Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma

PN: VBA270AE, ID: 003247

Digitální zrcadlovka Nikon D3s tělo

 • Formát snímače: Full Frame / FX
 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 9 sn./s

Sháníte Nikon D3s tělo?

„Nikon D3s tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D3s tělo?

Začít s výkupem

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2.000,- CZK zdarma! Profesionální jednooká zrcadlovka formátu FX vybavená vysoce citlivým obrazovým snímačem CMOS s 12,1 milionu pixelů, rozsahem citlivostí ISO 200 až ISO 12 800 (rozšiřitelným o další 3 EV), funkcí D-Movie, sériovým snímáním frekvencí 9 obr./s a 51bodovým AF systémem.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pro koho je určen Nikon D3s je (stejně, jako jeho předchůdce Nikon D3) jednoznačně profesionální přístroj, jehož použití je díky jeho jedinečným vlastnostem velice široké. Nabízí totiž "vše
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon D3s tělo

Parametry a popis

Nikon D3S

První fotoaparát Nikon formátu FX vybavený funkcí záznamu videosekvencí nabízející fotografům zcela novou úroveň tvůrčí všestrannosti. Fotoaparát D3S je vybavený vysoce citlivým obrazovým snímačem CMOS formátu FX s 12,1 milionu efektivních pixelů a rozsahem citlivostí ISO 200 až ISO 12 800. Režim D-movie nabízí záznam vysoce kvalitních videosekvencí včetně stereofonního zvukového doprovodu* a funkce „Uložit vybraný snímek" pro maximální produktivitu. Osvědčený 51bodový AF systém Nikon nabízí vysokou citlivost za nízké hladiny osvětlení a vynikající výkonnost při sledování rychle se pohybujících objektů. Pokročilá funkce čištění obrazového snímače potlačuje účinky prachových částic na obrazovém snímači a tři volitelná obrazová pole zvyšují všestrannost při fotografování. Obvod pro zpracování obrazu EXPEED a bohatě dimenzovaná vyrovnávací paměť umožňují pořizovat rozsáhlé série snímků frekvencí až 9 obr./s. Přístroj D3S s odolným tělem z hořčíkové slitiny utěsněným proti klimatickým vlivům vytváří nové hranice možností profesionální akční fotografie.

*Vyžaduje kompatibilní stereofonní mikrofon.

 • Obrazový snímač CMOS formátu FX s 12,1 milionu pixelů, vysokým odstupem signálu od šumu, širokým dynamickým rozsahem a 12kanálovým datovým výstupem.
 • Citlivost ISO 200 - 12 800: rozšiřitelná dále směrem nahoru do hodnoty 102 400 (nastavení Hi-3) a směrem dolů do hodnoty ISO 100 (nastavení Lo-1).
 • Sériové snímání frekvencí 9 obr./s (11 obr./s při použití formátu DX).
 • Funkce D-Movie pro záznam videosekvencí ve vysokém rozlišení (HD) se stereofonním zvukovým doprovodem (vyžaduje externí stereofonní mikrofon). Funkce „Vybrat počáteční/koncový bod" a „Uložit vybraný snímek" plus podpora autofokusu v režimu živého náhledu Ze stativu.
 • 51bodový AF modul Multi-CAM3500FX: individuálně konfigurovatelný AF systém pro činnost 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí.
 • Systém zpracování obrazu EXPEED s 14bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním snímků pro vynikající tonální gradaci.
 • 3" LCD monitor s 920 000 pixely, rozlišením VGA a širokým pozorovacím úhlem 170°.
 • Tři oříznuté formáty obrazu: formát DX, formát s poměrem stran obrazu 5:4 a formát 1,2×. Formát DX může být aktivován automaticky vždy při použití objektivu typu DX.
 • Zpracování snímků RAW pro úsporu času při postprodukci možností aplikace komprese JPEG, změn velikosti, vyvážení bílé barvy, korekce expozice, nastavení Picture Control, redukce šumu, barevného prostoru a korekce vinětace na snímky RAW (NEF) přímo ve fotoaparátu.
 • Režim Tichá expozice: ideální režim pro diskrétní fotografování, při kterém je znatelně redukován hluk návratu zrcadla po expozici.
 • Vysoce přesná a odolná závěrka s lamelami z kompozitu Kevlaru/uhlíkových vláken: standardně testovaná na 300 000 pracovních cyklů a vybavená nejkratším časem 1/8 000 s a synchronizačním časem pro práci s bleskem 1/250 s.
 • HDMI videovýstup umožňující propojení s videosystémy s vysokým rozlišením.
 • Odolné tělo z hořčíkové slitiny schopné odolávat i nejnáročnějším klimatickým podmínkám.
 • Podpora bezdrátových sítí LAN a sítí Ethernet prostřednictvím volitelného bezdrátového síťového rozhraní WT-4.

Nikon uvádí D3S, špičkový fotoaparát pro profesionály fotografující dokument, sport i přírodu
D3S překračuje hranice možností extrémní fotografie

Amsterodam, Nizozemsko, 14. října 2009 - Společnost Nikon oznamuje uvedení fotoaparátu D3S, který umožňuje profesionálním fotografům převzít kontrolu nad nepředvídatelnými situacemi a který rozšiřuje možnosti akční fotografie ve všech směrech. Fotoaparát D3S vychází z vysoce uznávaného modelu D3 a posouvá možnosti fotografování za nízké hladiny osvětlení na zcela novou úroveň. Přístroj umožňuje záznam a zpracování videosekvencí a nabízí tak rovněž tvůrčí práci s pohyblivým obrazem
a multimédii.

Robert Cristina, Manager Professional Products u společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát D3S zcela mění pravidla fotografování při extrémně nízkých hladinách osvětlení a umožňuje fotografům beze zbytku využívat dostupné přirozené osvětlení. K vylepšení již tak perfektního předchozího modelu výraznou měrou přispěli profesionální fotografové z celého světa."

Fotoaparát stoprocentně vyhovující aktuálním požadavkům
Francois Marit, Photo Technical Manager ze světové tiskové agentury Agence France Presse, říká:
„V době, kdy jsme začali pracovat s fotoaparátem Nikon D3, jsme rovněž začali zkoumat možnosti záznamu videosekvencí, abychom zjistili, co přesně by nám mohlo pomoci v naší práci. Nyní je zde fotoaparát D3S, který nám dává přesně to, co potřebujeme - umožňuje nám pořizovat statické snímky a videosekvence využitím jediného kusu profesionálního vybavení. Díky tomu můžeme přenášet kompletní sady statických snímků a videosekvencí z tisíců aktuálních událostí a sportovních přenosů,
o kterých každý týden informujeme, a máme tak skutečnou konkurenční výhodu v oblasti on-line zpravodajství i novinových zpráv".

Bill Frakes, jeden z prvních profesionálních fotografů, kteří měli možnost vyzkoušet si fotoaparát D3S, říká: „Fotografická rozhodnutí musím dělat v rámci milisekund, a proto požaduji při každém stisknutí tlačítka spouště tu nejvyšší možnou kvalitu. Potřebuji fotoaparát, který rychle, přesně a konzistentně reaguje. Fotoaparát D3S toto splňuje a nabízí ještě mnohem více, jeho výkon mi poskytuje extrémní svobodu."

Když nelze použít blesk
Fotoaparát D3S je vybaven zcela přepracovaným obrazovým snímačem s 12,1 milionu pixelů. Velká rozteč mezi pixely a přepracovaná vnitřní struktura obrazového snímače společně znamenají, že fotoaparát D3S může fotografovat ve světelných podmínkách, za jakých to nebylo doposud reálné. Rozsah citlivostí v rozmezí 7 EV od ISO 200 do ISO 12 800 dovoluje fotografovat
a nahrávat videosekvence při extrémně nízkých hladinách osvětlení s minimálními ztrátami ostrosti
a detailů v obraze, což je základní předpoklad pro úspěšnou práci v dnešním světě reportážní a sportovní fotografie.

Dalším potvrzením neuvěřitelných možností fotoaparátu D3S při fotografování za nízkých hladin osvětlení je fakt, že jde o první přístroj nabízející kromě standardního rozsahu citlivostí ještě další zvýšení citlivosti až o 3 EV v režimu Hi-3 (výsledná hodnota citlivosti je tak ekvivalentní ohromujícímu číslu ISO 102 400).

Záznam videosekvencí v rozlišení HD při použití formátu FX
Fotoaparát nabízí nové možnosti v nastupujícím trendu snímání videosekvencí digitálními zrcadlovkami a využívá kreativních možností, které skýtají práce s hloubkou ostrosti, obrazový snímač formátu FX a řada světelných objektivů NIKKOR, které jsou první volbou nejlepších světových fotografů. Okamžité a intuitivní použití funkce záznamu videosekvencí D-movie, které je zárukou vysoké produktivity práce.

Videosekvence jsou zaznamenávány s velikostí obrazu 720p a frekvencí 24 obr./s ve formátu Motion-JPEG včetně stereofonního zvukového doprovodu (prostřednictvím externího mikrofonu a konektoru jack pro zvukový vstup). Použitý formát souborů nabízí unikátní funkci „Uložit vybrané" dovolující uživateli pořizovat videosekvence s jistotou dostupnosti statického snímku v libovolném klíčovém okamžiku.

Osvědčený autofokus optimalizovaný pro záznam videosekvencí
Osvědčený plně konfigurovatelný a přitom extrémně snadno použitelný 51bodový AF modul Nikon Multi-CAM3500 s 15 vysoce citlivými křížovými snímači nabízí uživatelům nejlepší sledování rychle se pohybujících objektů v oboru. Systém autofokusu s detekcí kontrastu byl u přístroje D3S optimalizován tak, aby umožňoval automatické zaostřování při záznamu videosekvencí a v režimu živého náhledu.

Čištění obrazového snímače
Na základě rozsáhlé odezvy od profesionálních fotografů je v přístroji D3S zabudována nová funkce čištění obrazového snímače generující vibrace ve čtyřech různých rezonančních frekvencích pro potlačení hromadění prachu na antialiasingovém filtru obrazového snímače. Tento nový systém byl vytvořen tak, aby nedošlo k omezení zobrazení 100 % obrazového pole v hledáčku, které je u vlajkové lodi profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek série D samozřejmostí.

Všestranné vybavení
Fotoaparát D3S nabízí tři alternativní formáty obrazového pole, které jsou automaticky zobrazovány v hledáčku. Fotografové tak mohou volit mezi formáty obrazu 5:4 (30×20), 1,2× (30×20)
a DX (24×16). Nově uvedený formát obrazu byl vytvořen proto, aby nabídl praktickou kombinaci úhlu záběru objektivu a o něco menší velikosti souboru.

Diskrétní přístup
Fotoaparát D3S je vybaven novou funkcí Tichá expozice umožňující fotografovi snížit hluk vydávaný přístrojem při návratu zrcadla do spodní polohy. Tento režim je vhodný pro fotografování zvířat a za dalších situací, ve kterých mohou zvuky fotoaparátu rušit fotografovaný objekt. Tato inovace je opět reakcí na praktické informace od fotografů používajících fotoaparáty Nikon série D3.

Vylepšená funkce Active D-Lighting
Fotoaparát D3S nabízí pět volitelných nastavení funkce Active D-Lighting pro fotografování vysoce kontrastních scén a objektů typu high-key. Kromě novéno nastavení Automaticky mají uživatelé k dispozici čtyři manuální předvolby, a to Velmi vysoký, Vysoký, Normální a Nízký.

Zpracování výsledných záznamů ve fotoaparátu
Další pomůckou zvyšující produktivitu fotoaparátu D3S je zpracování snímků RAW pomocí položek menu Retušování. Na snímky RAW (NEF) lze například přímo ve fotoaparátu aplikovat následující funkce: Komprese JPEG, Velikost obrazu, Vyvážení bílé barvy, Korekce expozice, Nastavení Picture Control, Redukce šumu, Barevný prostor a Korekce vinětace. Tyto položky urychlují postprodukční pracovní proces fotografů v akci, aniž by museli použít počítač a program Capture NX2.

Připravenost na libovolnou zakázku
Fotoaparát D3S dává fotografům zcela nové možnosti a poskytuje jim vyšší kontrolu nad nepředvídatelnými situacemi za špatných světelných podmínek. Obrazový snímač přístroje je tak citlivý, že umožňuje zachycovat objekty, které jsou lidským zrakem nepostřehnutelné a produkuje snímky s vysokou brilancí a nízkou úrovní šumu, které lze ihned tisknout. Odolné tělo fotoaparátu z hořčíkové slitiny je utěsněné proti klimatickým vlivům a stavěné tak, aby vydrželo extrémní výkyvy teplot a vlhkosti a umožnilo uživateli rychle a efektivně zpracovat zakázku.

Obrazový snímač
Formát snímače: Full Frame / FX
Rozlišení: 12,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 3552x2368, 2128x1416, 4256x2832, 3552x2832, 3184x2120, 2784x1848, 2656x2120, 2080x1384, 1776x1416, 1392x920, 2656x1776, 1776x1184
Poměr stran snímku: 3:2, 5:4
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Typ bajonetu: Nikon F
Crop faktor: 1 x
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 102400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 9 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 20, 2, 5
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 100 %
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 921000
Živý náhled (Live View): Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ne
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, RAW, TIFF
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 160 x 157 x 88
Hmotnost: 1240 g
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA270AE
Značka: Nikon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D3s tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D3s tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D3s tělo

Nahoru

Související články s Nikon D3s tělo

 • Nikon vydal aktualizaci firmware pro modely D500 a D3s Nikon vydal aktualizaci firmware pro modely D500 a D3s

  Nový firmware pro nejnovější zrcadlovku Nikon D500 řeší problém s kompatibilitou některých paměťových karet. Aktualizace se dočkal i dnes už stařičký, ale stále ještě hojně využívaný profi model Nikon D3s, u kterého jsou opraveny dvě drobnosti, indikace stavu baterie v určitém nastavení a číslování snímků při používání dvou karet.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (36 - 26)

 • 36

  Avatar

  Dobrý den, ano může to být tím. Vždyť používáte pouze výřez snímače ve velikosti APSC. Tedy výsledné rozlišení je  5Mp pokud jsem to dobře našel. Tedy máte profesionální aparát s neodpovídajícím objektivem a výřezem na snímači. Pak omůže být nastavením os tření a podobně. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 30.05.2016 | Reagovat

 • 35

  Avatar

  Dobrý den, nedávno jsem pořídil tento foťák, ale jsem zatím zklamán, protože jsou fotky docela neostré. Je možné, že je to objektivem, který je na DX těla? Předem děkuji za případnou radu. S pozdravem A. Komárek

  Aleš Komárek, 29.05.2016 | Reagovat

 • 34

  Avatar
  Reaguje na 21 | rozhovor: 8,10,11,12,13.... RE:pánové jde vidět, že nemáte nic rozumnějšího na práci než psát blbosti na internetu... A nezdá se mi, že by to byla vhodná stránka pro rozhovor o politice pro dva nevzdělance ... :) Přeji příjemný den Pan X

  Pan X, 14.04.2010 | Reagovat

 • 33

  Avatar
  Reaguje na 32 | Naprosto souhlasím, každému vyhovuje něco jiného :) Když vezmu v potaz těla, tak Canon i Nikon jsou špičkou ve svém oboru (vyjma Leicy), takže si myslím, že je to spíš o tom jaké komu vyhovují objektivy a jiné příslušenství. Ale je to jen můj názor ;)Pro mě jako zatíženého Nikonistu je tohle ovšem modla :-D

  Jiří Čáp, 05.03.2010 | Reagovat

 • 32

  Avatar
  To,že D3s je opravdu špičkový není třeba žádný komentář. A jestli je lepš - Nikon nebo Canon, každý máme svého favorita.

  Jenda, 24.01.2010 | Reagovat

 • 31

  Avatar
  nechapu jak nekdo kdo si kupuje stroje D3, coz pozaduje uz urcitou znalost a odbornost, lamentuje nad absenci cestiny. anglina je tak primitivni ze bych toho exota co mu absence cestiny v D3 zasadne vadi chtel videt... jinak co jsem koukal na obrazky pak 12800 je asi jako 3200-4000 na me D700 coz se mi zda neuveritelne... 25600 je pak v pohode a na urovni rekneme 6400 na D700... D700 je skvela ale az se zaplati pujdu do tohoto... kazdopadne ale za $

  JWK, 21.01.2010 | Reagovat

 • 29

  Bouška
  Reaguje na 28 | Dobrý den, ostřící systém je stejný.

  Luděk Bouška - Megapixel, 14.12.2009 | Reagovat

 • 28

  Avatar
  Pane Bouško, mám dotaz jestli má NIKON D3s stejné rozložení zaostřovacích bodů u středu jako je to u D700, nebo je má přepracované na větší plochu. Děkuji Honza

  honzama, 14.12.2009 | Reagovat

 • 27

  Bouška
  Reaguje na 26 | Dobrý den, samozřejmě víme, že DX a DC objektivy jsou určeny pro malé snímače, ale tento přístroj (stejně jako další zrcadlovky Nikon s FX snímačem) umožňuje i použití těchto objektivů.

  Luděk Bouška - Megapixel, 04.12.2009 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  V rubrice všechny objektivy pro D 3 s,prosím neuvádějte objektivy Nikon DX a Sigma DC,tyto objektivy nejsou určeny pro FX.full frame snímač.To nevíte?

  zdeněk, 04.12.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr Messenger od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím