Těšíme se na vás opět i v našich prodejnách v Praze, Brně a Ostravě. Otevřeno máme ve standardní otevírací době.

PN: VBA330K005, ID: 015295

Digitální zrcadlovka Nikon D3200 + 18-105 mm VR

Nikon D3200 + 18-105 mm VR Hodnocení zákazníků: 4.5 z 5 2×

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 24,2 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 4 sn./s

Sháníte Nikon D3200 + 18-105 mm VR?

„Nikon D3200 + 18-105 mm VR“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D3200 + 18-105 mm VR?

Začít s výkupem

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2 000 Kč zdarma! Zrcadlovka Nikon D3200 je určena především začínajícím kreativním fotografům, kteří se chtějí učit fotografovat. K tomu skvěle pomáhá režim Průvodce, který jednoduchou a názornou formou ukazuje uživateli vliv konkrétních nastavení přístroje na výslednou fotografii. D3200 nabízí ve své třídě doposud nevídané rozlišení 24 Mpx, umožňuje natáčení videa ve Full HD kvalitě a fotografovat dokáže rychlostí 4 sn/s. K D3200 můžete také připojit Wi-Fi modul, pomocí kterého můžete bezdrátově přenášet snímky do počítače a nebo také bezdrátově ovládat spoušť přístroje na dálku pomocí mobilního telefonu.

Obsahem zvýhodněné sady je:

Nikon D3200 tělo + Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2 000 Kč zdarma! Zrcadlovka Nikon D3200 je určena především začínajícím kreativním fotografům, kteří se chtějí učit fotografovat. K tomu skvěle pomáhá režim Průvodce, který jednoduchou a názornou formou ukazuje uživateli vliv konkrétních nastavení přístroje na výslednou fotografii. D3200 nabízí ve své třídě doposud nevídané rozlišení 24 Mpx, umožňuje natáčení videa ve Full HD kvalitě a fotografovat dokáže rychlostí 4 sn/s. K D3200 můžete také připojit Wi-Fi modul, pomocí kterého můžete bezdrátově přenášet snímky do počítače a nebo také bezdrátově ovládat spoušť přístroje na dálku pomocí mobilního telefonu.

Nahoru

Recenze a hodnocení

Názor Megapixelu

Nikon D3200 je na první pohled velmi podobný svému předchůdci D3100 a ani po bližším zkoumání nenajdeme moc rozdílů. Ten nejdůležitější rozdíl najdete uvnitř přístroje. Nejdříve tedy ke změnám na
Celá recenze

Hodnocení zákazníků

Ověřený zákazník
Martin Fridrch, 16.12.2015
5 z 5

Další zákaznická hodnocení (2)

Kompletní recenze
Nikon D3200 tělo

Nahoru

Doporučené objektivy

Vybrali jsme pro vás objektivy, které jsou k této zrcadlovce jako stvořené.

Všechny kompatibilní objektivy s Nikon D3200 tělo. Další doporučené objektivy
pro Nikon D3200 + 18-105 mm VR

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Nikon D3200 + 18-105 mm VR

Parametry a popis

Jste v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek nováčky? Režim Průvodce vám pomocí návodných obrázků a jasných pokynů ukáže, jak pořídit vynikající snímky pomocí několika jednoduchých kroků.

Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,2 milionů pixelů: ostré snímky s vysokou úrovní detailů zachytíte pomocí obrazového snímače CMOS s 24,2 milionů pixelů. Rozměrné výtisky budou mít vynikající kvalitu a výřezy zhotovíte bez ztráty detailů.

Kinematografický zážitek: pomocí funkce D-Movie vytvoříte videosekvence, které budete chtít sdílet s ostatními. Díky rozměrnému obrazovému snímači fotoaparátu s vysokou citlivostí můžete zaznamenávat ostré videoklipy ve formátu Full HD (1080p) za libovolného osvětlení.

Velký rozsah citlivostí ISO (100-6 400): umožňuje pořizovat vynikající snímky za nízké hladiny osvětlení a ostré snímky rychle se pohybujících objektů. Fotoaparát rovněž nabízí funkci automatické regulace citlivosti ISO a možnost zvýšení citlivosti až do hodnoty 12 800.

Řezavě ostrý 11bodový systém automatického zaostřování: zaručuje rychlé a přesné automatické zaostřování ve stěžejních částech obrazového pole, ať již se fotografovaný objekt nachází mimo střed obrazu, nebo se rychle či zcela nepředvídatelně pohybuje.

Bezdrátový mobilní adaptér: volitelný adaptér WU-1a lze použít ke sdílení snímků přímo z fotoaparátu D3200 na telefon smartphone nebo tablet, resp. k dálkovému ovládání fotoaparátu pomocí „chytrého" zařízení*.

EXPEED 3: rychlý a výkonný systém pro zpracování obrazu Nikon, který nabízí rychlé zpracování dat, výjimečně brilantní snímky se skvěle reprodukovanými barvami a vylepšený záznam videosekvencí.

Systém detekce motivu: nechte fotoaparát D3200, aby vám pomohl pořídit kvalitnější snímky. Systém detekce motivu Nikon pečlivě analyzuje fotografovanou scénu a upravuje zaostření, expozici a vyvážení bílé barvy pro dosažení optimálních výsledků.

Sériové snímání frekvencí 4 obr./s: umožňuje fotografovat rychlé akce frekvencí 4 obr./s a zachytit letmé pohyby a výrazy osob přesně ve správném okamžiku.

Menu retušování snímků: vylepšuje snímky ve fotoaparátu pomocí množství nástrojů a efektů. Mezi retušovací nástroje patří například Změna velikosti snímku, Rychlé vylepšení nebo Vyrovnání. Mezi efekty patří Selektivní barva, Barevná skica a Efekt miniatury, který propůjčuje vzdáleným objektům vzhled miniaturních modelů.

Funkce Active D-lighting: zachycuje více detailů v podmínkách s vysoce kontrastním osvětlením. Funkce Nikon Active D-Lighting automaticky zachovává detaily ve stínech a světlech pro získání skvělých snímků s přirozeným kontrastem.

Inteligentní automatické zaostřování pro videosekvence: nabízí kontinuální zaostřování při záznamu videosekvencí D-Movie. Nepřetržité zaostřování (AF-F) a sledování objektu zachovává zaostření při snímání pohyblivých objektů. Zaostřování s detekcí tváří je ideální pro filmování událostí, u kterých chcete ponechat zaostření na tváře osob na fotoaparátu.

Rozsáhlé možnosti videosekvencí: fotoaparát umožňuje zaznamenávat videosekvence Full HD (1080p) frekvencí 30p, 25p a 24p a podporuje použití stereofonního mikrofonu Nikon ME-1. Vestavěné funkce úprav umožňují provádět činnosti, jako je například nastavení počátečního a konečného bodu videosekvence. Minikonektor HDMI umožňuje přehrávat videosekvence na televizorech HDTV.

Objektivy NIKKOR: využijte výhod legendárních objektivů NIKKOR společnosti Nikon a získejte snímky s živými barvami, vysokou brilancí a ostrými detaily, nebo experimentujte s kinematografickými efekty. Použijte světelné objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností pro působivé portréty, makroobjektivy pro makrosnímky v životní velikosti nebo teleobjektivy pro snímky vzdálených objektů.

Snadné použití: lehké tělo s vynikající ergonomií výrazně zvyšuje komfort fotografování s přístrojem D3200. Bezpečný grip umožňuje komfortní držení fotoaparátu. Specializovaná jednoúčelová tlačítka pro často používané funkce, jako je D-Movie, nebo živý náhled, usnadňují ovládání přístroje.

* Tato funkce vyžaduje použití bezdrátového mobilního adaptéru WU-1a, který aktuálně podporuje pouze zařízení s operačním systémem Android.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
Podle použití: Základní
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 24,2 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 6000x4000, 3008x2000, 4512x3000
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
Velikost snímače (mm): 23,2 x 15,4
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED 3
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 12800
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka
Minimální životnost závěrky: 100000 cyklů
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 4 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 20, 2
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Děti, Sporty, Makro, Noční portrét, Noční krajina, Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Portrét zvířat, Světlo svíčky, Květy, Podzimní barvy, Jídlo, Silueta, High-key a Low-key), Programová automatika s flexibilním pro
3D režim: Ne
Datové razítko: Ano
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -1,7 až +0,5
Zvětšení hledáčku: 0,8 x
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 921000
Živý náhled (Live View): Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/200
Korekce zábleskové expozice: - 3 EV až + 1 EV po 1/2 EV, - 3 EV až + 1 EV po 1/3 EV
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
Počet audio kanálů: 1.0
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: H.264
Stereo zvuk: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Kabelová, Bezdrátová
Výdrž baterie (sn.): 540 snímků
Nabíječka a akumulátor v ceně: Ano
Rozhraní: USB, HDMI, AV
Typ akumulátoru: EN-EL14
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 125 x 96 x 77
Hmotnost: 505 g
Barva: černá, červená
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA330K005
Příslušenství v balení: Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-24, popruh AN-DC3, A/V kabel EG-CP14, kabel USB UC-E17, krytka okuláru hledáčku DK-5, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, gumová očnice DK-20, krytka těla BF-1B,
Značka: Nikon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D3200 + 18-105 mm VR v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D3200 + 18-105 mm VR, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D3200 + 18-105 mm VR

Nahoru

Související články s Nikon D3200 + 18-105 mm VR

 • Jak jsme šli fotit panorama Jak jsme šli fotit panorama

  První fotodílna na téma Panorama dopadla dle účastníků i mého názoru velice dobře. Sešli jsme se po otevření holešovické prodejny v kavárně, kde jsem si u kávy začal s účastníky povídat o focení panoramatických snímků. Příjemně mně překvapilo, že každý z účastníků byl vybaven stativem. Objevila se i jedna panoramatická hlava, byť jsme ji nakonec plně nevyužili. Řekli jsme si však o jejich výhodách a nutnosti v případě, že chcete dělat profesionální panoramatické snímky.

 • Nový firmware pro zrcadlovky Nikon Df, D5200 a D3200 Nový firmware pro zrcadlovky Nikon Df, D5200 a D3200

  Nikon vydal aktualizaci firmware rovnou pro tři jejich zrcadlovky. Jedná se pouze o opravy drobných chyb a vylepšení. U zrcadlovky Nikon Df byla vylepšena kompatibilita se starším modelem blesku SB-800 a byl zkrácen synchronizační čas při použití blesků nepodporujících vysokorychlostní synchronizaci. U D3200 a D5200 byla rozšířena kompatibilita s novým objektivem AF-S DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR II a došlo také k opravě několika drobných chyb.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (83 - 74)

 • 83

  Avatar

  Reaguje na (82) | Dobrý den, lze přiblížit pomocí klasického zoom kroužku na objektivu. Fotografie pak můžete ořezat v PC, ale digitální zoom jako u kompaktů zde není. Děkuji

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 27.02.2017 | Reagovat

 • 82

  Avatar

  Dobrý den, vlastním nikon 3200 ale nikde jsem tam nenašel možnost digitálního zoomu, tak se chci zeptat jestli jej má nebo ne? Děkuji za odpověd

  Pavel Růžička, 24.02.2017 | Reagovat

 • 81

  Avatar

  Dobrý den, no asi by bylo potřeba vidět čemu říkáte šum. Prosím o fotografie s popisem na info@megapixel.cz a tímto dotazem.  

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 03.05.2016 | Reagovat

 • 80

  Avatar

  Dobrý den, vlastním nikon d3200 objektiv 18 - 105 mm. Zdá se mi že na fotkách je vidět šum i při nízkém iso 400, tudíž když bych chtěla fotku vyvolat byla by nekvalitní. Mohla by být tato vada objektivem? Popř. Jaký objektiv koupit...chtěla bych kvalitní fotky reportáž, portrét...Děkuji za odpověď.

  Tereza Nováková, 03.05.2016 | Reagovat

 • 79

  Avatar

  Reaguje na (78) | Dobrý den,

  Dá se vyfotit pouze svépomocí za pomoci objektivu nejlépe s pevným ohniskem za použití stativu a následného složení snímku postprocesem. 

  Přeji hezký den

   

  Jaroslav Zelinka - Megapixel, 17.07.2015 | Reagovat

 • 78

  Avatar

  Dobry den, nedávno jsem dostal Nikon d3200 a zajímalo by me jestli se s ním dá fotit panorama a kdyžtak jak? Dekuji předem za odpověď

  Kryštof Hůlka, 17.07.2015 | Reagovat

 • 77

  Avatar

  Reaguje na (75) | Dobrý den, rozhodně je vhodný. Je velice slušně vybaven a objektiv 18-105 bude na začátek dobrou volbou. Pak uvidíte jaký další budete potřebovat. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 26.05.2015 | Reagovat

 • 76

  Avatar

  Reaguje na (74) | Dobrý den, no d3200 je lepší volbou jak starší D80. Má ve všech ohledech lepší parametry a video. Hřídel pro ostření však nemá a je nutné používat objektivy s ostřícím motorkem, což je dnes běžné a tu starší seženete jen okrajově. Moje odpověď ohledně Typu D byla ke komentáři číslo 68 nikoli 70. Proto je nutné dodržovat číslování. Pán řešil právě starší objektivy typu D bez ostřícího motorku. Tedy ano v setu je dodávaný objektiv který bude ostřit. Ten typ D již skoro neseženete. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 25.05.2015 | Reagovat

 • 75

  Avatar

  Dobrý den, nejsem žádný profi fotograf, doteď jsem fotil na Finepix S2950, ale občas mi přišlo, že i z iPhone mi vycházely lepší fotky. Tak si říkám, že by to chtělo se trochu pozvednout, aby ty fotky měly nějakou úroveň, ale zase nechci dát za foťák desetitisíce, nemám jej na to, aby si na sebe vydělal a foťák mi tak musí vydržet dalších X let. Hlavním předmětem zájmu jsou fotky zvířat (zoologické, jednou za uherský rok i divoká příroda) a tam mi právě u S2950 vadila hlavně velká prodleva mezi zmáčknutím spouště a pořízením snímku a rozmazání i při opravdu pomalých pohybech zvířat. Bude na to Nikon D3200 stačit? A jaký objektiv k němu pořídit? Případně můžete prosím poradit něco vhodnějšího v této ceně? Děkuji J.

  Josef, 25.05.2015 | Reagovat

 • 74

  Avatar

  Dobrý den, Jsem začínající fotograf. Fotím relativně starým SONY Cybershot DSC-H1. Před nedávnem mi, ale kamarád půjčil Nikon D80, byl jsem naprosto okouzlen, a tak jsme začal brouzdat po internetu a hledat nějaký kvalitnější foťák. Přemýšlím o nové D3200 nebo bazarové D80. Můžete mi prosím poradit, jaká by pro mě jako pro začátečníka byla lepší volba? A ještě jeden malý dotaz D80 má samoostřící motorek, má ho i D3200. Nějak jsem z vaší předešlé odpovědi na dotaz od Moniky Tatarkové ze dne 6. 4. 2015 nepochopil o co se jedná: "Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mám Nikon D3200, nejde mi zaostrovať v čom je problém ?". Vaše odpověď zněla: " Dobrý den, bohužel objektiv typu D nebude ostřit s aparátem D3200. Zde je nutné použít typ G s ostřícím motorem v těle objektivu. Ale jinak lze použít." Můžete mi to prosím nějak po lopatě vysvětlit? Je v setu dodávaný takový objektiv, který by sám ostřil? Děkuju za odpověď. Ondřej klvač

  Ondřej Klvač, 24.05.2015 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím