Recenze Nikon Z6 II + 24-200 mm - Foto kit

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Nikon Z6 II + 24-200 mm - Foto kit

Popis a parametry

Popis a parametry

Nový CSC fotoaparát Nikon Z 6II , který se odráží od úspěšného předchůdce modelu Z 6. Je osazen Full-frame 24,5 Mpx BSI CMOS a EXPEED 6 procesorem. To vám zajistí maximálně plynulý a provoz jak pro filmování, tak pro fotografování. A tak zvládne natáčet 4K UHD video : N-Log & 10-Bit HDMI (a Full HD) a 14 sn./s. Pořídíte až 200 snímků JPEG nebo 124 12bitových nekomprimovaných snímků RAW v jedné sérii. Citlivost ISO lze nastavit v rozsahu 60-51200. Na snímači je pokročilé fázové ostření s 273 body, které nově podporuje i AF s detekcí oka a ostření při nízké hladině osvětlení až do -6 EV (fázová detekce aF i na zvířata). Dále disponuje duálním slotem pro paměťové karty SD UHS-II a XQD. Potěší vás OLED EVF hledáček s rozlišením 3,6 Mpx a 3,2“ dotykový výklopný displej s rozlišením 2,1 Mpx. Díky Wi-Fi připojení lze využívat oblíbenou aplikaci SnpadBridge. Jedná se o zvýhodněnou sadu fotoaparátu Nikon Z6 II a objektivu Nikon Z 24-200 mm f/4-6,3 VR. Součástí Foto kitu je paměťová karta Sony XQD 64GB G série, Hähnel akumulátor EN-EL15b, Larmor ochranné sklo na displej, Zeiss čisticí sada.

Nikon Z6 II + 24-200 mm

Společnost Nikon představila CSC fotoaparát Nikon Z 6II, jedná se o vylepšený předchozí model Z 6. Disponuje Full-frame 24,5Mpx BSI CMOS snímačem a EXPEED 6 procesorem. Ať už jste fotograf pořizující statické snímky, natáčíte video, nebo jste zaměřen na smíšená média. Z 6II je skvělý nástroj pro zachycení rychlých akcí, ale i  působivých statických motivů. 4K videa na kinematografické úrovni nebo interview, zkrátka vše co tvoříte s využitím světla, dokážete zachytit tímto fotoaparátem.

Noční fotografie

Schopnosti Nikonu Z 6II jsou až neuvěřitelné. Jeho zachycování světla vám vytvoří naprosto svobodný prostor pro tvorbu, bez ohledu na typ osvětlení. Dokáže vytvářet opravdu čisté a brilantní snímky n svém FX formátu. A to nejen díky extrémně velkého rozsahu citlivosti ISO 60-51200. Naprosto čistý výstup na vás čeká jak u fotografování, tak při natáčení videa. Systém automatického ostření je opravdu spolehlivý i v nízké hladině osvětlení. Zvládne pracovat s použitím objektivu světelnosti f/2 (a vyšší) i v hodnotě −6 EV. Ostřit tak budete moci i při osvětlení jednou čtvrtí měsíce.

O poznání rychlejší

Díky hybridnímu systému AF, který pracuje ve velké části obrazového pole, se vám dostane perfektních výsledků při ostření na jakýkoliv objekt. Z 6II nabízí sériové snímání s vysokou frekvencí až 14 sn./s a to v plném rozlišení včetně plného automatického zaostřování a automatického řízení expozice. Rychlost je to co určuje, jestli získáte snímky, které ostatním často unikají.

Dvakrát výkonnější

Vaše práce se světlem bude probíhat mnohem rychleji a plynuleji. Pomocí dvou obvodů ke zpracování obrazu vám EXPEED až zdvojnásobí dostupný výkon pro veškeré funkce. A to od automatického ostření, až po kapacitu vyrovnávací paměti.  Plynulost provozu je zcela přirozená jak při filmování, tak při fotografování. 

Rychlejší delší dobu

Vyrovnávací paměť, která je zde o poznání rychlejší a výkonnější vám umožní v jedné sérii zachytit až 200 snímků JPEG nebo 124 12bitových nekomprimovaných snímků RAW. Vysoká obnovovací frekvence pro vás znamená, že s dvěma obvody EXPEED, které zajišťují bleskurychlý zápis dat, nezmeškáte ani sekundu. 

Plynulost se dvěma sloty paměťových karet

Pomocí dvou slotů paměťových karet získáte prostor pro přizpůsobení všem pracovním postupům. Dokážete rozdělit statické snímky od videí nebo soubory RAW od souborů JPEG. Dále budete mít možnost kopírovat jednotlivé soubory mezi kartami. Konfigurujte sloty pro případ přeplnění a nebo zálohování. Využít lze paměťové SD karty UHS-II v jednom slotu a ve druhém karty XQD nebo nejnovější a extrémně rychlé karty CFexpress.

Bez pauzy

Pokud točíte rozhovory, jistě oceníte možnost napájení fotoaparátu přes USB-C kabel se schopností nabíjet baterii i během snímání. je tak zajištěna vydrž i při dlouhodobějším provozu.

Vertikální fotografování

V nabídce je i samostatně volitelný multifunkční Battery Pack MB-N11, který je vybaven integrovanými ovládacími prvky pro fotografování na výšku. Umožní vám výměnu baterie beze ztráty napájení.

Multimediální přístroj velkým výkonem

Nikon Z 6II je naprosto jedinečné zařízení pro opravdové videografy. Jeho obrazový snímač FX formátu a načítání plného počtu pixelů vám dovolí, abyste získali široký dynamický rozsah a o poznání ostřejší stopáže videa. V průběhu záznamu budete moci nastavovat rychlost AF a citlivost sledování objektu, nebo během filmování využívat ostření s detekcí očí a zaostřování s detekcí zvířat. S všestrannými snímacími frekvencemi, které rozšiřují vaše možnosti budete moci posílat stopáž videa přesně tak, jak si představujete.

RAW prostřednictvím HDMI

Postprodukce pod maximální kontrolou. Mnohem rychlejší přenos dat. Nikon Z 6II můžete připojit k ATOMOS (kompatibilní externí záznamové zařízení) sloužící pro export videa ve formátu ProRes RAW. Všechna data obrazového snímače fotoaparátu formátu FX zachovávána v souborech s menšími rozměry.

10bit výstup HDMI

Větší flexibilita v průběhu barevných korekcí. Získáte o miliardy více barev při záznamu videa s velkou 10bit barevnou hloubkou, než se standardní 8bit záznamem. Přes HDMI lze ukládat záznam přímo na externí rekordér.

Hybrid Log Gamma (HLG)

Vyhněte se časově náročným barevným úpravám při postprocesu. Natáčejte videa, která budou ihned připravena k okamžitému přehrávání na zobrazovačích HDR. Formát fotoaparátu HLG totiž zachovává mnohem více detailů, dynamického rozsahu a kontrastu.

Odolnost především

Vyražte do prašných ulic, na horské stezky nebo fotografujte u vody. Tělo Z 6II je zhotoveno z extrémně pevné, ale lehké hořčíkové slitiny. Díky tomu se nejen snadno přenáší, ale je i dostatečně odolný. Je zde kompletní utěsnění vůči prachu, nečistotám a vlhkosti.

Dálkově ovládaní

S volitelným bezdrátového dálkovým ovládáním WR-R11b a bezdrátovým dálkovým ovládáním WR-1 budete moci fotografovat a dálkově ovládat externí blesky, jako je například Nikon SB-5000.

Rychlý provoz záblesku

Fotografování s externími blesky s vysokými frekvencemi až 14 sn./s. Získejte mnohem větší prostorovou hloubku. Prosvětlete obrazové pole kdykoliv budete potřebovat.

Součástí Foto kitu je paměťová karta Sony XQD 64GB G série, Hähnel akumulátor EN-EL15b, Larmor ochranné sklo na displej, Zeiss čisticí sada.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Výkonný, Profesionální

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení 24,5 Mpx
Rozlišení fotografií 6048x4032
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 1:1, 3:2, 5:4
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 35.9 x 23.9

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru EXPEED 6

Objektiv

Typ bajonetu Nikon Z
Crop faktor 1 x

Zaostřování

Počet AF bodů 273

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 50
ISO - maximální citlivost 204800

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy P, A (Av), M
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 14 sn./s

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 3690000

LCD

Velikost displeje 3,2 "
Rozlišení displeje 2100000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam Ano
Bracketing Ano
Počet audio kanálů 2.0

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Kabelová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 330 snímků
Rozhraní USB 3.1, micro HDMI
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hořčík
Rozměry v mm 134 x 101 x 68
Hmotnost 675 g
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Ocenění DP Review - Silver award, TIPA 2019
Značka Nikon

Hodnocení zboží

Celkové hodnocení 95 %
Obrazová kvalita 99 %
Konstrukce a zpracování 95 %
Ovládání 95 %
Funkční výbava 96 %
Poměr cena/výkon 90 %

Zobrazit popis a parametry