Recenze Nikon D700 tělo

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • vynikající obrazová kvalita
 • rychlost snímání až 8 snímků za sekundu
 • odolnost proti prachu a vlhkosti
 • vynikající displej
 • velmi výkonný akumulátor
 • možnost použití DX objektivů
 • živý náhled
 • relativně malé rozměry a hmotnost
 • vylepšené ovládání

Co se nám nelíbí

 • Na žádnou nevýhodu si bohužel nemohu vzpomenout...

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Nikon D700 tělo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Nikon D700 tělo v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Nikon D700 tělo

Představení Nikon D700 tělo

Představení Nikon D700 tělo

Pro koho je určen

Nikon D700 je zrcadlovka určená všem, kteří od fotoaparátu vyžadují spolehlivost, odolnost, skvělé obrazové výsledky za jakýchkoliv světelných podmínek, naprosto prvotřídní vybavení funkcemi, ale také pokud možno malé rozměry a hmotnost.

D700 je přístroj, který v nabídce Nikonu zatím chyběl a zaplnil tak mezeru, které si mnozí jistě všimli. Přece jen rozdíl mezi D300 a D3 je poměrně veliký. Bez velkého přehánění se dá říci, že D700 je model, který v sobě spojil výhody obou již zmíněných těl. Má rozměry a ovládání jako D300, ale jinak je skoro stejně vybaven jako D3. To je ohromná výhoda pro všechny fotografy, kteří pro svou práci potřebují co možná nejvýkonnější přístroj, který jim poskytne maximum možností, ale zároveň z nějakého důvodu nechtějí investovat do přístroje, jehož některé vlastnosti by zcela jistě nevyužili. Mám na mysli třeba velmi rychlé sériové snímání a nebo také pro někoho až zbytečně velkou výdrž akumulátoru. A to se nezmiňuji o rozměrech a hmotnosti "čistokrevných" profi přístrojů.

Tento fotoaparát tedy s největší pravděpodobností zvolí profesionální fotografové, kteří fotí třeba svatby a nebo reportáže z různých akcí, jimž techniku neobstarává nějaká bohatá redakce celostátního deníku. D700 je ale stejně vhodný i pro ostatní fotografické žánry, protože díky vynikající odolnosti dokáže naprosto spolehlivě sloužit jak v exterieru (příroda, zvířata, architektura, ...), tak i v atelieru, protože jeho obrazový výkon je na té nejvyšší úrovni.

Ovládání

Pokud jsem se o několik řádků výš zmiňoval o tom, že je D700 jakýsi mezistupeň mezi D3 a D300, tak to platí i pro ovládání. Všechny tyto přístroje mají ovládání velmi podobné a změny jsou tedy naprosto minimální. To je dobře, protože na fotografa zvyklého na ovládání jiných Nikonů nečeká žádné nepříjemné překvapení.

Naopak, u D700 došlo k několika drobným vylepšením, která ovládání ještě usnadňují a zpříjemňují. Jsou to především dvě funkční tlačítka na přední straně přístroje. Obě umožňují nastavení velkého množství funkcí, které chceme mít snadno a rychle přístupné. Jedna z nich je také živý náhled, takže nyní je přístupný už jen po stisku tlačítka (podobně jako u jiných výrobců), takže teď už je živý náhled k dispozici v jakémkoliv režimu snímání a navíc velice pohodlně. Velmi příjemná je také virtuální vodováha v režimu živého náhledu.

Obrazová kvalita

Ne, že by měl D700 nějaké slabiny, ale obrazová kvalita patří k těm nejsilnějším stránkám tohoto přístroje. Kvalita fotek je jedním slovem skvělá. Jak dynamickým rozsahem, za který vděčíme především velkému snímači formátu FX a zároveň ne příliš vysokému rozlišení, tak také šumem. Je pravda, že o šumu se v souvislosti s tímto přístrojem dá mluvit až u citlivostí, které se používají skutečně výjimečně. Můžete si to prohlédnout na ukázkových snímcích, ISO 1600 je naprosto bez problémů a vyšší hodnoty, jako ISO 3200 i 6400 jsou ještě velmi dobře použitelné. Při takto vysokých citlivostech už ale nejsou snímky tak dobře prokreslené, protože softwarová redukce šumu odstraní i drobné detaily. Redukce šumu se ale v případě potřeby dá vypnout.

Nikoho asi nepřekvapí, že skvělých výsledků je možno dosáhnout jen se skvělými objektivy. Nemá žádný smysl pořizovat k tomuto tělu průměrnou optiku, protože v takovém případě zdaleka nebudou využity možnosti, které nám D700 nabízí. Ukázkové snímky byly pořízeny pevnými objektivy Nikon 24 mm F2,8 AF NIKKOR D A, Nikon 35 mm F2 AF NIKKOR D A, Nikon 50 mm F1,4 AF NIKKOR D A a Nikon 85 mm F1,8 AF NIKKOR D A.

 

Jestli mám na závěr shrnout své dojmy do jednoduché věty, řeknu, že z D700 jsem byl nadšen. Je to přístroj, který mě opravdu velmi potěšil snad vším: funkce, kvalita fotek, ovládání, skvělá výdrž baterie (po nafocení 1030ti fotek ukazoval indikátor stavu baterie 41% při použití běžně dodávaného akumulátoru...), odolnost, naprosto dostatečná rychlost (i pro sport), příjemné rozměry a hmotnost a tak dál a tak dál... Jen těžko hledám něco, co bych mu vytknul.
V poměru výkon/cena je to v současnosti (srpen 2008) jednoznačně nejlepší přístroj, který je na trhu.

Podívejte se na základní funkce tohoto přístroje a kompletní obsah základního balení v naší videoprezentaci.

 

Megapixel videorecenze Nikon D700 tělo

Megapixel videorecenze Nikon D700 tělo

Hodnocení zákazníků (5)

Hodnocení zákazníků (5)

5

Přesné železo a neúnavný pracant, to pravé, když to myslíte vážně. ;-)

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ladislav, Brno, 08.06.2012

5

Vše na jedničku,jako vždy, bravo !!!

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ladislav, Brno, 05.06.2012

5

PLUS: skvělý výkon na vyšších ISO a přijatelný charakter šumu (jasový převládá nad barevným), velmi slušný dynamický rozsah a zároveň možnost v případě potřeby "beztrestně" vytáhnout detaily utopené ve stínech, ve většině případů přesná expozice na pravý okraj histogramu bez nutnosti kompenzace, jedinečný systém CLS (Creative Lighting System, možnost řízení externích zábleskových jednotek vestavěným bleskem), přesný a rychlý autofokus, bytelné provedení s ochranou proti povětrnostním vlivům. MÍNUS: na dnešní poměry (04/2012) konzervativní rozlišení (přesto bezproblémový tisk A3+ a snad díky nižšímu rozlišení je D700 poměrně tolerantní i k méně kvalitním sklům), občas nepřesné vyvážení bílé a ne vždy líbivé barvy - vyplatí se fotit do RAW a WB poštelovat v postprocesu. ZÁVĚR: naprostá spokojenost, za současnou cenu velmi dobrá koupě.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Michal, Roztoky, 24.04.2012

5

Perfektní ergonomie, kvalita provedení, použité materiály a super obrazový výstup. Používám v kombinaci s Nikkor 24-120 4 VR k a Nikkor 105 Micro 2,8 VR k naprosté spokojenosti. Časté přirovnání, že je to "tank s něžným srdcem" je naprosto vystihující :-) Prostě jsem spokojen.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ctirad, Hranice-město, 12.04.2012

5

Se zakoupeným zbožím jsem velice spokojen

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Martin, Ořechov, 29.03.2012

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2 000 Kč zdarma! Nová digitální zrcadlovka formátu FX, určena fotografům, kteří hledají mobilní dobře vyváženou digitální zrcadlovku odolnou proti prachu a vlhkosti. Snímač FX 12,1 Mpix, systém čištění snímače, sekvenční snímání 8 sn./s. Nový firmware ke stažení zde.

Nikon D700

Fotoaparát D700 rozšiřuje řadu jednookých zrcadlovek Nikon formátu FX a nabízí převratné technologie a vysoký výkon v těle diskrétních rozměrů. Vysoce citlivý obrazový snímač CMOS s 12,1 milionu pixelů nabízí široký rozsah citlivostí ISO 200 až ISO 6400 a je vybaven jednotkou automatického čištění. Obvod pro zpracování obrazu EXPEED umožňuje pořizovat snímky s vynikajícími detaily a tonální gradací frekvencí až 5 obr./s (8 obr./s při použití volitelného Battery Packu MB-D10 a baterie EN-EL4a). Pokročilý systém detekce motivu produkuje vynikající expozice a je podporován osvědčeným 51bodovým AF systémem Nikon, který nabízí vynikající přesnost zaostření i za nízké hladiny osvětlení. Volitelná nastavení pro optimalizaci snímků usměrňují zpracování snímků ve fotoaparátu a šetří čas při postprodukci, 3" LCD monitor s vysokým rozlišením podporuje dva režimy živého náhledu, a k dispozici je rovněž videovýstup HDMI. S odolným tělem z hořčíkové slitiny chráněným proti klimatickým vlivům je D700 perfektně vyváženou digitální jednookou zrcadlovkou, pomocí které zachytíte všechny pomíjivé okamžiky.

