovém médiu, času závěrky, clony a počtu zbývajících snímků.
 • Nově koncipovaný barevně kódovaný systém menu se vyznačuje vysokou přehledností podporovanou aplikací intuitivních klíčových slov pro rychlou orientaci. K dispozici je také seznam naposled prováděných nastavení (Menu Recent Settings) zobrazující 14 naposled použitých položek menu snímacího režimu, menu uživatelských funkcí a funkcí přehrávacího režimu včetně přehrávání jednotlivých snímků, přehrávání stránek 4, resp. 9 náhledů snímků, zvětšení výřezu zobrazeného snímku, zobrazení histogramu a nejvyšších jasů snímku.
 • Tělo fotoaparátu z hořčíkového odlitku propůjčuje fotoaparátu D200 odolnost při zachování nízké hmotnosti, zatímco propracovaný systém těsnění napomáhá chránit veškeré vnější spáry před potenciálním vnikáním prachu a vlhkosti.
 • Závěrka se zdvojenými lamelami testovaná na více než 100 000 cyklů nabízí vysokou spolehlivost a odolnost. Mechanismus fotoaparátu obsahuje rovněž optimalizovaný
  systém vyvažování zrcadla pro eliminaci rázů v krajních polohách zrcadla, s výslednou možností rychlejšího pohybu zrcadla a tím i kratší dobou ztemnění hledáčku, přesnějším doostřováním pohyblivého objektu a rychlejším sériovým snímáním.
 • Nově vyvinutá vysokokapacitní dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL3e propůjčuje fotoaparátu dostatek energie pro zhotovení až 1800 snímků na jedno nabití, je možné ji
  kdykoli dobíjet a je vybavena přesnou indikací zobrazující aktuální kapacitu v procentech, počet zhotovených snímků od vložení baterie a celkový stav baterie.
 • Volitelný Battery pack MB-D200 rozšiřuje možnosti snímání svým ergonomickým designem. Navíc lze k jeho napájení použít buďto šest baterií typu AA anebo dvě baterie ENEL3e*, je vybaven přídavným příkazovým voličem a tlačítky spouště a aktivace autofokusu pro pohodlné fotografování na výšku.
  * Mezi kompatibilní baterie AA patří alkalické, Ni-MH, lithiové a nikl-manganové články.
 • Bezdrátové síťové rozhraní WT-3* poskytuje veškerý komfort standardu IEEE802.11b/g a umožňuje bezdrátový přenos snímků do kompatibilního počítače za současné podpory širokého spektra síťových a bezpečnostních protokolů pro vyšší míru jistoty.
  * K dispozici pouze v zemích, které povolují použití třinácti frekvenčních pásem.

Kompatibilita se systémem Nikon Total Imaging Systém

 • Fotoaparát je kompatibilní s exkluzivní řadou digitálních objektivů DX Nikkor a rovněž s řadou objektivů Nikkor/AF Nikkor pro kinofilmové
  fotoaparáty.
 • Kompatibilita se systémem kreativního osvětlení Nikon umožňuje fotoaparátu D200 perfektní souhru s blesky SB-800, SB-600 a SB-R200 při využití výhod pokrokových monitorovacích předzáblesků systému i-TTL, přesné měření expozice při použití nepřímých záblesků a všestranný bezdrátově ovládaný provoz. Blesky SB-600 a SB-800 jsou vybaveny velkoplošným pomocným AF reflektorem speciálně konstruovaným pro AF modul Multi-CAM 1000 fotoaparátu D200 využívající 11 zaostřovacích polí.
 • Software Nikon Capture 4 (v. 4.4) odkrývá rozsáhlý potenciál souborů NEF (Nikon Electronic Format). Nejenže umožňuje přesné jemné doladění gradace a barevného podání snímků, ale nabízí fotografům i možnost kdykoli opakovat zpracování stejných snímků a uložit výsledky úprav do originálního souboru NEF ve formě sady instrukcí, resp. uložit snímky ve formátu TIFF nebo JPEG při zachování integrity originálních dat za všech okolností.

Software PictureProject Ver. 1.6 (dodávaný s fotoaparátem) vybavuje fotografa nástroji, které dále zvyšují míru potěšení ze samotného fotografování. Tyto nástroje zahrnují organizaci snímků pro efektivní prohlížení, automatické a manuální editační funkce, šablony pro tvorbu alb a prezentací se snímky a nástroje pro sdílení snímků s ostatními pomocí vypalování disků CD/DVD, produkce slide show, prezentace muvee a rychlého a efektivního odesílání snímků pomocí e-mailu. Kromě poskytnutí vyšší míry zábavy se software PictureProject stará rovněž o to, aby se pevný disk vašeho počítače neproměnil v „elektronickou krabici od bot“ plnou snímků – namísto toho umožňuje přesně takové uspořádání snímků, jaké vyhovuje uživateli.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 10,2 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 1936x1296, 2896x1944, 3872x2592
Poměr stran snímku: 3:2
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Nikon F
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, RAW
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 147 x 113 x 74
Hmotnost: 830 g
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA130AE
Příslušenství v balení: Řemínek AN-D200, krytka těla, krytka okuláru hledáčku DK-5, pryžová očnice DK-21, USB kabel UC-E4, rychlonabíječka MH-18a včetně síťového kabelu, videokabel, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL3e, krytka LCD monitoru BM-6, CD-ROM se softwarem PicturePr
Značka: Nikon
 
Ke stažení
Návod - Nikon D200 (PDF)

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D200 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D200 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D200 tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (159 - 150)

 • 159

  Bouška
  Reaguje na 158 | Dobrý den, ano, je to tak.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.12.2008 | Reagovat

 • 158

  Avatar
  je pravda ze d200 nema automaticke cisteni cipu??

  elantris, 23.12.2008 | Reagovat

 • 157

  Bouška
  Reaguje na 156 | Dobrý den, já myslím, že výměna má smysl v každém případě, chybějící široké ohnisko je snadno řešitelný problém, stačí koupit rovnou set těla s nějakým objektivem, například http://www.megapixel.cz/nikon-d80-18-70.

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.07.2008 | Reagovat

 • 156

  Avatar
  Dobré skoropoledne. Omlouvám se, pokud se tento dotaz již několikrát objevil - ale: kolegyně chce přejít z kinofilmu F80 na digi... Má smysl sáhnout po těle buď D200 (nebo D 80), má-li objektivy 28-135 a 70 - 300? Většinou fotí svatby, takže je asi k diskusim, zda široké ohnisko chybí či nikoli (při cropu 1,5)... díky za "nasměrování" myšlenek

  Jan štěpánek, 11.07.2008 | Reagovat

 • 155

  Bouška
  Reaguje na 154 | Dobrý den, nevím o tom, že by tao zařízení byla kompatibilní, takže ani nevím, jestli je vhodný kabel vůbec k dispozici.

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.07.2008 | Reagovat

 • 154

  Avatar
  Dá se u Vás objednat kabel na propojení D200 a navigace GARMIN? Samozřejmě turistické.

  RADEK, 09.07.2008 | Reagovat

 • 153

  Avatar
  Ach tak uz sem na to prisel :)

  Malchar, 01.07.2008 | Reagovat

 • 152

  Avatar
  dobry den. chtel bych si koupit d200 tak tady prolejzam komenty abych zjistil pro a proti a nasem sem jeden s oznacenim 101 ale na starnkach uz neni v bubline mi to ukazalo ze jisty Petr a napsal : Takže D200 se v podstatě koupit nevyplatí, když má tuto vadu. muzete mi prosim rict co to je za vadu, jestli je to nejaka zasadni vada abych nekoupil neco scim pak budu nespokojen.Protoze pokud bych tedy si ho nekoupil a koupil bych si d80 u ktere bych zase byl nespokojen se sekvencnim snimanim tak bych musel uz jen d300 a to uz je docela dost penez.Dekuji

  Rostislav Malchar, 01.07.2008 | Reagovat

 • 151

  Avatar
  Reaguje na 150 | no na ebayi si to nemuzes dat na splatky si myslim a hlavne nikdy nevis co dostanes :)

  PanBriketa, 01.07.2008 | Reagovat

 • 150

  Avatar
  Hm... tak já včera koupila na ebayi D200 za 15 000 novou... oh pardon bez nožíku :-D ..proberte s těma cena..fakt nejsou užasný... sou dost hrozný!

  Loreley, 21.06.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím