Nikon představil první chytrý fotoaparát s Androidem Produktové aktuality

Nikon představil první chytrý fotoaparát s Androidem

Aktualizováno: 24. 8. 2012 v 17:14 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon právě odtajnil čtveřici nových kompaktních fotoaparátů řady Coolpix. Asi největší rozruch vyvolá první fotoaparát na světě, který používá operační systém Android a pomocí WiFi se dokáže připojit k internetu. Pozornost ale jistě vzbudí i výkonný P7700 určený těm náročnějším a nebo doslova miniaturní Coolpix S01.

Nikon COOLPIX S800c

První fotoaparát, který využívá operační systém Android pro připojení k internetu pomocí sítě Wi-Fi a umožňuje stáhnout jakoukoli aplikaci ze služby Google Play™. Tím otevírá svět aplikací pro fotografii, sociální sítě a hry. Fotoaparát je vybaven objektivem NIKKOR s 10× optickým zoomem, 16Mpx snímačem CMOS a dotykovým displejem s vysokým rozlišením.

Další klíčové funkce Nikon COOLPIX S800c

 • Sdílejte svůj svět: Připojte se snadno k internetu pomocí sítě Wi-Fi. Odesílejte fotografie a videosekvence na sociální sítě a fotoweby nebo přenášejte snímky přímo do svého chytrého telefonu či tabletu.
 • Služba myPicturetown.com: Prohlédněte si svoji fotogalerii i bez připojení k internetu. Aplikace dodávaná s fotoaparátem vám umožní připojit se přímo k internetové službě na ukládání fotografií společnosti Nikon.
 • Vestavěné zařízení GPS: Zaznamenejte přesné místo (zeměpisnou šířku a délku), kde jste fotografii nasnímali, ve formě značky geotag v údajích fotografie (Exif). Kompatibilní se všemi aplikacemi Google, které pracují s GPS souřadnicemi.
 • Videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p) se stereofonním zvukem: Snadno zaznamenávejte svět v pohybu. Při záznamu videosekvencí můžete použít 10× optický zoom s automatickým zaostřováním a režim HS videosekvencí vám umožní zaznamenávat zrychlené nebo zpomalené videosekvence pomocí snímkové frekvence až 240 sn./s (VGA).
 • Optická redukce vibrací: S technologií automatické redukce vibrací společnosti Nikon můžete pořizovat ostré snímky a videosekvence, na kterých se neprojeví efekt chvění fotoaparátu v reálném čase.
 • Rozpoznání rozmazání při pohybu: Vysoká citlivost ISO (až do ISO 3 200) snižuje rozmazání snímků při slabém světle. Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu. Funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) pro automatický výběr nejostřejšího snímku ze série až 10 pořízených snímků.
 • Kontrastní osvětlení (HDR) poskytuje detailní snímky vysoce kontrastních scén.
 • Jednoduché panorama 360°/180°: Svislým nebo vodorovným panoramováním můžete vytvářet dynamická panoramata.
 • Sériové snímání: Zaznamenávejte ostré fotografie akce rychlostí 8,1 sn./s.
 • Vnitřní paměť: 1,7 GB vnitřní paměti pro fotografie a videosekvence a 680 MB pro aplikace. Budete-li potřebovat více místa, fotoaparát je kompatibilní s kartami SD/SDHC (až do velikosti 32 GB).

Nikon COOLPIX P7700

Nástupce úspěšného fotoaparátu P7100, malý, výkonný, s možností manuálního ovládání. Je vybaven snímačem CMOS s rozlišením 12 Mpx, světelným objektivem s rozsahem ohniskových vzdáleností 28-200 mm a světelností f/2,0-4,0. Nová konstrukce výklopného a otočného displeje s rozlišením 921 000 pixelů.

Další klíčové vlastnosti Nikon COOLPIX P7700

 • Optická redukce vibrací: Pokročilý systém redukce vibrací společnosti Nikon snižuje v reálném čase účinky chvění fotoaparátu a umožňuje používat časy závěrky pomalejší až o čtyři kroky.
 • Vysoká citlivost ISO (až 6 400): Snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů nebo při fotografování ve slabém osvětlení. Citlivost ISO lze manuálně zvolit na ekvivalent ISO od 80 do 6 400 pomocí nastavení Hi1.
 • Rychlé reakce umožňují plynulou práci a bezproblémové fotografování. Můžete rychle přepínat mezi funkcemi, vychutnat si téměř okamžité spuštění, působivou rychlost AF a kratší zpoždění při uvolnění spouště.
 • Snímání ve formátu RAW: Snímky lze snímat a ukládat ve vysoce kvalitním formátu NRW, dokonce i při použití funkcí, jako jsou sériové snímání či Picture Control.
 • Funkce Picture Control: umožňuje ovládat barvy vašich snímků nebo videosekvencí. Upravte živost barev nebo stupeň doostření ještě před vyfotografováním snímku ve všech čtyřech expozičních režimech (P/S/A/M). Dvě funkce uživatelské předvolby Picture Control vám umožní přeskočit menu a nastavit zkrácené volby ke svým oblíbeným nastavením.
 • Flexibilní sériové snímání s vysokou rychlostí: Vyberte si ze tří různých režimů sériového snímání - 8 sn./s (až do 6 snímků), 4 sn./s (až do 6 snímků) a 1 sn./s (až do 30 snímků).
 • Efekty a filtry: Fotografujte snímky a zaznamenávejte videosekvence se speciálními efekty nebo použijte na vyfotografované snímky filtry. Efekty zahrnují i efekt Malba, který dodá snímkům vzhled malovaných obrazů. Filtry zahrnují i efekt Selektivní barva, který vytvoří monochromatické fotografie s barvami dle vašeho výběru.
 • Bezdrátový přenos: Kompatibilní s kartami Eye-Fi X2 (nebo novějšími) pro přímý přenos do chytrých telefonů a na paměťové karty SD, SDHC a SDXC.
 • Kompatibilní příslušenství: Maximálně využijte možnosti fotoaparátu díky příslušenství společnosti Nikon včetně: blesků, dálkového ovládání ML-L3, 40,5mm filtrů, kabelové spouště MC-DC2 a jednotky GPS GP-1.

Nikon COOLPIX S01

Stylový fotoaparát menší než kreditní karta. Je vybaven objektivem NIKKOR s 3× optickým zoomem, dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 6,2 cm, obrazovým snímačem CCD s rozlišením 10,1 megapixelů, vnitřní pamětí o velikosti 7,3 GB a možností záznamu videosekvencí v rozlišení 720p.

Další klíčové vlastnosti Nikon COOLPIX S01

 • Objektiv NIKKOR s 3× optickým zoomem (29-87 mm): Tento objektiv umožní pořizovat vynikající fotografie a videosekvence na cestách, ať už snímáte skupinové fotografie nebo portréty.
 • HD videosekvence (720p): Zaznamenejte snadno svět v pohybu ve vysokém rozlišení. Záznam videosekvencí zahájíte jednoduše dotykem v režimu videosekvencí.
 • Rozpoznání rozmazání při pohybu: Rozpoznání rozmazání při pohybu snižuje účinek chvění fotoaparátu a koriguje pohyb fotoaparátu a objektu. Vysoká citlivost (až ISO 1 600) snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů nebo při fotografování při slabém osvětlení.
 • Snadný auto režim s automatickou volbou motivových programů: Fotoaparát automaticky vybere ideální režim scény pro situaci, ve které fotografujete, takže vždy získáte vynikající výsledky.
 • EXPEED C2: Pokročilý obrazový procesor společnosti Nikon optimalizuje všechny technologie fotoaparátu s cílem dosáhnout rychlé reakce, vynikajícího výkonu a maximální kvality obrazu.
 • Nabíjení pomocí USB nebo síťového adaptéru: Fotoaparát lze nabíjet pomocí počítače prostřednictvím dodávaného kabelu USB.

Nikon COOLPIX S6400

Stylový fotoaparát s velkým zoomem, který umožňuje zábavné a úchvatné fotografování přátel a rodiny. Je vybaven obrazovým snímačem CMOS s rozlišením 16 Mpx a objektivem s 12x zoomem.

Další klíčové funkce Nikon COOLPIX S6400

 • Systém AF s inteligentním řízením: Fotoaparát automaticky vybere nejlepší režim zaostření pro ostré snímky, ať už fotografujete jakýkoli objekt kdekoli v obrazovém poli.
 • 20 motivových programů: Získejte vynikající výsledky jednoduchým výběrem režimu, který odpovídá vaší situaci, nebo umožněte funkci Automatická volba motivových programů, ať vybere nejvhodnější motivový program za vás.
 • Redukce vibrací (VR): S technologií automatické redukce vibrací společnosti Nikon můžete pořizovat ostré snímky a videosekvence, na kterých se neprojeví efekt chvění fotoaparátu v reálném čase.
 • Zabraňování rozmazání. Vysoká citlivost ISO (až do ISO 3 200) umožňuje získat ostřejší snímky při slabém světle. Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu. Režimy Noční portrét a krajina umožňují zaznamenávat jasné snímky ve slabém světle. Funkce Automatické HDR zajišťuje detailní snímky scény s vysokým kontrastem, například slunečné pláže.
 • Jednoduché panoráma 360°/180°: Svislým nebo vodorovným panoramováním můžete vytvářet dynamická panoramata.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím