Nikon D3300, dva objektivy a devět kompaktů Produktové aktuality

Nikon D3300, dva objektivy a devět kompaktů

Luděk BouškaAktualizováno: 7. 1. 2014 v 12:36 • Rubrika: Produktové aktuality

Společnost Nikon dnes uvolnila devět nových fotoaparátů Coolpix, novou zrcadlovku D3300 se zcela novým základním objektivem AF-S 18-55 mm f3,5-5,6G VR II v ultralehké verzi a pro příznivce street fotografie objektiv AF-S 35 mm f/1,8G.

Nikon D3300

Společnost Nikon dnes oznámila uvedení fotoaparátu D3300, nové digitální jednooké zrcadlovky pro začátečníky, která umožňuje snadno zachytit atmosféru důležitých okamžiků. Výkonný, snadno přenosný a jednoduše ovladatelný fotoaparát Nikon D3300 s malými rozměry a nízkou hmotností je brilantním prostředkem pro získání vysoké kvality obrazu digitálních jednookých zrcadlovek při zachování jednoduchého ovládání. 

Souhrn klíčových vlastností

 • Obrazový snímač formátu DX s 24,2 milionu pixelů a konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF)
 • Režim Průvodce: srozumitelná asistence krok za krokem
 • Vynikající výkonnost za nízké hladiny osvětlení: ISO 100–12 800 (s možností dalšího zvýšení až na ekvivalent ISO 25 600)
 • Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 4
 • Sériové snímání frekvencí 5 sn./s
 • Řezavě ostrý 11bodový AF systém s křížovým snímačem uprostřed obrazového pole
 • 420pixelový RGB snímač měření expozice se systémem detekce motivu Nikon
 • Funkce D-Movie: záznam Full HD videosekvencí snímací frekvencí až 50/60p
 • Vestavěný mikrofon a kompatibilita se stereofonním mikrofonem ME-1 společnosti Nikon
 • Snadná bezdrátová propojitelnost: pomocí mobilního adaptéru Nikon WU-1a
 • Speciální efekty: 13 výrazných efektů pro statické snímky a videosekvence
 • 6 motivových programů
 • Rozměrný monitor LCD: 7,5cm (3“) monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem, 921 000 pixely a vysokým rozlišením
 • Optický hledáček se zobrazením přibližně 95 % obrazového pole a zvětšením 0,85×
 • Malé a lehké tělo: rozměry cca 124 × 98 × 75,5 mm. Hmotnost pouhých 410 g (bez baterie a paměťové karty)
 • Malý objektiv s teleskopickým tubusem do sady s tělem přístroje: AF-S DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G VR II
 • Stabilní grip pro bezpečné držení
 • Tři volitelná barevná provedení těla fotoaparátu: černé, červené a šedé
 • Rozšiřitelný systém: kompatibilita s kompletní nabídkou objektivů NIKKOR formátu DX a blesků Nikon pro začátečníky

 

AF-S DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G VR II

Objektiv NIKKOR 18–55 mm VR II, který je ultralehkou verzí jednoho z nejoblíbenějších „cestovních“ objektivů společnosti Nikon, představuje vynikající první objektiv, který umožňuje zachytávat každodenní životní okamžiky. S hmotností pouze 195 g a mechanismem teleskopického tubusu objektivu se jedná o objektiv, který je malý velikostí, ale poskytuje velké pohodlí. 3× zoom pokrývá oblíbený rozsah ohniskové vzdálenosti 18–55 mm, který je ideální pro různé situace: optická konstrukce umožňuje zachytávat ostré fotografie a videa v rozlišení HD s vysokým kontrastem a systém redukce vibrací společnosti Nikon zajišťuje vyšší čistotu snímků než kdy předtím.


AF-S NIKKOR 35 mm f/1,8G

Díky vysoké světelnosti a optice navržené pro digitální jednooké zrcadlovky s vysokým rozlišením a velkým FX snímačem, umožňuje nový 35mm objektiv společnosti Nikon zachytávat působivé fotografie s úžasnou čistotou a kontrastem. Tento objektiv je ideální pro street fotografování i fotografování krajiny, přírody a města. Středně širokoúhlý objektiv umožňuje použít nadčasový přístup ke kompozici fotografií objektů a umožňuje zachytávat kontext v pozadí beze ztráty blízkosti objektu. Objektiv NIKKOR 35 mm f/1,8G je lehčí, kompaktnější a cenově dostupnější než jeho profesionální verze a jistě se rychle stane oblíbeným objektivem nadšených fotografů, kteří chtějí pracovat s klasickou ohniskovou vzdáleností 35 mm.


Nikon COOLPIX S6800 a COOLPIX S5300 s připojením Wi-Fi

Společnost Nikon dnes představila také dva kompaktní fotoaparáty řady COOLPIX s rozhraním Wi-Fi, oba vybavené vysoce účinnými obrazovými snímači CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů pro snímky s vysokou úrovní detailů i za nízké hladiny osvětlení. Elegantní a současně výkonný COOLPIX S6800 s 16 miliony pixelů, 12x optickým zoomem a až 24x zoomem s využitím funkce Dynamic Fine Zoom a štíhlý a stylový COOLPIX S5300 s 16 miliony pixelů, 8x optickým zoomem a až 16x zoomem s využitím funkce Dynamic Fine Zoom.

