JMA002DA
zkopírováno do schránky
064939
zkopírováno do schránky
Objektiv
Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT
- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 82 mm
Nikon Z 58mm f/0,95 S NOCT - optické členy jsou ošetřeny antireflexními vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coating - proti reflexům a závoji. Přesný… více
228 990 Kč
Zboží je možné objednat jen na prodejnách
Tento produkt není možné objednat přes e-shop a nebo jinými prostředky na dálku (telefon, apod.).
Navštivte, prosím, naše prodejny a rádi ho pro Vás po složení zálohy zajistíme.
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje

Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT
Dostupnost je nejistá, pošlete dotaz našemu prodejci
228 990 Kč
Hlídat dostupnost Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT použitý objektiv v bazaru
Popis a parametry
Nikon Z 58mm f/0,95 S NOCT - optické členy jsou ošetřeny antireflexními vrstvami ARNEO a Nano Crystal Coating - proti reflexům a závoji. Přesný asférický optický člen s velkým průměrem a vysokým indexem lomu výrazně zlepšuje korekci vad zobrazení. Fluorové ochranné vrstvy Nikon odpuzují vodu, nečistoty a vlhkost, aniž by snižovaly kvalitu obrazu. Optická konstrukce se 17 čočkami / 10 členy zajišťuje nádherně detailní kresbu bodových zdrojů světla i při plně otevřené cloně. Vynikajících výsledků lze dosáhnout při fotografování všech objektů od nočních krajin až po astrofotografii. Informační panel objektivu nám ukazuje aktuální nastavení, velmi přesný zaostřovací kroužek ocení i filmaři.
- Antireflexní vrstvy ARNEO a Nano Crystal Coat: Dva typy antireflexních vrstev bojují proti reflexům a závoji. Antireflexní vrstvy Nikon ARNEO potlačují působení svisle dopadajícího nežádoucího světla. Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat potlačují účinky příčně dopadajícího světla.
- Broušený asférický optický člen: Přesný asférický optický člen s velkým průměrem a vysokým indexem lomu výrazně zlepšuje korekci vad zobrazení.
- Fluorové vrstvy: Odolné ochranné vrstvy Nikon odpuzují vodu, nečistoty a vlhkost, aniž by snižovaly kvalitu obrazu.
- Velmi přesný zaostřovací kroužek: Umožňuje extrémně přesné zaostření a poskytuje přirozeně působící krouticí moment. Ideální pro fotografování i záznam videosekvencí.
- Gravírované nápisy: Gravírovaný název dodává objektivu elegantní vzhled a trvalou čitelnost.
- Informační panel objektivu OLED: Rychlé ověření clony, zaostřené vzdálenosti a hloubky ostrosti přímo na objektivu.
- Intuitivní ovládací kroužek: Přiřazení a ovládání funkcí, například clony a expozice.
- Širší možnosti tlačítka Fn: Tlačítku můžete přiřadit funkce odpovídající tlačítkům Fn na těle fotoaparátu.
Obecné
| Úroveň produktu | Profesionál a výkon |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon Z |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 58 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 58 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 58 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 0,95 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 0,95 |
| Maximální clona (F) | 16 |
| Konstrukce objektivu | 17 členů / 10 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | HN-38 (součást balení) |
| Délka objektivu | 153 mm |
| Počet lamel clony | 11 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Astro fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 82 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 2000 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | JMA002DA |
|---|---|
| Značka | Nikon |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Držáky / příslušenství k systémovým filtrům
Krytky objektivu
Další produkty
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Nikon Z f tělo

Nikon Z fc tělo

Nikon Z30 tělo

Nikon Z30 VLOGGER KIT

Nikon Z5 II tělo

Nikon Z5 tělo

Nikon Z50 Experience KIT

Nikon Z50 II tělo

Nikon Z50 tělo

Nikon Z50 VLOGGER KIT - Zánovní!

Nikon Z50 VLOGGER KIT vystavený kus!
Nikon Z6 II tělo

Nikon Z6 II tělo bazar

Nikon Z6 II Základní sada pro videosekvence

Nikon Z6 III tělo

Nikon Z6 III tělo - Zánovní!

Nikon Z6 tělo

Nikon Z7 II tělo

Nikon Z7 II tělo - Zánovní!

Nikon Z7 tělo

Nikon Z8 tělo

Nikon Z9 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 58 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT
Související články s Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT
Koně, luk a brnění: Rozhovor s fotografkou Janou Pechlátovou
Vstoupit do její stodoly znamená ocitnout se v šatně pro historický velkofilm. Najdete tu vše od jemných lněných šatů až po těžká rytířská brnění. Fotografka Jana Pechlátová si získala srdce klientů…
JANA PECHLÁTOVÁ • včera v 11:29

Vyzkoušejte ikonický Nikon ZR na 3 dny zcela ZDARMA!
Láká vás styl a výkon nového Nikonu ZR? Teď máte jedinečnou příležitost přestat o něm jen číst a konečně ho pořádně provětrat v terénu. Připravili jsme pro vás dva kompletní kity, které vám půjčíme…
15. 5. 2026 v 16:19

Nikon oznamuje vývoj objektivu Nikon Z 120-300 mm f/2,8 TC VR S
Profesionální fotografové sportu, reportáží a divoké přírody mají důvod k oslavě. Nikon dnes oficiálně potvrdil vývoj jednoho z nejočekávanějších objektivů pro bajonet Z. NIKKOR Z 120-300 mm f/2,8 TC…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 5. 2026 v 9:58

Nikon uvádí bezplatnou pětiletou záruku pro řadu Nikkor Z
Společnost Nikon oficiálně oznámila rozšíření záručního programu pro uživatele bezzrcadlového systému řady Z. Všichni zákazníci, kteří si zakoupí nový objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon Z, mají nyní…
25. 3. 2026 v 16:24

Dotazy k Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT
Expert Megapixelu
Lukáš Kala
Lektor fotografických kurzů se zaměřením především na portrétní tvorbu. O fotografii se zajímá již od svých 10 let. Během několika posledních let nasbíral bohaté zkušenosti s fotoaparáty Nikon, Canon, Sony, Fujifilm nebo Leica. Ve svém osobním čase se rád zaměřuje na analogovou tvorbu s oblibou v kontrastní černobílé fotografie. Velmi často v jeho tvorbě najdeme kombinaci přirozeného světla a externích blesků. Mimo fotografování portrétů má v oblibě také cestovní fotografii, fotografování krajin nebo dokumentární tvorbu.


























Komentáře
Dobrý den, ano Nikon Noct nabízí opravdu pouze manuální ostření.
Prodejce Megapixel.cz, Lukáš Kala, 15. 10. 2019 |Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT |Reagovat
Dobrý den. Je prosím pravda, že Nikon Noct má pouze manuální ostření jako např. Zeiss Otus?
Martin Hašek, 15. 10. 2019 |Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT |Reagovat
Na tento objektiv jsem netrpělivě čekal. Až budete testovat, prosím o srovnání se Zeiss Otus 55mm/f/1.4 Výsledek testu pro mě rozhodne, jestli mé druhé tělo bude D850 nebo Z7. Noct 58mm, f/0.95 je pro mě jediný důvod, proč si koupit Z7.
Martin Hašek, 11. 10. 2019 |Nikon Z 58 mm f/0,95 S NOCT |Reagovat