Recenze Nikon Z7 II + Z 50 mm f/1,8 S

Popis a parametry

Popis a parametry

Absolutní novinkou od společnosti Nikon je CSC fotoaparát Nikon Z 7II, který navazuje na úspěšného předchůdce model Z 7. Je osazen Full-frame 45,7 Mpx BSI CMOS a EXPEED 6 procesorem. A tak zvládne natáčet v rozlišení 4K/60p (4K UHD video : N-Log & 10-Bit HDMI) a jeho snímková frekvence je až 10 sn./s. (V jedné sérii tak lze pořídit až 200 snímků JPEG v plném rozlišení nebo 77 12bit nekomprimovaných snímků RAW). Citlivost ISO lze nastavit v rozsahu 64-25600. Systém Automatického ostření se 493 body pracuje až do -4 EV. Vylepšený AF zahrnuje velkoplošná zaostřovací pole pro fotografování lidí i zvířat. Fotoaparát disponuje 5ti osou stabilizací obrazu. Je vybaven duálním slotem pro paměťové karty SD UHS-II a XQD. Potěší vás OLED EVF hledáček s rozlišením 3,6 Mpx a 3,2“ dotykový výklopný displej s rozlišením 2,1 Mpx. Díky Wi-Fi připojení lze využívat oblíbenou aplikaci SnpadBridge. Tělo je odolné vůči povětrnostním vlivům. Jedná se o zvýhodněný set fotoaparátu Nikon Z 7II a objektivu Nikon Z 50 mm f/1,8 S, který se hodí na focení portrétů nebo street photography.

Nikon Z7 II + Z 50 mm

Společnost nikon představila nový Full-frame CSC fotoaparát Nikon Z 7II, který v každém směru vyhoví vašemu prahnutí po dokonalém detialu. Nezáleží na tom, jakou formou chcete pracovat se světlem, Nikon Z 7II vám vždy poskytne maximální výkon pro vaší stoprocentní spokojenost při realizaci všech tvůrčích záměrů.

Když práce, opravdovou vášní

Nedovolte, aby vznikaly nepříjemné překážky mezi vámi a nekompromisní úrovní zpracování vaší vize. Od úplných detailů, které skrývají velké příběhy, až po široké pohledy plné precizních detailů. Od zcela komplexního portrétu až po kinematografické akce. Svobodná tvorba s možností zachytit každý detail.

Maximální výkon s více detaily

Pomocí dvou obvodů sloužících k samotnému zpracování obrazu EXPEED ve svém nitru, vám Nikon Z 7II s formátem snímače FX ve vysokém rozlišení, vyhoví bez sebemenší námahy ve všech oblastech vaší tvorby. Větší dynamický rozsah vás naprosto uhrane. Napomáhá tak vznikubrilantnějšího obrazu v širokém rozmezí citlivostí ISO. Ostřit budete nyní se stoprocentní jistotou a to i při fotografování za extrémně nízké hladiny osvětlení.

Rychlost a spolehlivost na maximu

Pomocí dvou slotů paměťových karet získáte prostor pro přizpůsobení všem pracovním postupům. Dokážete rozdělit statické snímky od videí nebo soubory RAW od souborů JPEG. Dále budete mít možnost kopírovat jednotlivé soubory mezi kartami. Konfigurujte sloty pro případ přeplnění a nebo zálohování. Využít lze paměťové SD karty UHS-II v jednom slotu a ve druhém karty XQD nebo nejnovější a extrémně rychlé karty CFexpress.

Perfektní automatické zaostřování v široké oblasti

Systém hybridního automatického zaostřování je konstruován k opravdu velké citlivosti. Nabídne vám široké pokrytí s vysokou přesností a dokonce si pamatuje i předchozí vybrané zaostřovací pole při aktivaci z pohotovostního režimu. Měření expozice s využitím objektivu světelnosti f/2 (a vyšší) dostupné až do −4 EV.

Tiché fotografování, déle a rychleji

Frekvence sériového snímání dosahuje až 10 sn./s. To poskytuje více flexibility, zatímco kombinace větší vyrovnávací paměti a dvou slotů paměťových karet umožňují nepřerušené fotografování. Vytvoříte až 200 snímků JPEG v plném rozlišení nebo 77 12bit nekomprimovaných snímků RAW v sérii.

Oslnivý dynamický rozsah

Detaily jako jsou struktury, vzory a barvy. To vám díky svému vysokému dynamickému rozsahu nabídne Nikon Z 7II i při použití vysokého a nízkého ISO. Jeho tonální gradace je až neskutečně jemná a reprodukce odstínů pleti, vás oslní svou působivou přesností. Záznam videa v rozlišení až 4K/60p vám umožní vykreslit dynamické scény ve fascinujících detailech.

Sledování objektu

I malé objekty lze přesně sledovat. Tuto funkci budete moci zapínat a vypínat pomocí tlačítka spouště nebo ji budete moci přiřadit tlačítku Fn na fotoaparátu, nebo objektivu.

Lidé a zvířata

Zatím co ostření s detekcí očí zaostřuje na lidské oči, tak ostření s detekcí zvířat vám to samé dopřeje u koček a psů. A tak spolehlivě zaostříte na oči jak při fotografování, tak při natáčení videa.

Přednosti objektivů Nikon Z

Bezesporu je optický systém Nikon Z nejpokročilejší, jakým se společnost Nikon může pochlubit. Bajonet Nikon Z disponuje extrémně velkým průměrem a řada výjimečných objektivů NIKKOR Z se stále rozšiřuje. Tvorba se světlem je nyní na mnohem vyšší úrovni než kdy dříve. Jakýkoli objektiv, jakákoli světelnost. Vyšší jasy, prostorová hloubka a bez pochyby ostrost.

Hledáček na úrovni

EVF elektronický hledáček s vysokým rozlišením 3,69 Mpx, vám poskytne plynulý a nepřerušovaný obraz i při opravdu vysoké snímací frekvenci. Výpadky obrazu jsou zde eliminovány pomocí vysoká obnovovací frekvence a tak neztratíte přehled o tom, co se před vámi děje.

Přizpůsobitelné informační obrazovky

Ty vám možní rychlou úpravu nastavení (jejich zobrazení lze při fotografování i zcela zakázat). Pokud tedy při fotografování v živém náhledu vyklopíte displej, EVF se sám vypne a šetří tak energii pro další práci.

Nekompromisní ostrost při vysokých clonách

Pokud vytváříte fotografie s velkou hloubkou ostrosti, potěší vás, že Nikon Z 7II dokáže potlačit účinky ohybu světla, ty se totiž výrazněji projevují při větším zaclonění objektivu. Lze tak fotografovat vše od krajin počínaje až po městská panoramata. Přitom můžete clonit a nebát se ztráty rozlišení.

Odolnost jak má být

Vyražte do prašných ulic, na horské stezky nebo fotografujte u vody. Tělo Z 7II je zhotoveno z extrémně pevné, ale lehké hořčíkové slitiny. Díky tomu se nejen snadno přenáší, ale je i dostatečně odolný. Je zde kompletní utěsnění vůči prachu, nečistotám a vlhkosti.

Tolik snímků s jedním nabitím

Nikon Z 7II využívá energeticky nejúčinnější možný způsob a tak spolu s jeho novou baterií umožňuje pořídit více fotografií na jedno nabití. Bude-li potřeba je k dispozici i úsporný režim.

Trvalé napájení

V průběhu dlouhého procesu fotografování můžete Nikon Z 7II trvale napájet (a rovněž nabíjet baterii) přes USB-C kabel. TO je zcela ideální například pro pořizování časosběrných (Timelapse) sekvencí.

Vertikální fotografování

V nabídce je i samostatně volitelný multifunkční Battery Pack MB-N11, který je vybaven integrovanými ovládacími prvky pro fotografování na výšku. Umožní vám výměnu baterie beze ztráty napájení.

Dálkově ovládaní

S volitelným bezdrátového dálkovým ovládáním WR-R11b a bezdrátovým dálkovým ovládáním WR-1 budete moci fotografovat a dálkově ovládat externí blesky, jako je například Nikon SB-5000.

Aktualizace firmwaru a SnapBridge

Aplikace Nikon SnapBridge je stále se vyvíjející a nyní vám umožní i aktualizovat firmware přes vaše chytré zařízení. Aplikacilze použít i k dálkovému ovládání při fotografování a natáčení videa. Můžete také filtrovat a sdílet soubory JPEG nebo RAW s chytrým zařízením nebo počítačem. Přímo z aplikace lze přidávat hashtagy a informace o autorských právech.

Nikon Z 50 mm f/1,8 S

Nikon Z 35mm f/1,8 S je pevný základní objektiv s dobrou světelností určený pro nové full-frame bez-zrcadlovky neboli CSC (Compact System Camera) Z6 a Z7. Jeho optická soustava se skládá z jedenácti členů se dvěma ED a třemi asferickými + Nano Crystal Coating pro ještě lepší redukci duchů a odlesků.  Objektiv je utěsněný proti prachu a stříkající vodě.

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Profesionální

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení 45,7 Mpx
Rozlišení fotografií 8256 × 5504
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 5:4
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 35.9 x 23.9

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru EXPEED 6

Objektiv

Typ bajonetu Nikon Z
Stabilizátor optický Ne
Crop faktor 1 x

Zaostřování

Počet AF bodů 493

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Bodové
Korekce expozice ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 32
ISO - maximální citlivost 102400

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/8000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy M
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 9 sn./s
Prodleva samospouště 5
Panorama Ne
HDR Ne

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 3690000
Zvětšení hledáčku 0,8 x

LCD

Velikost displeje 3,2 "
Rozlišení displeje 2100000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano

Záznam

Typ paměťového media XQD, SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam Ano
Bracketing Ano
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Kabelová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 330 snímků
Rozhraní USB-C
Typ akumulátoru EN-EL15b
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hořčík
Rozměry v mm 134 x 101 x 68
Hmotnost 675 g
Barva černá
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Ocenění TIPA 2019
Značka Nikon

Zobrazit popis a parametry