PN: VBA260AE, ID: 003251

Digitální zrcadlovka Nikon D300s tělo

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 12,3 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 7 sn./s

Sháníte Nikon D300s tělo?

„Nikon D300s tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D300s tělo?

Začít s výkupem

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2 000 Kč zdarma! Profesionální digitální jednooká zrcadlovka formátu DX kompaktních rozměrů s obrazovým snímačem CMOS a 12,3 milionu pixelů, sériovým snímáním s frekvencí 7 obr./s, funkcí D-Movie, dvěma sloty pro paměťové karty a rozšiřitelným rozsahem citlivostí ISO 200 až 3200. Fotoaparát rozšiřující možnosti fotografů oceňujících tvůrčí všestrannost.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pro koho je určen Nikon D300s je fotoaparát se snímačem formátu DX s rozlišením 12 Mpx, s robustním kovovým tělem zatěsněným proti vnikání prachu a vody, s vynikajícím 51 bodovým ostřícím
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon D300s tělo

Nahoru

Doporučené objektivy

Vybrali jsme pro vás objektivy, které jsou k této zrcadlovce jako stvořené.

Všechny kompatibilní objektivy s Nikon D300s tělo. Další doporučené objektivy
pro Nikon D300s tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Nikon D300s tělo

Parametry a popis

Nikon D300s

D300S je profesionální digitální jednooká zrcadlovka formátu DX kompaktních rozměrů, která rozšiřuje možnosti fotografů oceňujících tvůrčí všestrannost. Fotoaparát je vybaven funkcí Nikon D-Movie a zabudovanými editačními funkcemi v těle malých rozměrů a umožňuje rychle přepínat mezi pořizováním kvalitních statických snímků a videosekvencí se stereofonním zvukovým doprovodem*. Fotoaparát obsahuje vysoce citlivý obrazový snímač CMOS s 12,3 milionu pixelů a nabízí vynikající sériové snímání s frekvencí 7 obr./s. Sloty pro paměťové karty CF a SD zvyšují všestrannost pracovního postupu a umožňují například ukládat statické snímky na jednu paměťovou kartu a videosekvence na druhou. Osvědčený 51bodový AF systém Nikon nabízí široké pokrytí a vysokou citlivost za nízké hladiny osvětlení. Volitelná nastavení pro optimalizaci snímků usměrňují zpracování snímků při postprodukci a 3" LCD monitor s vysokým rozlišením podporuje funkci D-Movie a dva režimy živého náhledu. D300S s odolným a přitom lehkým tělem z hořčíkové slitiny chráněným proti klimatickým vlivům změní váš přístup k fotografické tvorbě.

*Vyžaduje kompatibilní stereofonní mikrofon.

 • Obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů. Vestavěná jednotka automatického čištění obrazového snímače pro minimalizaci účinků prachu na snímky.
 • Sériové snímání s frekvencí 7 obr./s (8 obr./s při použití volitelného Battery Packu MB-D300).
 • Funkce D-Movie pro záznam překrásných videosekvencí ve vysokém rozlišení (HD) včetně stereofonního zvukového doprovodu* a možnosti střihu přímo ve fotoaparátu.
 • Dva sloty pro paměťové karty: Sloty pro paměťové karty CF a SD zaručující vyšší všestrannost pracovního postupu.
 • Citlivost ISO 200-3200: Možnost rozšíření až na hodnotu ISO 6400, resp. na hodnotu ISO 100.
 • Systém zpracování obrazu EXPEED s 14bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním snímků pro vynikající tonální gradaci.
 • 51bodový AF modul Multi-CAM3500DX. Individuálně konfigurovatelný AF systém pro činnost 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí.
 • Rychlá reakce se spuštěním za cca 0,13 s a zpožděním závěrky 45 ms.
 • Režim Tichá expozice: Ideální režim pro diskrétní fotografování, při kterém jsou znatelně redukovány mechanické zvuky fotoaparátu.
 • Nastavení pro optimalizaci snímků usměrňující zpracování snímků ve fotoaparátu možností předvolby parametrů zpracování a nabízející plnou kontrolu nad doostřením a
 • nastavením kontrastu, jasu, barevného odstínu a sytosti barev v různých barevných režimech.
 • 3" LCD monitor s 920 000 pixely, rozlišením VGA a širokým pozorovacím úhlem 170°.
 • Funkce Active D-Lighting umožňující díky automatické aplikaci lokálních úprav kontrastu v okamžiku expozice dosahovat snímků s vynikající úrovní kontrastu.
 • Odolné tělo z hořčíkové slitiny: Těsnění proti prachu a vlhkosti.
 • Odolná závěrka testovaná na 150 000 pracovních cyklů.
 • HDMI videovýstup umožňující propojení s videosystémy s vysokým rozlišením.
 • Intuitivní ergonomie s optimalizovaným rozmístěním ovládacích prvků pro rychlé a komfortní ovládání.
 • *Vyžaduje kompatibilní stereofonní mikrofon.

Fotoaparát D300S je vybaven možností záznamu videosekvencí v HD kvalitě, rychlejší snímací frekvenci
7 obr./s a dvěma sloty pro paměťové karty CF a SD. Díky těmto novým vlastnostem je možné hlouběji proniknout do tajů kreativní práce. Přístroj D300S, který vychází z osvědčeného modelu D300, využívá stejný obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů, profesionální 51bodový AF systém a vynikající systém zpracování obrazu EXPEED v diskrétním kompaktním těle.

Robert Cristina, Manager Professional Products u společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát je konstruován pro dnešní generaci tvůrčích fotografů, kteří chtějí kombinovat brilantní statické snímky s tvůrčím potenciálem videozáznamů. Formát obrazu DX má výhodu prodloužení ohniskové vzdálenosti objektivů a cenovou dostupnost, což činí z přístroje D300S skutečně brilantní fotoaparát pro každého, kdo chce posunout své fotografické možnosti na zcela novou úroveň."

Záznam a editace videosekvencí HD včetně stereofonního zvuku

Fotoaparát D300S doplňuje funkci záznamu videosekvencí HD v jednookých zrcadlovkách o externí stereofonní zvukový vstup, automatické zaostřování a praktické možnosti editace pořízených videosekvencí. Podpora externích stereofonních mikrofonů zaručuje realističtější zvukový doprovod pořizovaných videosekvencí a samostatné tlačítko LV ještě více usnadňuje přepínání mezi záznamem statických snímků a videosekvencí. Pořízené videosekvence lze editovat přímo ve fotoaparátu jednoduchou volbou počátečního a koncového bodu střihu během přehrávání. Nové rozhraní HDMI typu C umožňuje v případě potřeby provádět editaci videosekvencí na připojeném monitoru s rozlišením HD.

Dva sloty pro paměťová média

Poprvé v této kategorii nabízí fotoaparát D300S volbu dvou různých typů paměťových médií, CF (Compact Flash™) a SD (Secure Digital™) s možností správy způsobu záznamu dat na tato paměťová média. Například lze takto zaznamenávat statické snímky na jeden typ paměťových médií a videosekvence na druhý typ paměťových médií.

Rychlejší fotografování, vynikající kvalita obrazu

Přístroj D300S pořizuje snímky vysokou snímací frekvencí 7 obr./s bez nutnosti použití přídavného Battery Packu. Volitelný Battery Pack MB-D10 nabízí snímací frekvenci 8 obr./s a lepší ergonomii při fotografování na výšku.
Fotoaparát je vybaven převratnými technologiemi z přístroje D300, jako jsou systém detekce motivu využívající 1005pixelový RGB snímač měření expozice a prvotřídní systém automatického zaostřování
s 51 zaostřovacími poli a AF modulem Multi-CAM3500, které společně poskytují přesné zaostření, automatické nastavení expozice a automatické vyvážení bílé barvy. Systém zpracování obrazu EXPEED produkuje snímky vysoké kvality, mezi jejichž hlavní kritéria patří vysoká sytost barev, přesné barevné podání, jemné odstupňování odstínů pleti, výjimečná úroveň zaznamenaných detailů a minimum šumu - to vše včetně všestranného, exkluzivního systému optimalizace snímků Nikon umožňujícího vtisknout pořizovaným snímkům svůj vlastní rukopis.

Intuitivní ergonomie

Výrazného vylepšení se dočkala ergonomie fotoaparátu, který nyní obsahuje stejný multifunkční volič jako přístroje série D3 a D700 s centrálním tlačítkem sloužícím ke spuštění a zastavení záznamu videosekvencí. Fotoaparát D300S je vybaven rovněž režimem Tichá expozice pro diskrétní fotografování. Tento režim umožňuje fotografovi manuálně zvolit okamžik návratu zrcadla po expozici snímku. Samostatné tlačítko „Info" zobrazuje nejčastěji používaná nastavení a vestavěná rozptylka blesku umožňuje pracovat s objektivy od ohniskové vzdálenosti 16 mm.

Praktická výkonnost

3" TFT LCD monitor s vysokým rozlišením 920 000 pixelů umožňuje excelentní přehrávání snímků
a usnadňuje volbu kompozice scény při záznamu videosekvencí. V případě potřeby lze během záznamu videosekvencí zobrazit rovněž virtuální horizont. Množství všestranných funkcí pro zpracování obrazu ve fotoaparátu nyní zahrnuje funkci změny velikosti snímků ve formátu RAW na jednu ze čtyř předvolených velikostí, aby bylo možné provést maximum potřebných operací přímo ve fotoaparátu - bez nutnosti použití počítače.

Více než jen „S"

Komplexní vybavení fotoaparátu D300S bylo vytvořeno pro každého, kdo má vážný zájem o fotografii. Fotoaparát má v rozsáhlé řadě digitálních jednookých zrcadlovek Nikon mnohem významnější pozici, než by mohlo naznačovat doplnění písmene „S" do jeho názvu. Nabízí vysoce praktickou kombinaci tvůrčích funkcí, profesionálních technologií, kompaktních rozměrů a cenové dostupnosti.

Přístroj D300S bude dostupný ve dvou sadách s následujícími objektivy: AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-4,5 VR a AF-S DX NIKKOR 18-200 mm f/3,5-5,6G ED VR II.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
Podle použití: Profesionální
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 12,3 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 2144x1424, 4288x2848, 3216x2136
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
Velikost snímače (mm): 23,6 x 15,8
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka
Minimální životnost závěrky: 150000 cyklů
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 7 sn./s
Prodleva samospouště: 20, 2
3D režim: Ne
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 100 %
Dioptrická korekce: -2 až +1
Zvětšení hledáčku: 0,94 x
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 920000
Živý náhled (Live View): Ano
Stavový displej: Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/250
Korekce zábleskové expozice: - 3 EV až +1 EV po 1/3 EV, 1/2 EV, nebo 1 EV
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku: Ano
Vysokorychlostní synchronizace blesku: Ano
Výstup na studiový blesk (x kontakt): Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, CF (Compact Flash)
Formáty souborů: AVI, JPEG, RAW
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Bracketing: Ano
Časosběrné snímání: Ano
Počet audio kanálů: 2.0
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: MPEG-4
Stereo zvuk: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Kabelová, Bezdrátová
Výdrž baterie (sn.): 950 snímků
Nabíječka a akumulátor v ceně: Ano
Rozhraní: USB, HDMI, AV
Typ akumulátoru: EN-EL3e
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hořčík
Rozměry v mm: 147 x 114 x 74
Hmotnost: 840 g
Barva: černá
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA260AE
Příslušenství v balení: Dobíjecí lithium–iontová baterie EN-EL3e, rychlonabíječka MH-18a, krytka okuláru hledáčku DK-5, gumová očnice DK-23, USB kabel UC-E4, A/V kabel EG-D2, řemínek AN-DC4, krytka LCD monitoru BM-8, krytka těla BF-1A, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-
Značka: Nikon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 12

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D300s tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D300s tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D300s tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (214 - 205)

 • 214

  Pekárek

  Reaguje na (213) | Prý žádný nástupce podle Nikon blg nebude. Ale to nevadí. Je to vynikající přístroj. Už jsem se k tomu tady vyjadřoval. Nasadil jsem na něj objektiv 28-70 z roku 1991 a po porovnání s 18-70 DX jsem žasnul, jaké mohou být rozdíly mezi skly. 18-70 DX šel do sbírky. Teď ještě tak 10-24 DX a budu spokojen.

  Ladislav Pekárek, 19.03.2013 | Reagovat

 • 213

  Jurčík

  Reaguje na 212 | Dobrý den, vybral bych si D7100. Několik let vývoje se jistě promítne do vyšší obrazové kvality, ale pokud berete do úvahy D300s, možná by se vyplatilo počkat na jeho nástupce..

  Ondřej Jurčík - Megapixel, vedoucí prodejny, 11.03.2013 | Reagovat

 • 212

  Avatar

  dobry den mam jen jedu otazku vybral by jste si d300s nebo d7100 a proc dekuji

  martin, 11.03.2013 | Reagovat

 • 211

  Jurčík

  Reaguje na 210 | Dobrý den, tyto informace si Nikon pečlivě střeží. Do oficiálního představení nových modelů obvykle netušíme víc, než naši zákazníci.

  Ondřej Jurčík - Megapixel, vedoucí prodejny, 26.02.2013 | Reagovat

 • 210

  Avatar

  Dobrý den, myslíte si, že v dohledné době přijde na český trh D400? Jelikož jsem zahlédl výborné výstupy D7100, tak nyní váhám s koupí D300s. Děkuji

  Dan Guluškin, 25.02.2013 | Reagovat

 • 209

  Bouška

  Reaguje na 208 | Dobrý den, jestli nehraje roli světelnost, vynikající je Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.01.2013 | Reagovat

 • 208

  Avatar

  Tak jsem si udělal radost a na Silvestra zakoupil v Ostravě tuto starší, leč skvělou zrcadlovku. Přešel jsem na ni z osmiletého focení z D70 a pochopitelně mi po ní zůstal objektiv AF-S NIKKOR 18-70 DX ED, který, jak jsem zjistil, tělu D300s nestačí. Žasnul jsem, když jsem na ni nasadil stařičký AF NIKKOR 28-70D, který jsem kdysi koupil s Nikonem F-401x. Kresba viditelně lepší, jenže tady funguje crop faktor, takže nenám širokáč. Pak mám ještě slavný Tamron 70-300 - taky vynikající kresba, ale zase tele 105-450. Jaký byste mi doporučli standardní zoom k tomuto tělu DX formátu s dobrým poměrem cena/výkon, aby mně to finačně nezruinvalo a přitom využii skvělé D300s ? Nemusí to být zrovna NIKKOR. http://www.fotoklub-bohumin.cz

  Ladislav Pekárek, 31.01.2013 | Reagovat

 • 207

  Bouška

  Reaguje na 206 | Dobrý den, ano, bude fungovat.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.01.2013 | Reagovat

 • 206

  Avatar

  Dobrý den chtěla bych se zeptat, zda bude na tomto fotoaparátu fungovat Sigma 70-200 Macro HSM

  Katka M., 26.01.2013 | Reagovat

 • 205

  Avatar

  Reaguje na 201 | Upřímně řečeno nechápu, proč jste tolik dal za D300S, když pak šetříte na objektivu. Tohle máte dělat obráceně. A pokud chcete fotít portréty, tak to platí dvojnásob.

  Petr, 05.11.2012 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím