PN: VBA400AE, ID: 021658

Digitální zrcadlovka Nikon D4S tělo

 • Formát snímače: Full Frame / FX
 • Rozlišení: 16 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 11 sn./s

Sháníte Nikon D4S tělo?

„Nikon D4S tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D4S tělo?

Začít s výkupem

Nikon D4S je nová vlajková loď formátu FX, která nabízí profesionální kvalitu obrazu a rychlost. Je vybavena přepracovaným Full Frame snímačem s rozlišením 16,2 Mpx a novým výkoným procesorem EXPEED 4, díky kterému tato zrcadlovka zvládne až 11sn./s. , ale i nahrávání FullHD videí rychlostí i 60sn./s.! Nikon D4S také disponuje gigabitovým etherntet portem a možností okamžitého zasílání dat do externího zařízení.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Asi nemá smysl popisovat zde technické parametry nové vlajkové lodě Nikonu, konec konců si je můžete přečíst dole na této stránce. Nikon D4s je čistokrevný profi přístroj a nechybí mu prostě nic. Je
Celá recenze

90% Celkové hodnocení

Luděk Bouška

Kompletní recenze
Nikon D4S tělo

Nahoru

Doporučené objektivy

Vybrali jsme pro vás objektivy, které jsou k této zrcadlovce jako stvořené.

Všechny kompatibilní objektivy s Nikon D4S tělo. Další doporučené objektivy
pro Nikon D4S tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Nikon D4S tělo

Parametry a popis

Souhrn klíčových vlastností:

 • Přepracovaný obrazový snímač formátu FX s 16,2 milionu pixelů: zaručuje špičkovou kvalitu obrazu a vynikající všestrannost tvorby výřezů.
 • Fenomenální citlivost k působení světla: nabízí rozsah citlivostí ISO 100–25 600 rozšiřitelný až na hodnotu 409600 (ekvivalent ISO), která je průmyslovým prvenstvím.
 • 11 sn./s při použití automatického zaostřování: snímací frekvence 11 sn./s včetně automatického řízení
 • expozice/automatického zaostřování překonává možnosti fotoaparátu D4.
 • EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu.
 • 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX umožňuje použití 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a je citlivý až do hodnoty −2 EV (ISO 100, 20 °C).
 • Pokročilé automatické zaostřování: nabízí vylepšené zachycení objektu, nové možnosti omezení volby režimů automatického zaostřování a nový režim skupinové volby zaostřovacích polí.
 • Funkce D-Movie s více formáty obrazu: zaznamenává Full HD (1 080p) videosekvence založené na formátech FX a DX snímací frekvencí 60p/50p/30p/25p/24p. Funkce nabízí tři volitelné formáty obrazu – FX, DX a nativní výřez (prodlužovací faktor přibližně 2,7×) – a čistý výstup HDMI. Během filmování je k dispozici rozsah citlivostí do ISO 200 a možnost volby času závěrky, clony a úrovně záznamu zvuku. Systém 3D redukce šumu Nikon potlačuje náhodný šum a fotoaparát nabízí sofistikované možnosti ovládání zvuku.
 • Maximální odolnost v akci: celokovové tělo utěsněné proti působení klimatických vlivů.
 • Rychlé připojení: fotoaparát je vybaven gigabitovým portem 100/1000TX sítě Ethernet a nabízí volitelný formát
 • souborů RAW velikosti S pro rychlejší přenos snímků. Přístroj je kompatibilní s bezdrátovým síťovým rozhraním Nikon WT-5.
 • Monitor s nastavitelným barevným podáním: antireflexní 8cm (3,2“) monitor LCD s 921 000 pixely, který umožňuje upravovat vyvážení barev a jas v libovolném směru.
 • Rychlá a odolná závěrka: závěrka využívající lamely z kompozitu Kevlaru/uhlíkových vláken nabízí zpoždění 42ms, standardní provozní životnost 400 000 pracovních cyklů, časy v rozmezí 1/8 000 až 30 s a synchronizační čas pro práci s bleskem až 1/250 s. Nový mechanismus závěrky a zrcadla poskytuje stabilní obraz v hledáčku s minimálním ztmavením obrazu při rychlém sériovém snímání.
 • Bodové měření vyvážení bílé barvy: umožňuje snadno manuálně měřit data pro vyvážení bílé barvy ve zvolené oblasti obrazového pole: velikost měřené oblasti je zachována i při zvětšení obrazu a možné je rovněž opakované měření dat.
 • Baterie EL-18a s vysokou kapacitou: extrémně kompaktní a lehká dobíjecí lithium-iontová baterie s kapacitou 2500 mAh (10,8 V).
 • Paměťová média: dva sloty pro paměťové karty – jeden pro rychlé karty CF (UDMA 7) a jeden pro rychlé karty XQD s vysokou kapacitou.


 • Specifikace

 • Kompenzace expozice –5 až +5 EV. Je utěsněný vůči vlhku a prachu.
 • Formát videa: MOV. Komprese H.264/MPEG-4 Advanced Video Coding. Zvuk: Lineární PCM. Záznam zvuku: Vestavěný monofonní nebo externí stereofonní mikrofon; nastavitelná citlivost. 
 • Funkce časosběrného snímání. Má Konektor RJ-45.
 • Zaznamenává videosekvence Full HD (1080p) při frekvenci 50p/60p. Během filmování je k dispozici rovněž rozsah citlivostí ISO začínající hodnotou ISO 200 a možnost volby času závěrky, clony a úrovně záznamu zvuku.
 • Odolný a spolehlivý přístroj D4S je chráněn masivním celokovovým tělem utěsněným proti klimatickým vlivům.
 • Fotoaparát D4S konstruovaný s prioritou vysoké rychlosti obsahuje gigabitový port 100/1000TX sítě Ethernet a nabízí novou malou velikost obrazu S pro snímky RAW z důvodu prodlouženého fotografování ve formátu RAW a rychlejší přenosy dat. Je kompatibilní rovněž s rychlým bezdrátovým síťovým rozhraním Nikon WT-5.
 • 51bodový AF systém Multi-CAM 3500FX: Fotoaparát D4S dále vylepšuje špičkovou přesnost přístroje D4. Systém umožňuje použití 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a je citlivý až do hodnoty −2 EV (ISO 100, 20 °C). Bylo zlepšeno zachycení objektu, rozšířeno „ukládání zaostřovacích polí podle orientace“ a byly přidány nové možnosti omezení volby režimů automatického zaostřování.
 • Skupinová volba zaostřovacích polí: Umožňuje s vynikající přesností sledovat rychle se pohybující objekty ve velkých vzdálenostech. Skupinová volba zaostřovacích polí trvale monitoruje pět různých zaostřovacích polí a nabízí zlepšenou přesnost zachycení objektu a izolaci pozadí při fotografování objektů, které jsou velmi malé a umístěné blízko vysoce kontrastního nebo rušivého pozadí. Skupinu těchto pěti zaostřovacích polí lze na základě požadavků kompozice posouvat v rámci 51 dostupných zaostřovacích polí.
 • Monitor s nastavitelným barevným podáním: Umožňuje upravovat vyvážení barev a jas v libovolném směru podle potřeb pracovního postupu fotografa. Antireflexní 8cm (3,2“) monitor LCD s 921 000 pixely a možností automatické regulace jasu.
 • Rychlá a odolná závěrka: V situacích, kdy rozhodují i milisekundy, poskytuje fotoaparát D4S s minimálním zpožděním závěrky 42 ms kritickou výhodu. Závěrka z kompozitu Kevlaru / uhlíkových vláken je testována na 400 000 pracovních cyklů, časy závěrky jsou v rozmezí 1/8000 až 30 s a synchronizace blesku je až 1/250 s.
 • Funkce D-Movie s více formáty obrazu: Funkce D-Movie nabízí záznam videosekvencí ve více formátech obrazu se studiovou kvalitou pro filmování v různých podmínkách. Fotoaparát D4S zaznamenává videosekvence Full HD (1080p) založené na formátech FX a DX snímací frekvencí 50p/60p. Funkce D-Movie nabízí tři volitelné formáty obrazu: FX, DX a nativní výřez (prodlužovací faktor přibližně 2,7×) stejně jako přím výstup bez komprese přes HDMI.
 • Výstup HDMI: Fotoaparát D4S nabízí nekomprimovaný výstup HDMI v plné velikosti obrazu na externí zařízení. Přístroj umožňuje současný záznam HD videosekvencí v plném rozlišení ve fotoaparátu a na externím záznamovém zařízení prostřednictvím výstupu HDMI (z důvodu bezpečného propojení se fotoaparát dodává včetně spony kabelu HDMI).
 • Ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi: Díky rozsáhlejším možnostem ovládání zvuku zaručuje fotoaparát D4S také kvalitnější záznam zvuku. Vstup pro stereofonní mikrofon a zvukový výstup dovolují nerušené nastavení úrovně zvuku před zahájením i během záznamu. K dispozici je volitelný frekvenční rozsah (široký rozsah frekvencí/lidský hlas) a funkce redukce hluku větru při záznamu zvuku pomocí vestavěného mikrofonu.
 • Bodové měření vyvážení bílé barvy: Určuje optimální vyvážení bílé barvy i v náročných podmínkách se smíšeným osvětlením. Bodové měření vyvážení bílé barvy umožňuje snadno manuálně měřit data pro vyvážení bílé barvy ve zvolené oblasti obrazového pole: velikost měřené oblasti je zachována i při zvětšení obrazu a možné je rovněž opakované měření dat.
 • Baterie EN-EL18a s vysokou kapacitou: extrémně kompaktní a lehká dobíjecí lithium-iontová baterie s kapacitou 2500 mAh (10,8 V).
 • Paměťová média: Dva sloty pro paměťové karty – jeden pro rychlé karty CF (UDMA 7) a jeden pro rychlé karty XQD s vysokou kapacitou.
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
Podle použití: Profesionální
 
Obrazový snímač
Formát snímače: Full Frame / FX
Rozlišení: 16 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 4928x3280
Poměr stran snímku: 3:2, 5:4
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
Velikost snímače (mm): 36 x 23.9
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED 4
 
Objektiv
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 51
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 409600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 11 sn./s
Prodleva samospouště: 10
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 100 %
Dioptrická korekce: -3 až +1
Zvětšení hledáčku: 0,7 x
 
LCD
Velikost displeje: 3,2 "
Rozlišení displeje: 921000
Živý náhled (Live View): Ano
Dotykový displej: Ne
Výklopný displej: Ne
Stavový displej: Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ne
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/250
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe, Bezkontaktní ovládání blesku
Dálkové řízení extreního blesku: Ano
Vysokorychlostní synchronizace blesku: Ano
Výstup na studiový blesk (x kontakt): Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: XQD, CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, MPEG-4, RAW
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
Bracketing: Ano
Časosběrné snímání: Ano
Počet audio kanálů: 1.0
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 60 sn./s
 
Obecné
České menu: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Kabelová, Bezdrátová
Wi-Fi: Ano
Výdrž baterie (sn.): 3020 snímků
Nabíječka a akumulátor v ceně: Ano
Rozhraní: USB, HDMI
Typ akumulátoru: EN-EL18a
Způsoby napájení: Akumulátor
LAN: Ano
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hořčík
Rozměry v mm: 160 x 157 x 91
Hmotnost: 1350 g
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA400AE
Ocenění: EISA, TIPA 2014
Značka: Nikon
 
Hodnocení zboží
Celkové hodnocení: 90 %
Obrazová kvalita: 96 %
Konstrukce a zpracování: 95 %
Ovládání: 88 %
Funkční výbava: 90 %
Poměr cena/výkon: 80 %

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D4S tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D4S tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D4S tělo

Nahoru

Související články s Nikon D4S tělo

 • A je to tady, soutěž o fotoaparát v hodnotě přes 100.000 Kč je vyhodnocena! A je to tady, soutěž o fotoaparát v hodnotě přes 100.000 Kč je vyhodnocena!

  Mnozí účastníci naší video soutěže o Panasonic S1H, bezzrcadlovku v hodnotě přes 100.000 Kč jistě s napětím očekávají, kdo se stane šťastným majitelem této nadupané mašiny. Tak je rozhodnuto! Toto jsou nejkreativnější videa soutěže a nejlepší fotografie na téma V HLAVNÍ ROLI SPORT.

 • 295. derby pražských “S“ aneb moje první účast jako fotograf 295. derby pražských “S“ aneb moje první účast jako fotograf

  Jako fanoušek pražské Slavie jsem již navštívil mnoho utkání a to nejen domácích, ale i venkovních. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych mohl být na ploše a fotit a ještě k tomu takto prestižní zápas jako je derby pražských “S“. Když mě kluci z Tribuny Sever oslovili s focením, ani minutu jsem neváhal! V tomto článku se tedy podíváme na to, jak probíhá fotbalové utkání z pohledu fotografa.

 • Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 13. díl - PREFERENCE ČASU Jak fotit digitální zrcadlovkou (DSLR) a bezzrcadlovkou: 13. díl - PREFERENCE ČASU

  V dobách kdy fotoaparáty nebyly vybaveny integrovaným expozimetrem, museli fotografové světlo změřit, případně odhadnout a následně manuálně nastavit obě expoziční hodnoty. Tedy čas a clonu. Citlivost byla konstantní podle toho, jaký materiál byl ve fotoaparátu založen. Současné digitální fotoaparáty ale mají svůj vlastní expozimetr. Díky tomu umí nejen změřit hladinu světla, ale také dopočítat třetí neznámou. K citlivosti a cloně automaticky přiřadí délku expozice, nebo v opačném případě k citlivosti a expozičnímu času dopočítají optimální clonové číslo. A právě o tomto postupu, který se nazývá preference, nebo priorita času, bude dnes řeč.

 • Vyhlášení výsledků FOTO/VIDEO/GRAFICKÉ soutěže na téma OUTDOOROVÉ SPORTY Vyhlášení výsledků FOTO/VIDEO/GRAFICKÉ soutěže na téma OUTDOOROVÉ SPORTY

  Tak jako každý měsíc i v červnu zasedla porota, aby vyhodnotila nejlepší výsledky minulého kola soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019. V jejím čele stanul profesionální, světově uznávaný sportovní fotograf ROB TRNKA, který měl při výběru vašich děl to největší slovo. Samozřejmě gratulujeme vítězům a poraženým držíme palce třeba v dalším kole, které právě nyní probíhá.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (16 - 7)

 • 16

  Lukeš

  Reaguje na (14) | Dobrý den,Nikon D810 má větší dynamický roszah a rozlišení. V tomto směru vede tento model. Nikon D4s bude mít zase nižší hladinu šumu, pokud půjde o fotky na vyšší ISO.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 23.11.2015 | Reagovat

 • 15

  Lukeš

  Reaguje na (14) | Dobrý den,Nikon D810 má větší dynamický roszah a rozlišení. V tomto směru vede tento model. Nikon D4s bude mít zase nižší hladinu šumu, pokud půjde o fotky na vyšší ISO.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 23.11.2015 | Reagovat

 • 14

  Avatar

  dobry den, rozhoduji se mezi d4s a d810, jak budou vypadat tisky ve vel A2, dekuji janka

  janka hora, 21.11.2015 | Reagovat

 • 13

  Avatar

  Jinak mám i Nikon D800 - ten už skoro nepoužívám....

  Jakub Mašek, 26.06.2014 | Reagovat

 • 12

  Avatar

  Ahoj všem, Nikon D4s jsem kupoval v MegaPixelu. Jsem spokojen s přístupem personálu proto hodnotim 10/10. Foťák je pecka. Největší rozdíl mezi D4 a D4s je velmi rychle ostření (Group), ostatní záležitosti nedokážu posoudit. Nicméně foťáku nic neschází. Dělal jsem zvětšeniny 150x100cm na plátno. Pokud budete fotit a vkládat fotky na net nebo zvětšovat do A4 formatu, neřešte rozlišení. - tlačítka jsou tam kde si je každý fotograf přeje mít - ergonomie nááááádhera - kvalita? Vlajková loď je vlajková loď - přepaly a podexponovaná místa - neexistují!!!!

  Jakub Mašek, 26.06.2014 | Reagovat

 • 11

  Avatar

  D4S to je rachot, ještě jsem jej neměl šanci mít v ruce, ale asi to je zážitek. Docela dobré video http://www.nikonclub.cz/clanek/podivejte-se-do-hledacku-nikon-d4s-stisknete-spoust

  D4S to je rachot, 24.04.2014 | Reagovat

 • 10

  Korč

  Reaguje na (9) | Dobrý den, vzhledem k tomu, že při tomto žánru se často dostanete do zhoršených světelných podmínek, určitě D4s

  Kryštof Korč - Megapixel, Zástupce vedoucího a specialista na foto a studio techniku, 23.04.2014 | Reagovat

 • 9

  Avatar

  Chtěl jsem se zeptat,co je lepší na wildlife Nikon D4,nebo Nikon D4s. Děkuji za odpověd.

  Martin Machala, 22.04.2014 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  Tak jsem si ho koupil, jednoduše proto, že na něj mám peníze a profík rozhodně nejsem a po odfocení první svatby velmi doporučuji asi tak z milionu důvodů, myslím, že pan Kocián by ho za svůj D3100 docela rád vyměnil... Jediný problém je ten, že zatím musíte RAWy z D4S převrátit do DNG, aby je Lightroom přečetl. PJ

  Pavel J., 09.04.2014 | Reagovat

 • 7

  Michalík

  Reaguje na (5) | Dobrý den, souhllasím s vámi. Míru šumu resp. jeho posuzování je čistě subjektivní záležitostí. Někdo je méně náročný na šum takže snese jinou úroveň šumu než jiný, který je náročný více. Pro všechny pak platí, že šum je dobře viditelný na monitoru, kde si jej můžete prohlížet 1:1. V případě tisku na formát A4, A3 nebo zmenšení na web vypadá snímek daleko lépe ve všech směrech. Mě se úroveň šumu z modelu D4s líbí moc. V podstatě na ISO 25800 lze pořizovat ještě snímky, které jsou použitelné.

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 01.04.2014 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím