Nikon představil malý Nikon 1 S2, superteleobjektiv a konvertor Produktové aktuality

Nikon představil malý Nikon 1 S2, superteleobjektiv a konvertor

Luděk BouškaAktualizováno: 15. 5. 2014 v 12:39 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon ohlásil další přírůstek do rodiny fotoaparátů systému Nikon 1 – Nikon 1 S2. Jeho typickým znakem je vysoká rychlost snímání a ostření a vynikající obrazová kvalita, na které se podílejí obrazový snímač CMOS se 14,2 MPX bez optického antiliasingového filtru a systém zpracování obrazu EXPEED 4A. Dále společnost Nikon představuje nový světelný teleobjektiv AF-S Nikkor 400 mm f/2,8E FL ED VR s lehčí konstrukcí a novou funkcí VR SPORT. Spolu s objektivem Nikon uvádí rovněž výkonný AF-S telekonvertor TC-14E III, který prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivů o 40%.

Nikon 1 S2

Společnost Nikon rozšiřuje svou řadu rychlých a snadno přenosných fotoaparátů systému Nikon 1 o skvěle vypadající model Nikon 1 S2. Tento brilantní nový přístroj je plně vybaven k zachycení jedinečnosti každého okamžiku, vyznačuje se snadným ovládáním a vynikajícím vzhledem. Bleskurychlé pokročilé hybridní automatické zaostřování Nikon snadno zaostří i ty nejrychlejší objekty a nejrychlejší průběh. Proslulý systém zpracování obrazu Nikon EXPEED a obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů a širokým rozsahem citlivostí ISO 200–12 800 zaručí zachycení každého motivu s působivou úrovní detailů, zatímco nová funkce Nikon Kreativní paleta nabídne okamžité vylepšení libovolného snímku pomocí množství filtrů Nikon 1 S2 vždy potěší kvalitou jím pořízených snímků a stejně oslnivé výsledky poskytne i v oblasti videosekvencí. Fotoaparát je chytrou volbou pro bezproblémové filmování a produkuje plynulou, ostrou stopáž: nové, snadno použitelné režimy videosekvencí usnadňují získání kinematografického vzhledu záznamů a nová funkce Automatické pořizování snímků automaticky pořizuje perfektní statické snímky ve vysokém rozlišení během filmování. Nikon 1 S2 je plně kompatibilní s rozrůstající se řadou objektivů 1 NIKKOR pro snadné svobodné vyjádření tvůrčích záměrů pomocí různých perspektiv. Nový objektiv se zoomem 1 NIKKOR VR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 zaručuje, že budete připraveni pořídit působivé snímky ihned po zapnutí přístroje.

Souhrn klíčových vlastností:

 • Velký obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů: citlivý obrazový snímač formátu CX s konstrukcí bez optického antialiasingového filtru. Zachycuje ostře jemné struktury a produkuje ostré a brilantní snímky.
 • ISO 200–12 800: automatická regulace citlivosti ISO v rozsahu 200–6 400; možnost zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12 800. Při fotografování s využitím citlivosti ISO 12 800 potlačuje obrazový šum sofistikovaná redukce šumu.
 • EXPEED 4A: zaručuje rychlé pořizování vynikajících snímků a HD videosekvencí.
 • Jednoduché ovládání: rychlé, přesné a inteligentní automatické funkce fotoaparátu. Fotoaparát nabízí 7,5cm (3“) monitor LCD s 460 000 pixely, intuitivní menu a optimálně rozmístěná tlačítka.
 • Pokročilý hybridní AF: 135bodový systém automatického zaostřování. Obsahuje 73 zaostřovacích polí s podporou fázové detekce pro rychlé a přesné zachycení každé akce.
 • Bleskurychlá snímací frekvence: fotoaparát umožňuje pořídit deset snímků RAW frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, resp. frekvencí až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série.
 • Magické videosekvence: záznam Full HD (1 080p) videosekvencí (poměr stran 16 : 9) při snímací frekvenci 60p. Elektronická redukce vibrací umožňuje dosáhnout nerozmazané stopáže HD videosekvencí pořízených při nastavení 1 080/30p nebo 720/30p. K dispozici je také extrémně zpomalený záznam frekvencí 400 sn./s nebo 1 200 sn./s.
 • Fotografování během záznamu videosekvencí: jednoduchým stisknutím tlačítka spouště lze pořizovat statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování. Rovněž lze použít novou funkci Automatické pořizování snímků, která provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku.
 • Kinematografické režimy videosekvencí: Zpomalený záznam, Zrychlený záznam, Trhaný obraz a 4s videosekvence.
 • Živé nastavení: snadné zmrazení pohybu, úprava jasu nebo rozmazání pozadí a následné pořízení snímku v okamžiku požadovaného vzhledu obrazu na monitoru.
 • Inovace systému Nikon 1: režim Zachycení nejlepšího okamžiku (s novou funkcí Aktivní výběr a funkcí Inteligentní výběr snímku) a Pohyblivé momentky.
 • Kreativní paleta: umožňuje aplikovat umělecké filtry ve studiové kvalitě pomocí multifunkčního voliče fotoaparátu ještě před pořízením snímků.
 • Snadno přenosný design Nikon 1: výrazný, krásný a perfektně minimalistický design. Působivě malé a lehké tělo fotoaparátu je dostupné v moderních barevných provedeních ice white, matte black, lipstick red a sunshine yellow.
 • Objektiv 1 NIKKOR dodávaný s sadách: s extrémně plochým objektivem 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 se zoomem zachytíte i ty nejméně očekávané okamžiky.
 • Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a: volitelný adaptér umožňující snadný přenos vysoce kvalitních snímků z fotoaparátu Nikon 1 do chytrého zařízení pro okamžité sdílení.

Vybrané volitelné příslušenství:

 • Vodotěsné pouzdro WP-N3: umožňuje fotografovat v hloubce až 45 m. Pouzdro slouží k vložení fotoaparátu Nikon 1 J4 nebo Nikon 1 S2 s nasazeným objektivem 1 NIKKOR VR 10–30 mm PD-ZOOM nebo 1 NIKKOR 11–27,5 mm.
 • Podvodní blesk SB-N10: kompaktní blesk umožňující přidat výkonné doplňkové osvětlení potemnělému podvodnímu prostředí.
 • Pouzdra pro těla fotoaparátů Nikon 1 a sady pouzder: chrání fotoaparát nebo fotoaparát s nasazeným objektivem. Umožňují fotografovat s nasazeným pouzdrem a každé z pouzder pro tělo je vybavené tvarovaným gripem pro pevné držení při fotografování.
 • Adaptér bajonetu FT1: umožňuje nasadit objektivy NIKKOR pro digitální jednooké zrcadlovky na fotoaparáty Nikon 1.

Dodávané příslušenství:

 • Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL22
 • Nabíječka baterií MH-29
 • Software pro práci se snímky View NX2

AF-S NIKKOR 400 mm f/2,8E FL ED VR

 

Nový superteleobjektiv formátu FX je zkonstruován tak, aby poskytoval maximální přesnost při libovolné rychlosti fotografování, a je ideální pro profesionální fotografy sportu a fotoreportéry požadující špičkovou výkonnost. Objektiv NIKKOR 400 mm f/2,8 se vyznačuje vysokou světelností f/2,8, zcela novou optickou konstrukcí a novým režimem redukce vibrací (VR) Nikon SPORT pro výjimečně vysokou kvalitu obrazu a brilantní sledování rychlých pohybů. Objektiv je lehčí než předchozí model a jeho nová optická konstrukce zahrnuje dva fluoritové optické členy pro lepší optický výkon, nižší hmotnost a lepší vyváženost při manipulaci. Odolná konstrukce vyhovuje nárokům profesionálního provozu v exteriéru a ochranný optický člen objektivu obsahuje fluorovou vrstvu aktivně odpuzující vodu, prach a nečistoty, aniž by byla ovlivněna kvalita obrazu.

Spolu s objektivem uvádíme rovněž výkonný AF-S telekonvertor TC-14E III. Optická konstrukce telekonvertoru prodlužuje o 40 % ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR a telekonvertor je tak ideální pro fotografy sportu, fotoreportéry a fotografy zvířat v přírodě, kteří potřebují prodloužit dosah svých objektivů. Pokročilá optika nabízí lepší optický výkon a snímky s vysokým rozlišením i při plně otevřené cloně, a elektromagnetické ovládání clony maximalizuje přesnost expozic v kombinaci s kompatibilními objektivy. 

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Nejnovější optické a elektronické technologie společnosti Nikon jsou zárukou zřejmých výhod nové řady teleobjektivů NIKKOR. Nový 400mm objektiv obsahuje nejen fluoritová optická skla pro nižší hmotnost a vyšší kvalitu obrazu, ale je vybaven rovněž elektromagnetickým ovládáním clony pro vyšší přesnost nastavení a zcela novým režimem redukce vibrací SPORT. Ochranný optický člen objektivu navíc obsahuje fluorovou vrstvu pro lepší odolnost proti klimatickým vlivům a objektiv nabízí celkově vylepšenou ergonomii. Nový telekonvertor AF-S TC- 14E III také těží z nových konstrukčních poznatků a nabízí uživatelům superteleobjektivů neuvěřitelně kompaktní řešení prodloužení ohniskové vzdálenosti jejich objektivů. Nový objektiv i telekonvertor jsou konstruovány tak, aby odolávaly náročným podmínkám a trvalému provozu, a jsme si jisti, že uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších profesionálů.“

Vysoká rychlost a přesnost

Rychlý, přesný a stabilní nový objektiv NIKKOR 400 mm f/2,8 je dokonalým pracovním nástrojem pro fotografy sportu a fotoreportéry. Objektiv zachycuje jemné detaily a struktury a jeho vysoká světelnost f/2,8 nabízí výjimečnou míru všestrannosti při volbě času závěrky nebo hloubky ostrosti pro výrazné oddělení fotografovaného objektu od pozadí. Elektromagnetické ovládání clony zaručuje přesné nastavení clony a vyznačuje se extrémně nízkou chybovostí. Tento přesný mechanismus nabízí kromě zvýšené přesnosti nastavení clony také zvýšenou stabilitu automatického řízení expozice během sériového snímání – zejména při použití objektivu v kombinaci s telekonvertorem podporujícím elektromagnetické ovládání clony, jako je nový AF-S telekonvertor TC-14E III. K dispozici jsou tři zaostřovací režimy: A/M (upřednostňuje automatické zaostření i při použití zaostřovacího kroužku objektivu), M/A (umožňuje ihned přepnout v libovolném režimu automatického zaostřování na manuální provoz) a M (manuální zaostřování).

Režim SPORT

Osvědčená technologie redukce vibrací Nikon (VR) umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle, a zcela nový režim redukce vibrací SPORT dovoluje s perfektní brilancí sledovat (panorámovat) rychle se pohybující objekty. Režim SPORT je vytvořen tak, aby při fotografování rychlých pohybů poskytoval stabilní obraz v hledáčku, a umožňuje dosahovat snímacích frekvencí sériového snímání a minimálního zpoždění závěrky na obdobné úrovni, jaké lze dosáhnout při vypnuté redukci vibrací.

Nová optická konstrukce

Nová optická konstrukce využívá 16 čoček ve 12 členech včetně dvou fluoritových optických členů a dvou optických členů ze skel ED. Využití fluoritu pro dva přední optické členy vede k nižší hmotnosti přední části objektivu a posouvá těžiště směrem dozadu pro dosažení vyššího komfortu ovládání a stabilnějšího provozu. Fluoritové optické členy nabízejí také lepší optické vlastnosti, dosahují vysoké propustnosti světla, minimalizují barevnou vadu a mají mnohem menší rozptyl světla i v porovnání s optickými skly Super ED. Pro získání maximální brilance obrazu a minimalizaci reflexů a závoje jsou navíc aplikovány antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat. Objektiv je vybaven ochranným skleněným členem ve tvaru menisku a dodává se včetně filtru NC. V zadní části objektivu se nachází praktický zásuvný držák filtrů.

Vylepšená ergonomie, odolné provedení

Nový superteleobjektiv je díky použití fluoritových optických členů ve své konstrukci výrazně lehčí než předchozí model, a jeho hmotnost činí pouhých cca 3 800 g. Ergonomická vylepšení zahrnují nově tvarovaný prstenec se stativovým závitem, který nyní obsahuje ložiska pro plynulou změnu nastavení mezi orientací na šířku a na výšku. Integrovaná patice se stativovým závitem směřuje nyní k přední části objektivu a nabízí lepší vyvážení a komfortnější transport při upevnění objektivu na stativ. Součástí dodávky objektivu je i patice pro upevnění na jednonohý stativ. Sluneční clonu objektivu lze nasadit v obrácené poloze a ponechat na objektivu během jeho transportu.

Tělo objektivu nabízí profesionální odolnost proti prachu a vlhkosti, zatímco fluorová vrstva aplikovaná na ochranný skleněný člen ve tvaru menisku účinně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by ovlivňovala kvalitu obrazu. Bezpečnostní slot umožňuje zajištění objektivu proti krádeži a součástí dodávky objektivu je masivní kufr CT-405 pro komfortní a bezpečný transport.

Nový telekonvertor 1,4×

Společnost Nikon dnes uvádí rovněž nový AF-S telekonvertor TC-14E III, který prodlužuje o 40 % ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR. Telekonvertor je vhodný pro použití se světelnými objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností i se zoomem a nahrazuje současný AF-S telekonvertor TC-14E II. Vyznačuje se menší stavbou a vylepšenou ergonomií a je ideální pro fotografy sportu, fotoreportéry a fotografy zvířat v přírodě, kteří chtějí prodloužit dosah svých objektivů: při použití v kombinaci s novým objektivem NIKKOR 400 mm f/2,8 prodlužuje ohniskovou vzdálenost na 560 mm. Optická konstrukce telekonvertoru maximalizuje optický výkon objektivu a minimalizuje barevnou vadu samotného telekonvertoru. Výsledkem jsou kvalitnější snímky s vyšším rozlišením i při plně otevřené cloně. Elektromagnetické ovládání clony maximalizuje přesnost expozic v kombinaci s kompatibilními objektivy. Přední a zadní optický člen jsou opatřeny fluorovou vrstvou odpuzující nečistoty a vlhkost, a robustní tubus telekonvertoru byl přepracován, aby nabízel profesionální odolnost proti klimatickým vlivům.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím