Recenze Nikon D50 tělo

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • cena
 • nízká spotřeba - dlouhá výdrž baterie
 • výměnné objektivy
 • ergonomie

Co se nám nelíbí

 • absence batery packu
 • pomalý autofokus

Představení Nikon D50 tělo

Představení Nikon D50 tělo

Sympaticky otevřené okno do světa pravých zrcadlovek. Rychlý, ovladatelný, energeticky nenáročný přístroj s možností upgradu množstvím kvalitních objektivů a blesků od firmy Nikon i jiných výrobců. Působí odlechčenějším dojmem než Nikon D70s. Rychlost jak u autofokusu, tak i v sekvenčním snímání je trochu pomalejšíí , ale obrazově jsou s D70s na stejné urovni.

Popis a parametry

Popis a parametry

Digitální zrcadlovka pro nadšené amatéry. Lehká výkonná zrcadlovka s výbornou ergonomií. Rozlišení 6,1 Mpx, manuální režimy, rozsah ISO 200-1600, závěrka 30-1/4000 s, LCD 2,0", paměťové karty SD, JPEG, RAW, hmotnost 640 g.

Fotoaparát D50 je ideálním vstupním modelem systému digitálních jednookých zrcadlovek, vybaveným mnoha automatickými funkcemi pro snazší zhotovení vynikajících snímků. Ať již fotografujete cokoli, máte vždy k dispozici digitální motivové programy, které za vás automaticky nastaví optimální expozici. Stačí pouze nastavit volič provozních režimů na příslušný symbol, a D50 se postará o to ostatní. S malými rozměry a nízkou hmotností padne fotoaparát přesně do rukou a poskytne ostré a brilantní výsledky při zachování možnosti výraznějších tvůrčích zásahů do tvorby snímků.

Hlavní rysy

 • CCD snímač formátu DX s 6,1 milionem pixelů pro výjimečně životné a detailní snímky s vysokým rozlišením – ideální pro zvětšování.
 • Sériové snímání frekvencí 2,5 obr./s kombinované s časy závěrky až 1/4000 s a synchronizačním časem pro blesk 1/500 s
 • Vysokokapacitní lithium-iontová baterie EN-EL3 s kapacitou postačující pro zhotovení až 2000 snímků na jedno nabití; nová kompaktní nabíječka MH-18a
 • Rozměrný, jasný 2" LCD monitor pro snadnou kontrolu snímků a zobrazení snadno pochopitelných, barevně kódovaných menu. Praktické tlačítko „Help“ pro jednoduchý popis zobrazených funkcí.
 • 7 digitálních motivových programů pro automatickou optimalizaci nastavení fotoaparátu a překrásné snímky za všech okolností. Programy včetně plně automatického režimu Auto, režimů Portrét, Krajina, Sport, Makro, Noční portrét a nového režimu Děti, vylepšujícího reprodukci mladé pleti. K dispozici je také plně manuální režim pro uživatele, kteří chtějí tvůrčím způsobem zasahovat do snímků.
 • Přesné a optimální řízení expozice v libovolných světelných podmínkách. Nová technologie detekce světel a stínů, kompenzující pod- a přeexpozici.
 • Pokrokový 5bodový autofokus s prediktivním ostřením a funkcí Lock-on™ pro přesnější a jistější sledování objektu. Automatický pomocný AF reflektor pro zaostřování za nízké hladiny osvětlení.
 • Možnost rychlého a snadného tisku snímků bez použití počítače na zařízeních, kompatibilních se standardem PictBridge.

Objektivy Nikkor a blesky Nikon
Díky podpoře systému Total Imaging System společnosti Nikon je fotoaparát kompatibilní se širokou řadou vysoce kvalitních objektivů Nikkor a také s blesky SB-800 nebo SB-600, které tvoří základ systému kreativního osvětlení společnosti Nikon.


Rozhraní a napájení

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Digitální zrcadlovka (DSLR)

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 6 Mpx
Rozlišení fotografií 3008x2000, 1504x1000, 2256x1496
Obrazový snímač CCD
Poměr stran snímku 3:2

Objektiv

Typ bajonetu Nikon F
Digitální zoom Ne
Crop faktor 1,5 x

Zaostřování

Počet AF bodů 1
Pomocné světlo AF Ano
Možnost použít předsádkové čočky Ano

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové
Korekce expozice ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 200
ISO - maximální citlivost 1600

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000

Fotografování

Expoziční režimy P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání 2,5 sn./s
Scénické režimy Portrét, Krajina, Děti, Sport, Makro, Noční portrét

Hledáček

Typ hledáčku Optický

LCD

Velikost displeje 2 "
Rozlišení displeje v bodech 130000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 133 x 102 x 76
Hmotnost 620 g
Barva černá, stříbrná

Ostatní

Číslo produktu VBA120AE
Příslušenství v balení Řemen, krytka těla, krytka okuláru hledáčku, Viodeo kabel, USB kabel, nabíječka (MH-18a), dobíjecí lithium-iontová baterie (EN-EL3), pryžová očnice, krytka sáněk, CD-ROM se softwarem PictureProject, stručný návod k obsluze, návod k obsluze, záruční list
Značka Nikon

Zobrazit popis a parametry