Magazín

Produktové aktuality

Nikon představuje nový objektiv Nikon Z 28-75 mm f/2,8 s velice zajímavou cenovkou

Tom KalousAktualizováno: 16. 12. 2021 v 15:02 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon představuje nový objektiv Nikon Z 28-75 mm f/2,8 s velice zajímavou cenovkou

Nikon pouští do světa univerzální základní zoom se špičkovou světelností za skvělou cenu. Pořídíte si novinku i vy?

Obsah

Další přírůstek pro systém Full-frame bezzrcadlovek dnes představila společnost Nikon. Jedná se o základní zoom 28-75 mm se stálou světelností f/2,8 po celém rozsahu. Podobný objektiv má ve svém arzenálu společnost Tamron, jen pro bajonet Sony E. Osobně tento objektiv vlastním a když se chystám na focení či točení nějaké obyčejné reportáže, beru ho vždy s sebou. 

Předobjednat Nikon Z 28-75 mm f/2,8

Objektiv značky Nikon | Megapixel

Nejen pro mě, ale i pro většinu fotografů/kameramanů, je při nákupu důležitým faktorem cena. Za novinku Nikon Z 28-75 mm f/2,8 zaplatíte krásných 26 990 Kč, což je o více než polovinu méně oproti Nikon Z 24-70 mm f/2,8 S. Dostanete o více než polovinu horší objektiv? To si rozhodně nemyslím!

Nikon Z 28-75 mm f/2,8 exceluje v obrazové kvalitě. Vaše fotky zachycené touto novinkou budou perfektně ostré, plné detailů. A v minimální zaostřovací vzdálenosti dokonce předčí i kdejaký profi objektiv. Zaostříte s ním totiž už od 19 cm! Bravurně se objektiv také chová při natáčení videí díky minimálnímu „dýchání" při přeostřování. Oceníte také velmi rychlý a tichý chod ostřících motorů.

Na objektivu máte stejný kroužek, na který si můžete navolit manuální ostření, ISO nebo třeba kompenzaci expozice. Novinka je také utěsněná proti prachu i vlhkosti, takže ji můžete vzít do jakéhokoliv prostředí. Zajímavá je na tomto objektivu také velikost a váha.  Novinka Nikon Z 28-75 mm je oproti verzi 24-70 mm o 6 mm kratší a v průměru o 14 mm užší. Váha se smrskla na hezkých 565 g oproti 805 g. Tento objektiv nejen, že je vhodný pro hobby fotografy, ale také pro všechny cestovatele, kteří ocení lehčí batoh.

Objektiv Nikon Z 28-75 mm f/2,8 najdete v našem e-shopu a můžete si ho už teď předobjednat! Já osobně se těším, až si s ním zafotím a pořádně ho otestuji!

Předobjednat Nikon Z 28-75 mm f/2,8

Nikon Z 28-75 mm f/2,8 | Megapixel

Za řeč stojí i zmínka o vývoji teleobjektivu NIKKOR Z 800mm f/6,3 VR S! O tomto objektivu máme bohužel pouze strohé informace. Můžeme se ale těšit na kompaktní a lehký teleobjektiv, který skvěle poslouží fotografům napříč všemi žánry.

Přidejte se do komunity Nikon

Sdílet na


Komentáře k článku

PP

Samozřejmě již předobjednaný. Moc se na něj těším

1

Patrik Popek, 18. 12. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.