Recenze Nikon D70s

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • rychlost ostření a reakcí
 • funkce a ovládání
 • synchronizační čas 1/500

Co se nám nelíbí

 • plastové tělo - konstrukce

Představení Nikon D70s

Představení Nikon D70s

V současné době (prosinec 2005) nejspíše nemůžeme vybrat výkonnější fotoaparát v ceně do 30 000,-. Nikon D70s je vynikající digitální zrcadlovka pro velmi náročného fotoamatéra nebo i pro profesionála. Ten ho ale musí střežit jako oko v hlavě, jelikož konstrukce a materiál těla nedovolí příliš velké mechanické zatížení. Jinak je těžko co vytknout. Má výborné ovládání, množství funkcí a jedinečný synchronizační čas 1/500 vteřiny. Použití vyšších citlivostí není nejmenší problém.

Popis a parametry

Popis a parametry

Rychlá výkonná digitální zrcadlovka, vhodná i pro profesionální využití. Rozlišení 6,1 Mpx, ISO 200-1600, závěrka 30-1/8000 s, LCD 2,0", paměťové karty CompactFlash I + II, JPEG, RAW, váha 679 g.

Fotoaparát D70s je evolucí vysoce ceněného modelu D70. Přístroj se vyznačuje stejnou kvalitou obrazu, vysokou výkonností a uživatelsky přívětivým ovládáním jako D70, a obsahuje další vylepšení napomáhající fotografům zachycovat náhodné výjevy a životní situace.

Hlavní rysy

 • Pokrokový CCD snímač formátu DX s 6,1 milionem pixelů a výjimečně detailním obrazem s vysokým rozlišením a čistými, živými barvami pro tisk na velké
 • Rychlý start za 0,2 s a snímání rychlou frekvencí 3 obr./s v délce až 144 snímků. Nejkratší čas závěrky 1/8000 s a špičkový synchronizační čas pro blesk 1/500 s
 • Nová, výkonná dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL3a s kapacitou postačující na zhotovení až 2500 snímků na jedno nabití.
 • Nová volitelná kabelová spoušť Remote Cord MC-DC1 je pohodlným řešením pro snímky krajin, noční snímky dlouhými časy závěrky, makrosnímky a snímky pořizované ze stativu. K dispozici je rovněž bezdrátové dálkové ovládání – infračervené dálkové ovládání ML-L3.
 • Extrémně velký a jasný 2" LCD monitor pro snadnou kontrolu snímků a přehlednou práci se snadno pochopitelnými, barevně kódovanými menu.
 • 25 pokrokových uživatelských funkcí pro úpravu funkce fotoaparátu vzhledem ke specifickým požadavkům fotografa.
 • 5bodový AF-systém MulticamCAM900 pro ostré zachycení všech objektů; pomocný AF reflektor pro správné zaostření za nízké hladiny osvětlení. Prediktivní zaostřování fotoaparátu poskytuje řezavě ostré snímky rychle se pohybujících objektů. Měření expozice 3D Colour Matrix s 1005pixelovým snímačem automaticky zajišťuje konzistentní, přesné expozice započítáním jasu, kontrastu, barvy, zvoleného zaostřovacího pole a vzdálenosti u každého snímku do výsledné expozice.
 • Digitální motivové programy s automaticky optimalizovanými nastaveními fotoaparátu pro nejlepší fotografické výsledky v případech, kdy není čas na nastavování času resp. clony ve standardních expozičních režimech. Plně manuální expoziční režim umožňující pokročilým uživatelům kompletní kontrolu nad expozičními parametry snímků.
 • Vestavěný blesk s i-TTL řízením záblesku a rozšířeným vyzařovacím úhlem, pokrývajícím objektivy od 18 mm. Podpora systému kreativního osvětlení Nikon s možností využití vestavěného blesku jako řídícího blesku (MASTER) pro bezdrátové ovládání jedné skupiny blesků SB-600 nebo SB-800.Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 6 Mpx
Obrazový snímač CCD
Poměr stran snímku 3:2

Objektiv

Typ bajonetu Nikon F
Digitální zoom Ne
Crop faktor 1,5 x

Zaostřování

Počet AF bodů 1

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost 200
ISO - maximální citlivost 1600

Fotografování

Expoziční režimy P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání 3 sn./s

Hledáček

Typ hledáčku Optický

LCD

Velikost displeje 2 "
Rozlišení displeje 130000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Typ paměťového media CF (Compact Flash)

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 140 x 111 x 78
Hmotnost 679 g

Ostatní

Číslo produktu VBA110AE
Příslušenství v balení Řemen, krytka těla, krytka okuláru hledáčku, krytka LCD monitoru, videokabel, USB kabel, nabíječka (MH-18a), dobíjecí lithium-iontová baterie (EN-EL3a), pryžová očnice, CD-ROM se softwarem PictureProject, stručný návod k obsluze, návod k obsluze, záruční
Značka Nikon

Zobrazit popis a parametry