PN: VBA230KZ03, ID: 003289

Digitální zrcadlovka Nikon D90 + 16-85 VR

Nikon D90 + 16-85 VR Hodnocení zákazníků: 4.5 z 5 17×

 • Minimální ohnisková vzdálenost: 16 mm
 • Stabilizátor optický: Ano
 • Vhodný pro formát snímače:: APS-C
 • Průměr filtru: 67 mm

Sháníte Nikon D90 + 16-85 VR?

„Nikon D90 + 16-85 VR“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D90 + 16-85 VR?

Začít s výkupem

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2.000,- CZK zdarma! Výkonná digitální jednooká zrcadlovka formátu DX s 12,3 milionu pixelů, zpracováním obrazu EXPEED, širokým rozsahem citlivostí ISO 200 až ISO 3200, živým náhledem, systémem detekce motivu a nastaveními pro optimalizaci snímků. Funkce D-Movie pro záznam videosekvencí. Znáte z TV! Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Alternativy k již neprodávanému Nikon D90 + 16-85 VR

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Nikon D90 + 16-85 VR

Obsahem zvýhodněné sady je:

Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR + Nikon D90 tělo

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2.000,- CZK zdarma! Výkonná digitální jednooká zrcadlovka formátu DX s 12,3 milionu pixelů, zpracováním obrazu EXPEED, širokým rozsahem citlivostí ISO 200 až ISO 3200, živým náhledem, systémem detekce motivu a nastaveními pro optimalizaci snímků. Funkce D-Movie pro záznam videosekvencí. Znáte z TV! Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Nahoru

Recenze a hodnocení

Názor Megapixelu

Jestliže ke svému Nikonu hledáte co nejlepší univerzální objektiv a nechcete utratit příliš mnoho peněz, je tento model naprosto ideální volbou. Jedná se o všestranně použitelný objeltiv, který
Celá recenze

Hodnocení zákazníků

Ověřený zákazník
Martin Čábal, 24.11.2017
5 z 5

Další zákaznická hodnocení (17)

Kompletní recenze
Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Nikon D90 + 16-85 VR

Parametry a popis

Vykročte vpřed s novým fotoaparátem Nikon D90

Konečně je tu digitální jednooká zrcadlovka s funkcí záznamu videosekvencí

Společnost Nikon Europe dnes ohlašuje další fotoaparát střední třídy jednookých zrcadlovek formátu DX: Nikon D90. Jedná se o první digitální jednookou zrcadlovku střední třídy na světě vybavenou funkcí záznamu videosekvencí, která skýtá vynikající filmové výsledky, výbornou obrazovou kvalitu a vysoce výkonné funkce převzaté od fotoaparátu Nikon D300, který je vlajkovou lodí nové generace přístrojů formátu DX. Fotoaparát D90 otevírá zcela nové možnosti fotografickým nadšencům všech kategorií. Nejvyšší kvalitu garantuje nový obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů a koncepce digitálního zpracování obrazu Nikon. Pokročilé funkce, jako je režim živého náhledu, detekce motivu, funkce Active D-Lighting, nastavení pro optimalizaci snímků a rozsah citlivostí ISO 200-3200 (včetně doplňkových nastavení Hi1 - ISO 6400 a Lo1 - ISO 100), poskytují maximální tvůrčí možnosti v prakticky libovolné situaci. Snadnou ovladatelnost zajišťuje ergonomické tělo s intuitivně rozmístěnými ovládacími prvky.

Jordi Brinkman, Product Manager u společnosti Nikon Europe B.V, říká: „Technologie pro zpracování obrazu D90, které byly převzaty z modelu D300, a inovativní funkce jako je režim živého náhledu, režim D-Movie, detekce motivu a nastavení optimalizace snímků, znovu potvrzují vedoucí pozici společnosti Nikon v oblasti technologií pro záznam a reprodukci obrazu. Díky novátorskému, vysoce výkonnému obrazovému snímači CMOS a extrémně širokému rozsahu citlivostí ISO, si můžeme být jisti, že tento nový fotoaparát zaujme všechny nadšené fotografy hledající nové cesty ve fotografii.

Vynikající kvalita obrazu

Fotoaparát D90 díky svému dokonalejšímu obrazovému snímači CMOS formátu DX s 12,3 milionu efektivních pixelů produkuje snímky s množstvím jemných detailů, které lze snadno zvětšovat na velké formáty. Volitelné citlivosti v rozsahu ISO 200-3200 (plus citlivosti Hi1 - ISO 6400 a Lo1 - ISO 100) umožňují pořizování snímků s nízkou úrovní šumu, množstvím detailů a tonální gradací překonávající všechna očekávání. Technologie EXPEED fotoaparátu D90 byla optimalizována pro dosažení vysoce kvalitního a rychlého zpracování obrazu, což jsou vlastnosti, které již proslavily profesionální digitální jednooké zrcadlovky Nikon. Koncepce EXPEED také přispívá k mimořádné výkonnosti ostatních funkcí
a režimů, včetně režimu živého náhledu a nového systému detekce obličeje. Pro potlačení známého problému se ztrátou detailů u vysoce kontrastních motivů je k dispozici funkce Active D-Lighting, která pomocí lokálních úprav kontrastu ve světlech a stínech snímků v reálném čase optimalizuje reprodukci kritických míst obrazu. A aby nebylo příležitostí ke kreativitě málo jsou zde volitelná nastavení pro optimalizaci snímků, která umožňují uživatelsky přizpůsobit výsledný vzhled a náladu pořizovaných snímků volbou jedné ze šesti pevných předvoleb zahrnujících nové předvolby Portrait (Portrét) a Landscape (Krajina).

Pomocná ruka

Systém detekce motivu u D90, využívá 420pixelový RGB senzor, který byl prvně uveden u špičkových fotoaparátů Nikon D3 a D300, a který analyzuje scénu a barevnou informaci získanou z fotografovaného objektu. Na základě zjištěných údajů fotoaparát ještě před otevřením závěrky optimalizuje nastavení autofokusu a systémů řízení expozice a vyvážení bílé barvy. Přístroj D90 rovněž automaticky detekuje obličeje až pěti osob v záběru a umožňuje tak pořizování špičkově ostrých portrétních snímků s vynikající expozicí a přirozenější reprodukcí odstínů pleti. 11bodový AF systém fotoaparátu využívá informace o barvách fotografovaného motivu při doostřování pohybujících se objektů.

Jakmile pořídíte snímky podle svých představ, nabídne vám fotoaparát D90 množství editačních funkcí umožňujících uživatelům snadno upravovat zaznamenané snímky přímo ve fotoaparátu. K dispozici je několik nových editačních funkcí: Funkce Distortion Control (Korekce zkreslení) koriguje geometrické zkreslení obrazu, funkce Straighten (Vyrovnání) koriguje sklon snímků a funkce Fisheye (Rybí oko) vytváří optický efekt podobný záběru z objektivu rybí oko. K dispozici je také široká nabídka režimů pro snadný výběr a zobrazení požadovaných snímků, přehrávání stránek s až 72 náhledy snímků, přehrávání podle kalendáře a zobrazení histogramu pro aktuálně viditelnou část snímku.

Záznam živých scén

Fotoaparát D90 je první digitální jednookou zrcadlovkou střední třídy nabízející funkci záznamu videosekvencí, která umožňuje pořizovat tvůrčí videoklipy ve formátu Motion JPEG s vynikající kvalitou obrazu. Obrazový snímač fotoaparátu D90, který je mnohem větší než obrazový snímač průměrné videokamery, nabízí vyšší kvalitu obrazu, menší hloubku ostrosti a výjimečnou výkonnost při pořizování videosekvencí za nízké hladiny osvětlení. Široké spektrum objektivů NIKKOR nabízí vysokou všestrannost od modelů rybí oko, přes širokoúhlé objektivy až po superteleobjektivy a zvyšuje tvůrčí možnosti i působivost pořízených záznamů. Videosekvence lze díky unikátnímu systému vestavěného mikrofonu/reproduktoru přehrávat i na fotoaparátu včetně zvukového doprovodu.

Přístroj D90 je vybaven hledáčkem s pentagonálním hranolem, který zobrazuje 96 % obrazového pole. Není-li však pozorování obrazu v hledáčku praktické, stačí pouze stisknout tlačítko režimu živého náhledu a použít 3" LCD monitor s pozorovacím úhlem 170° a 920 000 pixely v režimu živého náhledu podporujícím tři režimy automatického zaostřování s detekcí kontrastu: Face priority AF (priorita zaostření na obličej), Wide Area (velkoplošná zaostřovací pole) a Normal Area (standardní zaostřovací pole). Nejste-li si jisti vhodným nastavením fotoaparátu, můžete vyzkoušet pokročilé motivové programy vyžívající funkci Active D-Lighting a systém optimalizace snímků pro získání perfektních snímků za všech okolností.

Zachycení všech snímků

Není nic nepříjemnějšího než vybitá baterie v okamžiku, kdy se chystáte pořídit vítězný snímek. Společnost Nikon proto vytvořila přístroj D90 tak, aby byl maximálně energeticky efektivní a umožnil pořídit až 850 snímků na jedno nabití baterie ve fotoaparátu. Přesnost expozic závisí na přesnosti závěrky a elektronicky řízená závěrka fotoaparátu byla speciálně navržena tak, aby vyhověla požadavkům na dlouhou životnost. Mechanismus závěrky byl podroben náročným testům na 100 000 spouštěcích cyklů. Fotoaparát je kdykoliv připraven snímat. Díky impozantnímu startu během 0,15 s, zpoždění závěrky 65 milisekund a snímací frekvenci 4,5 obr./s vám neunikne žádný zásadní okamžik. S možností zobrazovat náhledy až 72 snímků, vytvářet ozvučené prezentace Pictmotion, opatřovat snímky souřadnicemi (s využitím volitelného zařízení GPS), okamžitě přenášet snímky na server „my Picturetown" a s HDMI kompatibilitou nebylo sdílení a organizování snímků nikdy tak snadné, jako nyní.

Objektiv
Optický zoom: 5,3 x
Minimální ohnisková vzdálenost: 16 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 85 mm
Světelnost objektivu zoom: 3,5-5,6
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 3,5
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 5,6
Maximální clona (F): 36
Konstrukce objektivu: 17 členů / 11 skupin
Stabilizátor optický: Ano
Crop faktor: 1,5 x
Typ slunecní clony: HB-39 (součást balení)
Balení obsahuje: Zaklapávací přední krytka LC-67 o průměru 67 mm, zadní krytka objektivu LF-1, bajonetová sluneční clona HB-39, měkké pouzdro CL-1015
Délka objektivu: 85 mm
Počet lamel clony: 7
Ultrasonické ostření: Ano
Vhodný pro žánr: Architektura , Krajina, Street foto
Rozdělení podle ohniska: Základní
Vhodný pro formát snímače:: APS-C
Typ bajonetu: Nikon F
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 40 cm
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 485 g
 
Ostatní
Číslo produktu:VBA230KZ03
Značka: Nikon
 
Filtry
Průměr filtru: 67 mm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D90 + 16-85 VR v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D90 + 16-85 VR, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D90 + 16-85 VR

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (61 - 52)

 • 61

  Bouška

  Reaguje na 60 | Dobrý den, vybral jste dobře. Utěsnění proti povětrnostním vlivům je výsadou pouze výkonnějších přístrojů, takže D90 vydrží úplně stejné podmínky, jako jakýkoliv jiný foťák určený pro neprofesionální použití.

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.12.2011 | Reagovat

 • 60

  Avatar

  Dobry den. Poraďte mi prosím jestli má cenu kupovat tuto sadu pro amatera, který se chce zabývat focením. Chci koupit synovi fatak který i za 2-3 roky bude dobrý pro něj s tím, že se bude zlepšovat ve focení a nebude amater ale pokročili. Fotí přírodu, lidi, noční scény zkratka vše. Bude to jeho první zrcadlovka.Vzhledem na to, že je to dárek k vánocům nemůžu se ho zeptat na jeho názor. Chybejici těsnění proti prachu je velký minus, co vydrží ?? Proč tak velký pád ceny?? diky

  Jarda Turek, 04.12.2011 | Reagovat

 • 59

  Lukeš

  Reaguje na 58 | Dobrý den, jediná rada v tomto případě je Nikon D7000+16-85mm. Sedmitisícovka je generačně mnohem dál než devadesátka a má navíc odolnější tělo. Objektiv 16-85mm je zase o třídu lepší než 18-105mm takže pokud se chcete rozhodnout opravdu správně, musíte to spojit.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 02.08.2011 | Reagovat

 • 58

  Avatar

  Dobrý den, můžetem prosím Vás pomoc při rohodnování mezi Nikon d90+16-85VR nebo Nikon d7000+18-105VR ? Který set raději zvolit? Děkuji Ondřej

  Ondřej, 02.08.2011 | Reagovat

 • 57

  Bouška
  Reaguje na 56 | Dobrý den, jednoznačně D7000.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.05.2011 | Reagovat

 • 56

  Avatar
  dobry den ktery fotoaparat je obrazove lepsi? nikon d7000 nebo d90.dekuji

  :D, 18.05.2011 | Reagovat

 • 55

  Bouška
  Reaguje na 54 | Dobrý den, já bych pevná skla nevybíral, pro DX snímač jich totiž moc vhodných není. Širokoúhlý objektiv prakticky žádný, jako základní je dobrý http://www.megapixel.cz/nikon-35-mm-f-1-8-af-s-nik kor-g-dx, na portréty http://www.megapixel.cz/nikon-50-mm-f1-8-af-nikkor -d, nebo lépe http://www.megapixel.cz/nikon-50-mm-f-1-4-af-s-nik kor-g a pak makro a teleobjektivy, tam je to bez problémů u všech. Osobně bych vybral spíše kvalitní zoomy a 16-85 k nim nesporně patří, s tímto setem chybu rozhodně neuděláte.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.01.2011 | Reagovat

 • 54

  Avatar
  dobrý den, po delší době konečně vyklepu prasátko a chci pořídit konečně zrcadlovku, akorát váham co vybrat..protože bych byl rad, kdyby se mi povedlo vybrat něco , co na par let bude kvalitou postačovat..a nevím jesli je lepší vzít pevná skla anebo zoom.. cenový strop je 50.tisíc..fotit chci hlavne portrety, koncerty, krajinu,lidi na cestach...uvažoval jsem nad tímto Nikonem s 16-85 jako základ..ale nevím jesli vzít tuto sadu, anebo jen tělo a k tomu nějakou sestavu pevných skel..prsím pokud to jde, poraďte nějakou rozumnou sestavu...nejde mi ani tak o univerzalnost ale spíš o to, vymačkat z tech 50 tisíc co možna najkvalitnější kombinaci, která umožní fotografický rozvoj..samozřejmě vím, že je to malinko peněz..ale víc se teď nenajde..díky

  David, 07.01.2011 | Reagovat

 • 53

  Bouška
  Reaguje na 52 | Dobrý den, já bych určitě vybral D90, i když je starší, obrazová kvalita je na lepší úrovni.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.11.2010 | Reagovat

 • 52

  Avatar
  Dobrý večer pán Bouška, váham medzi kúpou tohoto setu Nikon D90 + 16-85 VR a Nikon D3100 + 16-85 VR. Fotím hory a prírodu a jedná sa mi predovšetkým o dobrú obrazovú kvalitu. Chcem sa spýtať, či je medzi týmito dvoma prístrojmi veľký rozdiel v obrazovej kvalite a ktorý set by ste volil Vy? Ďakujem.

  Tibor, 11.11.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím