Nikon představil malý Nikon 1 S2, superteleobjektiv a konvertor Produktové aktuality

Nikon představil malý Nikon 1 S2, superteleobjektiv a konvertor

Luděk BouškaAktualizováno: 15. 5. 2014 v 13:39 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon ohlásil další přírůstek do rodiny fotoaparátů systému Nikon 1 – Nikon 1 S2. Jeho typickým znakem je vysoká rychlost snímání a ostření a vynikající obrazová kvalita, na které se podílejí obrazový snímač CMOS se 14,2 MPX bez optického antiliasingového filtru a systém zpracování obrazu EXPEED 4A. Dále společnost Nikon představuje nový světelný teleobjektiv AF-S Nikkor 400 mm f/2,8E FL ED VR s lehčí konstrukcí a novou funkcí VR SPORT. Spolu s objektivem Nikon uvádí rovněž výkonný AF-S telekonvertor TC-14E III, který prodlužuje ohniskovou vzdálenost objektivů o 40%.

Nikon 1 S2

Společnost Nikon rozšiřuje svou řadu rychlých a snadno přenosných fotoaparátů systému Nikon 1 o skvěle vypadající model Nikon 1 S2. Tento brilantní nový přístroj je plně vybaven k zachycení jedinečnosti každého okamžiku, vyznačuje se snadným ovládáním a vynikajícím vzhledem. Bleskurychlé pokročilé hybridní automatické zaostřování Nikon snadno zaostří i ty nejrychlejší objekty a nejrychlejší průběh. Proslulý systém zpracování obrazu Nikon EXPEED a obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů a širokým rozsahem citlivostí ISO 200–12 800 zaručí zachycení každého motivu s působivou úrovní detailů, zatímco nová funkce Nikon Kreativní paleta nabídne okamžité vylepšení libovolného snímku pomocí množství filtrů Nikon 1 S2 vždy potěší kvalitou jím pořízených snímků a stejně oslnivé výsledky poskytne i v oblasti videosekvencí. Fotoaparát je chytrou volbou pro bezproblémové filmování a produkuje plynulou, ostrou stopáž: nové, snadno použitelné režimy videosekvencí usnadňují získání kinematografického vzhledu záznamů a nová funkce Automatické pořizování snímků automaticky pořizuje perfektní statické snímky ve vysokém rozlišení během filmování. Nikon 1 S2 je plně kompatibilní s rozrůstající se řadou objektivů 1 NIKKOR pro snadné svobodné vyjádření tvůrčích záměrů pomocí různých perspektiv. Nový objektiv se zoomem 1 NIKKOR VR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 zaručuje, že budete připraveni pořídit působivé snímky ihned po zapnutí přístroje.

Souhrn klíčových vlastností:

 • Velký obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů: citlivý obrazový snímač formátu CX s konstrukcí bez optického antialiasingového filtru. Zachycuje ostře jemné struktury a produkuje ostré a brilantní snímky.
 • ISO 200–12 800: automatická regulace citlivosti ISO v rozsahu 200–6 400; možnost zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12 800. Při fotografování s využitím citlivosti ISO 12 800 potlačuje obrazový šum sofistikovaná redukce šumu.
 • EXPEED 4A: zaručuje rychlé pořizování vynikajících snímků a HD videosekvencí.
 • Jednoduché ovládání: rychlé, přesné a inteligentní automatické funkce fotoaparátu. Fotoaparát nabízí 7,5cm (3“) monitor LCD s 460 000 pixely, intuitivní menu a optimálně rozmístěná tlačítka.
 • Pokročilý hybridní AF: 135bodový systém automatického zaostřování. Obsahuje 73 zaostřovacích polí s podporou fázové detekce pro rychlé a přesné zachycení každé akce.
 • Bleskurychlá snímací frekvence: fotoaparát umožňuje pořídit deset snímků RAW frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, resp. frekvencí až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série.
 • Magické videosekvence: záznam Full HD (1 080p) videosekvencí (poměr stran 16 : 9) při snímací frekvenci 60p. Elektronická redukce vibrací umožňuje dosáhnout nerozmazané stopáže HD videosekvencí pořízených při nastavení 1 080/30p nebo 720/30p. K dispozici je také extrémně zpomalený záznam frekvencí 400 sn./s nebo 1 200 sn./s.
 • Fotografování během záznamu videosekvencí: jednoduchým stisknutím tlačítka spouště lze pořizovat statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování. Rovněž lze použít novou funkci Automatické pořizování snímků, která provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku.
 • Kinematografické režimy videosekvencí: Zpomalený záznam, Zrychlený záznam, Trhaný obraz a 4s videosekvence.
 • Živé nastavení: snadné zmrazení pohybu, úprava jasu nebo rozmazání pozadí a následné pořízení snímku v okamžiku požadovaného vzhledu obrazu na monitoru.
 • Inovace systému Nikon 1: režim Zachycení nejlepšího okamžiku (s novou funkcí Aktivní výběr a funkcí Inteligentní výběr snímku) a Pohyblivé momentky.
 • Kreativní paleta: umožňuje aplikovat umělecké filtry ve studiové kvalitě pomocí multifunkčního voliče fotoaparátu ještě před pořízením snímků.
 • Snadno přenosný design Nikon 1: výrazný, krásný a perfektně minimalistický design. Působivě malé a lehké tělo fotoaparátu je dostupné v moderních barevných provedeních ice white, matte black, lipstick red a sunshine yellow.
 • Objektiv 1 NIKKOR dodávaný s sadách: s extrémně plochým objektivem 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 se zoomem zachytíte i ty nejméně očekávané okamžiky.
 • Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a: volitelný adaptér umožňující snadný přenos vysoce kvalitních snímků z fotoaparátu Nikon 1 do chytrého zařízení pro okamžité sdílení.

Vybrané volitelné příslušenství:

 • Vodotěsné pouzdro WP-N3: umožňuje fotografovat v hloubce až 45 m. Pouzdro slouží k vložení fotoaparátu Nikon 1 J4 nebo Nikon 1 S2 s nasazeným objektivem 1 NIKKOR VR 10–30 mm PD-ZOOM nebo 1 NIKKOR 11–27,5 mm.
 • Podvodní blesk SB-N10: kompaktní blesk umožňující přidat výkonné doplňkové osvětlení potemnělému podvodnímu prostředí.
 • Pouzdra pro těla fotoaparátů Nikon 1 a sady pouzder: chrání fotoaparát nebo fotoaparát s nasazeným objektivem. Umožňují fotografovat s nasazeným pouzdrem a každé z pouzder pro tělo je vybavené tvarovaným gripem pro pevné držení při fotografování.
 • Adaptér bajonetu FT1: umožňuje nasadit objektivy NIKKOR pro digitální jednooké zrcadlovky na fotoaparáty Nikon 1.

Dodávané příslušenství:

 • Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL22
 • Nabíječka baterií MH-29
 • Software pro práci se snímky View NX2

AF-S NIKKOR 400 mm f/2,8E FL ED VR

 

Nový superteleobjektiv formátu FX je zkonstruován tak, aby poskytoval maximální přesnost při libovolné rychlosti fotografování, a je ideální pro profesionální fotografy sportu a fotoreportéry požadující špičkovou výkonnost. Objektiv NIKKOR 400 mm f/2,8 se vyznačuje vysokou světelností f/2,8, zcela novou optickou konstrukcí a novým režimem redukce vibrací (VR) Nikon SPORT pro výjimečně vysokou kvalitu obrazu a brilantní sledování rychlých pohybů. Objektiv je lehčí než předchozí model a jeho nová optická konstrukce zahrnuje dva fluoritové optické členy pro lepší optický výkon, nižší hmotnost a lepší vyváženost při manipulaci. Odolná konstrukce vyhovuje nárokům profesionálního provozu v exteriéru a ochranný optický člen objektivu obsahuje fluorovou vrstvu aktivně odpuzující vodu, prach a nečistoty, aniž by byla ovlivněna kvalita obrazu.

Spolu s objektivem uvádíme rovněž výkonný AF-S telekonvertor TC-14E III. Optická konstrukce telekonvertoru prodlužuje o 40 % ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR a telekonvertor je tak ideální pro fotografy sportu, fotoreportéry a fotografy zvířat v přírodě, kteří potřebují prodloužit dosah svých objektivů. Pokročilá optika nabízí lepší optický výkon a snímky s vysokým rozlišením i při plně otevřené cloně, a elektromagnetické ovládání clony maximalizuje přesnost expozic v kombinaci s kompatibilními objektivy. 

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Nejnovější optické a elektronické technologie společnosti Nikon jsou zárukou zřejmých výhod nové řady teleobjektivů NIKKOR. Nový 400mm objektiv obsahuje nejen fluoritová optická skla pro nižší hmotnost a vyšší kvalitu obrazu, ale je vybaven rovněž elektromagnetickým ovládáním clony pro vyšší přesnost nastavení a zcela novým režimem redukce vibrací SPORT. Ochranný optický člen objektivu navíc obsahuje fluorovou vrstvu pro lepší odolnost proti klimatickým vlivům a objektiv nabízí celkově vylepšenou ergonomii. Nový telekonvertor AF-S TC- 14E III také těží z nových konstrukčních poznatků a nabízí uživatelům superteleobjektivů neuvěřitelně kompaktní řešení prodloužení ohniskové vzdálenosti jejich objektivů. Nový objektiv i telekonvertor jsou konstruovány tak, aby odolávaly náročným podmínkám a trvalému provozu, a jsme si jisti, že uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších profesionálů.“

Vysoká rychlost a přesnost

Rychlý, přesný a stabilní nový objektiv NIKKOR 400 mm f/2,8 je dokonalým pracovním nástrojem pro fotografy sportu a fotoreportéry. Objektiv zachycuje jemné detaily a struktury a jeho vysoká světelnost f/2,8 nabízí výjimečnou míru všestrannosti při volbě času závěrky nebo hloubky ostrosti pro výrazné oddělení fotografovaného objektu od pozadí. Elektromagnetické ovládání clony zaručuje přesné nastavení clony a vyznačuje se extrémně nízkou chybovostí. Tento přesný mechanismus nabízí kromě zvýšené přesnosti nastavení clony také zvýšenou stabilitu automatického řízení expozice během sériového snímání – zejména při použití objektivu v kombinaci s telekonvertorem podporujícím elektromagnetické ovládání clony, jako je nový AF-S telekonvertor TC-14E III. K dispozici jsou tři zaostřovací režimy: A/M (upřednostňuje automatické zaostření i při použití zaostřovacího kroužku objektivu), M/A (umožňuje ihned přepnout v libovolném režimu automatického zaostřování na manuální provoz) a M (manuální zaostřování).

Režim SPORT

Osvědčená technologie redukce vibrací Nikon (VR) umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle, a zcela nový režim redukce vibrací SPORT dovoluje s perfektní brilancí sledovat (panorámovat) rychle se pohybující objekty. Režim SPORT je vytvořen tak, aby při fotografování rychlých pohybů poskytoval stabilní obraz v hledáčku, a umožňuje dosahovat snímacích frekvencí sériového snímání a minimálního zpoždění závěrky na obdobné úrovni, jaké lze dosáhnout při vypnuté redukci vibrací.

Nová optická konstrukce

Nová optická konstrukce využívá 16 čoček ve 12 členech včetně dvou fluoritových optických členů a dvou optických členů ze skel ED. Využití fluoritu pro dva přední optické členy vede k nižší hmotnosti přední části objektivu a posouvá těžiště směrem dozadu pro dosažení vyššího komfortu ovládání a stabilnějšího provozu. Fluoritové optické členy nabízejí také lepší optické vlastnosti, dosahují vysoké propustnosti světla, minimalizují barevnou vadu a mají mnohem menší rozptyl světla i v porovnání s optickými skly Super ED. Pro získání maximální brilance obrazu a minimalizaci reflexů a závoje jsou navíc aplikovány antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat. Objektiv je vybaven ochranným skleněným členem ve tvaru menisku a dodává se včetně filtru NC. V zadní části objektivu se nachází praktický zásuvný držák filtrů.

Vylepšená ergonomie, odolné provedení

Nový superteleobjektiv je díky použití fluoritových optických členů ve své konstrukci výrazně lehčí než předchozí model, a jeho hmotnost činí pouhých cca 3 800 g. Ergonomická vylepšení zahrnují nově tvarovaný prstenec se stativovým závitem, který nyní obsahuje ložiska pro plynulou změnu nastavení mezi orientací na šířku a na výšku. Integrovaná patice se stativovým závitem směřuje nyní k přední části objektivu a nabízí lepší vyvážení a komfortnější transport při upevnění objektivu na stativ. Součástí dodávky objektivu je i patice pro upevnění na jednonohý stativ. Sluneční clonu objektivu lze nasadit v obrácené poloze a ponechat na objektivu během jeho transportu.

Tělo objektivu nabízí profesionální odolnost proti prachu a vlhkosti, zatímco fluorová vrstva aplikovaná na ochranný skleněný člen ve tvaru menisku účinně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by ovlivňovala kvalitu obrazu. Bezpečnostní slot umožňuje zajištění objektivu proti krádeži a součástí dodávky objektivu je masivní kufr CT-405 pro komfortní a bezpečný transport.

Nový telekonvertor 1,4×

Společnost Nikon dnes uvádí rovněž nový AF-S telekonvertor TC-14E III, který prodlužuje o 40 % ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR. Telekonvertor je vhodný pro použití se světelnými objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností i se zoomem a nahrazuje současný AF-S telekonvertor TC-14E II. Vyznačuje se menší stavbou a vylepšenou ergonomií a je ideální pro fotografy sportu, fotoreportéry a fotografy zvířat v přírodě, kteří chtějí prodloužit dosah svých objektivů: při použití v kombinaci s novým objektivem NIKKOR 400 mm f/2,8 prodlužuje ohniskovou vzdálenost na 560 mm. Optická konstrukce telekonvertoru maximalizuje optický výkon objektivu a minimalizuje barevnou vadu samotného telekonvertoru. Výsledkem jsou kvalitnější snímky s vyšším rozlišením i při plně otevřené cloně. Elektromagnetické ovládání clony maximalizuje přesnost expozic v kombinaci s kompatibilními objektivy. Přední a zadní optický člen jsou opatřeny fluorovou vrstvou odpuzující nečistoty a vlhkost, a robustní tubus telekonvertoru byl přepracován, aby nabízel profesionální odolnost proti klimatickým vlivům.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím