Magazín

Produktové aktuality

Nikon představuje objektivy 50 mm f/1,2 a 14-24 mm f/2,8

Tom KalousAktualizováno: 17. 9. 2020 v 11:49 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon představuje objektivy 50 mm f/1,2 a 14-24 mm f/2,8

Nativních objektivů s bajonetem k novým bezzrcadlovkám Nikon Z přibývá a to je jenom dobře! Dostává se nám tak většího výběru z různých ohnisek a světelností, bez nutnosti redukování starších objektivů pro zrcadlovky. Dnes společnost Nikon představila 2 zajímavé novinky se skvělou světelností.

Světelný portréťák Nikkor 50 mm f/1,2 S

Toto ohnisko je dle mého názoru základní a měl by ho v batohu mít každý fotograf. Nikon nám dnešním dnem poskytl výborný profesionální objektiv se špičkovou světelností f/1,2, díky čemuž dosáhneme pozoruhodnému bokehu, neboli rozmazání pozadí. Světelnost f/1,2 oceníte také při sníženém světle ve scéně, kdy nebudete muset zvyšovat hodnotu ISO a zabráníte tak zbytečnému šumu na fotografiích. 

Objektiv obsahuje 17 čoček a 15 členů včetně dvou optických členů ze skla ED a tří asférických optických členů. Jak už jsme u objektivů Nikon zvyklí, optická soustava naznačuje, že budou vaše fotky ostré a plné detailů hezky až do krajů. Konstrukce je utěsněna proti působení klimatických podmínek. Na objektivu Nikkor 50 mm f/1,2 S také najdeme volitelné tlačítko fn, které nám ušetří čas při focení, dále pak volitelný kroužek a také OLED displej, pro lepší kontrolu nastavení.

Nikon 50 mm f/1,2 S očekáváme na našich prodejnách na přelomu Listopadu a Prosince za cenu 62 490 Kč.

Předobjednat Nikon 50 mm f/1,2 S

Širokáč na cokoliv Nikkor 14-24 mm f/2,8 S

Velmi populární mezi fotografy krajiny a architektury, ale také mezi kameramany. Zkrátka díky tomuto objektivu už vám ze snímku nic neuteče! Jak jistě znáte, focení v terénu není vždy zalité sluncem a tak je třeba také myslet na ochranu objektivu. Toho se v tomto případě není nutné tolik bát, jelikož je plně utěsněn proti prachu i vlhkosti, takže levou zadní zvládne i nějaký ten déšť.

Kameramani určitě uvítají rychlé a tiché automatické přeostřování, při kterém nedochází ke změně ohniskové vzdálenosti. Novinkou u tohoto objektivu je také závit na klasické kruhové filtry (112 mm) umístěný v dodávané sluneční cloně. Nikon uvádí, že se na objektivu také nachází adní slot pro filtr použití želatinových barevných filtrů. Z fotek zatím není patrné, jak tento systém funguje. Až se nám objektiv dostane do rukou, určitě se na to podíváme!

Nikon 14-24 mm f/2,8 S bude dostupný již koncem měsíce Října za očekávanou cenu 67 990 Kč.

Předobjednat Nikon 14-24 mm f/2,8 S

Zaručeně byste si neměli nechat ujít naše recenze, kde tyto objektivy pořádně ozkoušíme a otestujeme. Přidejte se do Nikon komunity na našem webu a už vám nic neunikne!

Navšivte komunitu Nikon svět

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.