 • Obrazový snímač CMOS formátu FX (formát kinofilmového políčka) s 12,1 milionu pixelů, vysokým odstupem signálu od šumu, širokým dynamickým rozsahem a jednotkou automatického čištění pro minimalizaci hromadění prachu.
 • Citlivost ISO 200 - 6400: možnost rozšíření až na hodnotu ISO 25 600, resp. na hodnotu ISO 100.
 • Sériové snímání frekvencí 5 obr./s (8 obr./s při použití volitelného Battery Packu MB-D10 a lithiové baterie EN-EL4a nebo 8 tužkových baterií AA).
 • Obvod pro zpracování obrazu EXPEED s 14bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním dat pro vynikající detaily a tonální gradaci.
 • Pokročilý systém detekce motivu kombinující snímače autofokusu a měření expozice pro přesné určení expozičních parametrů a optimální zaostření.
 • 51bodový AF modul Multi-CAM3500FX. Individuálně konfigurovatelný AF systém pro činnost 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí.
 • Nastavení pro optimalizaci snímků usměrňující zpracování snímků ve fotoaparátu možností předvolby parametrů zpracování a nabízející plnou kontrolu nad doostřením a nastavením kontrastu, jasu, barevného odstínu a sytosti barev v různých barevných režimech.
 • 3" LCD monitor s 920 000 pixely, rozlišením VGA a širokým pozorovacím úhlem 170°.
 • Živý náhled s podporou autofokusu pro možnost tvorby kompozice snímků na LCD monitoru fotoaparátu. Dva podporované režimy: Hand-held a Tripod.
 • Režim DX Crop s možností automatické aktivace při použití objektivu DX.
 • Rychlá reakce: Zpoždění závěrky cca 40 ms.
 • Funkce Active D-Lighting umožňující díky automatické aplikaci lokálních úprav kontrastu v okamžiku expozice dosahovat snímků s vynikající úrovní kontrastu.
 • HDMI videovýstup umožňující propojení s videosystémy s vysokým rozlišením.
 • Intuitivní ergonomie s optimalizovaným rozmístěním ovládacích prvků pro rychlé a komfortní ovládání.
 • Odolné tělo z hořčíkové slitiny: Utěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti.
 • Podpora bezdrátových sítí LAN a sítí Ethernet prostřednictvím volitelného bezdrátového síťového rozhraní WT-4.

 

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení snímače 12,1 Mpx
Rozlišení fotografií 2128x1416, 4256x2832, 3184x2120, 2784x1848, 2080x1384, 1392x920
Technologie snímače CMOS
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Crop faktor 1 x

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru EXPEED

Objektiv

Typ bajonetu Nikon F

Ostření

Počet AF bodů 1
Pomocné světlo AF Ano

Expozice a fotografování

Poměr stran snímku 3:2
Způsob měření expozice Zónové
Rozsah korekce expozice ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 25600
Rychlost sériového snímání 8 sn./s

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/8000

Hledáček

Typ hledáčku Optický
Pokrytí hledáčku 95 %
Dioptrická korekce -3 až +1
Zvětšení hledáčku 0,72 x

Displej

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje v bodech 920000
Živý náhled (Live View) Ano
Výklopný displej Ne
Stavový displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku 1/250
Korekce expozice blesku ± 3 EV po 1/3 EV
Směrné číslo blesku 12
Sáňky pro externí blesk Ano
Dálkové řízení extreního blesku Ano

Záznam

Formáty souborů JPEG, RAW

Rozhraní a napájení

Fyzikální specifikace

Materiál Hořčík
Rozměry v mm 147 x 123 x 77
Hmotnost 995 g

Paměťové karty

Typ paměťové karty CF (Compact Flash)

Ostatní

Číslo produktu VBA220AE
Příslušenství v balení Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL3e, rychlonabíječka MH-18a, USB kabel UC-E4, videokabel EG-D100, řemínek AN-D700, krytka těla BF-1A, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, krytka LCD monitoru BM-9, disk CD-ROM Software Suite
Značka Nikon
Typ produktu Zrcadlovka

Zobrazit popis a parametry