Magazín

Produktové aktuality

Nikon uvádí tři výkonné kompakty s velkým snímačem a další novinky

Luděk BouškaAktualizováno: 25. 2. 2016 v 14:41 • Rubrika: Produktové aktuality

Nikon uvádí tři výkonné kompakty s velkým snímačem a další novinky

Nikon zamíchal trhem s kompaktními fotoaparáty novou řadou přístrojů poskytujících fotografům, kteří chtějí být „vždy připraveni k expozici snímku“. Vysoce kvalitní kompaktní fotoaparáty Nikon DL s legendární optikou NIKKOR a výkonnými technologiemi Nikon zaručují vynikající kvalitu obrazu při každé fotografické příležitosti. Novou řadu tvoří tři modely fotoaparátů: Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 a Nikon DL24-500 f/2.8-5.6. Každý z fotoaparátů je vybaven pevně vestavěným objektivem se zoomem a výkonnou optikou na úrovni objektivů pro digitální zrcadlovky Nikon a rychlým 25,4mm (1˝) obrazovým snímačem formátu CX. Přístroje COOLPIX B700 s 60násobným optickým zoomem a COOLPIX A900 s 35násobným optickým zoomem nabízejí vynikající dosah na úrovni superteleobjektivů a špičkový záznam videosekvencí ve formátu 4K UHD, zatímco COOLPIX B500 kombinuje obrazový snímač CMOS s působivými 16 miliony pixelů a 40násobný optický zoom. Elegantně štíhlý COOLPIX A300 je vybaven 8násobným optickým zoomem.

Každý vysoce kvalitní kompaktní fotoaparát Nikon DL obsahuje rovněž osvědčený pokročilý hybridní AF pro bleskurychlé zachycení všech objektů. Systém zpracování obrazu EXPEED 6A se čtyřmi CPU zaručuje působivou rychlost všech fotoaparátů: umožňuje fotografovat snímací frekvencí až 60 snímků za sekundu při zaostření zablokovaném na hodnotě platné pro první snímek série a snímací frekvencí až 20 snímků za sekundu při použití kontinuálního zaostřování.

Systém optické redukce vibrací (VR) Nikon s dvojí detekcí poskytuje rozšířenou detekci a korekci chvění a každý z fotoaparátů se vyznačuje také rychlým spuštěním a rychlými reakčními časy. Všechny fotoaparáty jsou navíc vybaveny sáňkami ISO 518, do kterých lze upevnit různé příslušenství včetně osvědčených blesků Nikon pro digitální jednooké zrcadlovky. Mezi speciální příslušenství řady Nikon DL patří volitelný výklopný elektronický hledáček DF-E1 (EVF) se snímačem pohledu do hledáčku, který nabízí brilantní obraz a kontrastní obrazovku informací. Uživatelé digitálních jednookých zrcadlovek Nikon rovněž ocení dobře známé rozložení ovládacích prvků, voličů a menu. Tubus každého z objektivů je detailně označen pomocí zlatého kroužku NIKKOR.

Nikon DL24-85 f/1.8-2.8 – Skvělý přístroj pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat

Světelný objektiv NIKKOR 24–85 mm f/1,8–2,8 se zoomem poskytuje vynikající všestrannost a režim Supermakro zajišťuje makrosnímky s vysokou mírou detailů. Fotoaparát je vybaven rovněž výklopným dotykovým monitorem OLED s 1 037 000 pixely a výklopným bleskem. Tubus objektivu nabízí přizpůsobitelný ovládacíkroužek a zoomový kroužek. Fotoaparát je k dispozici ve stříbrném a v černém provedení.

Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 – Snadno přenosný nástroj pro získání působivých perspektiv

Tento fotoaparát Nikon DL s působivou světelností f/1,8 při ohniskové vzdálenosti 18 mm je vybaven nejsvětelnějším extrémně širokoúhlým objektivem, který společnost Nikon doposud vyrobila. Objektiv je vybaven osvědčenými antireflexními vrstvami Nikon NanoCrystalCoatpro maximální brilanci obrazu. Fotoaparát nabízí výklopný dotykový monitor OLED s 1 037 000 pixely a vestavěnou funkci Korekce perspektivy. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

Nikon DL24-500 f/2.8-5.6 – Vynikající dosah a kvalita obrazu na úrovni

Tento fotoaparát Nikon DL s objektivem NIKKOR vybaveným extrémním 21násobným zoomem a režimem redukce vibrací SPORT (VR) je perfektní pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat a jsou zaměřeni na pohyblivé objekty. Fotoaparát nabízí také vestavěný elektronický hledáček OLED s 2 359 000 pixely a výklopný a otočný dotykový monitor OLED s vysokým rozlišením. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

SnapBridge: udržujte fotoaparát Nikon DL trvale spojený s vaším chytrým zařízením

Každý fotoaparát nové řady Nikon DL je rovněž plně kompatibilní s funkcí SnapBridge. Funkce SnapBridge udržuje s využitím technologie Bluetooth®*LowEnergytrvalé spojení s nízkým příkonem mezi fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem. Fotografové mohou synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování a ihned sdílet pořízené snímky v kvalitě společnosti Nikon. Funkci SnapBridge lze využít rovněž k ovládání klíčových funkcí fotoaparátu prostřednictvím chytrého zařízení, k aktualizaci hodin fotoaparátu a mnoha dalším věcem.


Nejnovější fotoaparáty Coolpix s novou aplikací SnapBridge pro synchronizaci a sdílení 

Odhalte rozsáhlé možnosti nových fotoaparátů řady Nikon COOLPIX, které kombinují nejnovější technologie pro práci s obrazem společnosti Nikon a osvědčenou optiku NIKKOR ve formě objektivů s velkým rozsahem zoomu pro získání špičkové výkonnosti.

Nikon COOLPIX B700

Je vybaven legendární optikou NIKKOR ve formě objektivu s 60násobným optickým zoomem a optickými skly Super ED (zoom lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 120násobný) pro snadné získání snímků vzdálených objektů, jako je měsíc, zvířata v přírodě nebo rychlé akční sporty, v brilantních detailech. Kvalitní výsledky i do budoucna zajistí stopáž videosekvencí 4K UHD/30p a snímky ve formátu RAW (NRW) umožňující vysoce kvalitní další zpracování.

Fotoaparát s 20,3 milionu pixelů a velkým rozsahem zoomu je vybaven výkonným systémem automatického zaostřování (AF) pro přesné fotografování, systémem redukce vibrací (VR) s dvojí detekcí a účinností 5 EV a bočním ovladačem zoomu pro minimalizaci chvění fotoaparátu. Výřez snímků lze určovat pomocí vestavěného elektronického hledáčku nebo pomocí 7,5cm/3˝ výklopného a otočného monitoru LCD – obojí s 921 000 pixely pro tvůrčí práci s kompozicí z libovolného úhlu – a přístroj umožňuje okamžité sdílení snímků pomocí aplikace SnapBridge.

Nikon COOLPIX A900

S 20,3 milionu pixelů je vybaven výjimečně kvalitní optikou NIKKOR v těle kapesních rozměrů, které vyhoví každému životnímu stylu. Výkonný objektiv s 35násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 70násobný, umožňuje zachytit při cestování působivé scenérie s vysokou úrovní detailů nebo zaznamenat památné okamžiky doma na brilantních videosekvencích 4K UHD/30p. 7,5cm/3˝ výklopný monitor LCD s 921 000 pixely a vysokým rozlišením a manuální expoziční režimy (P/S/A/M) nabízí vysokou míru tvůrčí svobody a aplikace SnapBridge umožňuje okamžitě sdílet pořízené snímky.

Připravte se zachytit každý okamžik s rychlým automatickým zaostřováním, rychle znovu dostat objekt do záběru pomocí tlačítka zoomu se skokovým vrácením a snadno zaznamenat působivé superčasosběrné videosekvence a časosběrné videosekvence. Výkonná redukce vibrací (VR) zaručuje ostré snímky a plynulé videosekvence i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti objektivu.

Nikon COOLPIX B500

Získejte jednoduše snímky působivé kvality s fotoaparátem COOLPIX B500 s 16 miliony pixelů. Objektiv NIKKOR s 40násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 80násobný, vás přenese do srdce každé akce a boční ovladač zoomu přispěje k vyšší stabilitě výsledků. Vyzkoušejte jedinečné úhly pohledu s využitím výklopného 7,5cm/3˝ monitoru LCD s 921 000 pixely, zachyťte snadno každý objekt s pomocí tlačítka zoomu se skokovým vrácením a zaznamenejte videosekvence Full HD.

Nikon COOLPIX A300

Štíhlý a stylový fotoaparát COOLPIX A300 s 20,1 milionu pixelů vám umožní snadno pořizovat snímky v běhu života. Získejte vynikající makrosnímky s objektivem NIKKOR s 8násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 16násobný, a využijte režim Inteligentní portrét pro snadné získání perfektních portrétních snímků a režim Automatická volba motivových programů pro automatickou optimalizaci nastavení fotoaparátu.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.