PN: VBA240KZ02, ID: 003268

Digitální zrcadlovka Nikon D5000 + 18-55 II mm

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 12,3 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 4 sn./s

Sháníte Nikon D5000 + 18-55 II mm?

„Nikon D5000 + 18-55 II mm“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D5000 + 18-55 II mm?

Začít s výkupem

Na splátky bez navýšení! Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Sada D5000 18-55 II lens kit obsahuje tělo fotoaparátu D5000 a lehký objektiv AF-S DX NIKKOR 18-55 mm, který je perfektní pro interiéry, svatby, portréty a snímky krajiny. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Nikon D5000

Přístroj D5000 je vybaven převratnou technologií záznamu videosekvencí v HD kvalitě, kterou byl jako první vybaven fotoaparát D90. Díky množství zabudovaných editačních funkcí, rozsáhlé nabídce motivových programů, obrazovému snímači s 12,3 milionu pixelů a velkému rozsahu citlivostí v rozmezí ISO 200 až ISO 3200 lze velmi snadno pořídit vysoce kvalitní snímky.

"Nikon nabízí v tomto fotoaparátu špičkovou kvalitu obrazu a technologie převzaté z modelů vyšší třídy. Uživatelé tak mohou na vlastní kůži pocítit výjimečnost, kterou jsou výrobky Nikon proslavené", říká Jordi Brinkman, produktový manažer společnosti Nikon Europe. "Unikátní výklopný a otočný LCD monitor fotoaparátu D5000 usnadňuje fotografování z libovolných úhlů a vnáší tak do vašich snímků zcela nový pohled. Dalším přínosem tohoto fotoaparátu je funkce D-Movie (vůbec poprvé byla představena v přístroji D90), která bude nyní dostupná širšímu spektru uživatelů, kteří vyhledávají další možnosti využití fotoaparátu, chtějí získat nové zkušenosti nebo si pořídit dokonalejší zrcadlovku."

Sledujte život ze všech úhlů

Výklopný a otočný 2,7" LCD monitor fotoaparátu D5000, který umožňuje snímání z libovolného úhlu, nabízí zcela novou perspektivu vašich fotografií. Pohyblivý monitor vám umožňuje pořizovat záběry z jakékoliv pozice - jestliže fotografujete na koncertě a chcete získat snímek z nadhledu nad hlavami publika nebo z podhledu, vždy můžete upravit nastavení monitoru tak, abyste mohli komfortně pozorovat fotografovaný objekt. Monitor můžete navíc sklopit směrem k tělu fotoaparátu, kde je chráněn před poškozením v případě, kdy používáte k fotografování hledáček fotoaparátu. Monitor lze rovněž zcela otočit a snadno pořídit perfektní autoportrét. Monitor nepřekáží díky kvalitní ergonomii a možnosti vyklopit jej směrem dolů. Design fotoaparátu umožňuje pevné uchopení, které zabrání rozhýbání snímků.

Živý náhled a funkce D-Movie

Schopnost pořizovat videosekvence s využitím digitální jednooké zrcadlovky výrazně zvýší vaše tvůrčí možnosti. Například volbou vhodného objektivu a nastavením předvoleb pro optimalizaci snímků získáte novou perspektivu a zvýšíte emocionální účinek pořizovaných videosekvencí. Fotoaparát D5000 nabízí funkci D-Movie (zahrnující zvukový doprovod) - záznam videosekvencí ve vysokém rozlišení, které jsou ideální pro nejnovější televizní obrazovky, a obrazový výstup HDMI pro snadné propojení. Jedním tlačítkem aktivovaný režim živého náhledu umožňuje pozorovat aktuální záběr objektivu při pořizování statických snímků i videosekvencí na výklopném a otočném LCD monitoru. Při pořizování statických snímků nabízí fotoaparát čtyři typy autofokusu s detekcí kontrastu (velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, detekci obličeje a nový režim prediktivního zaostřování) pro maximálně snadné fotografování. V režimu prediktivního zaostřování je fotoaparát schopen udržet zaostřený i pohybující se objekt, který se krátkodobě dostane mimo záběr objektivu fotoaparátu - pořizované snímky tak budou vždy ostré.

Motivové programy

S nabídkou celkem 19 motivových programů nemusíte znát pro pořízení dokonalých snímků složité detaily z oblasti digitální fotografie. Stačí jednoduše otočit volič expozičních režimů do polohy scene , zvolit odpovídající motivový program a fotoaparát se postará o vše ostatní. Pro zcela snadnou volbu vhodného motivového programu přístroj navíc při aktivaci jednotlivých motivových programů zobrazuje vzorové snímky pro jednotlivé programy. Dalším snadno použitelným vybavením je široká nabídka editačních funkcí, které umožňují upravovat pořízené snímky a přímo ve fotoaparátu vytvářet požadované vizuální efekty - to vše bez nutnosti použití počítače.

Další vybavení

Bez ohledu na množství funkcí, je přístroj D5000 především velmi kvalitní fotoaparát. S obrazovým snímačem CMOS obsahujícím 12,3 milionu efektivních pixelů, inovativním systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED, rychlým a přesným 11bodovým autofokusem a vysoce odolnou a výkonnou závěrkou je rovněž ideálním vybavením pro fotografy s vyšší úrovní fotografických znalostí. Vysokou kvalitu obrazu podporuje také systém čištění obrazového snímače zahrnující systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu, funkce Active D-Lighting a nastavení pro optimalizaci snímků. Různé možnosti přehrávání snímků na fotoaparátu D5000 jsou stejně tak zábavné jako praktické. Snímky můžete zobrazovat po jednom nebo po stránkách obsahujících až 72 náhledů snímků. K dispozici je rovněž režim kalendáře umožňující třídit snímky podle data a času. Vážným zájemcům o fotografování nabízí přístroj D5000 zobrazení histogramu aktuálně viditelné části snímku pro maximální kontrolu nad expozicí. Přístroj se rovněž dobře ovládá a je opatřen typickým ergonomickým designem Nikon s kompaktním a lehkým tělem. Fotografové pracující v prostředích vyžadujících ticho ocení nový režim Tichá expozice a vestavěný výklopný blesk, který se automaticky aktivuje v případě světelných podmínek vyžadujících jeho použití. Praktickým vybavením pro fotografování na cestách je podpora jednotky GPS Nikon GP-1. Další výhodou fotoaparátu je výstup HDMI sloužící k finálnímu představení vašeho fotografického snažení rodině a přátelům. Fotoaparát Nikon D5000 je kompatibilní s širokým spektrem objektivů AF-S a AF-I Nikkor.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 12,3 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 2144x1424, 3216x2136, 4288x2848
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 11
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 125
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 4 sn./s
Prodleva samospouště: 2, 20
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Děti, Sport, Makro, Noční portrét, Noční krajina, Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Portrét zvířat, Světlo svíčky, Kvetoucí příroda, Podzimní barvy, Jídlo, Silueta, High-key a Low-key
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -1,7 až +0,7
Zvětšení hledáčku: 0,78 x
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
Živý náhled (Live View): Ano
Výklopný displej: Ano
Stavový displej: Ne
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/200
Korekce zábleskové expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 13 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ne
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 127 x 104 x 80
Hmotnost: 560 g
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA240KZ02
Příslušenství v balení: Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL9a, rychlonabíječka MH-23, krytka okuláru hledáčku DK-5, gumová očnice DK-21, USB kabel UC-E4, A/V kabel EG-D2, Řemínek AN-DC2, krytka sáněk pro příslušenství BS-1, krytka těla, disk CD-ROM se softwarem Software Suite
Značka: Nikon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D5000 + 18-55 II mm v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D5000 + 18-55 II mm, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D5000 + 18-55 II mm

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (122 - 113)

 • 122

  Bouška
  Reaguje na 119 | Dobrý den, já bych dal určitě přednost D5000, kvalita fotek je na lepší úrovni a nabídka funkcí také.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.09.2010 | Reagovat

 • 121

  Bouška
  Reaguje na 120 | Dobrý den,stejné objektivy použít nejdou, ale jinak neuděláte chybu ani s jedním z nich. Já bych dal přednost D5000, nabízí kromě jiného i možnost natáčení videa.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.09.2010 | Reagovat

 • 120

  Avatar
  Dobrý den, jsem na pochybách o výběru fotoaparátu buď nikon D5000 nebo Sony alfa A500. Poradil byste mi prosím? Děkuji (P.S.: slyšel sem že na Nikon a sony pasují stejné objektivy je to pravda?)

  Pavel Štefan, 27.09.2010 | Reagovat

 • 119

  Avatar
  Dobry den, jsem zacatecnik a chtel bych si koupit svoji prvni digitalni zrcadlovku. Fotim hlavne pri cestovani, sportovni akce a na party. Nevim jestli si mam koupit Nikon D5000 + 18-55 || mm nebo Canon 1000D + Tamron AF 18-200mm. Libi se mi vice Nikon, ale Canon ma univerzalnejsi objektiv. Mohl by jste mi poradit co by pro me bylo lepsi? Dekuji

  Jakub, 24.09.2010 | Reagovat

 • 118

  Bouška
  Reaguje na 117 | Dobrý den, chybu neuděláte ani s jedním z nich, obrazový výkon je vynikající u všech jmenovaných. Já bych asi vybral Nikon, v "dostupné" cenové kategorii mi přijde, že má lepší objektivy.

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.09.2010 | Reagovat

 • 117

  Avatar
  Dobrý den, chci si koupit svoji první zrcadlovku. Která je nejlepší (kvalita obrazu, ovládání, cena příslušenství)? Nikon D5000 nebo Canon 500D? Nebo je lepší si připlatit a koupit Canon 550D. Osobně bych radši nějaký Canon, mám s ním dobré zkušenosti? Děkuji.

  Karel, 05.09.2010 | Reagovat

 • 116

  Bouška
  Reaguje na 115 | Dobrý den, výhodou D5000 je ještě například možnost natáčení videa, nebo vyklápěcí displej. A také třeba vyšší rozlišení. Oba přístroje (respektive jejich parametry) můžete porovnat přímo u nás na webu, viz http://www.megapixel.cz/porovnani.

  Luděk Bouška - Megapixel, 01.09.2010 | Reagovat

 • 115

  Avatar
  Omlouvám se,ale nevšimla jsem si dotazu přede mnou od Adély, je na stejným principu jako moje otázka, můžete mi ještě prosím uvést další věci ve kterých je Nikon D 5000 výkonější než Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS. A ještě jestli mi můžete dát tip na nějakou stránku kde lze porovnat fotoaparáty. Děkuji moc Nikola

  Nikola, 30.08.2010 | Reagovat

 • 114

  Avatar
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, začínám s focením a moc se ve foťácích nevyznám, proto bych chtěla poradit jakému foťáku by jste dal přednost zda Nikon D5000 + 18-55 II mm nebo Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS a v čem je lepší. Děkuji moc za odpověď Nikola

  Nikola, 30.08.2010 | Reagovat

 • 113

  Bouška
  Reaguje na 112 | Dobrý den, snad ve všech ohledech je výkonnější tento D5000, má lepší kvalitu fotek, lepší nabídku funkcí, ...

  Luděk Bouška - Megapixel, 27.08.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím