Digitální zrcadlovka Nikon D300 + 16-85mm VR

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 12,3 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 6 sn./s

Sháníte Nikon D300 + 16-85mm VR?

„Nikon D300 + 16-85mm VR“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D300 + 16-85mm VR?

Začít s výkupem

Kurz Jak ovládat zrcadlovku od nás dostanete zdarma, při nákupu zrcadlovky do 24. 12. 2009! Velice výkonná DSLR určena profesionálům a náročným amatérům nabízí mnohem víc, než 12,3 milionu pixelů a skvělou kvalitu obrazu, rychlou snímací frekvenci 6 obr./s, odolnost proti prachu a vodě, zcela nový AF systém s 51 ostřícími body, automatické čištění snímače a živý náhled na vynikajícím displeji s vysokým rozlišením. ČIŠTĚNÍ ČIPU ZDARMA! Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Parametry a popis

Nikon uvádí D300, profesionální jednookou zrcadlovku nové třídy

společnost Nikon Europe dnes uvedla digitální jednookou zrcadlovku D300, fotoaparát vytvářející nový standard profesionální výkonnosti v kompaktním provedení. Snadno použitelný fotoaparát D300 formátu DX nabízí vynikající kvalitu obrazu, multifunkční technologie a rychlou reakci. Se špičkovou velikostí obrazu 12,3 milionu pixelů ve své třídě, rychlou snímací frekvencí 6 obr./s, jednotkou automatického čištění obrazového snímače a 3" LCD monitorem s rozlišením VGA v kombinaci s legendární odolností fotoaparátů Nikon je model D300 přelomovým řešením pro fotografy hledající pokročilou digitální jednookou zrcadlovku kompaktních rozměrů.

„S nejmodernějšími technologiemi a osvědčenou ergonomií Nikon vytváří model D300 nový standard pro profesionální fotografy s omezeným rozpočtem", říká Robert Cristina, Brand Manager, Nikon Professional Products, Europe. „D300 je fotoaparát, který lze vzít skutečně kamkoli, nabízející rychlou reakci a snadné použití pro všechny, kteří to myslí s fotografováním vážně".

Rychlost a vysoký výkon
Fotoaparát D300 je plný nejmodernějších profesionálních technologií vytvořených pro dosažení nejvyšší kvality obrazu. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů generuje v kombinaci s rychlou standardní snímací frekvencí 6 obr./s (resp. až 8 obr./s při použití volitelného multifunkčního Battery packu) obrazové soubory vhodné pro prakticky libovolný výstup. Fotoaparát D300 nabízí rychlý start, rychlou reakci a vynikající všestrannost splňující požadavky širokého spektra fotografických úkolů. Přístroj se spouští za pouhých 0,13 s a má prakticky nepozorovatelné zpoždění závěrky 45 ms.

Úžasná přesnost
Fotoaparát D300 je vybaven jednotkou automatického čištění obrazového snímače, která pomocí vysokofrekvenčních vibrací odstraňuje veškerý prach ulpělý na ploše nízkoprůchodového filtru obrazového snímače. Fotoaparát se vyznačuje širokým rozsahem citlivostí ISO 200-3200, který lze navíc rozšířit o nastavení Lo 1 (ekvivalent ISO 100) a Hi (ekvivalent ISO 6400). Vysoká kvalita obrazu je podpořena rovněž novým systémem detekce scény Nikon, který využívá osvědčený 1005pixelový RGB snímač měření expozice, modifikovaný pro schopnost detekce tvaru a pozice objektu před expozicí snímku. Tento systém také napomáhá novému 51bodovému autofokusu při prediktivním zaostřování objektu na základě jeho barvy a zvyšuje přesnost expozice a vyvážení bílé barvy. Fotoaparát D300 nabízí živý náhled, který umožňuje pozorovat aktuální záběr objektivu na LCD monitoru fotoaparátu a využívá dva režimy vhodné pro fotografování z ruky a ze stativu. V obou režimech živého náhledu lze použít autofokus.

Vyšší kvalita snímků se systémem EXPEED
Systém zpracování obrazu EXPEED je srdcem fotoaparátu D300, které umožňuje zachycovat a zpracovávat ohromná množství obrazových dat při vysokém rozlišení. Systém EXPEED zahrnuje hardware i roky zkušeností společnosti Nikon se zpracováním obrazových dat. Systém EXPEED fotoaparátu D300 je vybaven 14bitovým A/D převodníkem a 16bitovým zpracováním dat, společně přispívajícími k dosažení výsledků s význačným rukopisem společnosti Nikon. Výsledné snímky se vyznačují vysokou sytostí barev, přesným barevným podáním, jemným odstupňováním odstínů pleti a výjimečnou úrovní zaznamenaných detailů.

Připraven na zítřek
Fotoaparát D300 byl vytvořen zcela ve znamení systémů High definition. Od 3" LCD monitoru s rozlišením VGA a pozorovacím úhlem 170° až po rozhraní HDMI je fotoaparát D300 připraven na obrazové prostředí zítřka. Ovládací prvky fotoaparátu D300 byly vytvořeny tak, aby poskytovaly snadné ovládání - s přehledným horním kontrolním panelem a informační obrazovkou na zadním LCD monitoru měnící barvu textů v závislosti na okolním osvětlení. Zcela intuitivní 8polohový multifunkční volič činí volbu libovolného z 51 zaostřovacích polí triviální záležitostí.

Odolný a spolehlivý
Fotoaparát D300 pokračuje v dlouhé tradici vysoké odolnosti a spolehlivosti přístrojů Nikon. Tělo fotoaparátu je zhotoveno z hořčíkové slitiny a jeho závěrka je testována na 150000 cyklů. Přístroj D300 je rovněž konstruován tak, aby poskytoval vysokou míru odolnosti proti vnikání prachu a vody.

Systém Nikon Total Imaging System
Stejně jako model D3 není ani přístroj D300 pouhým samostatným fotoaparátem, ale je součástí kompletního systému Nikon napomáhajícího fotografům pořizovat vynikající snímky. Fotoaparát D300 je kompatibilní s objektivy NIKKOR, blesky, příslušenstvím a softwarem systému Nikon Total Imaging System poskytujícího kompletní řešení
pro libovolný fotografický úkol.

Jednou ze součástí příslušenství sloužící k prodloužení doby provozu na baterii, přidávající praktické ovládací prvky pro fotografování na výšku a zvyšující maximální snímací frekvenci na 8 obr./s* je volitelný multifunkční Battery pack MB-D10. Kompaktní Battery pack MB-D10 se upevňuje jednoduchým způsobem na spodní stranu fotoaparátu. Na rozdíl od ostatních přídavných rukojeťových zdrojů nezabírá MB-D10 místo v prostoru pro baterii fotoaparátu, takže umožňuje fotografovat s využitím dvou baterií EN-EL3e a/nebo umožňuje přidat do kombinace zdrojů energie výkonnou baterii EN-EL4a. Fotoaparát D300 včetně MB-D10 lze napájet rovněž pomocí tužkových baterií AA.
*Vyžaduje baterii EN-EL4a.

Bezdrátové sítě
Nikon je průkopníkem v oblasti bezdrátového přenosu snímků. Nyní, s novým bezdrátovým síťovým rozhraním WT-43 začíná éra bezdrátových sítí s více fotoaparáty. Nejenže lze přenášet snímky („push") na servery a dálkově ovládat fotoaparát, rozhraní WT-4 navíc umožňuje dálkové procházení náhledů snímků uložených ve fotoaparátu. V bezdrátovém prostředí lze vytvářet sítě složené až z pěti fotoaparátů D300, prohlížet současně náhledy snímků ve všech fotoaparátech a vybírat snímky k odeslání do počítače („pulled") zatímco fotografové pokračují ve fotografování.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 12,3 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 2144x1424, 3216x2136, 4288x2848
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 1
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 6 sn./s
Prodleva samospouště: 2, 20
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 100 %
Dioptrická korekce: -2 až +1
Zvětšení hledáčku: 0,94 x
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 920000
Živý náhled (Live View): Ano
Výklopný displej: Ne
Stavový displej: Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/250
Korekce zábleskové expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 12 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, RAW
 
Obecné
České menu: Ne
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hořčík
Rozměry v mm: 147 x 114 x 74
Hmotnost: 825 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: akumulátor EN-EL3e, rychlonabíječka MH-18a, USB kabel, video kabel, krytka objektivu, krytka LCD, popruh, krytka okuláru hledáčku, gumová očnice, CD-ROM se softwarem
Značka: Nikon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 12

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D300 + 16-85mm VR v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D300 + 16-85mm VR, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D300 + 16-85mm VR

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (38 - 29)

 • 38

  Bouška
  Reaguje na 37 | Pak například nějakou menší Novu, třeba http://www.megapixel.cz/lowepro-nova-140-aw a nebo tento Reporter D100.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.07.2009 | Reagovat

 • 37

  Avatar
  Děkuji za odpověď. Pistolovou jsem zavrhl. Rád bych více místa na filtry, karty... ale i třeba klíče od domu :-) Je nějaká alternativa k této brašně?

  Jakub, 31.07.2009 | Reagovat

 • 36

  Bouška
  Reaguje na 35 | Dobrý den, ano, může být, ale je možná až moc velká. Vhodná by byla třeba nějaká pistolová, například http://www.megapixel.cz/vanguard-kenline-16z?stran ka=komentare&sort=desc.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.07.2009 | Reagovat

 • 35

  Avatar
  Dobrý den, prosím o doporučení brašna na fotoaparát D300 + 16-85mm za rozumnou cenu. (zatím mám vyhlídnutý stealth reporter D100 může být?)

  Jakub, 30.07.2009 | Reagovat

 • 34

  Bouška
  Reaguje na 33 | Dobrý den, to bohužel nevím, doporučuji kontaktovat servis, nebo bezplatnou infolinku Nikonu na čísle 800 900 980.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.07.2009 | Reagovat

 • 33

  Avatar
  Dobrý den, mohl by jste mi prosím poradit.Mám D300+16-85,ale nejde mi přepínat režim ostření na Dynamic area AF a na Auto area AF.Když přehodím na svůj druhý objektiv 80-200,režimy přepnout mohu,ale při kontrole snímku se mi na displeji objevuje i obdelníkový rámeček a ostřící bod.Nevíte v čem by mohl být problém? Předem Vám děkuji za odpoveď.T

  Tomas, 11.07.2009 | Reagovat

 • 32

  Bouška
  Reaguje na 31 | Dobrý den, já bych dal přednost variantě D300 + 16-85VR, je daleko univerzálnější a obrazově vynikající.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.06.2009 | Reagovat

 • 31

  Avatar
  Dobrý den, chtěl jsem se prosím Vás zeptat na Váš názor, kterou variantu byste zvolil vy osobně. Rozhoduji se mezi D300+16-85 a mezi C 50D + 17-40/4 L. Prosím i stručně okomentovat. (menší rozsah ohniska nevadí, jde spíše o obr. kvalitu) Děkuji

  Lukas, 23.06.2009 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Pane Bouško, přemýšlel jsem... p. Wy:tja usoudil dobře. Na takový fotoaparát mám opravdu dost času, bohužel si ho teď u vás nezakoupím. Mohu se zeptat p. Wy:tjo, zda máte nějaké stránky, či jinou prezentaci na internetu. Děkuji

  kremill, 20.05.2009 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Reaguje na 9 | Dle vášeho vyjadřování usuzuji, že na takovýto fotoaparát máte dost času... Ne vždy platí čím dražší fotoaparát tím lepší fotky. Chce to nejdřív umět fotit a trochu se v branži pohybovat, než si koupíte téměř profesionální stroj...

  Wy:tja, 20.05.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím