Nikon D7200 přináší výkonnější autofokus, vyšší kvalitu snímků a WiFi konektivitu Produktové aktuality

Nikon D7200 přináší výkonnější autofokus, vyšší kvalitu snímků a WiFi konektivitu

Luděk BouškaAktualizováno: 2. 3. 2015 v 15:13 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon dnes představil novou digitální jednookou zrcadlovku jako vrcholný model své řady fotoaparátů formátu DX. Rychlý, všestranný a plně propojitelný sofistikovaný fotoaparát Nikon D7200 poskytuje dokonalé statické snímky a exceluje rovněž v oblasti videa.

Nikon D7200 - souhrn klíčových vlastností

 • Obrazový snímač formátu DX s 24,2 Mpx: pořizuje snímky s širokým dynamickým rozsahem, nízkou úrovní šumu a bohatou barevnou gradací. 
 • Systém EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu pro dosažení výjimečných výsledků. 
 • Automatické zaostřování profesionální úrovně: 51bodový AF modul Multi-CAM 3500 II. Nabízí pracovní rozsah již od −3 EV (ISO 100, 20 °C). 
 • Široký rozsah citlivostí ISO: umožňuje s jistotou fotografovat při dostupném osvětlení s využitím standardního rozsahu citlivostí ISO 100–25 600.
 • Rychlé sériové snímání: umožňuje fotografovat snímací frekvenci až 6 sn./s při použití formátu DX a až 7 sn./s při použití výřezu 1,3×. V jedné sérii lze pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG.
 • Neomezené sériové snímání: při použití sériového snímání můžete fotografovat i časy závěrky v délce 4 s a delšími, a získat tolik snímků, kolik vám umožní vaše paměťové karty a výdrž baterie. 
 • Časosběrné videosekvence (časosběrné snímání): přístroj umožňuje pořizovat časosběrné videosekvence s plynulými expozičními přechody. 
 • Snadná propojitelnost: podpora Wi-Fi a NFC (Near Field Communication) umožňuje snadné sdílení.
 • Videosekvence D-Movie: fotoaparát nabízí záznam Full HD videosekvencí ve formátu DX frekvencí až 25p/30p, resp. při použití režimu výřezu 1,3× frekvencí až 50p/60p. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat nastavení pro videosekvence na jediném místě. 
 • Vysoce kvalitní zvuk: vynikající možnosti pro ovládání zvuku dovolují získat stopáž videosekvencí s profesionálním zvukem.
 • Výřez 1,3×: nabízí prodloužený dosah teleobjektivu, vyšší rychlost práce a širší pokrytí obrazového pole zaostřovacími poli. 
 • Systém Picture Control 2.0: nabízí sedm volitelných předvoleb Picture Control. Obsahuje novou předvolbu Ploché pro snazší postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu a umožňuje jemné vyvážení úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.
 • Jasný hledáček: zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole a nabízí vynikající viditelnost v exteriéru i v podmínkách tvrdého protisvětla.
 • Monitor s nastavitelným barevným podáním: antireflexní 8cm (3,2˝) monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely. Umožňuje přizpůsobit vyvážení barev a jas v libovolném směru.
 • Vysoká pevnost a odolnost: konstrukce fotoaparátu je prachotěsná a odolná proti klimatickým vlivům a nárazům. Závěrka je testovaná na 150 000 pracovních cyklů.
 • Vestavěný blesk: nabízí inteligentní i-TTL řízení záblesku a funkci řídicí jednotky.
 • Energeticky úsporná konstrukce: Fotoaparát pořídí až 1 110 statických snímků a až 80 minut stopáže videosekvencí na jedno nabití extrémně kompaktní a lehké dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.
 • Paměťová média: dva sloty pro karty SD zaručují plynulé fotografování. Oba sloty jsou kompatibilní s paměťovými kartami s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I.
 • Dodávaný software: nabízí pokračování tvůrčího procesu po pořízení snímků. Speciální software Nikon poskytuje rozsáhlé možnosti importování, třídění, úprav a sdílení snímků a videoklipů.

 

Fotoaparát D7200 obsahuje množství funkcí z osvědčených modelů Nikon formátu FX a nabízí tak náruživým fotografům rozsáhlé možnosti. Jde o fotoaparát připravený splnit ambice každého fotografa, který chce pořizovat výjimečné snímky pomocí lehké digitální jednooké zrcadlovky.

Přístroj D7200 umožňuje díky systému automatického zaostřování, který je odvozen od legendárních profesionálních fotoaparátů Nikon, jako první přístroj formátu DX přesně zaostřovat objekty již od hodnoty osvětlení −3 EV. V kombinaci s širokým rozsahem citlivostí ISO a rychlým sériovým snímáním fotoaparátu tak můžete získat ostré snímky za nízké hladiny osvětlení a dosáhnout brilantní stopáže videosekvencí nočních scén. Tvůrčí možnosti přístroje rozšiřují funkce pro pořizování snímků světelných stop a plynulých časosběrných videosekvencí, stejně jako rozsáhlá řada kompatibilních objektivů NIKKOR DX a FX.

Fotoaparát D7200 je rovněž první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon s podporou technologie NFC (Near Field Communication). Nyní si uživatelé mohou zvolit, jestli budou chtít přenášet pořízené snímky do chytrého zařízení pomocí technologie NFC nebo pomocí funkce Wi-Fi fotoaparátu. Pokud jde o videosekvence, kombinace všestranných funkcí pro video a lehkého těla fotoaparátu formátu DX činí z přístroje D7200 vítaný příspěvek do libovolného produkčního prostředí. Samostatné menu videosekvencí pro nastavení videa, pokročilé možnosti ovládání zvuku a nejnovější generace předvoleb Picture Control nabízejí vynikající úroveň všestrannosti. A fotoaparát je kompatibilní s novým volitelným bezdrátovým mikrofonem Nikon ME-W1, který umožňuje zachycovat kvalitní zvuk ve vzdálenosti až 50 m.

Splnění všech vašich ambicí

Díky velkému obrazovému snímači formátu DX, systému zpracování obrazu EXPEED 4 a rozsahu citlivostí ISO 100–25 600 budou mít vaše snímky extrémně široký dynamický rozsah, nízkou úroveň šumu a bohatou barevnou gradaci. Snímky libovolného objektu v tiskové kvalitě s 24,2 milionu pixelů a brilantní stopáž videosekvencí získáte i při práci za nízké hladiny osvětlení.

Vynikající všestrannost přístroje posiluje automatické zaostřování profesionální úrovně (převzaté z přístrojů Nikon formátu FX), které umožňuje fotografovat, aniž byste byli omezováni objektem nebo místem. 51bodový AF modul Multi-CAM 3500 II pracuje již od úrovně osvětlení −3 EV (ISO 100, 20 °C) a zaostřuje s vysokou přesností každý objekt i při práci za velmi nízké hladiny osvětlení. Patnáct křížových snímačů uprostřed obrazového pole zaručuje přesné zachycení objektu. Prostřední zaostřovací pole je kompatibilní se světelností f/8 a umožňuje automaticky zaostřovat s více kombinacemi objektiv/telekonvertor.

Fotoaparát nabízí sériové snímání frekvencí až 6 sn./s ve formátu DX a až 7 sn./s ve formátu výřezu 1,3×. Velká vyrovnávací paměť fotoaparátu umožňuje pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG v jedné sérii. Režim výřezu 1,3× umožňuje navíc prodloužit nejdelší ohniskovou vzdálenost objektivů NIKKOR za současného pokrytí celého obrazového pole 51 zaostřovacími poli automatického zaostřování.

Kinematograficky působící videosekvence ve vaší režii

Fotoaparát nabízí záznam Full HD videosekvencí frekvencí až 25p/30p, resp. při použití režimu výřezu 1,3× frekvencí až 50p/60p. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat veškerá nastavení videa na jednom místě a pořizovanou stopáž lze zaznamenávat na paměťové karty ve dvou slotech pro paměťovou kartu SD, resp. posílat prostřednictvím rozhraní HDMI na externí záznamové zařízení nebo monitor. Při záznamu lze využívat expoziční režim M v kombinaci s automatickou regulací citlivosti ISO, aby se dosáhlo plynulých přechodů mezi tmavými a jasnými oblastmi, a režim Zebra dovoluje přesně posuzovat přeexponovaná místa.

Předvolba Picture Control Ploché zajišťuje snazší barevné korekce při postprodukci. A vzhledem k tomu, že kvalita zvuku může mít zásadní vliv na vyznění celé videosekvence, nabízí fotoaparát pokročilé ovládací prvky pro regulaci zvuku, které umožňují zvolit frekvenční rozsah (široký rozsah frekvencí / rozsah pro lidský hlas) nebo potlačit hluk větru při záznamu prostřednictvím vestavěného mikrofonu. V případě záznamu zvuku prostřednictvím externího mikrofonu je k dispozici vynikající nový volitelný bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1, který zvýší působivost stopáže vašich videosekvencí pomocí brilantního zvuku zaznamenaného přímo v místě jeho zdroje. Zvuk je zachycován vysílačem mikrofonu i přijímačem, takže lze zaznamenat zvuk pomocí mikrofonu samotného a/nebo pomocí mikrofonu a přijímače. Tímto způsobem lze snadno zaznamenat pouze váš hlas, pouze hlas objektu nebo obousměrnou konverzaci.

Sdílení nové úrovně

Chcete-li přenést snímky na chytré zařízení s podporou NFC, stačí se jen dotknout fotoaparátem D7200 chytrého zařízení, a ihned můžete přenést snímek zobrazený na monitoru LCD fotoaparátu. Volitelně můžete použít pro přenos působivých snímků prostřednictvím kompatibilního chytrého telefonu nebo tabletu vestavěné připojení Wi-Fi. Stačí jen nejprve stáhnout zdarma dostupnou aplikaci Nikon Wireless Mobile Utility do chytrého zařízení. Vestavěné připojení Wi-Fi umožňuje rovněž dálkově ovládat závěrku fotoaparátu pomocí chytrého zařízení pro snadné umístění fotoaparátu do požadované pozice a využití různých zajímavých úhlů pohledu.

Pro získání více možností při bezdrátovém fotografování lze použít bezdrátový vysílač/přijímač WR-R10 a bezdrátový vysílač WR-T10 nebo ovládat nastavení fotoaparátu pomocí bezdrátového dálkového ovládání WR-1. Chcete-li se připojovat ke kabelovým sítím Ethernet a bezdrátovým sítím LAN, použijte volitelnou komunikační jednotku UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním WT-5.

Zkoumání, tvorba, experimentování

Při práci s 8cm (3,2˝) monitorem s 1 229 000 pixely můžete v libovolném směru přizpůsobovat barevné podání a jas zobrazení podle svých vlastních preferencí. Hledáček je vybaven organickým EL zobrazovačem pro jasné a kontrastní zobrazení informací a nízkou spotřebu energie. Druhá generace systému Nikon Picture Control poskytuje bez ohledu na to, jestli jde o statické snímky nebo videosekvence, hodnotný nástroj pro plnou kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, odstínem, zřetelností a sytostí barev. Předvolba Ploché zachovává všechny detaily obrazu a bohaté tonální informace ve světlech i stínech a zaručuje tak naprostou svobodu při postprodukci. Parametr Zřetelnost umožňuje přesné nastavení kontrastu pro rozlišení jemných struktur.

 

Mezi další tvůrčí funkce patří časosběrné snímání, které umožňuje vytvářet za pomoci jednoduchých operací v menu časosběrné videosekvence s jemnými expozičními přechody. A při použití sériového snímání můžete fotografovat i časem závěrky 4 s a delšími, a získat tak vynikající snímky světelných stop. Počet pořiditelných snímků je omezen pouze kapacitou paměťových karet a výdrží baterie.


Bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1

Bezdrátový mikrofon ME-W1 je extrémně praktickým příslušenstvím pro libovolný fotoaparát vybavený konektorem pro mikrofon. Mikrofon je konstruován tak, aby zachycoval čistý, nepřerušovaný zvuk přímo v místě jeho zdroje, a poskytuje kvalitu zvuku na úrovni vzbuzující pozornost posluchačů. Mikrofon se skládá z vysílače a přijímače komunikujících prostřednictvím rozhraní Bluetooth, takže lze systém snadno nastavit a používat. Mikrofon ME-W1 nabízí až tři hodiny trvalého provozu na jednu baterii a je ideální pro záznam prezentací, pro rozhovory na ulici a pro videoblogy v profesionální kvalitě. A pokud budete chtít zaznamenat hudební představení stereofonně, stačí jen zapojit do konektoru pro externí mikrofon na mikrofonu ME-W1 stereofonní mikrofon Nikon ME-1.

Kvalitní zvuk přímo v místě jeho zdroje

Pokud se potřebujete pohybovat nebo pokud natáčíte v hlučných prostředích, může pro vás být bezdrátový mikrofon neocenitelným příslušenstvím. Díky možnosti umístit mikrofon přímo v místě zdroje zvuku můžete snadno dodat své videosekvenci další úroveň emocí zachycením čistého hlasu hovořící osoby nebo zaznamenat zvuky na obtížně přístupných místech. V případě mikrofonu ME-W1 zaznamenává zvuk vysílač mikrofonu i přijímač. Zvuk lze zaznamenat pomocí mikrofonu samotného a/nebo pomocí mikrofonu a přijímače. Tímto způsobem lze snadno zaznamenat pouze hlas objektu nebo obousměrnou konverzaci. Možnost jednosměrného nebo obousměrného záznamu zvuku je velmi užitečná bez ohledu na to, jestli zaznamenáváte rozhovor nebo videoblog „člověka na scéně“.

Všestranné provedení

Bezdrátový mikrofon ME-W1 není výhodou jen pro uživatele digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, ale je kompatibilní s širokou řadou fotoaparátů. Libovolný fotoaparát Nikon 1 nebo COOLPIX vybavený konektorem pro mikrofon lze použít přímo, pomocí volitelných speciálních kabelů lze k mikrofonu ME-W1 připojit řadu zařízení třetích výrobců. Zvukový vstup je monofonní, ale pokud chcete zaznamenávat zvuk stereofonně, jednoduše zapojte volitelný stereofonní mikrofon Nikon ME-1 do konektoru pro externí mikrofon na mikrofonu ME-W1. Bez ohledu na to, jestli budete zaznamenávat hudební představení nebo prezentaci, získáte vždy svobodu pohybu a volby kompozice obrazu bez ovlivnění kvality nebo směrovosti zvuku.

Snadná přenosnost a vysoká odolnost

Mikrofon ME-W1 pracuje bez přerušení po dobu až tří hodin na jednu baterii AAA a lze jej tedy velmi snadno napájet. V kombinaci s kompaktními rozměry a konstrukcí odolávající vodě, nárazům a prachu je tento mikrofon vysoce praktickým nástrojem. Ať již budete brázdit ulice a natáčet rozhovory s lidmi pro nový videoblog, zaznamenávat dlouhé události nebo celý den natáčet scény do hraného filmu, vždy budete mít k dispozici dostatečnou přenosnost a odolnost.
Zobrazeny komentáře (12 - 1)

 • 12

  Avatar

  Reaguje na (1) | Poslední DX "profi" mašina byla D300s a pořád čekáme na náhradu. Toto i když to vypadá hezky tak to s profi nemá nic společného, sorry....

  Petr Dudek, 04.03.2015 | Reagovat

 • 11

  Avatar

  Problém s olejem který uvádíte, jste získal z vlastní zkušenosti, od známých nebo jste to vyčetl na fórech? Měl jsem všechny Vámi uvedené modely a nikdy jsem tento problém neměl a ani nevím o nikom z mého okolí, že by se s tímto jevem setkal. Možná se jednalo o nějaké první kusy daného modelu. Takže bych z toho nedělal takovou kovbojku :-)

  Denis, 04.03.2015 | Reagovat

 • 10

  Avatar

  D7000 byla dobrá novinka, D7100 ji hodně vylepšila a přinesla zcela nový čip, D7200 oproti D7100 moc nepřináší, v zásadě se upgrade a příplatek ani moc nevyplatí, jediná výhoda je, že zlevní současnou D7100 stejně jako D7000 padla až na 15 000 Kč, D7100 by se konečně mohla dostat k magické 20 000 Kč hranici, je možná trochu škoda, že Nikon odepsal D400 a jede si jen cestou D6xx, D7xx a D8xx fullframů. Profi DX tělo mu tak stále chybí, D7xxx ho nemůže plně zastoupit. Než tyto drobné inovace by to chtělo opravdové novinky, řada J a V bezzrcadlovek moc neuspěla, čekal jsem to vzhledem k pidičipu a ceně, ani výprodeje ji moc nezatraktivnili, bezzrcadlovek ano, ale s rozumnějším čipem a tělem a to Nikon stále bohužel nenabízí, je to moc velká škoda. Kdo vystihl správný čas kupoval poslední kusy D300s, D700, D600 či D800 a neprohloupil, novinky jsou výrazně dražší a nic moc nového nepřináší, v zásadě je mírné vylepšení a úpravy, za které se příplatek moc nevyplatí.

  Jan Libich, 04.03.2015 | Reagovat

 • 9

  Avatar

  Za dva roky od predesle verze D7100 minimalni zmeny. Cekal jsem vetsi inovace. Zvazuju prestup z D90 a jedine co me na ni limituje je vyssi sum pri vyssim ISO. Hranicni je tak do tech ISO 1600. Video me nezajima a nove pridani wifi uz vubec ne. DX format pouzivam kvuli cropu na foceni WL. Jako amatersky fotograf prestupovat na FX nechcu, navic ty problemy s modelem D600 a D750 (zaverka, olej a ruzne konstrukcni vady) me opravdu za tezce vydelane penize nestoji. D7000 jsem zavrhl opet kvuli oleji na snimaci a abych pravdu rekl moc uz neverim zadnemu novemu modelu od Nikonu v poloprofi tride. Chci fotit a ne reklamovat a mit stale zrcadlo v servisu. Nevim proc se ta znacka takto zakopava. Nemit vicero objektivu Nikon, zrejme bych zvazoval nad Canonem. Uvidime za pul roku za rok, jake problemy se vyskytnou u D7200 nebo zdali slevni D7100. Zatim zustavam u bezproblemove a plne funkcni D90.

  Tomas Bublik, 03.03.2015 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  Nikon D7200 - No optical low-pass filter. Buffer depth Nikon D7100 - 6 Raw, 50 JPEG, Nikon D7200 - 18 Raw, 100 JPEG. Battery life Nikon D7100 - 950 shots, Nikon D7200 - 1110 shots. Nikon D7200 - Raw files are 14-bit lossless compressed(D7100 - 12-bit). Maximum video quality 1080/60p (D7100 - 1080/60i)...

  Miki Tuchak, 03.03.2015 | Reagovat

 • 7

  Zácha

  Tak opravdu nevím, co je na něm nového a převratného oproti 7100 ? Stejný program, 24Mpx, sekvence o 1 víc (? - a co plnění buferu ?), možná lepší ostření při mizerném osvětlení ... s D7000 s tím nemám problémy, záleží to snad či hlavně i na objektivu, ne ? Neuvádíte, zda má či nemá antialiasingový filtr ? Kravinky jako Wi-Fi a NFC využije asi malý počet fotografů, takže pro žádného vlastníka řady D7xxx nemá žádnou cenu měnit, nic závratného se neudálo :o((

  Zbyněk Zácha, 02.03.2015 | Reagovat

 • 6

  Avatar

  Reaguje na (5) | Řekl bych že bude zlepšený autofokus, novější verze obrazového procesoru, kvalitnější snímky, možná vyšší výdrž baterie, WiFi, NFC, ... spíš evoluce než revoluce... :) ale líbí se mi :)

  Tomáš Lejsal, 02.03.2015 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Nejak sem nezaznamenal rozdil oproti d7100 ?

  Martin Kremla, 02.03.2015 | Reagovat

 • 4

  Maják

  Čekal jsem výklopný display na 7000 mi hodně chybí. Škoda.

  Lubomír Maják, 02.03.2015 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Tak víc jak roční čekání se celkem vyplatilo :)

  Matěj Běhounek, 02.03.2015 | Reagovat

 • 2

  Pelderl

  Že bych provedl vyměnu vypada to dobře

  Roman Pelderl, 02.03.2015 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  DX mašina pro profesionály. Tu chci!

  Jan Kocián, 02.03.2015 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím