PN: VBA280KZ02, ID: 003260

Digitální zrcadlovka Nikon D3100 + 18-55 mm

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 14,2 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3 sn./s

Sháníte Nikon D3100 + 18-55 mm?

„Nikon D3100 + 18-55 mm“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D3100 + 18-55 mm?

Začít s výkupem

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2.000,- CZK zdarma! Snadno použitelná digitální zrcadlovka D3100 produkuje překrásné rodinné snímky. Ať již budete pořizovat rodinný portrét nebo fotografovat rychle se pohybující batolata, režim Průvodce vám vždy ukáže, jak okamžitě získat skvělé snímky. Funkce D-Movie umožňuje zaznamenávat videoklipy Full HD. Rozlišení 14,2 Mpx, LCD 3,0 palce. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Nikon D3100

Neuvěřitelně snadno použitelný fotoaparát D3100 produkuje překrásné rodinné snímky. Ať již budete pořizovat rodinný portrét nebo fotografovat rychle se pohybující batolata, režim Průvodce vám vždy ukáže, jak okamžitě získat skvělé snímky. Funkce D-Movie umožňuje zaznamenávat videoklipy Full HD a zachycovat veškeré akce ve vynikající kvalitě ve dne i v noci. Pokročilý obvod pro zpracování obrazu Nikon EXPEED 2 maximalizuje výkonnost obrazového snímače CMOS s 14,2 milionů pixelů pro neuvěřitelně brilantní snímky s živými barvami. Přístroj D3100, který nabízí v oblasti jednookých zrcadlovek neuvěřitelně nízkou hmotnost, umožňuje snadno pořizovat skvělé rodinné snímky v libovolném prostředí.

 • Obrazový snímač CMOS formátu DX s 14,2 milionu pixelů pro živé snímky s výraznými barvami, nízkou úrovní šumu a jemnou tonální gradací.
 • Systém zpracování obrazu EXPEED 2 pro vylepšený záznam videosekvencí, vysokou citlivost a maximální kvalitu obrazu.
 • Vysoká citlivost ISO (100-3200) - s možností rozšíření až na hodnotu 12 800: možnost automatické regulace citlivosti Auto ISO a manuálního zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12 800 za pomoci nastavení Hi2. Lze tak použít kratší časy závěrky a výrazně snížit riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
 • Režim průvodce: rychle a snadno použitelný asistenční režim. Průvodce se vás dotáže, jaký snímek chcete pořídit, a automaticky upraví nastavení fotoaparátu pro dosažení nejlepšího možného výsledku. Na monitoru se zobrazují návodné obrázky, které ukazují, co se stane s vašimi snímky po aplikaci doporučovaných nastavení.
 • Videoklipy D-Movie - v rozlišení Full HD (1920 × 1080): záznam překrásných ozvučených videosekvencí ve vysokém rozlišení (HD). Velký obrazový snímač fotoaparátu a vysoká citlivost ISO společně nabízejí výjimečnou kvalitu obrazu. Za pomoci objektivů NIKKOR lze dosáhnout kinematografických efektů a přímo ve fotoaparátu lze provádět jednoduchou editaci pořízených klipů mazáním záběrů nebo ukládáním zvolených snímků ve formě statických snímků.
 • Živý náhled s automatickou volbou motivových programů: možnost snadno určovat výřez snímků za pomoci LCD monitoru. Automatická volba motivových programů vybírá nejvhodnější motivový program na základě analýzy scény a fotografovaného objektu a zaostřovací režim Nepřetržité zaostřování (AF-F) udržuje fotografovaný objekt správně zaostřený i bez nutnosti stisknutí tlačítka spouště.
 • Rozměrný 7,5 cm (3") LCD monitor s vysokým rozlišením usnadňuje kontrolu základních informací o fotoaparátu a potěší při prohlížení a úpravách uložených snímků a videosekvencí.
 • Řezavě ostrý 11bodový AF systém pro rychlé a přesné automatické zaostřování ve stěžejních oblastech obrazového pole. Čtyři režimy činnosti zaostřovacích polí včetně režimu 3D-tracking AF poskytující ostré výsledky bez ohledu na to, jestli se fotografovaný objekt nachází mimo střed obrazu a/nebo se rychle či zcela nepředvídatelně pohybuje.
 • Funkce Active D-Lighting automaticky zachovává detaily ve světlech a stínech pro získání úchvatných snímků s přirozeným kontrastem.
 • Předvolby Picture Control umožňují uživatelsky přizpůsobit vzhled a působení výsledných snímků ještě před jejich pořízením. K dispozici je šest pevných předvoleb pro optimalizaci snímků: Standardní, Živé, Neutrální, Monochromatické, Portrét a Krajina.
 • Rozsáhlé menu Retušování pro možnost úprav a vylepšování snímků přímo ve fotoaparátu. K dispozici jsou techniky jako Korekce červených očí a Rychlé vylepšení, stejně tak jako Filtrové efekty.
 • Zabudovaný duální systém redukce prachu: jednotka čištění obrazového snímače a systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu fotoaparátu udržují prach mimo obrazový snímač a zaručují tak čisté snímky bez skvrn.
 • Lehké tělo a vynikající ergonomie: bezpečný grip umožňující komfortní držení fotoaparátu. Snadnost ovládání posilují také samostatné ovládací prvky pro často používané funkce, jako jsou živý náhled, D-Movie a volba snímacích režimů.
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 14,2 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 2304x1536, 3456x2304, 4608x3072
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED 2
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 11
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 160
ISO - maximální citlivost: 12800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Děti, Sporty, Makro, Noční portrét, Noční krajina, Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Portrét zvířat, Světlo svíčky, Květy, Podzimní barvy, Jídlo, Silueta, High-key a Low-key), Programová automatika s flexibilním pro
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -1,7 až +0,5
Zvětšení hledáčku: 0,8 x
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
Živý náhled (Live View): Ano
Výklopný displej: Ne
Stavový displej: Ne
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/200
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 13 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 124 x 96 x 75
Hmotnost: 455 g
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA280KZ02
Příslušenství v balení: Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-24, popruh AN-DC3, A/V kabel EG-CP14, kabel USB UC-E17, krytka okuláru hledáčku DK-5, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, gumová očnice DK-20, krytka těla BF-1B,
Značka: Nikon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D3100 + 18-55 mm v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D3100 + 18-55 mm, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D3100 + 18-55 mm

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (201 - 192)

 • 201

  Avatar

  Reaguje na (200) | Děkuji za odpověď ono bohužel dokud si člověk přístroj nevyzkouší alespoň jeden den tak prostě neví....EOS 600 D má kolega podle mě trochu rád přepaluje co se dá...

  Patrik Flery, 16.05.2014 | Reagovat

 • 200

  Michalík

  Reaguje na (199) | Dobrý den, negativa ovládání, utěsnění atd jste popsal, takže to popisovat nebudu. Co se týká kvality je zde přeci jen novější snímač s větším dynamickým rozsahem a větším odstupem od šumu, takže si polepšíte co do kvality a barevnosti snímků, zbytek jste již shrnul za mě :-) Model Canon 600D má jen výhodu v otočném díispleji ale s jinak bych byl pro Nikon D3100.  

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 16.05.2014 | Reagovat

 • 199

  Avatar

  mám na vás takovou perličku co do obrazové kvality jak by dopadl tento levný DSLR s porovnáním s nikon D80 jde mi o obrazovou kvalitu né o nastavení které je samozřejmě u modelu D80/D90 lepší ale vím co u fotoaparátu používám a D3100 mě zuajal (nový DSLR za tu cenu) i přes mouchy viz absence braketig + nastaveni ISO až kde v menu a podobné nesmyslné obludnosti Nikonu jménem marketing....nicméně a bych šel do Canonu se mi nechce když s DSLR Nikonem žiju už přes 10 let i když v součastné době žádný objektiv nemám, takže pokud je odpověď jít raději například do EOS 600D budu rád za názor fotím v zásadě na režim "M" raw+Jpeg fine, sekvence často i více foto za sebou, takže mi jde o rychlost fotoaparátu ukládání a bufer..tam by měla D3100 mít oproti 600D od canonu navrch....vím že bych měl koupit D7100 a byl by klid jenže finance jsou a budou proti. V zásadě má otázka je jestli při výměně nikon D80 za D3100 (bavím se pouze o tělu) budu zklamaný a nebo nepoznám zásadní rozdíl krom nastavení. Je mi jasné že D80 je hořčťíková má 2 rolery 2 display, ale i podstaně jinou cenu krom toho že se pár led neprodává doba jde dopředu a možná mě ujistíte že zastaralá D80 je dnes uplně jinde než D3100 před D80 jsem měl D100 a s D80 sem byl spokojenější proto ta myšlenka..pokrok nezastavíš děkuji

  Patrik Flery, 16.05.2014 | Reagovat

 • 198

  Avatar

  Vdaka

  Dodo, 29.01.2012 | Reagovat

 • 197

  Bouška

  Reaguje na 195 | Dobrý den, ano, s D3100 dosáhnete daleko lepších výsledků a také neporovnatelně rychlejší reakce.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.01.2012 | Reagovat

 • 196

  Avatar

  .. este ma zaujima automaticke ostrenie pri ludoch v pohybe, nakolo ten kompakt nieco zaostril a odfotil v podstate uz v case, kedy sa objekt ani nenachadzal na displayi... Vdaka

  Dodo, 28.01.2012 | Reagovat

 • 195

  Avatar

  Pozdravujem, taktiez som mal kompakt Olympus SP-800UZ (zoom 30x), v tejto dobe uz za par korun... Chcem prejst na zrkadlovku, taktiez najradsej fotim krajinu, popripade rodina , interier.. Vybral som si D3100+ 18-55 VR... Je pravda ze som nafotil vela 16:9, kde je obrazova kvalita v podstate katastrofalnamyslim ze iba 2Mpx... Velky zoom sa nedal pouzit, nakolko i o stativom mal neuveritelny sum... Chchem sa spytat, ci bude zrkadlovka lepsia pri foteni krajiny, popripade nocnych scen a podobne... Dakujem

  Dodo, 28.01.2012 | Reagovat

 • 194

  Bouška

  Reaguje na 193 | Dobrý den, nemusíte mít ŽÁDNÉ obavy. VŠECHNY objektivy, které můžete použít s D3100, můžete použít i s D7000.

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.10.2011 | Reagovat

 • 193

  Avatar

  Dobrý den, rád bych se zeptal, zda když přejdu z D3100 třeba časem na D7000, nebo jíný Nikon, budu moci použít objektivy a koupit pak pouze těla. Údajně objektivy z jednoho tipu již nelze použít na jiné tělo. U Canonu prý je možné objektivy bez problému zaměňovat. Je u Canonu něco podobného ve stejné nebo lepší kvalitě jako D3100 s ohledem na kvalit fotek, video a cenu?

  Michal, 11.10.2011 | Reagovat

 • 192

  Bouška

  Reaguje na 191 | Dobrý den, kolem cca 500 fotek byste měla bez problémů nafotit.

  Luděk Bouška - Megapixel, 04.10.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím