Nikon uvádí nové kompakty a dálkoměry Produktové aktuality

Nikon uvádí nové kompakty a dálkoměry

Luděk BouškaAktualizováno: 14. 1. 2015 v 14:14 • Rubrika: Produktové aktuality

Společnost Nikon dnes posílila řadu kompaktních fotoaparátů COOLPIX o tři nové přírůstky: propojitelný COOLPIX S3700 s vestavěným připojením Wi-Fi a technologií NFC pro snadné sdílení na sociálních médiích, stylový COOLPIX S2900 s 20 miliony pixelů a malým štíhlým tělem, a jednoduše použitelný COOLPIX L31 s 16 miliony pixelů, který poskytuje za všech okolností vynikající výsledky. Dálkoměry COOLSHOT 40 a COOLSHOT 40i, které nyní umožňují měření do vzdálenosti 590 metrů, jsou lehčí než kdykoli předtím. Dálkoměr PROSTAFF 7i nabízí jedno z nejpřesnějších měření do vzdálenosti 600 m, umožňuje ale také měření na velké vzdálenosti až 1200 m.

Nové fotoaparáty Nikon COOLPIX přinášejí jednoduchost, styl a propojitelnost do sociálních médií

Nikon COOLPIX S3700 

Sdílení na sociální média nebylo nikdy snazší než s fotoaparátem COOLPIX S3700 s 20 miliony pixelů – vysoce kvalitní snímky lze díky technologiím Wi-Fi a NFC sdílet pouhým klepnutím fotoaparátem do chytrého zařízení. O snadné zachycení veškerých akcí na snímcích a HD videosekvencích se postará objektiv s 8x optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 16násobný. Dlouhá výdrž baterie vám umožní fotografovat v okamžiku, kdy to budete nejvíce potřebovat, a funkce Vylepšení vzhledu vám zaručí, že všechny autoportréty i skupinové snímky budou vypadat skvěle za všech okolností!

Klíčové vlastnosti:

 • Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC: Sdílejte snímky a videosekvence prostřednictvím chytrého zařízení s funkcí NFC2 jednoduchým klepnutím fotoaparátem nebo přenášejte snímky za pomoci samostatného tlačítka Wi-Fi1.
 • Štíhlé a stylové provedení: Fotoaparát je dostatečně kompaktní na to, aby bylo možné mít jej stále při sobě, nabízí kvalitní povrchovou úpravu a je dostupný v množství působivých barevných provedení.
 • Objektiv NIKKOR s 8× optickým zoomem: Širokoúhlý objektiv je vybaven 8násobným optickým zoomem, který lze pro lepší zachycení libovolných akcí rozšířit s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 až na 16násobný.
 • Obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů: Vysoký počet pixelů znamená ostré snímky s brilantními detaily – perfektní pro zvětšování nebo tisk ve velikosti plakátů.
 • Panoráma s asistencí: Pro snadné získání úchvatných panoramatických snímků stačí jen svisle nebo vodorovně panorámovat fotoaparátem v režimu Panoráma s asistencí.
 • Záznam HD videosekvencí: Stisknutím samostatného tlačítka lze zaznamenávat videosekvence ve formátu HD (720/30p). Redukce vibrací během záznamu videosekvence zaručí stabilní obraz i při použití dlouhých ohniskových vzdáleností.

Nikon COOLPIX S2900

COOLPIX S2900 s 20 miliony pixelů umožňuje stylové fotografování každodenních činností – vejde se snadno do kapsy nebo kabelky, je dostupný v řadě barevných provedení a nabízí jednoduché ovládání. Objektiv s 5x optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 10násobný, umožňuje snadno pořídit vynikající makrosnímky a automatická volba motivových programů pro optimální nastavení fotoaparátu zaručuje brilantní snímky jednoduchým stisknutím tlačítka. Funkce záznamu HD videosekvencí zachytí veškerou rodinnou zábavu a funkce Panoráma s asistencí se postará o působivé snímky krásných scenérií.

Klíčové vlastnosti:

 • Obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů: Obrazový snímač s velkým počtem pixelů zaručuje, že vždy získáte brilantní snímky s působivými detaily – ideální pro zvětšování.
 • Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem: Objektiv s 5x optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom3 rozšířit až na 10násobný, zaručuje snadné pořízení vynikajících skupinových snímků a krásných snímků ve velkém měřítku.
 • Záznam HD videosekvencí: Pokud se vyskytne nějaký magický okamžik, budete vždy připraveni jej zachytit na HD videosekvenci (720p) stisknutím samostatného tlačítka záznamu videosekvence.
 • Panoráma s asistencí: S funkcí Panoráma s asistencí, která zkombinuje pořízené snímky v jediný působivý panoramatický snímek, získáte skvělé snímky všech scenérií, které budete obdivovat o dovolených.
 • 16 motivových programů: Vyberte typ fotografovaného motivu a fotoaparát automaticky přizpůsobí své nastavení pro dosažení perfektního snímku.
 • Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Rychlé a přesné automatické zaostřování usnadňuje získání brilantních snímků automatickým rozpoznáním a zaostřením fotografovaného objektu.

Nikon COOLPIX L31

Pořízení dobrých snímků nemusí být složité – fotoaparát COOLPIX L31 s 16 miliony pixelů je snadno použitelný, spolehlivý a dostupný. A také poskytuje skvělé výsledky. Objektiv s 5x optickým zoomem je ideální pro pořízení kvalitních portrétů a záznam HD videosekvencí samostatným tlačítkem umožňuje snadné přepnutí mezi fotografováním a videosekvencemi. Speciální efekty fotoaparátu jsou inspirací pro tvůrčí přístup k fotografování a snadno dostupné tužkové baterie AA umožňují pokračovat ve fotografování bez ohledu na to, kam právě cestujete.

Klíčové vlastnosti:

 • Snadné použití: Fotoaparát nabízí přehledné rozmístění tlačítek a Snadný auto režim, který optimalizuje veškerá nastavení pro získání perfektních snímků za všech okolností.
 • Obrazový snímač CCD s 16 miliony pixelů: Vždy zachytí brilantní snímky s jasnými detaily – ideální pro tvorbu zvětšenin z oblíbených snímků.
 • Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem: Pomocí 5x optického zoomu, který vás přiblíží každé akci, se snadno přizpůsobíte libovolným snímacím podmínkám.
 • Záznam HD videosekvencí: Videosekvence oživí každé vzpomínky – zaznamenejte ty své na HD videosekvencích (720p) jednoduchým stisknutím tlačítka.
 • Komfortní grip: Pokud fotoaparát padne dobře do rukou, je stabilnější a umožní vám dosáhnout kvalitnějších snímků. Přehledné rozmístění tlačítek rovněž zjednodušuje ovládání.
 • Tužkové baterie AA: Tužkové baterie AA seženete všude bez ohledu na to, kam budete cestovat. Můžete tak pokračovat ve fotografování bez starostí s nabíjením baterií.

Laserové dálkoměry Nikon COOLSHOT 40 a COOLSHOT 40i

Navrženo pro fanoušky golfu, kteří chtějí vylepšit svoje schopnosti 

Model COOLSHOT 40 je navržen výlučně k měření skutečné vzdálenosti a lze jej použít v rámci soutěží, pokud místní pravidla povolují použití laserového dálkoměru. Model COOLSHOT 40i zahrnuje technologii kompenzace úhlu, která zobrazuje vzdálenost upravenou o sklon (horizontální vzdálenost ± výšku) a je ideální k použití na golfových hřištích se svahy do kopce i z kopce.

Dálkoměry COOLSHOT 40 a 40i nabízejí vysoce kvalitní monokulár s 6× zvětšením a s vícenásobnými antireflexními vrstvami, který poskytuje jasný a čistý obraz. Režim priority prvního objektu je užitečný, pokud chcete změřit vzdálenost ke značce jamky na hřišti, když jsou v pozadí stromy. Technologie HYPER READ zajišťuje, že se naměřená vzdálenost zobrazí okamžitě (přibližně za 0,5 s) bez ohledu na vzdálenost od cíle. Díky tomu se můžete soustředit na hru. Dálkoměry COOLSHOT 40 a 40i společnosti Nikon jsou nabity funkcemi, kompaktní, lehké, odolné vůči dešti a nabízejí snadnou obsluhu.

Klíčové vlastnosti:

 • Optika: 6x21
 • Měření: 590 m
 • Přesnost: ±0,75 m
 • Systém přepínání priority dvou objektů (režim priority prvního objektu a režim priority vzdáleného objektu).
 • Funkce úhlu COOLSHOT 40: Ne (povoleno při hře na turnajích, pokud to umožňují místní pravidla)
 • Funkce úhlu COOLSHOT 40i: Ano (vzdálenost upravená o sklon)
 • Lehké, štíhlé tělo

Nový laserový dálkoměr Nikon PROSTAFF 7i

Nový evoluční stupeň v oblasti přesnosti a měření velkých vzdáleností

Dálkoměr PROSTAFF 7i nabízí jedno z nejpřesnějších měření do vzdálenosti 600 m, umožňuje měření na velké vzdálenosti až 1200 m, je vybaven zobrazováním nejnižšího přírůstku (0,1 m) a představuje jeden z nejlehčích laserových dálkoměrů umožňujících měřit velké vzdálenosti na trhu. Také je vybaven funkcí HYPER READ, která zajišťuje rychlé a stabilní zobrazení měření (přibližně 0,5 s) bez ohledu na vzdálenost od cíle.
Díky těmto technickým vylepšením společně s jednoduchou obsluhou, ergonomickým designem a voděodolnou stavbou je štíhlý a kompaktní dálkoměr PROSTAFF 7i ideálním společníkem pro všechna použití v terénu.

Klíčové vlastnosti:

 • Rozsah měření: 7,3–1200 m
 • Přesnost: ±0,5 m (méně než 600 m); ±1 m (mezi 600 ma 1000 m); ±1,5 m (1000 m a více)
 • Rychlé a stabilní měření HYPER READ (přibližně 0,5 s) bez ohledu na vzdálenost
 • Krok zobrazení vzdálenosti: 0,1 m
 • Jednorázové nebo nepřetržité měření (až 8 sekund)
 • Jednoduché přepínání mezi režimy zobrazení horizontální vzdálenosti a skutečné vzdálenosti
 • Systém přepínání priority dvou objektů umožňuje zvolit režim priority prvního objektu anebo režim priority vzdáleného objektu.
 • Kompaktní, lehký a ergonomický design


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím