JMA603DA
zkopírováno do schránky
076537
zkopírováno do schránky
Objektiv
Nikon Z 50 mm f/2,8 MC
5 (5×)- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 46 mm
Nikon Z 50 mm f/2,8 MC je nový Macro objektiv se světelností f/2,8 určený pro nové full-frame bez-zrcadlovky neboli CSC s bajonetem Nikon Z. Jeho… více
18 490 Kč
Skladem >3 ks
Objednejte nyní a zboží máte pozítří doma!
Způsoby doručení
Osobní odběr
Zdarma
PPL doprava
Zdarma, pozítří u vás
PPL ParcelShop
Zdarma, pozítří na pobočce
Zásilkovna
Zdarma, 22. 4. na pobočce
Messenger
Od 299 Kč
Rezervace na prodejně
Zboží je vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 2 ks, k odběru zítra
Zboží je vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 2 ks, k odběru zítra
Zboží je vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 1 ks, k odběru zítra
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Nákup na protiúčet Bonus 10 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 1 875 Kč
Chci rychle splatit
11×1 875 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×476 Kč
Vybrat splátky
Mohlo by vás zajímat
SIRUI Astra Series 50mm T1.8 1.33X Full-frame Auto Focus Anamorphic Cine Lens Blue Flare Z Mount
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 67 mm
Jen o 6 000 Kč víc / 24 490 Kč

Nikon Z 50 mm f/2,8 MC
Skladem >3 ks
18 490 Kč
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Makro objektivy značky Nikon patřily vždy k určitému etalonu kvality. Co se týče kresby, stejně jako dalších optických vlastností, tak byly jednoznačně vždy tím nejlepším, co tento renomovaný výrobce nabízel. …
Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů
Martin Lukeš, 18.08.2021

Celkové hodnocení
zákazníků
není to úplně nejostřejší tužka v penále, ale na makro když se cloní dobrý
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Martin, Trojanovice, 08.01.2026
Popis a parametry
Nikon Z 50 mm f/2,8 MC je nový Macro objektiv se světelností f/2,8 určený pro nové full-frame bez-zrcadlovky neboli CSC s bajonetem Nikon Z. Jeho optická soustava se skládá z 10 členů v 7 skupinách a obsahuje speciální ED člen a také jeden asférický. Nikon Z 50 mm f/2,8 MC nabízí poměr zvětšení 1:1 a zaostření pouze od 16 cm. Na objektivu lze také nastavit tzv. "limiter" pro zaostřovací vzdálenost. Navíc objektiv využívá STM systém automatického ostření a GMR krokový motor. Díky svým vlastnostem se tak objektiv stává výborným a spolehlivým parťákem pro focení detailů, macra a také například jídla a dalších produktů. Nikon Z 50 mm f/2,8 MC je kompatibilní s Nikon ES-2 setem pro digitalizaci. Tento kompaktní objektiv váží pouhých 260 g a má průměr pro uchycení filtru 46 mm.


Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 46 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 260 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon Z |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 50 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 10 členů / 7 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Délka objektivu | 66 mm |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Makro / Detail, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 16 cm |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | JMA603DA |
|---|---|
| Značka | Nikon |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Nikon Z 50 mm f/2,8 MC
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Nikon Z f tělo

Nikon Z fc tělo

Nikon Z30 tělo

Nikon Z30 VLOGGER KIT

Nikon Z5 II tělo

Nikon Z5 tělo

Nikon Z50 Experience KIT

Nikon Z50 II tělo

Nikon Z50 tělo

Nikon Z50 VLOGGER KIT - Zánovní!

Nikon Z50 VLOGGER KIT vystavený kus!
Nikon Z6 II tělo

Nikon Z6 II tělo bazar

Nikon Z6 II Základní sada pro videosekvence

Nikon Z6 III tělo

Nikon Z6 III tělo - Zánovní!

Nikon Z6 tělo

Nikon Z7 II tělo

Nikon Z7 II tělo - Zánovní!

Nikon Z7 tělo

Nikon Z8 tělo

Nikon Z9 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 50 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Nikon Z 50 mm f/2,8 MC
Související články s Nikon Z 50 mm f/2,8 MC
Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Dotazy k Nikon Z 50 mm f/2,8 MC
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.













































Komentáře
Dobrý den, objektiv NIkon Z 50 f/2,8 je zaměřen na fotografování makro fotografií. Niokn Z50 f/1,8 je vhodný např. pro portrétní fotografování. Díky vyšší světelnosti máte více možností pracovat s hloubkou ostrosti.
Prodejce Megapixel.cz, František Hýl, 15. 3. 2022 |Nikon Z 50 mm f/2,8 MC |Reagovat
Dobrý den, zvažují koupi 50 Nikon Z.. V čem (krom světelnosti) je největší rozdíl mezi tímto a Nikon Z 50 1.8 S? Fotím lidi, zvířata, ale právě i macro.. ?
Moc díky, hezky den KD
Kateřina Diasníková, 13. 3. 2022 |Nikon Z 50 mm f/2,8 MC |Reagovat