Recenze Nikon Z50 VLOGGER KIT

Popis a parametry

Popis a parametry

VLOGGER KIT zahrnuje CSC fotoaparát Nikon Z50 s 20,9Mpx APS-C snímačem s obrazovým procesorem EXPEED6, který nahrává video až ve 4K UHD 30p kvalitě. Spolu s všestranným objektivem Nikon Z DX 16-50mm f/3,5-6,3 VR. Dále upevňovací lištu Smallrig, mikrofon RODE Videomicro s příslušenstvím a ministativ Manfrotto PIXI.

Nikon Z50 VLOGGER KIT

Nikon Z50 VLOGGER KIT pro videology poskytuje vše potřebné pro tvorbu poutavých videí se skvělým zvukem. Tato sada vám pomůže lépe vystihnout váš příběh bez ohledu na to, jestli jste již v této oblasti zkušení nebo s videology teprve začínáte.

Vše co potřebujete pro váš videlog!

S CSC fotoaparátem Nikon Z 50 je tvorba profesionálního videologu jedna velká radost. Kombinace 20,9 Mpx APS-C obrazového snímače a procesoru EXPEED6, bajonetu Nikon Z a dodávaného objektivu 16–50 mm poskytne vašim videologům působivou ostrost, barvy a prostorovou hloubku. Natáčejte ve formátu 4K/UHD s frekvencí 30p a pořizujte zpomalená videa v rozlišení Full HD. Systém hybridního automatického zaostřování (AF) zaručuje rychlé, přesné a sametově hebké zaostřování.

Autentičnost vaší tvorby

Stačí vyklopit velký dotykový displej fotoaparátu Z 50 s vysokým rozlišením směrem dolů a pořizovat stopáž s perfektně zvoleným záběrem. Vyklápění displeje zaručuje maximální kontrolu nad záběry, které vaše videology posunou do popředí před ostatní. Dotykové ovládací prvky ve stylu chytrého telefonu umožňují snadné snímání a široká nabídka kreativních efektů ve fotoaparátu vám umožní tvůrčím způsobem upravit výsledný vzhled videí. Stačí jednoduše nastavit intenzitu použitého efektu podle náhledu.

Videolog kdekoliv vás napadne 

Mirrorless fotoaparát Nikon Z 50 je připraven na každé dobrodružství. Lehké tělo přístroje je snadno přenosné a vybavené odolnou horní a přední částí z hořčíkové slitiny. Nechcete rušit snímaný objekt? Zaostřování je zcela tiché.

Rychlý přenos z místa

Rychlá připojení Wi-Fi® a Bluetooth® umožňují pořídit 4K/UHD záznam, sestříhat jej ve fotoaparátu, odeslat na mobilní zařízení a přenést na web. To vše bez zbytečných zdržení. Aplikace Nikon SnapBridge usnadňuje sdílení videa v akci.

Upevňovací lišta Smallrig

Umožňuje rychlé a snadné upevnění příslušenství. Lze ji použít ke snadnému upevnění přístroje na dodávaný ministativ Manfrotto s monitorem fotoaparátu Z 50 sklopeným dolů do polohy pro videolog/autoportrét. Lišta obsahuje rovněž sáňky pro upevnění mikrofonu nebo světla.

Mikrofon RODE VIDEOMICRO

Kompaktní mikrofon Rode, který lze upevnit na fotoaparát Nikon Z 50 pro získání zvukového doprovodu videologů na profesionální úrovni. Tento směrový mikrofon zaznamenává vysoce kvalitní zvuk s téměř nebo zcela úplnou eliminací zvuků v okolí. Mikrofon se dodává včetně luxusního kožešinového krytu proti větru, nárazuvzdorného držáku Rycote® Lyre® a 3,5mm kabelu TRS.

Ministativ Manfrotto PIXI

Pro nastavení polohy fotoaparátu stačí stisknout tlačítko na kulové hlavě tohoto přenosného stativu. Nebo lze sklopit nohy stativu k sobě pro vytvoření komfortního gripu pro snímání za chůze. Elegantní italský design stativu propůjčí vaší sadě vybavení stejně dobrý vzhled, jako budou mít vaše videology.

7

Nikon Z DX 16-50mm f/3,5-6,3 VR

Nikon Z DX 16-50mm f/3,5-6,3 VR - ekvivalent u formátu FX / kinofilmu: 24–75 mm - velmi malý objektiv s minimální zaostřovací vzdáleností 20 cm, s redukcí vibrací, který účinně prodlouží čas závěrky až o 4,5 EV. Je složený z 9 optických členů, z nichž jsou 4 asférické a 1 s extra nízkým rozptylem. 

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Základní, Pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 20,9 Mpx
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímače 3:2

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru EXPEED 6

Objektiv

Typ bajonetu Nikon Z
Crop faktor 1,5 x

Zaostřování

Počet AF bodů 209

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 51200

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 11 sn./s

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 2360000

LCD

Rozlišení displeje 1040000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ano

Záznam

Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Časosběrné snímání Ano
Snímková frekvence u videa 30 sn./s

Rozhraní a napájení

Wi-Fi Ano
Způsoby napájení Akumulátor

Ostatní

Číslo produktu VOA050K010
Značka Nikon

Hodnocení zboží

Celkové hodnocení 90 %
Obrazová kvalita 90 %
Konstrukce a zpracování 88 %
Ovládání 93 %
Funkční výbava 90 %
Poměr cena/výkon 90 %

Zobrazit popis a parametry