Recenze Nikon TC-20E III AF-S TELECONVERTOR 2.0x

Představení Nikon telekonvertor TC-20E III AF-S 2.0×

Představení Nikon telekonvertor TC-20E III AF-S 2.0×

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

4.5

Celý test najdete na www.makofoto.cz

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jaroslav, Blatná, 04.03.2013

4

Telekonvertor Nikon TC-20E III AF-S TELECONVERTOR 2,0x jsem chtět koupit již delší dobu. Protože jej jednoduše řečeno ke své práci potřebuji. ... Rychlost a jednoznačnou volbu v typu 2.0x zjednodušila skutečnost, resp.jenom potvrdila a usnadnila - přece jenom jsem váhal jestli si pořídit typ 2.0x nebo 1.4x, že jsem si nedlouho před tím pořídil plnoformátovou profesionální digitální zrcadlovka Nikon D800 s novým procesorem EXPEED 3, vysokým rozlišením 36,3 MPx, citlivostí od 100 až 6 400 ISO- právě také u MEGAPIXEL.CZ. Se svým názorem jsem nespěchal, mám totiž ve zvyku, než-li něco vyřknu, tak věc důkladně prověřit. A teď už proto mám dostatek zkušeností přímo z praxe, kterou mám podloženou i mnoha články a doporučeními ze zahraničí, abych mohl potvrdit, že pořízení Telekonvertoru Nikon TC-20E III AF-S TELECONVERTOR 2,0x je správná volba. A když říkám správná volba, tak to myslím se všemi klady i zápory, mimochodem, z těch je hlavním světelnost, ale je naprosto jasné, že telekonvertor světlo ubere, nikdy nepřidá. A také již mám tím pádem zkušenost, při všeobecné povědomosti ze stránek Fotografuv blog, že fotografujete-li makro a doporučuji Vám, i kombinaci s mezikroužky NIKON a tímto telekonvertorem, a mnou odzkoušenou kombinací s objektivem Nikon 105mm f/2,8 G NIKKOR AF-S Micro IF-ED VR, už jenom proto, že můžete být na delší vzdálenost od fotografovaného subjektu, což je např. při fotografování hmyzu veliká výhoda. Konečně podívejte se na přikládané fotografie hmyzu. A tady pochopíte, proč jsem se rozhodl v konečné fázi výběru pro tento typ. Ano, je pravdou, že typ 2.0x oproti 1.4x vám odebere světlo, ale u makrofotografie hmyzu, kdy stejně pracujeme se stativem, to nevadí. A ještě něco, když jsme u toho stativu - pro spoučtění používám dálkovou spoušť, a výběr je u MEGAPIXEL.CZ také - ať již se rozhodnete pro mechanickou spoušť Nikon kabelová spoušť MC-DC2 nebo pro náročnější - systém bezdrátového odpalování Aputure TrigMaster (2,4GHz) MX1N. Mimochodem obě spouště mám odzkoušené a doporučuji je také. ... A tak již Vám jenom přeji na závěr - hodně krásných snímků. A věřte. ... napsal jsem Vám toho více, ale stojí to zato se těmito radami řídit. Vycházejí z dlouholeté praxe a zkušeností se značkou NIKON a s prodejcem MEGAPIXEL.CZ

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Antonín, Žďár nad Sázavou, 04.09.2012

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Vysoce výkonný telekonvertor s moderní optikou pro mimořádnou kvalitu obrazu. Dvojnásobná efektivní ohnisková vzdálenost určitých objektivů NIKKOR.

Nikon telekonvertor TC-20E III

Vysoce výkonný telekonvertor, který zdvojnásobuje efektivní ohniskovou vzdálenost určitých objektivů NIKKOR bez zvýšení nejbližší zaostřovací vzdálenosti. Jako první telekonvertor na světě obsahuje asférický objektivový člen, který vytváří snímky v mimořádném rozlišení a kontrastu. Kompaktní a lehký, to je levné a praktické řešení pro situace, kdy není možné vést s sebou zvláštní teleobjektiv.

  • Pokročilý optický design nabízí mimořádnou kvalitu obrazu, která splňuje požadavky uživatelů fotoaparátu Nikon formátu FX.
  • Zvyšuje ohniskovou vzdálenost objektivu o 100 %*.
  • Asférický objektivový člen: minimalizuje zkreslení a dosahuje skvělého kontrastu a rozlišení.
  • Kompaktní a lehké tělo.
  • Kompatibilní s některými objektivy NIKKOR.

* Clona objektivu je omezena do dvou kroků.

Ostatní

Číslo produktu JAA913DA
Značka Nikon

Zobrazit popis a parametry