Nikon COOLPIX S3600 – stylový fotoaparát pro ostré snímky

COOLPIX S3600 je stylový kompaktní fotoaparát s 20 miliony pixelů, který je určen pro uživatele hledající diskrétní fotoaparát vhodně doplňující jejich životní styl a nabízí malé tělo s množstvím funkcí pro univerzální použití a získání působivých snímků za všech okolností. 

Objektiv s 8násobným optickým zoomem (25–200 mm) a až 16násobným zoomem s využitím funkce Dynamic Fine Zoom umožňuje přiblížit se každé akci a rozsáhlé menu retušování dovoluje vylepšovat snímky pomocí zábavných efektů nebo dosahovat vynikajícího vzhledu fotografovaných osob za pomoci funkcí vylepšení vzhledu. Automatická volba motivových programů optimalizuje nastavení za uživatele, takže se fotografující může soustředit na tvorbu optimální kompozice snímků, zatímco optická redukce vibrací (VR) potlačuje účinky chvění fotoaparátu pro získání ostřejších snímků. 

 

Nikon COOLPIX S6700 – větší přiblížení k okouzlujícím objektům

Fotoaparát COOLPIX S6700 je konstruován pro nadšené fotografy hledající přístroj s velkým rozsahem zoomu a štíhlým a lehkým tělem, kterým umožní snadno dosáhnout bezchybných snímků. Optický zoom s 10násobným rozsahem rozšiřitelným až na 20násobný rozsah za pomoci funkce Dynamic Fine Zoom vás postaví do popředí i těch nejspontánnějších situací.

Optická redukce vibrací (VR) zaručuje stabilní obraz ve fotoaparátu, proto budou vaše snímky vždy ostré a brilantní i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti zoomu, zatímco obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů poskytne snímky s vysokou úrovní detailů za libovolného osvětlení. Přibližte se k akci při pořizování brilantních HD videosekvencí a nastavte snadno optimální kompozici záběrů prostřednictvím velkého 7,5cm/3“ monitoru LCD. Vaše rodina a přátelé budou díky pokročilým funkcím vylepšení vzhledu připraveným změkčit odstíny pleti nebo i přidat nějaké líčení vždy vypadat skvěle. K dispozici je celkem 32 rychlých efektů od sytosti barev Velmi živé až po zjasňující efekt High-key a efekt Malba, které učiní ze všech vašich snímků umělecká díla. 

 

Nikon COOLPIX S2800 – pro fotografování všech životních událostí

Fotoaparát COOLPIX S2800 s 20 miliony pixelů spojuje jednoduchost a styl a umožňuje bez námahy pořizovat perfektní snímky. COOLPIX S2800 je plochý, snadno přenosný fotoaparát s širokoúhlým objektivem vybaveným 5násobným optickým zoomem, který vás přenese do srdce každé akce. Působivý obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů poskytuje snímky s vynikající úrovní detailů, které jsou ideální pro tvorbu výřezů nebo zvětšování, zatímco množství vestavěných filtrových efektů dostupných při přehrávání umožňuje vylepšovat pořízené snímky a zahrnuje 32 rychlých efektů, jako je například Selektivní barva.

 

Nikon COOLPIX L830 – větší přiblížení k objektu než doposud

Fotoaparát COOLPIX L830 s 16 miliony pixelů v klasickém stylu poskytuje výjimečné výsledky za všech okolností a je určen pro uživatele, kteří požadují snadno použitelný, přesný a výkonný přístroj. Je ideálním nástrojem pro fotografy, kteří chtějí snadno a bez námahy pořizovat vynikající snímky.

COOLPIX L830 je vybaven objektivem s extrémně výkonným 34násobným optickým zoomem a 68násobným zoomem v režimu Dynamic Fine Zoom, který nabízí další dvojnásobné zvětšení při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti a stále přitom zachovává plné rozlišení obrazu. Snadný auto režim optimalizuje nastavení fotoaparátu za uživatele a k dispozici je boční ovladač zoomu a samostatné tlačítko záznamu videosekvence. Hybridní redukce vibrací (VR) potlačuje účinky chvění fotoaparátu a zaručuje profesionálnější a brilantnější vzhled všech spontánně pořízených snímků. 

 

Nikon COOLPIX L29 – vše potřebné učiní za vás

 

Nový fotoaparát COOLPIX L29 je vybaven obrazovým snímačem CCD s 16 miliony pixelů a širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5x zoomem pro získání výsledků špičkové kvality za všech okolností a jeho snadné ovládání zvyšuje úroveň zábavy a svobody při fotografování.

 

Nikon COOLPIX L30 – pro důležité věci v životě

 

Fotoaparát COOLPIX L30 nabízí vynikající brilanci u všech pořízených snímků a je vybaven obrazovým snímačem CCD s 20 miliony pixelů a širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5x zoomem. Snadný auto režim zjednodušuje více než doposud pořizování videosekvencí a je ideální pro zachycení všech důležitých rodinných událostí, které nechcete zmeškat. 

 

Nikon COOLPIX L330 – inteligentní fotografování, ostřejší snímky

 

Fotoaparát COOLPIX L330 v klasickém stylu s jednoduchým ovládáním a objektivem s 26x optickým zoomem zachytí díky širokoúhlému objektivu NIKKOR vše od rozsáhlých krajin až po vzdálené akce. COOLPIX L330 výrazně posouvá hranice možností kompaktních fotoaparátů a nabízí optimální kombinaci vynikající kvality obrazu, bleskurychlé odezvy a vysoce světelného širokoúhlého objektivu NIKKOR s vysokým rozlišením pro získání perfektně ostrých výsledků.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím