PN: VBA250KZ04, ID: 003253

Digitální zrcadlovka Nikon D3000 + 18-105 mm VR

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 10,2 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3 sn./s

Sháníte Nikon D3000 + 18-105 mm VR?

„Nikon D3000 + 18-105 mm VR“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D3000 + 18-105 mm VR?

Začít s výkupem

Fotokurz zdarma a nákup na splátky s 0% navýšením do 31. 12. 2010! Vynikající digitální jednooká zrcadlovka formátu DX pro začátečníky, vybavená obrazovým snímačem s 10,2 milionu pixelů, řezavě ostrým 11bodovým AF systémem a rozměrným 3" LCD monitorem. Jednoduchý a zábavný fotoaparát vybavený režimem průvodce pro snadné pořízení snímků. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Nikon D3000

D3000 je vysoce výkonná digitální jednooká zrcadlovka formátu DX produkující vynikající snímky a vybavená množstvím funkcí pro jednoduché a zábavné fotografování. Inteligentní režim průvodce Nikon nabízí neuvěřitelně uživatelsky přívětivou nápovědu a umožňuje i naprostým začátečníkům pořizovat vynikající snímky. Režim průvodce je ideální při pořizování snímků, u kterých si nejste jisti správným postupem - průvodce se vás dotáže, jaký snímek chcete pořídit, a automaticky upraví nastavení fotoaparátu pro dosažení nejlepšího možného výsledku. Chcete-li se naučit více, můžete za pomoci průvodce zjistit, jak sami provést všechna potřebná nastavení. Obrazový snímač s 10,2 milionu pixelů a rychlý autofokus zaručují pořízení precizních snímků s vysokým množstvím detailů. Rozměrný 3" LCD monitor je vysoce praktický pro tvorbu kompozice obrazu a kontrolu pořizovaných snímků a usnadňuje používání vestavěných retušovacích funkcí umožňujících upravovat uložené snímky bez použití počítače. D3000 - fotoaparát, která vám ukáže, jak snadno pořídit vynikající snímky.

 • Režim průvodce: Rychle a snadno použitelný asistenční režim. Průvodce se vás dotáže, jaký snímek chcete pořídit, a automaticky upraví nastavení fotoaparátu pro dosažení nejlepšího možného výsledku. Průvodce lze nastavit rovněž tak, aby zobrazoval, jak sami provedete potřebná nastavení, a pomohl vám tak naučit se pracovat s fotoaparátem a zvládnout základy fotografování s digitální jednookou zrcadlovkou
 • Obrazový snímač CCD formátu DX s 10,2 milionu pixelů umožňuje zachycovat snímky s úžasnou mírou detailů a vytvářet brilantní zvětšeniny.
 • Řezavě ostrý 11bodový AF systém nabízí rychlé a přesné automatické zaostřování ve stěžejních oblastech obrazového pole. Čtyři režimy činnosti zaostřovacích polí včetně režimu 3D-tracking AF poskytují ostré výsledky bez ohledu na to, jestli se fotografovaný objekt nachází mimo střed obrazu a/nebo se rychle či zcela nepředvídatelně pohybuje.
 • Zabudovaný duální systém redukce prachu: Jednotka čištění obrazového snímače a systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu udržují prach mimo obrazový snímač a zaručují tak čisté snímky bez skvrn.
 • Systém detekce motivu zaručuje ostré snímky prostřednictvím optimalizace nastavení fotoaparátu bezprostředně před otevřením závěrky.
 • Vysoká citlivost ISO (100-1600): Nabízí automatickou regulaci citlivosti a nastavení citlivosti až do hodnoty ISO 3200 (při použití nastavení Hi1). Lze tak použít kratší časy závěrky a výrazně snížit riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
 • Rozměrný 3" LCD monitor s vysokým rozlišením a 230 000 pixely usnadňuje kontrolu základních informací o fotoaparátu a potěší při prohlížení a úpravách uložených snímků.
 • Sériové snímání s frekvencí 3 obr./s umožňuje fotografovat rychlé akce frekvencí 3 obr./s.
 • Nastavení pro optimalizaci snímků umožňují uživatelsky přizpůsobit vzhled a působení výsledných snímků ještě před jejich pořízením. K dispozici je šest pevných předvoleb pro optimalizaci snímků: Standard, Vivid, Neutral, Monochrome, Portrait a Landscape.
 • Rozsáhlé menu Retouch umožňuje upravovat a vylepšovat snímky přímo ve fotoaparátu. Menu nabízí množství fotografických efektů včetně funkce D-Lighting, filtrových efektů a důvtipného efektu miniatury, který snímkům propůjčí vzhled snímků modelů v malém měřítku.
 • Rozšiřitelnost systému: Přístroj je kompatibilní s širokým spektrem objektivů DX NIKKOR, které jsou známé svou vynikající ostrostí, vysokým kontrastem a věrným barevným podáním. Je optimalizovaný pro použití v kombinaci s objektivy AF-S a AF-I NIKKOR.

Společnost Nikon uvádí doposud nejjednodušší a nejdostupnější digitální jednookou zrcadlovku, model D3000.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát D3000 boří mýty o digitálních zrcadlovkách jako o složitých přístrojích. Pořizování skvělých fotografií je s ním totiž snazší než kdykoliv předtím. Můžete se plně soustředit na zábavu, která je s fotografováním spojena a režim Průvodce vám pomůže dosáhnout s minimem námahy těch nejlepších výsledků."

Digitální jednooká zrcadlovka se snadným ovládáním

Fotoaparát D3000 je určen pro každého, kdo chce pořizovat vynikající snímky bez starostí se správným nastavením. Stačí jen zvolit parametry fotografovaného objektu a fotoaparát se postará o vše ostatní. Navíc díky okamžité reakci přístroje už nikdy nezmeškáte ten správný okamžik. 11bodový AF systém zaručuje správné zaostření a jasný hledáček je zárukou toho, že vždy vyfotografujete přesně to, co chcete.

Automatické pořízení vynikajících snímků

Obrazový snímač s 10,2 milionu pixelů, výkonný systém zpracování obrazu EXPEED a brilantní objektivy NIKKOR zaručují pořízení excelentních snímků bez ohledu na to, co vy nebo váš objekt právě děláte. Komplexní systém měření expozice, citlivost ISO 1600 a vestavěný výklopný blesk se postarají o prosvětlení tmavých míst ve fotografované scéně.

Fotoaparát, který vám ukáže cestu

Poprvé u digitálních jednookých zrcadlovek vám inteligentní režim Průvodce pomůže maximálně využít potenciál fotografování s těmito typy přístrojů. Ukáže vám, jak jednoduše nastavit fotoaparát a pořídit co nejlepší snímky. Své fotografické schopnosti můžete dále rozvíjet nebo se můžete soustředit jen na fotografovaný objekt. V obou případech vám fotoaparát D3000 umožní pracovat automaticky a bez námahy.

Třípalcový LCD monitor

Díky velkému 3" LCD monitoru můžete sdílet výsledky svého fotografického snažení s rodinou a přáteli
a pořízené snímky můžete lehce retušovat ve fotoaparátu. Kromě režimu Průvodce je fotoaparát vybaven rozsáhlým a přitom jednoduchým uživatelským menu, které lze zobrazit formou vizuálních prvků namísto textu. Široké spektrum vynikajících funkcí pro zpracování snímků ve fotoaparátu znamená, že můžete své snímky zpracovávat s maximální tvořivostí a sdílet je s přáteli a rodinou.

Kdykoli a kdekoli

Kdykoli někam půjdete, fotoaparát D3000 bude vaším naprosto nepostradatelným společníkem, ať již jde o rodinnou událost nebo výlet. Odolné provedení a komplexní technologie fotoaparátu jsou připraveny zvládnout situace, do kterých se ve svém volném čase dostanete. Exkluzivní redukce prachu využívající systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu minimalizuje ulpívání prachu na obrazovém snímači. Kompaktní rozměry, nízká hmotnost a odolné tělo fotoaparátu i objektivu jsou dobrým důvodem k tomu, abyste fotoaparát měli vždy při sobě.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 10,2 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 1936x1296, 2896x1944, 3872x2592
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 11
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
Prodleva samospouště: 2, 20
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sporty, Interiér, Svíčka, Autoportrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Dokumenty, Pláž a sníh, Mazlíček
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -1,7 až +0,5
Zvětšení hledáčku: 0,8 x
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
Živý náhled (Live View): Ne
Výklopný displej: Ne
Stavový displej: Ne
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/200
Korekce zábleskové expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 13 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
 
Obecné
České menu: Ne
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 126 x 97 x 64
Hmotnost: 485 g
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA250KZ04
Příslušenství v balení: Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL9a, rychlonabíječka MH-23, krytka okuláru hledáčku DK-5, gumová očnice DK-20, USB kabel UC-E4, videokabel EG-D100, řemínek AN-DC3, krytka sáněk pro příslušenství BS-1, krytka těla BF-1A, disk CD-ROM se softwarovým bal
Značka: Nikon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D3000 + 18-105 mm VR v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D3000 + 18-105 mm VR, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D3000 + 18-105 mm VR

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (118 - 109)

 • 118

  Bouška
  Reaguje na 117 | Dobrý den, ano, je.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.11.2010 | Reagovat

 • 117

  Avatar
  dobrý den, je součástí tohoto setu i sluneční clona? děkuji za odpověď

  martina, 17.11.2010 | Reagovat

 • 116

  Bouška
  Reaguje na 115 | Dobrý den, ovládání je u zmíněných modelů je dost podobné. Nejlepší kvalitu fotek nabízí asi D3000 v tomto setu, ale pokud jde o nabídku funkcí, je na tom trochu lépe 450D.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.11.2010 | Reagovat

 • 115

  Avatar
  Dobrý den, chci si v budoucnu koupit svoji první zrcadlovku, z hlediska obrazové kvality, snadnosti nastavení, focení lidí,přírody a makra, která by byla nejvhodnější? Uvažuji o canon eos 450d, popř. 1000d, nebo nikon d3000? Děkuji!

  Marie, 08.11.2010 | Reagovat

 • 114

  Avatar
  Reaguje na 7 | No, Viktore, to je ale právě ten kámen úrazu. Nasadit na moderní tělo staré objektivy, které ostří jen manuálně. Jo, při focení přírody nebo portrétů anebo zátiší, budiž, pokud jde o kvalitní pevná skla. Ale jakmile jde laciné zoomy z devadesátých let, takové ty různé 35-80/3,5-5,6 a podobné, tak to je lepší udělat radikální řez, všeho se zbavit a koupit si, raději, jedno-dvě kvalitní skla, moderní, s US motorem a máš po starostech. U těchto moderních těl neexistuje totiž jiná podpora ostření než právě ten AF. U kinofilmů byl i hledáček větší, častokrát měla matnice klíny nebo fresnela, a tak se dalo manuálně krásně ostřit i za šera. Ale jinak ne. Nehledě na to, že kinofilmové objektivy jsou na tom, stran rychlosti ostření, bídně i tak. Já mám D7D od minolty a k ní skla z kinofilmové minolty, jenže ty jsou plně funkční a navíc je obecně známo, že minolta měla prvotřídní pevná skla za amatérské ceny, což se o nikonu říct nedá. K modernímu tělu bez podpory AF jsou moderní skla s ultrasonickým ostřením jednoznačně nejlepší. Čímž ale nechci říct, že Ti to neslouží přesně k tomu, k čemu chceš, ale jistě sám místy cítíš, že to není ono.

  Black O´Tall, 16.10.2010 | Reagovat

 • 113

  Bouška
  Reaguje na 112 | Dobrý den, výklopný blesk je použitelný na vzdálenost cca 3 m, ale slušných výsledků můžete dosáhnout i bez blesku díky možnosti nastavení vyšších citlivostí ISO.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.10.2010 | Reagovat

 • 112

  Avatar
  Zdravim. Idem do zrkadla po prvykrat a tato stranka ma uz oboznamila asi so vsetkym,takze velke dik,ste super poradna :) Ale chcel by som sa spytat, ci sa daju nafotit dobre zabery pri umelom svetle aj bez externeho blesku. Teda ci vyklopny blesk postacuje pre taketo situacie ako su rodinne oslavy, vdaka

  martin, 15.10.2010 | Reagovat

 • 111

  Bouška
  Reaguje na 110 | Dobrý den, já bych dal určitě přednost tomuto setu D3000, objektiv 18-105 VR je velmi kvalitní a také univerzální. Navíc je vybaven stabilizátorem obrazu, což zlepšuje ostrost fotek při horším světle.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.10.2010 | Reagovat

 • 110

  Avatar
  Dobrý den, rozhoduji se mezi "Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm + 75-300mm" a tímto setem... co se týče obrazové kvality je na tom lépe asi nikon, ale foťák by měl v rodině univerzální místo, jak focení krajiny, tak i lidí a všelijakých událostí... prosim Vás který by byl pro mě vhodnější?

  Daniel K., 08.10.2010 | Reagovat

 • 109

  Bouška
  Reaguje na 108 | Dobrý den, rozdíl mezi D60 a D3000 je především v ostřícím systému, D3000 má 11 bodový AF a ve velikosti displeje. Jestli jde o obrazový výkon, nejlépe je na tom nový D3100, ale nabídka funkcí je nejlepší u D5000. Záleží tedy na Vašich prioritách.

  Luděk Bouška - Megapixel, 04.10.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím